Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko181
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

469

Ministerialny chaos i utylizacja czarnej porzeczki. Kto odpowie za straty?

Ministerialny chaos i utylizacja czarnej porzeczki. Kto odpowie za straty?

Utylizacja czarnej porzeczki z tegorocznych, ale i ubiegłorocznych zbiorów może być konieczna. Czyli radosna twórczość Komisji Europejskiej i nieudolność urzędników z Ministerstwa Rolnictwa

siodemkaxx
siodemkaxx
z
agrofakt.pl
dodany: 07.05.2025, 11:25:48
  • #
    gospodarka
  • #
    ue
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    ogrodnictwo
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Ochrona porzeczki przed przeziernikiem porzeczkowcem 2025
zwirz
z agrofakt.pl
  • 3
Dlaczego ten syf jest niebezpieczny dla pszczol i ludzi.
Proogramista
z youtube.com
  • 2

Komentarze (88)

najlepsze

graf_zero
graf_zero
graf_zero
07.05.2025, 21:14:12 via Wykop
  • -6
Okazało się że to to toksyczna substancja.

Ale rozumiem to wina EU że nie pozwala rolnikom jej stosować i potem konsumentów truć?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

franciszekkimono
franciszekkimono
franciszekkimono
07.05.2025, 22:15:33 via Android
  • 11
@graf_zero no nie rozumiesz. Przeczytaj artykuł ze zrozumieniem, bo następnym razem może trafić na ciebie.
  • Odpowiedz
zwirz
zwirz
08.05.2025, 07:29:36 via Wykop
  • 4
Okazało się że to to toksyczna substancja.


@graf_zero: Potrzebne źródło. W jakiej dawce jest toksyczna i jakie skutki powoduje? Ile trzeba zjeść tych porzeczek?
  • Odpowiedz
ZielonyCzort
ZielonyCzort
08.05.2025, 05:36:23 via Wykop
  • -7
Łunia zła bo nie pozwala truć. Wincyj chemii bo za mało raka i chorób autoimmunologicznych.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Shemek
Shemek
08.05.2025, 04:15:00 via Wykop
  • -7
i dobrze, mniej chemii w jedzeniu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mark-clinton
mark-clinton
mark-clinton
07.05.2025, 22:28:37 via Wykop
  • -7
Odpowiadam na pytanie. Twój stary. Jak nie potrafi sprzedać produktu przez rok (18 sierpnia podniesione normy bedą) to może warto zmienić branże. Normy zostały podniesione do każdego właściwie produktu rolnego gdzie może żerować mszyca. Do drugie są produkty które można stosować z mniejszym lub większym skutkiem.
Substancja została wykryta w płodach ciężkarnych osób i może być szkodliwa dlatego tak dyrastyczne obnizenie norm.
Dla tych kretynów co mówią, że Ukrainy nie będą obowiązywały
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zwirz
zwirz
08.05.2025, 07:28:21 via Wykop
  • 4
Substancja została wykryta w płodach ciężkarnych osób


@mark-clinton: A co z płodami osób nieciężarnych?
  • Odpowiedz
kolejne_juz_konto
kolejne_juz_konto
08.05.2025, 07:52:05 via Wykop
  • 3
Banany sprowadzane też to będzie obowiązywało.


@mark-clinton: To fajnie że tak myślisz, żyj dalej w swojej bańce. Ty naprawdę myślisz, że każdy transport żywności jest sprawdzany? Mój ojciec pracuje na kolei i wiem jak to tam wygląda, jak masz w transporcie np. 6 wagonów ze zbożem, to wyrywkowo sprawdzają 1-2 bo każde badanie kosztuje. Jak nic nie wykryją, to leci dalej 6 wagonów, a nie tylko te 1-2 sprawdzone XD
  • Odpowiedz
paw1470
paw1470
paw1470
07.05.2025, 12:06:49 via Android
  • -16
Zmiana trochę za szybko. Tylko że rolnik powinien się interesować zmianami a nie udawać że wszystko jest legalne. Pewnie o takiej możliwości mówili wcześniej. Zawsze jest gadanie ze może się uda. Chyba głupio zrobili jeżeli dostawcy nie dostali wiadomości od skupów jak tylko się pojawiły. No ale teraz jakieś odszkodowania za to że ktoś nie wiedział to głupota. Są zyski i są straty. Niech zrobią dobre promocje to będą mogli sprzedać bez
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zwirz
zwirz
07.05.2025, 20:54:06 via Wykop
  • 13
@paw1470: Ty głupi jesteś czy udajesz? Informacje o możliwych zmianach pojawiły się już po ubiegłorocznych zbiorach czyli co najmniej kilka miesięcy po tym gdy zgodne z normami opryski acetampirydem wykonywano.
  • Odpowiedz
zwirz
zwirz
08.05.2025, 06:58:08 via Wykop
  • 2
na yt jest film z 21 kwietnia 2024 że jest wycofany ze sprzedaży

Środki z acetampirydem możesz cały czas kupować, nic nie zostało wycofane, więc jaka jest wiarygodność twojego filmu na youtube?

Prawdopodobnie

Prawdodpodobnie

To teraz prawo działa na zasadzie "domyśl się"? Stosowali środki zgodnie z obowiązującym prawem i według obowiązujących norm a teraz mają wszystko zutylizować.
  • Odpowiedz
ObudzonyCzlowiek
ObudzonyCzlowiek
07.05.2025, 11:34:03 via Android
  • -37
Znowu rolnicy coś kwiczą na wykopie? Unia przynajmniej wprowadza jakiś porządek do naszego chlewa( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

franciszekkimono
franciszekkimono
franciszekkimono
07.05.2025, 22:10:28 via Android
  • 17
@ObudzonyCzlowiek tak tak. Wptowadza tam, gdzie jej się opłaca. Tutaj normy zmniejszyli 200x bez okresu przejsciowego, a na glifosat parę latctemu zwièkszyli normy 200x, (na soję GMO i parę innych) żeby biznes koncernu mógł się kręcić.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 3 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Radny z Krakowa NISZCZY butelki Ustronianki w sklepie
Radny z Krakowa NISZCZY butelki Ustronianki w sklepie
3158
Zamiast alimentów równa opieka nad dziećmi. Wynik - 25% mniej rozwodów
Zamiast alimentów równa opieka nad dziećmi. Wynik - 25% mniej rozwodów
2809
InPost buduje konkurencję dla Allegro.
InPost buduje konkurencję dla Allegro.
2452
System kaucyjny to przekręt stulecia? "Miliardy nabite w butelkę". Kto zarobi fortunę?
System kaucyjny to przekręt stulecia? "Miliardy nabite w butelkę". Kto zarobi fortunę?
2424
Wymyślili, jak obejść system kaucyjny. Takich butelek jeszcze nie było
Wymyślili, jak obejść system kaucyjny. Takich butelek jeszcze nie było
2085
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #ekonomia
  • #polska
  • #finanse
  • #pieniadze
  • #ciekawostki
  • #gielda
  • #inwestycje
  • #energetyka
  • #praca
  • #biznes
  • #nieruchomosci
  • #europa
  • #usa
  • #wkpinvestments
  • #technologia

Wykop © 2005-2025

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking