W XIX wieku w Londynie zbudowano w kilka lat pierwszą linię metra.
Kilofami i łopatami.
W XXI wieku w Krakowie, po wieloletniej anlizie sytuacji oraz wydaniu setek milionów złotych na bezproduktywne pier....lenie o budowie metra wydano decyzję o dalszym, bezproduktywnym pier...leniu o budowie metra.
W Niemczech nawet niektóre dziury pod większym miastem mają metro (łączące z tym dużym miastem), jak np. Garching pod Monachium. To jakby przyrównać, Wieliczka miałaby metro do Krakowa. A już nie mówię o sieci metra w samych miastach. Rozumiem że Niemcy bogatsze ale aż tak? W kontekście kaucji za opakowania były argumenty że "w Niemczech od dawna działa", nie mogłyby te argumenty też paść przy okazji rozbudowy komunikacji?
@Necrofallus: tym bardziej śmieszy chwalenie się Krakowa że ma najlepszą komunikację w Europie czy gdzieś tam, już nie pamiętam. Jak człowiek wyjedzie do jakiegokolwiek większego miasta na zachodzie to widzi jaka to zacofana dziura
@Necrofallus: Niemcy są wzorem kiedy trzeba wrzucić nowe podatki i upokorzyć obywateli robiąc z nich śmieciarzy, a nie w przypadku realnych dobrych rozwiązan xD dla lewaków to starczy
@sylwke3100: Dokładnie a potem krakusi narzekają że muszą płacić za Strefę Czystego Transportu. Sługi trzeba spłacać a oni w Krakowie myśleli, że ktoś inny za nich je spłaci. Podobnie wygląda sprawa z wyborcami bandy czworga. Wciąż głosują na polityków którzy tylko zadłużają nasz kraj i myślą że to ktoś inny będzie spłacać.
@ramirezvaca: tak absolwentki i studentki: filologii hiszpańskiej, stosunków międzynarodowych, pedagogiki i socjologii będą debatować jako specjalistki od metra i ciągnąć kasę. Tak one się znają na metrze bo kiedyś korzystały z tego transportu :)
Urząd ds. metra będzie instytucją zamkniętą dla mieszkańców, za to szeroko otwartą dla inwestorów i urzędniczej kasty. Co najmniej pięć oddziałów, w każdym po dwóch dyrektorów i dwóch zastępców, a każdy z nich obudowany dwoma kierownikami. Prawdziwa piramida stanowisk, pod którą funkcjonuje armia urzędników – bez sprawczości, bez odpowiedzialności, za to na etacie. Najem reprezentacyjnego budynku, służbowe samochody, koszty utrzymania, administracja – wszystko finansowane z publicznych pieniędzy, zanim powstanie choćby metr tunelu.
@Arnie123: a tam wymyśla jak zadłużyć się mocniej:) a po za tym tam raczej nie chodzi by zacząć to budować ale nad tym debatować i opłacać ludzi którzy tym się zajmą;)
Komentarze (88)
najlepsze
Kilofami i łopatami.
W XXI wieku w Krakowie, po wieloletniej anlizie sytuacji oraz wydaniu setek milionów złotych na bezproduktywne pier....lenie o budowie metra wydano decyzję o dalszym, bezproduktywnym pier...leniu o budowie metra.
źródło: 5ba955eb7851c_o_full
Pobierz@SpokojnyPan: Nie mieli SCT i wozili się starymi bryczkami?
Rozumiem że Niemcy bogatsze ale aż tak?
W kontekście kaucji za opakowania były argumenty że "w Niemczech od dawna działa", nie mogłyby te argumenty też paść przy okazji rozbudowy komunikacji?
źródło: munich-metro-map-netzplan-u-bahn-munchen
Pobierzźródło: bogactwo-fwfhj9gf23gg
PobierzNajem reprezentacyjnego budynku, służbowe samochody, koszty utrzymania, administracja – wszystko finansowane z publicznych pieniędzy, zanim powstanie choćby metr tunelu.