Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko190
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

957

Blackout na zachodzie Europy. "To co się stało jest argumentem za utrzymaniem

Pokaż treści 18+

Blackout na zachodzie Europy. "To co się stało jest argumentem za utrzymaniem

gotówki. W przyszłości, w której mogłyby dominować cyfrowe waluty banków centralnych (CBDC), utrata zasilania może oznaczać paraliż finansowy ostrzega w rozmowie z Biznes Alert James Woudhuysen, ekspert ds. energii, profesor wizytujący w zakresie prognozowania i innowacji na Wydziale Inżynieri

KapitanTorpedal
KapitanTorpedal
z
biznesalert.pl
dodany: 02.05.2025, 02:52:29
  • #
    swiat
  • #
    wydarzenia
  • #
    technologia
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    energetyka
  • 272
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Merytoryczna rozmowa na temat blackoutu
undefined69
z raportostanieswiata.pl
  • 7
Jak wyłączyć prąd w całej Europie, zdalnie?
MrPatafian
z youtube.com
  • 3

Komentarze (272)

najlepsze

maciolek777
maciolek777
maciolek777
02.05.2025, 17:37:45 via Wykop
  • -2
Pieprz***e, to co się stało w Hiszpanii to jest argument za utrzymaniem elektrowni węglowych i gazowych a nie gotówki.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy
02.05.2025, 08:27:24 via Android
  • -3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

inflacja_biedaku
inflacja_biedaku
inflacja_biedaku
02.05.2025, 12:16:13 via Wykop
  • -4
Jak będzie wielki kryzys czy apokalipsa zombie to butelka wody czy worek ryżu/makaronu jest cenniejszy niż jakiś papierek z wizerunkiem króla... o tym zapominają świry gotówkowe.
Kilkugodzinny blackout też wam gotówka nie pomoże bo wielkie sklepy nie będą działać bez możliwości nabijania na kasę fiskalną.
Jedyny ratunek to szukanie prywatnych osób które by wam odsprzedały coś ale ponownie wracamy do punktu 1.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eSUBA94
eSUBA94
02.05.2025, 07:32:49 via Wykop
  • -4
ojej chcą zabrać gotówkę i wprowadzić ZŁE EURO - CYFROWE EURO!!!11 tylko mentzen i łukaszenka może nas uchronić!

PS. do zwolennikó teorii wielkiego resetu - wtedy przecież też papierowe nominały stracą ważność xD
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Reinspired
Reinspired
02.05.2025, 07:43:55 via Wykop
  • 10
@eSUBA94: Dalej się nie nauczyliście że oddawanie suwerenności obcym ludziom przynosi zawsze złe skutki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
eSUBA94
eSUBA94
02.05.2025, 08:34:03 via Wykop
  • -3
@Reinspired: dlatego trzeba się połączyć z rosją i stworzyć nowe super mocrastwo przeciw zgniłemu zachodowi!
  • Odpowiedz
pekak
pekak
02.05.2025, 07:05:21 via Wykop
  • -4
Bez prądu nie nabijesz nic na kasę, więc gotówka też niewiele da w przypadku blackoutu.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MrPerfetc
MrPerfetc
02.05.2025, 08:06:38 via Wykop
  • 6
@pekak: W małych sklepach i na targach normalnie zrobisz zakupy w takiej sytuacji.
  • Odpowiedz
Codziennie_cos_nowego
Codziennie_cos_nowego
Codziennie_cos_nowego
02.05.2025, 09:06:56 via Android
  • 5
@pekak

@MrPerfetc: sprzedawca ma obowiązek wystawić paragon, więc jeżeli tego nie moze zrobić to może (a w teorii nawet powinien) odmówić sprzedaży


Mysle ze podczas kilkunastodniowego blackoutu malo kto bedzie sie przejmował paragonami. Za to beda sie przejmowali zeby nie dostać kulki czy kosy podczas walk o żywnosc.
  • Odpowiedz
twister35
twister35
twister35
02.05.2025, 08:24:28 via Wykop
  • -5
A co zmieni gotówka jak bez prądu nie działają kasy w sklepach czy dystrybutory paliwa na stacjach?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kristart
kristart
kristart
02.05.2025, 11:57:10 via Wykop
  • 0
@twister35: Nawet automatyczne drzwi się nie otworzą.
  • Odpowiedz
GokuMK
GokuMK
02.05.2025, 07:07:34 via Wykop
  • -8
Argument na wyrost. Płatności zbliżeniowe kartami pozwalają na płacenie offline. Wystarczy nie zaniedbywać tej funkcjonalności. Wiele sklepów odrzuca płatności gdy zerwie im internet, powinna być odpowiednia funkcja w systemie znosząca to ograniczenie. Gdy w kasach w sklepie zabraknie prądu, te i tak nic nie wydadzą, ale kasy w marketach mają swoje zasilanie. Tak samo jak terminale.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

plonace_kalosze
plonace_kalosze
02.05.2025, 11:26:15 via Android
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

twister35
twister35
twister35
02.05.2025, 12:18:48 via Wykop
  • 2
@bregath: żeby jeszcze istniało miejsce, gdzie to właśnie prędzej gotówką zapłacisz, a kartą nie. A nie, czekaj, są takie miejsca. Nazywają się bazarkami. I w sytuacji kryzysowej takie bazarki bedą wypełnione po brzegi towarami.

Niczym nie będą wypełnione bo większość bazarów zaopatruje swoje stoiska na giełdach spożywczych. Jak nie będą tam działać systemy sprzedaży to i giełdy będą zamknięte.
  • Odpowiedz
tenloginnieistnieje
tenloginnieistnieje
tenloginnieistnieje
02.05.2025, 06:07:20 via Wykop
  • -9
Kwestia gotówki w sytuacji zapaści energetycznej to temat dla "ulicznych żebraków"! To im przede wszystkim stanie się krzywda. Reszta społeczeństwa .... a ile to tej gotówki masz do dyspozycji, gdy nie działa bank? To, co stało się w Hiszpanii to koniec programu Zielonej Energii. Pod warunkiem, że że politycy bardziej przestraszą się konsekwencji braku prądu elektrycznego niż krzyku Ursuli Von der Leyen. Hiszpania to doskonała prezentacja przyszłości która nastanie, jeżeli natychmiast nie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

epicentrum_chaosu
epicentrum_chaosu
02.05.2025, 06:33:31 via Android
  • 2
@tenloginnieistnieje Kilka tysięcy zawsze mam w domu w gotówce.
  • Odpowiedz
tenloginnieistnieje
tenloginnieistnieje
tenloginnieistnieje
02.05.2025, 06:48:36 via Wykop
  • -2
@epicentrum_chaosu: Były już w kilku miejscach na Świecie sytuacje, kiedy znikała energia. Ostatnie wydarzenie w Hiszpanii jest wyjątkowe. Ale i trwało krótko. Ten czas bez pieniędzy każdy wytrzyma. Rzecz w tym, że jak to potrwa więcej niż 1 dzień, to ... za pieniądze nic nie kupisz! Bo wszystko zostało zabrane bez pieniędzy. A jak potrwa jeszcze dłużej, to i znaczenie owych pieniędzy zniknie. Wartość będzie miało to, co jest użyteczne
  • Odpowiedz
zanka654
zanka654
02.05.2025, 07:34:17 via Android
  • -11
Po co gotowka jak nic nie działa w tym kasy fiskalne?
Puścisz pan bez paragonu i cyk - mandacik z urzędu skarbowego
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ce029c47
ce029c47
ce029c47
02.05.2025, 07:45:19 via Android
  • 10
@zanka654 można zanotować i później mogą dodać do systemu, bez gotówki nawet tego nie można zrobić
  • Odpowiedz
ce029c47
ce029c47
ce029c47
02.05.2025, 08:06:37 via Android
  • 7
@milo1000

@ce029c47: Nie kupowałeś nigdy na zeszyt?

Nie miałem okazji, ale wyobrażam sobie że jeśli ktoś Ciebie nie zna, to nie sprzeda na zeszyt.
  • Odpowiedz
AppleDash
AppleDash
02.05.2025, 06:23:33 via Android
  • -13
Bez prądu to i gotówką możesz się tylko podetrzeć
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

VZee
VZee
VZee
02.05.2025, 06:34:02 via Wykop
  • 12
@El_Trufel: i na tym bazarku rzeczy pojawiają się co rano same?
  • Odpowiedz
VZee
VZee
VZee
02.05.2025, 07:01:15 via Wykop
  • 5
@konradpra: no, jeżeli zakładamy sytuację, w której nie ma prądu przez dłuższy czas, to można założyć że nastąpił całkowity rozpad struktur państwowych i społeczeństwa i żyjemy w czymś w stylu postapokalipsy, więc nie, nie mogę pojechać xDD Ty myślisz że prąd to tylko system bankowy i żarówki?

A jeżeli blackout trwa 48 godzin, to mam w poważaniu twoje bazarki, bo nie jestem debilem i mam jedzenie w domu.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 4 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Zrobiliśmy z Polaków 38 mln śmieciarzy. Ten system kaucyjny miał sens 20-30 lat
Zrobiliśmy z Polaków 38 mln śmieciarzy. Ten system kaucyjny miał sens 20-30 lat
4459
Kacper Tomasiak wicemistrzem olimpijskim w skokach narciarskich !
Kacper Tomasiak wicemistrzem olimpijskim w skokach narciarskich !
3199
Załatwiła dotację i zniknęła? Gra od Olgi Tokarczuk to nowa Izera
Załatwiła dotację i zniknęła? Gra od Olgi Tokarczuk to nowa Izera
3195
Kolejna rozprawa Majtczaka
Kolejna rozprawa Majtczaka
2655
Nie żyje Bożena Dykiel
Nie żyje Bożena Dykiel
2568
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #ciekawostki
  • #wydarzenia
  • #usa
  • #ekonomia
  • #technologia
  • #europa
  • #polska
  • #nauka
  • #zainteresowania
  • #militaria
  • #wiadomosci
  • #kultura
  • #rozrywka
  • #izrael
  • #sport

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking