Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko155
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

628

Rząd drastycznie zwiększa akcyzę na a-----l. Policzyliśmy, o ile wzrosną ceny

Pokaż treści 18+

Rząd drastycznie zwiększa akcyzę na a-----l. Policzyliśmy, o ile wzrosną ceny

Ta propozycja to radykalne odejście od dotychczasowej polityki. Dla branży alkoholowej, która dotychczas ceniła sobie stabilność i przewidywalność polityki fiskalnej, informacja ta spadła "jak grom z jasnego nieba".

Z_ostatniej_chwili
Z_ostatniej_chwili
z
polskieradio24.pl
dodany: 21.08.2025, 11:14:19
  • #
    alkohol
  • #
    pijzwykopem
  • #
    piwo
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    wydarzenia
  • 417
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (5)

IBZD: Nie istnieje bezpieczna dawka tlenu, każdy kto oddychał kiedyś umrze
ekektrykpozdalnym
z pl.wikipedia.org
  • 27
WHO: Nie istnieje bezpieczna dawka alkoholu, nawet lekkie spożycie wywołuje raka
R187
z who.int
  • 14

Komentarze (417)

najlepsze

Xagog
Xagog
Xagog
21.08.2025, 13:50:09 via Wykop
  • 492
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Valdi136
Valdi136
21.08.2025, 16:51:09 via Wykop
  • 424
Valdi136

źródło: rzad-podnosimy-akcyze-na-alkohol-podlasie-a-co-dla-mnie-to-obchodzi

Pobierz
  • Odpowiedz
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
21.08.2025, 20:10:04 via Wykop
  • 55
@Xagog: no ale realia trochę inne - wtedy miałeś mnóstwo wódy ze Wschodu, nie wiem czy wojna z deka nie utrudnia teraz przemytu (no ale może i ułatwia :))
  • Odpowiedz
xer2--her
xer2--her
21.08.2025, 11:34:44 via Wykop
  • 309
Tato, to znaczy że będziesz mniej pił?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hedeon
hedeon
hedeon
21.08.2025, 14:14:21 via Wykop
  • 644
@xer2--her: to znaczy, że będziesz mniej jadł
  • Odpowiedz
An-Dagda
An-Dagda
22.08.2025, 07:54:32 via Wykop
  • 24
@xer2--her: To znaczy, że będziemy bogaci. Spójrz - oto najprawdziwszy atanator sprzężony z alembikiem wyposażony w kolumnę rektyfikacyjną i miedzianą chłodnicę. Alchemia to matka wszystkich nauk
  • Odpowiedz
Hmrogrz
Hmrogrz
21.08.2025, 11:24:42 via Wykop
  • 215
Zdania ekspertów są podzielone. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Hmrogrz - Zdania ekspertów są podzielone. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: 1000072262

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Nofuck
Nofuck
Nofuck
21.08.2025, 16:28:06 via Android
  • 80
@MePix No zajebiście. Karać całe społeczeństwo, bo patola coś z-----a.
  • Odpowiedz
RHQQ2-YXRKT
RHQQ2-YXRKT
21.08.2025, 17:31:50 via Wykop
  • 68
@MePix: chlanie w sejmie
  • Odpowiedz
szczypior90
szczypior90
21.08.2025, 13:15:33 via Wykop
  • 175
To od razu z 800+ trzeba podnieś na 1000+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mkorsov
mkorsov
mkorsov
21.08.2025, 13:45:41 via Android
  • 72
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
andrzej3344
andrzej3344
andrzej3344
22.08.2025, 14:47:12 via Wykop
  • 2
@szczypior90: Zapomogowe+. Jako że pobieranie wielu świadczeń na raz bywa skomplikowane należy wspomóc świadczeniobiorców w tym trudzie.
  • Odpowiedz
g.....e
konto usunięte 21.08.2025, 13:53:57 via Android
  • 142
Ceny w gastro wystrzeli juz na orbitę Plutona
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ch1va5
ch1va5
22.08.2025, 05:26:11 via Wykop
  • 35
nie były i w tym problem, będzie pretekst do podwyżek


@grafixautozine: jak nie ten pretekst, to byłby inny

I żeby nie było, nie jestem zwolennikiem podnoszenia jakichkolwiek podatków, ale pracowałem w gastronomii 25 lat i wiem, że ceny w tej branży nie mają najmniejszego nawet związku z bieżącyn opodatkowaniem. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
arturnowak2018
arturnowak2018
arturnowak2018
22.08.2025, 06:05:39 via Wykop
  • 12
@grafixautozine: wezmą to na siebie
  • Odpowiedz
qupi
qupi
21.08.2025, 14:11:30 via Wykop
  • 110
sądzę, że ponownie modne staną się wycieczki za granice celem zaopatrzenia sie w tańsze alko produkcji zachodniej/wschodniej i w tej sposób wspomozemy gospodarki sąsiadów a nasz przemysł spirytusowy znowu będzie w recesji no i oczywiscie prywatna produkcja wróci do łask
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Jariii
Jariii
22.08.2025, 06:21:16 via Wykop
  • 12
@Pawel993: To chyba nie znasz realiów w Polsce jak myślisz, że tylko Ukry tak robią ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
weeego
weeego
weeego
22.08.2025, 06:35:21 via Wykop
  • 23
@qupi: w niemczech jest taniej już teraz my na wesele w niemczech kupimy
  • Odpowiedz
baltazar1gabka
baltazar1gabka
baltazar1gabka
21.08.2025, 16:09:37 via Wykop
  • 56
Tato, to znaczy, że będziesz mniej pił?
Nie, to znaczy, że będziesz mniej jadł.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

qbik
qbik
21.08.2025, 21:30:22 via Wykop
  • 53
@baltazar1gabka:
wersja rosyjska:
-Tato, czy to znaczy, że będziesz mniej pił?
- Chyba ty !
  • Odpowiedz
falcao93
falcao93
falcao93
22.08.2025, 05:03:56 via Wykop
  • 50
Dobrze że już nie piję alko,polecam każdemu ;)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kaxx
kaxx
22.08.2025, 07:48:25 via Wykop
  • 15
@lesnywladek: Albo na tyle dobrej, że wie jak będzie "żył" za kilkanaście lat.
  • Odpowiedz
januszbiznesow
januszbiznesow
22.08.2025, 12:06:02 via Wykop
  • 25
@falcao93: Kurde, walczę ze sobą od kiedy zdałem sobie sprawę że mam problem. A miałem go chyba od dawna, pomijam czasy kiedy się miało 18-28 lat, ale może wtedy to się zaczęło, bo dla mnie wypicie 4 paka pilsnerka po pracy CODZIENNIE było normą. Albo seteczka i kilka piwek, w weekend flaszka jakaś z żoną albo znajomymi wieczorem. I tak to się kręciło, aż w 2024 roku zaczęło być gorzej,
  • Odpowiedz
TV_personelu_niemedycznego_WUM
TV_personelu_niemedycznego_WUM
22.08.2025, 03:47:53 via Wykop
  • 49
wysokość opłaty jest niewystarczająca, aby wpływać na zachowania konsumentów

Ciekawe że nie są tacy mądrzy w temacie "mieszkanek idealnych pod inwestycję na wynajem". Jeszcze 2 lata do wyborów a rudy widać już wie że przegra te wybory i to grubo. To dokłada do pieca ile wlezie bo mało czasu mu zostało. Jachty same się nie spłacą
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wyrwiflak
wyrwiflak
wyrwiflak
23.08.2025, 01:33:37 via Wykop
  • 1
@TV_personelu_niemedycznego_WUM: jedyne rozwiązanie jakie przychodzi tępemu polityczynie do głowy żeby wpłynąć na konsumenta, to d---------ć podatkami. Obrzydliwe
  • Odpowiedz
mocnyebeebe
mocnyebeebe
22.08.2025, 05:36:04 via Wykop
  • 44
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ButtHurtAlert
ButtHurtAlert
22.08.2025, 08:00:43 via Android
  • 2
@mocnyebeebe a promocje 12+12 piw w sklepach nadal będą dostępne xD
  • Odpowiedz
VZee
VZee
VZee
22.08.2025, 08:07:06 via Wykop
  • 6
@MichuB: nie rozumiesz. Patrząc na wypowiedzi, wszyscy piją raz na kwartał Merlot do obiadu, więc wpływ na zdrowie jest bardzo ograniczony.

Dlatego jak jest dyskusja o ograniczeniu sprzedaży wódy na stacjach benzynowych, to każdy dostaje apopleksji xDD
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 13
  • Strona 1 z 13
  • >

Hity

tygodnia

Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3218
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
3152
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
3008
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
2503
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
2517
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #alkoholizm
  • #pijzwykopem
  • #piwo
  • #polska
  • #heheszki
  • #pytanie
  • #ciekawostki
  • #zdrowie
  • #wodka
  • #whisky
  • #kiciochpyta
  • #wino
  • #policja
  • #uzaleznienie
  • #oswiadczenie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking