Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko195
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

957

Blackout na zachodzie Europy. "To co się stało jest argumentem za utrzymaniem

Pokaż treści 18+

Blackout na zachodzie Europy. "To co się stało jest argumentem za utrzymaniem

gotówki. W przyszłości, w której mogłyby dominować cyfrowe waluty banków centralnych (CBDC), utrata zasilania może oznaczać paraliż finansowy ostrzega w rozmowie z Biznes Alert James Woudhuysen, ekspert ds. energii, profesor wizytujący w zakresie prognozowania i innowacji na Wydziale Inżynieri

KapitanTorpedal
KapitanTorpedal
z
biznesalert.pl
dodany: 02.05.2025, 02:52:29
  • #
    swiat
  • #
    wydarzenia
  • #
    technologia
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    energetyka
  • 272
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Merytoryczna rozmowa na temat blackoutu
undefined69
z raportostanieswiata.pl
  • 7
Jak wyłączyć prąd w całej Europie, zdalnie?
MrPatafian
z youtube.com
  • 3

Komentarze (272)

najlepsze

Vampire007
Vampire007
Vampire007
02.05.2025, 10:56:26 via Wykop
  • 1
Likwidacja gotówki to eldorado dla bankowców i polityków, Unia za przyklaśnięciem polskiego rządu przyklepie 1500 euro dla migranta w PL i wykupią tutaj nieruchomości bo będą mieli zdolność kredytową, takie są plany i PO i PiSu, ciekawe jak uśmiechnięci i rydzykowi złodzieje to sobie będą tłumaczyć.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mike-se-378
mike-se-378
02.05.2025, 15:56:02 via Wykop
  • -1
@Vampire007: rynek prózni nie znosi, gotowka to tez jakas kontrola, jak zlikwiduja to krypto wejdzie bardziej do codziennosci
  • Odpowiedz
moje40
moje40
moje40
02.05.2025, 09:22:05 via Wykop
  • 1
Ale wiecie ze kasa zeby nabic paragon to musi z ministerstwa numerek dostac. Nie ma pradu nikt wam nic nie sprzeda bo nawet jak na UPS macie kase to itak dalej pewnie z MF sie nie polaczy. Takze zloto i barter, choc to wersja na postapo :D
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Gigamesh
Gigamesh
02.05.2025, 11:05:33 via Wykop
  • 9
@PEPE_Le_Sfont: @moje40 Kurcze gdyby istnialy takie punkty jak np. Targi gdzie po prostu placi się z ręki do ręki. Albo np kasy na baterie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Gigamesh
Gigamesh
02.05.2025, 15:10:44 via Wykop
  • 3
@PEPE_Le_Sfont: No to może warto zacząć chodzić na te które jeszcze są by nie upadły?
  • Odpowiedz
panzmarszrutkiwbiszkeku
panzmarszrutkiwbiszkeku
03.05.2025, 06:03:32 via Wykop
  • 0
Tylko gotówka wykopki, nie dajcie się dymać
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

c97
c97
c97
02.05.2025, 10:28:48 via Wykop
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

pafcio80
pafcio80
pafcio80
02.05.2025, 06:26:01 via Wykop
  • 0
ludzie to na prawde debile żeby musiało się coś stać by poszli po rozum do głowy???
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lucap01
lucap01
lucap01
02.05.2025, 06:39:05 via Wykop
  • 4
@pafcio80: dalej mowia ze oze wspaniale i pozbyc sie elektrowni konwencjonalnych bo wiatraki.
  • Odpowiedz
krykoz
krykoz
02.05.2025, 07:01:12 via Android
  • -1
@pafcio80

ludzie to na prawde debile


naprawdę...
  • Odpowiedz
autotldr
autotldr
02.05.2025, 02:53:32 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

narkonauta
narkonauta
02.05.2025, 12:36:26 via Wykop
  • -1
Brukselskim pieskom wcale to nie przeszkadza, bo to nie oni będa mieć problem
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

P_i_o_t_R
P_i_o_t_R
03.05.2025, 05:00:47 via Wykop
  • 0
@narkonauta: jak posłuchasz "Merytoryczna rozmowa na temat blackoutu" to dowiesz się, że Hiszpania stawia na tanią energię elektryczną.
Tanią ale kosztem niezawodności.
Tanią więc z minimalną redundancją wirującą, bez możliwości posiłkowania się od sąsiadów.

W rezultacie OZE się wykopsało (co ma w naturze), ktoś jednoczenie potrzebował więcej energii i domino się posypało.
Jednocześnie nie udało im się wystarczająco szybko odciąć dużych odbiorców a producenci nie było w stanie udźwignąć obciążenia
  • Odpowiedz
Bartholomew
Bartholomew
02.05.2025, 09:13:05 via Wykop
  • -1
To co się stało jest argumentem za utrzymaniem gotówki.


Może i jest - dla Was. Bo dla "nich" nie. I może to trochę opóźni kompletną cyfryzację bo trzeba będzie Wam czymś mordy utkać - o rok, może dwa. Bo w przeciwieństwie do ludzi idee się nie męczą, nie nudzą się tematem, nie zajmują czymś innym, no i rzadko umierają. Prędzej czy później zatriumfują z prostej przyczyny - nie macie żadnych innych a
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

marcinekq
marcinekq
02.05.2025, 08:35:33 via Wykop
  • -1
nikt jeszcze nie znalazł winnego :O ?
marcinekq - nikt jeszcze nie znalazł winnego :O ?

źródło: XDDDDDDDDDDDDDDD

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SOMEMONG
SOMEMONG
02.05.2025, 08:47:16 via Wykop
  • 2
@marcinekq:
SOMEMONG - @marcinekq:

źródło: comment_1626040698D7HZgdkBTDlK2jzHeNgfWd

Pobierz
  • Odpowiedz
bregath
bregath
bregath
02.05.2025, 09:03:31 via Wykop
  • 2
@marcinekq: https://www.youtube.com/watch?v=2RYyS1z5nNc
bregath - @marcinekq: https://www.youtube.com/watch?v=2RYyS1z5nNc
  • Odpowiedz
Reinspired
Reinspired
02.05.2025, 07:33:29 via Wykop
  • -1
Plan jest prosty, wielka europa jako jedno państwo, tylko cyfrowy chajs, pełna kontrola, czytniki linii papilarnych na każdym kroku - całkowite podporządkowanie się pod wizję Brukselskich dygnitarzy. Każdy ruch oporu likwidowany błyskawicznie pod pretekstem aktów terrorystycznych. To nie fikcja tylko cel, a cel uświęca środki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pawel993
Pawel993
02.05.2025, 08:03:21 via Wykop
  • 5
@Reinspired: w chinach czy usa juz dawno tak to wyglada xd
  • Odpowiedz
Pawel993
Pawel993
02.05.2025, 08:47:44 via Wykop
  • 2
@Kosmiczny-Duch: nie w kazdym aspekcie aczkolwiek jesli chodzi o droge technologiczna to jestesmy 10 lat w tyle za nimi
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 3 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Nieoficjalne: Polska musi zapłacić Pfizerowi 5,6 mld zł. Sąd zdecydował
2822
Ten film miał być żartem, a dziś wygląda jak dokument. Oto Idiokracja.
Ten film miał być żartem, a dziś wygląda jak dokument. Oto Idiokracja.
2263
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
2169
Obywatel płaci, a urzędnik kupuje Samsung Z Fold 7 za 7000 zł
Obywatel płaci, a urzędnik kupuje Samsung Z Fold 7 za 7000 zł
1756
Poznań: lotnisko zakazuje nocnych lotów, żeby pobudowani mieszkańcy mogli spać
Poznań: lotnisko zakazuje nocnych lotów, żeby pobudowani mieszkańcy mogli spać
1575
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #usa
  • #ekonomia
  • #technologia
  • #europa
  • #polska
  • #wiadomosci
  • #nauka
  • #militaria
  • #zainteresowania
  • #izrael
  • #kultura
  • #rozrywka
  • #sport

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking