Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko209
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

642

Potężne zyski polskich spółek energetycznych

Potężne zyski polskich spółek energetycznych

Polska spółka Tauron zwiekszyła zysk aż o 462% z roku na rok.

kelebglin
kelebglin
kelebglin
z
stooq.pl
dodany: 17.03.2026, 14:33:29
  • #
    energetyka
  • #
    gospodarka
  • #
    energia
  • #
    oze
  • #
    prad
  • #
    ekonomia
  • 132
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Realna przyczyna takich zysków
wkplogin
z media.tauron.pl
  • 18
Wyjaśnienie dobitne
PC27
z youtube.com
  • 3

Komentarze (132)

najlepsze

sylwke3100
sylwke3100
17.03.2026, 16:06:19 via Android
  • 291
Nigdy tego nie rozumiem dlaczego w przypadku tak kluczowej kwestii jak produkcja prądu muszą istnieć jakieś stricte spółki których celem jest zysk. Przecież i tak wiele albo większość projektów jest z państwowej kasy.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sylwke3100
sylwke3100
17.03.2026, 17:40:43 via Android
  • 66
@Anaris Nie musisz nam przedstawiać kim jesteś...
  • Odpowiedz
menelki
menelki
menelki
17.03.2026, 17:40:49 via Android
  • 67
@sylwke3100: jakby to jeszcze szło na inwestycje w całości to rozumiem. Bilans rok do roku czy nawet w dłuższej perspektywie musiałby być a okolicy zera. A tak, to tylko zarząd zyskuje naszym kosztem
  • Odpowiedz
n1craM
n1craM
17.03.2026, 16:48:53 via Android
  • 242
A rachunki coraz wyższe. Wspaniale ku*wa.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Czerwone_Stringi
Czerwone_Stringi
17.03.2026, 17:58:54 via Wykop
  • 63
@n1craM: Podobnie jest z miejskimi spółkami, zyski z roku na rok o 100%, premie dla prezesów oraz sponsorowanie jakiś lokalnych kopaczy piłki i pikników dla starych dziadów co się tasują do grupki 20 osób lub inne nie potrzebne nikomu MARKETINGOWE zagrywki a inwestycji żeby było tanio jest minimum.
  • Odpowiedz
arek2000
arek2000
arek2000
18.03.2026, 15:53:25 via Wykop
  • 0
@n1craM: to wszystko przez OZE sroze zdejmij fotowoltaike z dachu jeżeli masz i płać górnikom za 13, 14, 15 i 16 od strat jakie generują wtedy będziesz mieć rachunki prima sort
  • Odpowiedz

Karol-Habryka
Karol-Habryka
17.03.2026, 17:38:15 via Wykop
  • 114
a mnie gotują jak żabę, 350, 400, 500zł za miesiąc prądu...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Taj_2008
Taj_2008
17.03.2026, 21:12:07 via Wykop
  • 1
@Karol-Habryka: wszystko ma swój limit :)
  • Odpowiedz
belzebup
belzebup
17.03.2026, 22:36:21 via Android
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
kelebglin
kelebglin
kelebglin
Autor
17.03.2026, 14:41:48 via Wykop
  • 46
Nie wiem, ale się domyślam ¯\(ツ)/¯. Sam prezes mówił, że dzięki przyjętej strategii, więc pewnie ma rację.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mco111
mco111
17.03.2026, 15:51:31 via Wykop
  • 31
Jak tam? Wiecie już kto jest waszym wrogiem?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

omgzpwnd
omgzpwnd
omgzpwnd
17.03.2026, 19:59:57 via Wykop
  • 14
@Krocze2:
omgzpwnd - @Krocze2:

źródło: G8VR3B_WsAE_WV-

Pobierz
  • Odpowiedz
abgaha
abgaha
abgaha
17.03.2026, 21:53:10 via Wykop
  • 6
I system kaucyjny, bo i k---a przerasta oddanie do automatu butelki po Kubusiu.

@Krocze2: tak, tak, oczywiscie a w rzeczywistosci

Ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska tłumaczy, że operatorzy systemu nie spodziewali się, że Polacy będą oddawać tak dużo butelek.

Widac czesc osob k---a przerasta myslenie i lykna kazde haslo byl brzmialo nowoczesnie.
  • Odpowiedz
Drzepetto
Drzepetto
Drzepetto
17.03.2026, 18:55:02 via Wykop
  • 30
Drzepetto

źródło: 1000007017

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krzysztof-labul
krzysztof-labul
krzysztof-labul
17.03.2026, 19:10:55 via Wykop
  • 3
@Drzepetto: Owieczki się strzyże, Tauron zarzyna.
  • Odpowiedz
obieq
obieq
obieq
18.03.2026, 06:50:32 via Wykop
  • 2
@krzysztof-labul: Tauron strzyże razem ze skórą
  • Odpowiedz
KarmazynowyAstrofizyk
KarmazynowyAstrofizyk
17.03.2026, 14:35:27 via Wykop
  • 26
Ciekawe jak? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KarmazynowyAstrofizyk
KarmazynowyAstrofizyk
17.03.2026, 18:39:16 via Wykop
  • 6
Może przestali kraść?


@kubus_parchatek albo zaczęli, tak patrząc po rachunkach. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pepopek
pepopek
pepopek
18.03.2026, 06:41:19 via Wykop
  • 0
@KarmazynowyAstrofizyk: pewnie tak, że wydzielili kopalnie do PKW
  • Odpowiedz
marpic
marpic
marpic
17.03.2026, 16:50:55 via Wykop
  • 15
Kto spodziewałby się takiego wyniku? Nie ma to jak "marża rafineryjna" :)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zizuzizizuza
zizuzizizuza
17.03.2026, 18:01:36 via Wykop
  • 14
pieknie ruchaja
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mitur
Mitur
Mitur
17.03.2026, 18:48:34 via Wykop
  • 13
Gdybyście chcieli wiedzieć kto jest zagnieżdżony najmocniej w tych spółkach państwowych związanych z energią na najwyższych stanowiskach to odpowiadam: za obecny stan polskiej energetyki odpowiada banda z PSL która jest tam tak zadekowana że wyrwać należałoby ją z korzeniami. Rządy się zmieniają a oni jak tam się przyssali tak stworzyli swoje państewko.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3163
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3087
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3030
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2613
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2336
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #gospodarka
  • #polska
  • #energia
  • #prad
  • #oze
  • #ciekawostki
  • #atom
  • #ekonomia
  • #gaz
  • #ekologia
  • #technologia
  • #finanse
  • #inwestycje
  • #fotowoltaika
  • #energetykajadrowa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking