Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko218
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

957

Blackout na zachodzie Europy. "To co się stało jest argumentem za utrzymaniem

Pokaż treści 18+

Blackout na zachodzie Europy. "To co się stało jest argumentem za utrzymaniem

gotówki. W przyszłości, w której mogłyby dominować cyfrowe waluty banków centralnych (CBDC), utrata zasilania może oznaczać paraliż finansowy ostrzega w rozmowie z Biznes Alert James Woudhuysen, ekspert ds. energii, profesor wizytujący w zakresie prognozowania i innowacji na Wydziale Inżynieri

KapitanTorpedal
KapitanTorpedal
z
biznesalert.pl
dodany: 02.05.2025, 02:52:29
  • #
    swiat
  • #
    wydarzenia
  • #
    technologia
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    energetyka
  • 272
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Merytoryczna rozmowa na temat blackoutu
undefined69
z raportostanieswiata.pl
  • 7
Jak wyłączyć prąd w całej Europie, zdalnie?
MrPatafian
z youtube.com
  • 3

Komentarze (272)

najlepsze

Szalom
Szalom
02.05.2025, 10:24:02 via Wykop
  • 8
Jak gotówka ma działac w przypadku braku prądu jak nie da się zeskanować produktów i nabić ich legalnie na kasę? Mówicie tylko o handlu z innymi ludźmi? Pod warunkiem że będą chcieli gotówkę bo co oni z nią zrobią. Myślicie że w biedronce by sprzedali wam tak towary? Znając nasz kraj najpierw do pani w biedronce p-----------l by się pracodawca a potem urząd skarbowy jak prąd by już wrócił
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Szalom
Szalom
02.05.2025, 10:37:49 via Wykop
  • 2
@PepikPL: A kasa chociaż jest na baterie albo jakaś inna jest?
  • Odpowiedz
xyzzy
xyzzy
02.05.2025, 10:48:27 via Wykop
  • 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
sirdam
sirdam
02.05.2025, 08:07:34 via Wykop
  • 7
Ja tam zawsze staram się utrzymywać zapasy żywności na minimum tydzień - te bez lodówki. Jak również mam zapas wody około 700l w różnych zbiornikach pod tarasem do chociażby spłukiwania w toalecie i kilka worków wegla drzewnego - prawdziwego (nie brykietu) do fitrowania grawitacyjne wody prostym filtrem zwirowo- weglowym zrobionym np z pustej butelki.
PS
Wiecie że według amerykańskich strategii wojskowych wszystkie słuzby mają nakaz wycofać się z miast po 3 dniach
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

brednyk
brednyk
02.05.2025, 09:40:37 via Wykop
  • 9
@sirdam: mieszkańcy bloków będą w tyłku za to mieszkańcy domów jednorodzinnych na wsi bazunia
  • Odpowiedz
sirdam
sirdam
02.05.2025, 12:04:10 via Wykop
  • 4
@maniek-maniewski: Zginiesz pod dyskontem podczas szabrowania w walce o żarcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
s.....1
s.....1
konto usunięte 02.05.2025, 07:04:26 via Wykop
  • 7
Gotówkę mogą ukraść, można ja zgubić i tym podobne. Pieniądz elektroniczny jest najbezpieczniejszy. A nie... Czekaj...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Brygida_Smietana
Brygida_Smietana
02.05.2025, 08:36:57 via Wykop
  • 4
Hej "męskie" lewicowe pip*czki. Nie głosujcie na Trzaska i Hołownie. To że nagle teraz udają, że nie są za wycofaniem gotówki, nie zmienia faktu, że po wygranej wsadzą wam swoje zapewne nie za duże kootasiory w pupala twierdząc, że czasy się zmieniły i nie zostawią nawet napiwku za wasze ciasne szpary. No ale z drugiej strony wy to właśnie lubicie, więc tak w sumie se rzucam grochem o ścianę.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bregath
bregath
bregath
02.05.2025, 09:01:56 via Wykop
  • 3
@Brygida_Smietana: oni to doskonale wiedzą albo mają głęboko w dupsku.
  • Odpowiedz
mareksa666
mareksa666
mareksa666
02.05.2025, 11:27:44 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
jednorazowy
jednorazowy
jednorazowy
02.05.2025, 21:06:08 via Wykop
  • 3
Cóż... powtarzam to od lat. A skoro taki debil jak ja wie o tym (bo to całkiem logiczne) to czemu władzy jest to tak ciężko zrozumieć?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

panzmarszrutkiwbiszkeku
panzmarszrutkiwbiszkeku
03.05.2025, 06:17:51 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
wladyslaw-konstantynowicz
wladyslaw-konstantynowicz
02.05.2025, 18:40:05 via Wykop
  • 3
utrata zasilania może oznaczać paraliż finansowy


No generalnie taki jest plan aby niepokornych w razie potrzeby wyłączyć ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KolorowyWielkiSwiatPolski
KolorowyWielkiSwiatPolski
02.05.2025, 23:40:53 via Android
  • 2
Nie bywale ! Kto by się spodziewał że można wyłączyć wtyczkę i wszystko siądzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

adamsowaanon
adamsowaanon
02.05.2025, 23:19:59 via Wykop
  • 2
W australii tez lubia gotowke,
Jak placisz karta to ci doliczaja 1-1.6% do tranzakcji, wiec sie karty nie oplaca uzywac.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wizard84
wizard84
02.05.2025, 20:04:52 via Wykop
  • 2
likwidacja gotówki to zły pomysł, już nawet rzymianie w starożytności to wiedzieli dlatego nie mieli bankomatów(。◕‿‿◕。)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Hatt0riHanz0
Hatt0riHanz0
02.05.2025, 07:04:17 via Android
  • 2
Wyobraźcie sobie jak będzie fajnie i bezpiecznie przy braku prądu i przy nie działającej sieci telefonicznej mając dziesiątki tysięcy potencjalnych bandytów z Gruzji i Ukrainy w swoim mieście i do tego niezidentyfikowanych przybyszów z Azji i Afryki. To będzie niezłe kombo..
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

brednyk
brednyk
02.05.2025, 09:16:35 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Hatt0riHanz0
Hatt0riHanz0
02.05.2025, 09:29:08 via Android
  • 1
@brednyk Oni też nie przyjdą z pustymi rękami, bez obaw. Żeby się nie okazało że zabierasz szpadel na strzelaninę.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 2 z 5
  • >

Hity

tygodnia

"Nie doprowadzilem do tej tragedii" Majtczak
"Nie doprowadzilem do tej tragedii" Majtczak
4093
Skandaliczny materiał TVN o nieruchomościach. Podstawiona pracownica dewelopera
Skandaliczny materiał TVN o nieruchomościach. Podstawiona pracownica dewelopera
3831
Na kole zapasowym nie ma śladów. Linia obrony Sebastiana M. upadnie?
Na kole zapasowym nie ma śladów. Linia obrony Sebastiana M. upadnie?
2572
Włączasz telewizor i reklama. Użytkownicy Hisense wściekli na nową funkcję
Włączasz telewizor i reklama. Użytkownicy Hisense wściekli na nową funkcję
2528
Seba zostaje w areszcie do października
Seba zostaje w areszcie do października
2436
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #usa
  • #ekonomia
  • #technologia
  • #europa
  • #polska
  • #nauka
  • #wiadomosci
  • #zainteresowania
  • #militaria
  • #kultura
  • #izrael
  • #rozrywka
  • #sport

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking