Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko155
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

429

Jak Krakowscy patodeweloperzy oszukują kupujących?

Jak Krakowscy patodeweloperzy oszukują kupujących?

Uwaga na tą pseudo firmę budowlaną inplus new home spółka zoo m. Goście którzy to prowadzą to oszuści działający z premedytacją i prowadzą grube przekręty. Cały proceder polega na tym, że przerabiają domy na mikro kawalerki, a kupujący zostają z zakupem, który prowadzi nadzór budowlany, który im każ

Mateo1213
Mateo1213
Mateo1213
z
wykop.pl
dodany: 22.06.2025, 17:23:21
  • #
    deweloperzy
  • #
    krakow
  • #
    oszustwo
  • #
    prawo
  • #
    afera
  • #
    oszukujo
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uwaga na tą pseudo firmę budowlaną inplus new home spółka zoo m. Goście którzy to prowadzą to oszuści działający z premedytacją i prowadzą grube przekręty. Cały proceder polega na tym, że przerabiają domy na mikro kawalerki, a kupujący zostają z zakupem, który prowadzi nadzór budowlany, który im każe to przywracać za własne pieniądze do stanu pierwotnego, ponieważ nie było zgody na przebudowę!!!.

Fuszerka na maksa, z tego co mi wiadomo od pracowników to odchodzą bo nie dostają pieniędzy a spółką ma ogłoszoną upadłość, jest winna duże sumy pieniędzy swoim podwykonawcom i mają od kilku lat postępowania prowadzone w prokuraturze, głośno jest o tej spółce w mediach społecznościowych. W dodatku można wiele znaleźć na temat roboty wykonanych przez nich, w niektórych budynkach instalacja elektryczna zrobiona tak, że grozi to zapaleniem!!! 

Na GoWork mają same dobre opinie, ale są to opinie kupione bo można bardzo dużo znaleźć pokrzywdzonych opinii osób przez tą spółkę.

Komentarze (65)

najlepsze

Astralis
Astralis
23.06.2025, 08:14:25 via Wykop
  • 6
Tłumaczę jak to działa, bo z tego wpisu niewiele wynika - sprzedają te tzw. mikrokawalerki jako udział ze wskazaniem, czyli kupujesz Udział w nieruchomości, a nie osobny lokal z księgą wieczystą. Przebudowa nie jest procesowana, bo nikt by na taką pozwolenia oczywiście nie wydał (kwestie ppoż, wentylacji, miejsc postojowych, mpzp i innych). Nie wiem czy to dotyczy tej firmy, ale w Krakowie tego typu biznesami, zajmowali się kilka lat temu ludzie z
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Astralis
Astralis
24.06.2025, 08:28:53 via Wykop
  • -1
@PepikPL: nic się nie da, straszne frajerstwo to prawda, ale niestety ludzie się na to łapią. Te gnidy, które to sprzedają, mają własnych notariuszy, bo normalna kancelaria Ci tego nie podpisze, albo ostrzeże z czym się to wiąże. Chyba można się zameldować, ale problemy są ze wszystkim, w tym według mnie jeden najpoważniejszy - tzw. Zniesienie współwłasności. Nie ma możliwości finansowania kredytem hipotecznym, gdyż hipoteka obciążałaby całą nieruchomość. Na jakiś
  • Odpowiedz
PepikPL
PepikPL
PepikPL
24.06.2025, 08:49:42 via Wykop
  • -1
@Astralis: No tak, jak nie masz osobnej ksiegi wieczystej to nie zalozysz hipoteki. No, ale wtedy na etapie zalatwiania kredytu powinno dowiedziec, ze cos jest tu bardzo nie tak...
  • Odpowiedz
ciuchcia
ciuchcia
ciuchcia
23.06.2025, 08:15:54 via Wykop
  • 4
dość lakoniczny opis. Czy taka mikrokawalerka ma własną księgę wieczystą ? Jeśli nie - to jak coś takiego można kupić ? Jakiś Notariusz się pod tym podpisze ?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Arturr99
Arturr99
Arturr99
23.06.2025, 11:26:36 via Wykop
  • 0
@BykNieDajeMleka: Przedstawił. Ludzie po prostu są debilami i podejmują ogromne ryzyko za oszczędność ~10-20% i kupienie mieszkania z uregulowanym stanem prawnym.
  • Odpowiedz
hrabia_ponimirski
hrabia_ponimirski
23.06.2025, 12:09:49 via Wykop
  • 0
Tak ale nie wierzę, że notariusz tego nie przedstawił należycie.


@BykNieDajeMleka: Notariusze to tłumaczą ale ludzie są tak nagrzani na kupno "kawalerek inwestycyjnych" że nic do nich nie dociera. Potem oczywiście będzie krzyk i "czemu państwo na to pozwoliło?!"
  • Odpowiedz
franekfm
franekfm
23.06.2025, 08:47:53 via Android
  • 3
franekfm
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lycaon_pictus
lycaon_pictus
23.06.2025, 11:18:32 via Wykop
  • -2
@franekfm: Ja p------e...
  • Odpowiedz
hrabia_ponimirski
hrabia_ponimirski
23.06.2025, 08:12:29 via Wykop
  • 3
A kupujący to co? Żaden w dokumenty nie raczył spojrzeć?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

na_ulicy_maslo_trzaslo
na_ulicy_maslo_trzaslo
23.06.2025, 08:57:42 via Android
  • 1
@hrabia_ponimirski Pani redaktor my nie wiedzielim co podpisywalim.
  • Odpowiedz
epicentrum_chaosu
epicentrum_chaosu
epicentrum_chaosu
23.06.2025, 12:02:32 via Android
  • 0
@hrabia_ponimirski Kupujący nie jest stroną w sprawie i nie przysługuje mu wgląd do dokumentów. XD
  • Odpowiedz
NieWiemWiecSieWypowiem
NieWiemWiecSieWypowiem
NieWiemWiecSieWypowiem
23.06.2025, 07:42:16 via Wykop
  • 3
Nie widzę problemu za bardzo. Chyba, że faktycznie ktoś na własny użytek kupuje taką "mikro-komórkę" na trzymanie roweru i ewentualne nocowanie za pierdyliard zł - bo do niczego innego to się nie nadaje... Ale to trzeba być trochę skrzywionym tak czy siak, aby coś takiego kupować.
Zakładam, że potencjalni nabywcy to nie żadne "rodziny" czy szarzy ludzie a "inwestorzy" - a ci ostatnio nie patrzą na nic, byle kupić i potem ciągnąć
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Haratycz
Haratycz
Haratycz
09.09.2025, 00:02:38 via Wykop
  • 1
Panowie ze Spółki Inplus mają niezłe długi. Kilka kliknięć i wychodzi już ponad 500 tysięcy. No całkiem dobry biznes... Do tego jakieś awantury na budowach, kilka telewizji już mieli na karku. Ciekawe jakby głębiej pogrzebać... Najciekawsze może być kto za nimi stoi...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

brexerb
brexerb
brexerb
20.01.2026, 16:12:42 via Wykop
  • 0

Komentarz usunięty przez moderatora

jfrost
jfrost
23.06.2025, 09:23:38 via Wykop
  • -1
jfrost

źródło: comment_DpKB65SNrnyGevWC4KQq99uJZAA1rK5K

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

FREDIxZIELONKA
FREDIxZIELONKA
23.06.2025, 08:40:01 via Wykop
  • -2
sytuacja braci deweloperskiej w karkowie nadal stabilna
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kuklak
Kuklak
23.06.2025, 08:00:17 via Wykop
  • -5
@Mateo1213 zero dowodów, zero linków, zero jakichkolwiek dokumentów
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LudzieToDebile
LudzieToDebile
LudzieToDebile
22.06.2025, 17:37:17 via Wykop
  • -9
Nie Krakowscy, ale krakowscy!
#stopanalfabetom
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

b.....o
konto usunięte 22.06.2025, 19:39:45 via Wykop
  • 10
@LudzieToDebile: krakoscy jak już coś.
Mieszkańcu wsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 2 z 2
  • >

Hity

tygodnia

162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
3397
Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3202
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
3140
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
2998
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
2495
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #mieszkania
  • #nieruchomosci
  • #deweloperka
  • #mieszkanie
  • #lexdeweloper
  • #deweloperuchy
  • #budownictwo
  • #wynajem
  • #deweloperuch
  • #prawo
  • #fliperzy
  • #patodeweloperka
  • #kredyt
  • #mieszkaniedeweloperskie
  • #polska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking