Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko203
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

221

Chcą wybudować podwodny tunel, który połączy Europę i Afrykę

Chcą wybudować podwodny tunel, który połączy Europę i Afrykę

Hiszpania i Maroko chcą połączyć Europę i Afrykę podwodnym tunelem. Z tego powodu kraj z Półwyspu Iberyjskiego wydał nie

starnak
starnak
z
rmf24.pl
dodany: 13.05.2025, 06:26:37
  • #
    europa
  • #
    afryka
  • #
    inzynieria
  • #
    ciekawostki
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Dlaczego Afryka i Europa Nie Są Połączone Mostem
theboo
z youtube.com
  • 3
Zanurzony tunel przez Cieśninę Gibraltarską | Retronauta.pl
yolantarutowicz
z retronauta.pl
  • -1

Komentarze (92)

najlepsze

dwaplusdwatocztery
dwaplusdwatocztery
dwaplusdwatocztery
13.05.2025, 19:22:00 via Wykop
  • 1
Może najpierw most na Sycylię?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KubaRapid
KubaRapid
13.05.2025, 19:41:55 via Wykop
  • 4
@dwaplusdwatocztery: Z Maroko czy z Hiszpanii?
  • Odpowiedz
pinochet
pinochet
pinochet
13.05.2025, 20:00:25 via Wykop
  • 1
@KubaRapid: why not both? - wtedy nie bedzie potrzeba tunelu
  • Odpowiedz
autotldr
autotldr
13.05.2025, 06:27:08 via Wykop
  • 1
To najlepszy tl;dr, jaki mogłem zrobić, oryginał zmniejszony o 58% (jestem botem)

Morski tunel Hiszpanii i Maroka

Hiszpania i Maroko planują budowę podwodnego tunelu łączącego Europę z Afryką, na co Hiszpania przeznaczyła niedawno 1,6 mln euro na badania wykonalności. Tunel o długości 38,5 km, z 27,7 km pod Morzem Śródziemnym, ma mieć dwa połączenia kolejowe między Hiszpanią a Marokiem, co ma wspierać rozwój gospodarczy obu krajów. Rozważane miejsca wejścia to Algeciras i
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dreadingit
dreadingit
dreadingit
14.05.2025, 17:42:25 via Android
  • 0
@autotldr

tam jest dosyc gleboko i dlatego do tej pory nie powstalo zadne połączenie mostowe
  • Odpowiedz
NocnikDzienny
NocnikDzienny
14.05.2025, 06:30:20 via Wykop
  • 0
Świetny pomysł.

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

grabcio8
grabcio8
grabcio8
14.05.2025, 04:44:30 via Wykop
  • 0
Sprytnie. Tak tunel w razie czego będą mogli zalać.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Aster1981
Aster1981
Aster1981
14.05.2025, 05:53:04 via Wykop
  • -1
@grabcio8: ekhm? xD
  • Odpowiedz
deathlef
deathlef
14.05.2025, 04:17:27 via Wykop
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

kureci_paratko
kureci_paratko
kureci_paratko
14.05.2025, 03:19:50 via Android
  • 0
Ten pomysł pojawiał się od lat. Most, tunel, połączenie lądowe po prostu. Projekt będzie okropnie drogi i... Ze względu na warunki nie opłacalny. To dość specyficzne miejsce i najbardziej opłacalnym będzie dalej transport morski.

W te nawet 15 mld euro nie wierzę. Chyba, że to cena za projekt (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) nie chce mówić, że takie połączenie nie ma sensu lub nie jest potrzebne. Jest na
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DieJoana
DieJoana
13.05.2025, 20:30:10 via Android
  • 0
Jaki łatwy holocaust. No nieźle
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Yakotak
Yakotak
13.05.2025, 19:50:23 via Wykop
  • 0
Być może jak Inżynierowie z Afryki będą mogli spokojnie się dostać do Europy to będą inaczej się zachowywać?? Na łodzi, dużo nieznajomych twarzy, stres, głód i śmierć przed oczami..A tak spokojnie, bez stresu będą zadowoleni i nie będą mieć traumy..Biali będą mogli znów w drugą stronę łatwiej dostać się do Afryki..Takie mini-safari własnym samochodem...XD
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

panzmarszrutkiwbiszkeku
panzmarszrutkiwbiszkeku
13.05.2025, 21:04:43 via Wykop
  • 0
Most czy tunel nie powstaną tam za naszego życia. A jak ktoś chce swoim autem pozwiedzać Afrykę, to nie ma problemu, są promy
  • Odpowiedz
xaliemorph
xaliemorph
13.05.2025, 17:08:48 via Wykop
  • 0
Plus dosłownie masa mikrofonów podwodnych do nasłuchiwania okrętów podwodnych.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Roess
Roess
Roess
14.05.2025, 15:42:52 via Wykop
  • -1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 4 z 5
  • >

Hity

tygodnia

"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
4078
BIAŁEK MICHAŁ poszukiwany przez polską policję
BIAŁEK MICHAŁ poszukiwany przez polską policję
3285
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
2861
Pracownia 3lab potwierdza, że aplikacja Kornelii Wieczorek nigdy nie powstała
2798
Polsat urządził publiczną szczujnię
Polsat urządził publiczną szczujnię
2889
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #swiat
  • #polska
  • #wydarzenia
  • #niemcy
  • #uniaeuropejska
  • #ciekawostki
  • #ekonomia
  • #usa
  • #gospodarka
  • #nato
  • #francja
  • #ue
  • #historia
  • #neuropa
  • #4konserwy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking