Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko179
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

548

Kijów uznał powojenne wysiedlenie Ukraińców z Polski za bezprawie

Pokaż treści 18+

Kijów uznał powojenne wysiedlenie Ukraińców z Polski za bezprawie

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła w środę ustawę, która oficjalnie uznaje Ukraińców przymusowo przesiedlonych z Polski w latach 1944-1951 za ofiary deportacji. To przywrócenie historycznej sprawiedliwości przymusowo przesiedlonym z terenów Zakerzonia, Chełmszczyzny, Łemkowszczyzny...

Wilkbardzonijaki
Wilkbardzonijaki
Wilkbardzonijaki
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 16.07.2025, 20:05:32
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • 324
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

stara wersja artykułu z info o "etnicznych ziemiach ukraińskich"
Skrzycki
z web.archive.org
  • 2
MANIPULACJA
zafrasowany
z wykop.pl
  • 0

Komentarze (324)

najlepsze

noHuman
noHuman
16.07.2025, 20:32:46 via Wykop
  • 382
Kijów uznał powojenne wysiedlenie Ukraińców z Polski za bezprawie

A co mają do powiedzenia w sprawie wojennego wysiedlenia Polaków z 'Ukrainy'?
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kureci_paratko
kureci_paratko
kureci_paratko
16.07.2025, 21:15:05 via Android
  • 124
@noHuman Polaków z Polski. Wysiedlili was z ziemi od dawna zajmowanej. Raczej macie się domagać własności jaką straciliście na dzisiejszej Białorusi czy Ukrainie niż słuchać takich głupot.
  • Odpowiedz
Branco_Amigo
Branco_Amigo
17.07.2025, 09:01:22 via Wykop
  • 128
@noHuman: Oni wysiedlali Polaków od razu w zaświaty.
  • Odpowiedz
ashkandi
ashkandi
ashkandi
17.07.2025, 03:56:42 via Wykop
  • 247
Czy to już czas, żeby skarbówka zaczęła na serio i masowo badać pochodzenie środków na zakup nieruchomości na terenie Polski, w tym legalności ich transferu na teren UE, dla obywateli państw ościennych za ostatnie 5 lat?
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

S.....u
S.....u
konto usunięte 17.07.2025, 06:04:09 via Wykop
  • 60
@ashkandi: a jak to sprawdzi? Ukr przywiezie jakies lewe papiery i nie będą w stanie tego zweryfikować bo ukr strona bedzie to miala w pompie
  • Odpowiedz
adam-fischer-547727
adam-fischer-547727
17.07.2025, 09:01:34 via Android
  • 45
@SpektrumSadyzmu Nie mają problemów z robieniem tego Polakom i podważania źródeł pochodzenia pieniędzy. Też nie rozumiem tej asymetrii. Czyżby Ukraińcy prali nie tylko ukraińskie pieniądze?
  • Odpowiedz
mimmo
mimmo
17.07.2025, 03:46:07 via Android
  • 173
Cóż, jak widać "potężna Ukraina" może jednocześnie kąsać we wszystkich kierunkach. Z kim oni tak naprawdę walczą?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Amadeo
Amadeo
17.07.2025, 06:55:43 via Wykop
  • 139
@mimmo: Cicho tam ruska onuco, nie psuj naszej bratniej przyjaźni ( ͡º ͜ʖ͡º)
Amadeo - @mimmo: Cicho tam ruska onuco, nie psuj naszej bratniej przyjaźni ( ͡º ͜ʖ͡º)

źródło: 2738b5008984edc28ae7316a7249ba764a705372f95909794073ed7e0cd720e4

Pobierz
  • Odpowiedz
KEjAf
KEjAf
17.07.2025, 08:38:55 via Wykop
  • 40
@mimmo: a ja myślę że zachowują sie racjonalnie. Pytanie które bym zadał to nie "z kim walczą" tylko "o co walczą" - o swoje.

To my, Polska, sobie z tym radzimy z rzadkimi wyjątkami słabo.
  • Odpowiedz
gundis25
gundis25
gundis25
17.07.2025, 08:15:55 via Wykop
  • 157
Co by nie mówić ja jestem pełen podziwu dla dyplomacji ukrainy. Mają wojnę na karku, praktycznie całe wsparcie międzynarodowe idzie przez Polskę a oni cały czas nas atakują i mają jakieś żądania. A Polska nic, bo przecież jest wojna...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pekak
pekak
17.07.2025, 09:03:35 via Wykop
  • 14
@gundis25: "Zaznaczono, że decyzję w tej sprawie podjęły w 1944 r. komunistyczne reżimy totalitarne."
Przecież to nie jest atak na Polaków, tylko zadośćuczynienie przesiedlonym wtedy Ukraińcom.
  • Odpowiedz
MMaros
MMaros
17.07.2025, 09:20:25 via Wykop
  • 24
@pekak: To jest ciekawy przypadek, bo głównym spadkobiercą po ZSRR jest Federacja Rosyjska. Natomiast Ukraina w pewnym sensie też jest - więc musieliby odszkodowania brać od siebie / rosji.
  • Odpowiedz
Eponhall
Eponhall
Eponhall
17.07.2025, 07:49:01 via Wykop
  • 67
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MeAndTwojStary5
MeAndTwojStary5
MeAndTwojStary5
17.07.2025, 14:08:25 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
MeAndTwojStary5
MeAndTwojStary5
MeAndTwojStary5
17.07.2025, 14:53:55 via Wykop
  • 1
szmaty niszczące Polskę


@Eponhall: Całkiem nieźle ci to wyszło. Można też sprzedawczyki lub pseudopolacy chcąc być bardziej precyzyjnym. Można tego dużo wymyślić, byle bez używania tej parszywej szwabskiej spuścizny.
  • Odpowiedz
jedrekpodhale
jedrekpodhale
16.07.2025, 23:53:24 via Wykop
  • 50
Chcę zobaczyć ich miny jak rozpoczniemy deportacje Ukraińców z Polski. Połączone z odbieraniem pochopnie nadanych obywatelstw i konfiskatami majątków na poczet spłaty wyłudzonej pomocy dla Ukrainy.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

OgorekMorski
OgorekMorski
17.07.2025, 05:54:58 via Wykop
  • 95
@jedrekpodhale: to się nigdy nie wydarzy. Sci fi
  • Odpowiedz
q.....k
konto usunięte 17.07.2025, 06:28:53 via Wykop
  • 13
@jedrekpodhale: chybas nielał za chwilę to wukraincy zaczną deportować Polaków
  • Odpowiedz
Eternal_Oblivion
Eternal_Oblivion
17.07.2025, 09:04:42 via Wykop
  • 44
tutaj naczelny dowódca sił zbrojnych ukrainy, a obecnie ich ambasador w Wielkiej Brytanii.

może powinniśmy ich w końcu przeprosić?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Eternal_Oblivion - tutaj naczelny dowódca sił zbrojnych ukrainy, a obecnie ich ambasa...

źródło: W.-Zaluzby-i-A.-Stempicki.-Fot.-Facebook-A.-Stempicki-970x542

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

johnmullins666
johnmullins666
17.07.2025, 09:08:42 via Wykop
  • 36
Dobrze ze mamy Radka i dobrze dzialjaca dyplomacje.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hallack
hallack
17.07.2025, 10:18:51 via Wykop
  • 4
@M4rcinS: Oczywiście że nie czytał - co ty za pytania zadajesz - to wykop jest
  • Odpowiedz
johnmullins666
johnmullins666
17.07.2025, 20:15:24 via Wykop
  • 0
@M4rcinS: XD, ogarnij sie - dobrze dzialajaca dyplomacja wie o politycznych wydarzeniach na wiele tygodni wprzod i cos robi a nie czeka na kopa. Ale nic dziwnego, i ten i poprzedni rzad to byla porazka , pamietam jak Sikorski mial spotkanie z Kuleba i jak Kuleba powiedzial ze nasze przesiedlenia Ukraincow to bylo to samo co ludobojstwo na Wolyniu to Sikorski sie slowem nie odezwal. Potem tlumaczyl ze Kuleba sie
  • Odpowiedz
Edzik123
Edzik123
Edzik123
17.07.2025, 09:02:35 via Wykop
  • 29
Jak tam ukrofile? Nadal będziecie mnie wyzywać od ruskiej onucy?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

misstrant
misstrant
17.07.2025, 09:21:41 via Wykop
  • 13
@Bohusz: to spojrzmy na granice Polski przed 1939...
  • Odpowiedz
ni0bi
ni0bi
ni0bi
18.07.2025, 05:28:41 via Wykop
  • 1
Kraj nie może wprowadzić niewolnictwa bo tak.


@Bohusz: 1) a kto mówi o niewolnictwie?
2) rządy PiSu chyba pokazały że da rade wszystko zrobić xD nawet nie przyjmując dyrektyw europejskich, czy znieść trójpodział władzy.
  • Odpowiedz
krol_europy
krol_europy
17.07.2025, 05:34:56 via Wykop
  • 25
spokojnie... donald zaraz wypłaci reparacje ¯\(ツ)/¯
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jarlaxle
jarlaxle
jarlaxle
17.07.2025, 11:52:49 via Wykop
  • 2
@krol_europy: Spokojnie zdąży, na razie dobrze że chociaż im do emerytury będziemy dopłacać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Hity

tygodnia

AFERA Edyta Pazura ma 5 minut piechotą do przedszkola, a jeździ po chodniku!
AFERA Edyta Pazura ma 5 minut piechotą do przedszkola, a jeździ po chodniku!
3784
Obywatel płaci, a urzędnik kupuje Samsung Z Fold 7 za 7000 zł
Obywatel płaci, a urzędnik kupuje Samsung Z Fold 7 za 7000 zł
3092
Konkurs PKO zwycięzca brał kasę od organizatora za granie na tej samej mapie
Konkurs PKO zwycięzca brał kasę od organizatora za granie na tej samej mapie
2342
Ten film miał być żartem, a dziś wygląda jak dokument. Oto Idiokracja.
Ten film miał być żartem, a dziś wygląda jak dokument. Oto Idiokracja.
2303
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
2196
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #4konserwy
  • #heheszki
  • #swiat
  • #historia
  • #policja
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking