Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko194
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

318

Średni wiek kobiety przy urodzeniu pierwszego dziecka

Średni wiek kobiety przy urodzeniu pierwszego dziecka

Biologia sama podpowiada jak długo się utrzymamy przy takim podejściu.

xaliemorph
xaliemorph
z
wykop.pl
dodany: 13.05.2025, 17:55:11
  • #
    demografia
  • #
    dzieci
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • 365
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Biologia sama podpowiada jak długo się utrzymamy przy takim podejściu.

Treści powiązane (1)

Czemu w Polsce rodzi się mało dzieci?
konto usunięte
z youtu.be
  • -5

Komentarze (365)

najlepsze

Jurand-ze-Spychowa
Jurand-ze-Spychowa
13.05.2025, 18:05:23 via Wykop
  • 376
Europejczycy zbudowali Europę dla imigrantów. Teraz muszą już tylko wymrzeć, żeby zrobić dla nich miejsce.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
13.05.2025, 18:27:49 via Wykop
  • 92
@Jurand-ze-Spychowa: Niemcy tacy bogaci a decydują się później na pierwsze dziecko. Szwajcarzy jeszcze bogatsi i jeszcze później xD
  • Odpowiedz
came_a_lot
came_a_lot
13.05.2025, 21:05:02 via Wykop
  • 83
@Jurand-ze-Spychowa: Przy obecnym modelu ekonomicznym imigranci są potrzebni jako tania siła robocza, tak samo ich potrzebuje EU jak i USA, problem w Europie jest taki, że ściągamy darmozjadów, którzy nie pracują i nic z tym nie robimy.
  • Odpowiedz
dwaplusdwatocztery
dwaplusdwatocztery
dwaplusdwatocztery
14.05.2025, 07:37:13 via Wykop
  • 138
dwaplusdwatocztery

źródło: IMG-20250513-WA0024

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ZolniezMordoru
ZolniezMordoru
14.05.2025, 08:48:42 via Wykop
  • 0
@dwaplusdwatocztery: teraz zamaist kotów wchodza zwiazki a AI
  • Odpowiedz
qeti
qeti
13.05.2025, 18:10:30 via Wykop
  • 129
bida=duzo dzieci, bogactwo=mało dzieci
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

adammich
adammich
adammich
13.05.2025, 19:10:59 via Wykop
  • 127
@qeti: No ale my jesteśmy tak bogaci jak Skandynawowie 40 lat temu, a dzietność mamy już dużo niższą niż oni teraz.
  • Odpowiedz
Mekeos
Mekeos
Mekeos
14.05.2025, 07:56:20 via Android
  • 43
@qeti Gdyby teraz z obecną mentalnością i podejściem do życia społeczeństwo nagle stało się bardzo biedne to wcale dzietność nie zwiększyłaby się.
  • Odpowiedz
dzikaskarpeta
dzikaskarpeta
dzikaskarpeta
14.05.2025, 05:07:26 via Wykop
  • 114
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

konradpra
konradpra
14.05.2025, 06:26:53 via Wykop
  • 79
@dzikaskarpeta: Żaden zbieg okoliczności, tylko biologia o której ludzie wolą nie myśleć zgodnie z zasadą jakoś to będzie.
A potem zaczyna sie pościg za czasem którego już nie ma bo zegar biologiczny uznał że jest dana kobieta za stara na posiadanie dzieci.
Kobiety starające się o pierwsze dzieci po 30, często nie rozumieją że są już właściwie na końcówce swoich realnych zdolności reprodukcyjnych. Co gorsza mija czas zanim zacznie się
  • Odpowiedz
ruonim
ruonim
14.05.2025, 07:32:20 via Wykop
  • 80
@dzikaskarpeta: w wieku 20 lat staralibyscie się miesiąc
  • Odpowiedz
Aster1981
Aster1981
Aster1981
14.05.2025, 06:26:43 via Wykop
  • 71
Po prostu ludzie cywilizowani decyduja sie na dzieci swiadomie a nie z wpadki. I robia to w pozijeszym okresie zycia. Gdy maja lepsza pozycje zyciowa i dziecko nie oznacza wowczas az tak drastycznego pogorszenia warunkow zycia.
Poza tym znacznie dluzej szukamy partnerki/partnera do zalozenia rodziny. Kilka lat "chodzenia" do zareczyn, kolejne kilka do slubu i kilka do dziecka i juz mamy z 8-10 lat zwiazku do decyzji o dziecku.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jacke
jacke
14.05.2025, 08:08:39 via Wykop
  • 3
Po prostu ludzie cywilizowani decyduja sie na dzieci swiadomie a nie z wpadki.


@Aster1981: zgoda.

@misstrant: no nie wiem skąd te minusy dla kolegi ;-). No chyba, że ktoś dorobi się lokaja i 2 opiekunek po 12h jedna.
  • Odpowiedz
zonecom
zonecom
zonecom
14.05.2025, 08:53:59 via Wykop
  • 7
@Aster1981: Oczywiście że tak. Z żoną poznaliśmy się mając po 26 lat. Jak mieliśmy 29 wzięliśmy ślub. Pierwsze dziecko urodziło się jak mieliśmy 32. Co robiliśmy przez te sześć bezdzietnych lat?. Świetnie się bawiliśmy we dwoje. Dużo podróżowaliśmy. W zasadzie większość naszych zarobków wydawaliśmy na wyjazdy i dobrą zabawę. Tyle że nieźle zarabialiśmy więc po opłaceniu kosztów życia sporo zostawało. I teraz uwaga. Niektórym świat się zawali. Kolejną dwójkę dzieci
  • Odpowiedz
od-bana-do-bana
od-bana-do-bana
od-bana-do-bana
14.05.2025, 04:42:55 via Wykop
  • 51
od-bana-do-bana

źródło: mezczyzna-idealny-f2q4crqrc2vc

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Vampire007
Vampire007
Vampire007
14.05.2025, 07:21:23 via Wykop
  • 35
@od-bana-do-bana: chyba stary mem, dziś można dodać +15 lat
  • Odpowiedz
kt13
kt13
14.05.2025, 11:50:07 via Wykop
  • 2
@od-bana-do-bana: zaradny mężczyzna nigdy nie wychodzi z wymagań, nie ma fazy mężczyzna, od razu z zaradnego mężczyzny przechodzimy do kota
  • Odpowiedz
RabinTakRabinNie
RabinTakRabinNie
RabinTakRabinNie
13.05.2025, 19:03:16 via Wykop
  • 40
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mocoloco
mocoloco
mocoloco
14.05.2025, 09:34:49 via Wykop
  • 21
@RabinTakRabinNie: Tak to działało jeszcze 10 lat temu, albo nawet dawniej. Jestem z lat 80 i należę do tego pokolenia które jechało tym schematem. Pierwsze dzieci jeszcze przed 30, kredyt na niewielkie mieszkania i praca w korpo kiedy zarabiało się 1K€ i stykało.

Ale w dzisiejszych czasach to już wygląda inaczej. Mam w rodzinie trochę ludzi z pokolenia 10 lat młodszego i już są inne schematy. Przed 30 dzieci tam
  • Odpowiedz
justBrowsin
justBrowsin
justBrowsin
14.05.2025, 13:19:20 via Wykop
  • 0
Obecnie moi odpowiednicy z kolejnego pokolenia mają fury z salonu, wakacje w Meksyku, a samolotem lata się częściej niż jedzie pociągiem.


To jaki postęp cywilizacyjny zrobiła Polska od 1990r


@mocoloco: to nie brzmi jak postęp, bardziej jak świadome i celowe marnotrawienie zasobów z czystej próznosci i braku krytycznego myślenia ludzi, któzy potem płaczą, że wytyka im siętaką rozrzutność
  • Odpowiedz
E.....o
konto usunięte 13.05.2025, 23:13:21 via Wykop
  • 27
Stąd bierze się dominacja genetyczna czarnych, wychodzą z młodszych o 10 lat pipek.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cyther
cyther
14.05.2025, 08:23:18 via Wykop
  • 16
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
lukaszdh
lukaszdh
14.05.2025, 09:22:21 via Wykop
  • 8
oliczno


@Eviixoxoxo: Tak, dlatego zbudowali cywilizację, wynaleźli prąd, syntetyki i loty w kosmos, nie mówiąc o kolonizacji całej planety...
Tak na poważnie, biali ludzie rozsiali ich po globie bo potrzebowali uniwersalnych maszyn rolniczych.
  • Odpowiedz
Belzebub
Belzebub
14.05.2025, 08:18:25 via Wykop
  • 24
Winą braku dzietności jest matriarchalne społeczeństwo i spekulacja nieruchomościami zamiast inwestycji dla pokoleń. A winnych tej transformacji społecznej jest wiele osób i czynników.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

johny-bravooo
johny-bravooo
13.05.2025, 17:59:19 via Wykop
  • 17
Nie wiem skąd ten płacz, przecież ludziom nie grozi wymarcie.
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Argiope
Argiope
13.05.2025, 19:13:34 via Wykop
  • 83
@johny-bravooo: Ale białej szlachetnej rasie grozi
  • Odpowiedz
szpongiel
szpongiel
14.05.2025, 06:06:56 via Wykop
  • 39
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
4102
BIAŁEK MICHAŁ poszukiwany przez polską policję
BIAŁEK MICHAŁ poszukiwany przez polską policję
3294
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
2871
Pracownia 3lab potwierdza, że aplikacja Kornelii Wieczorek nigdy nie powstała
2809
Polsat urządził publiczną szczujnię
Polsat urządził publiczną szczujnię
2905
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #dzieci
  • #nieruchomosci
  • #zwiazki
  • #ekonomia
  • #rozowepaski
  • #gospodarka
  • #takaprawda
  • #logikarozowychpaskow
  • #spoleczenstwo
  • #ciekawostki
  • #p0lka
  • #antynatalizm
  • #dzietnosc
  • #blackpill

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking