Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko161
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

589

Jade na wakacje z zona i odliczam paliwo ...

Brawa dla redaktora za szczerosc :)

ProofOfConcept
ProofOfConcept
z
youtube.com
dodany: 06.06.2025, 08:08:00
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • 99
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (99)

najlepsze

8kiwi
8kiwi
8kiwi
07.06.2025, 11:42:22 via Wykop
  • 1
System podatkowy może nie musi być mały, ale zdecydowanie powinien być przejrzysty by człowiek z podstawowym wykształceniem mógł się odnaleźć. Dlaczego jedną stawka podatkowa nie może być na wszystko?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Marek_B
Marek_B
08.06.2025, 07:43:51 via Wykop
  • -1
@8kiwi: Bo produkty i usługi mają różne marże, różne poziomy luksusowosci/podstawowosci i różną wielkość sprzedaży. Bo lepiej zeby o nizszy podatek tansza byla zywnosc i ubrania, a nie jachty, wille i baseny. I dziesiątki innych tego typu czynników... Swiat nie jest czarno-biały jak twierdzą szury i doktrynerzy w rodzaju korwina. Odpowiedz sobie też choćby na pytanie, czy 5 minut przed wojną powinno być 23% VAT na drony i baterie do
  • Odpowiedz
8kiwi
8kiwi
8kiwi
08.06.2025, 09:58:01 via Wykop
  • 0
@Marek_B: dlaczego ma być jakiś VAT? Co mi robi różnicę tymczasowy 23%, 8%, czy 100% jeśli coś jest tanie jak barszcz? Skąd te liczby, gdzie modele, symulacje którymi dobrali te parametry? Jeśli twoje plany na wypadek wojny obracają się wokół pozyskiwania dronów na rynku komercyjnym, to coś poszło nie tak w trakcie planowania.
  • Odpowiedz
Birkhof
Birkhof
Birkhof
07.06.2025, 10:38:47 via Wykop
  • 1
Ale jak jest auto w trybie mieszanym to przecież każdą fakturę daje się do księgowości lecz odlicza z niej tylko część (vat bądź vat i pit w koszty, w zależności czy ktoś jest na ryczałcie czy np. na liniowce). O czym oni gadają 🫣
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

xxxx_xxxx
xxxx_xxxx
xxxx_xxxx
07.06.2025, 10:13:35 via Wykop
  • 1
Każdy niech będzie na działalności gospodarczej, tylko niech Państwo narzuca wzory podstawowych umów i gdy ktoś pełni rolę typowego pracownika to pracodawca niech mu zapewnia bhp, wyposazenie itd.

Dodatkowo jezeli ktos chce cos wrzucic w koszty to na fakturze i rozliczeniu z US powinien byc jego komentarz dlaczego dany koszt jest kosztem uzyskania przychodu.

Mówię to jako exprzedsiębiorca.

system można zrobić szczelny, ale w polskim bagienku zawsze są furki dla "dorobkiewiczów". Podejrzewam,
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Marek_B
Marek_B
07.06.2025, 07:32:28 via Wykop
  • 1
No i co to za zbrodnia? Rozdajecie dziesiątki miliardów na pińcetplusa rocznie. Dzietność leży na glebie i kwiczy, a miała kwitnąć. Nigdy nie było tak niskiej. Dla około 5-10% ludzi z tego grona jest to suma na waciki. Ich dzieci wrzucają takie kwoty jako donejty na patostreamy albo jeden z biletów na koncert. Argumentem było to, że trzeba rozdawać wszystkim bo koszty biurokracji będą większe.

Jest tu jakaś różnica? Przedsiębiorca w odróżnieniu
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

8kiwi
8kiwi
8kiwi
07.06.2025, 11:48:10 via Wykop
  • 0
@Marek_B: programy plus to takie nieudolne próby wpływania bna rzeczywistość które prowadzą tylko do zmniejszenia wartości pieniadza. Gdyby państwo chciało prowadzić politykę prorodzinną, lub pomóc emeryta to by wprowadziło niemonetarne benefity dla bycia rodzicem, a dla emerytów zbudowaliśmy fabryki leków i sprzedawali je po kosztach syntezy.
  • Odpowiedz
mattmd
mattmd
mattmd
07.06.2025, 06:18:17 via Wykop
  • 1
Heh, że Polska jest republika bananowa, tj rajem podatkow dla przedsiębiorców i pseudoprzedsiebiorcow to chyba każdy kto cokolwiek wie o świecie powinien być świadom.
Oczywiście na wykopie ciezko się o tym dowiedzieć bo większość korzysta z tego systemu kosztem innych, tacy górnicy tylko z dostępem do internetu...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

d3n3b
d3n3b
07.06.2025, 04:22:24 via Android
  • 1
7:38 pan gość twierdzi że miasta nie powinny brać się za budowanie mieszkań społecznych bo było by drożej...
#nieruchomosci
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Cyjanek_i_Szczescie
Cyjanek_i_Szczescie
07.06.2025, 06:04:12 via Wykop
  • 2
@d3n3b: Co w tym sensacyjnego? Co się nie zgadza?
  • Odpowiedz
mareksa666
mareksa666
mareksa666
10.06.2025, 07:16:58 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

StdPtr
StdPtr
StdPtr
07.06.2025, 14:12:05 via Wykop
  • 0
Pan redaktor typowy polski przedsiębiorca - wszystko bierze na fakturę. W trakcie studiów, gdy pracowałem w sklepie to ludzie brali na fakturę nawet ściereczki czy serwetki za 3 zł...a raz facet kupując leżak pytał czy jest możliwość żeby na fakturze nie było informacji, że to jest leżak, a jak się dowiedział, że nie to uznał że jednak weźmie zwykły paragon ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
07.06.2025, 20:16:51 via Wykop
  • -1
Co tam paliwo - niektorzy "przedsiębiorcy" mają po kilka samochodów osobowych w leasingu, a użytkuje je rodzina do celów prywatnych. Co więcej, znam i takich, którzy kupują meble, czy nawet środki czystości i wrzucają je w koszty. I nikt nad tym nie panuje ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jerzy-sznurek
jerzy-sznurek
07.06.2025, 12:35:53 via Wykop
  • -1
8,5% to oznacza, że jest na ryczałcie.
Na ryczałcie nie ma pojęcia kosztów - więc nic nie odlicza.
Ewentualnie połowę VATu.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 3 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
4037
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
3971
Drogowy szeryf w Porsche.
Drogowy szeryf w Porsche.
3080
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
2910
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
2749
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #gospodarka
  • #finanse
  • #pieniadze
  • #polska
  • #ciekawostki
  • #biznes
  • #praca
  • #gielda
  • #technologia
  • #europa
  • #swiat
  • #inwestycje
  • #wydarzenia
  • #nieruchomosci
  • #mieszkanie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking