Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko217
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko zostało wyrzucone
Duplikat: https://wykop.pl/link/7690177/fuzja-orlenu-z-lotosem-beda-wnioski-do-prokuratury

448

NIK obnaża błędy w fuzji Orlenu z Lotosem. Ogromne straty

NIK obnaża błędy w fuzji Orlenu z Lotosem. Ogromne straty

5 miliardów złotych poniżej wartości - tak sprzedaż koncernu paliwowego Lotos, w związku z przejęciem spółki przez Orle

elokwentny-leon
elokwentny-leon
z
rmf24.pl
dodany: 15.04.2025, 21:10:43
  • #
    polska
  • #
    orlen
  • #
    paliwo
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    afera
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Warto usłyszeć jak było, a nie tylko czytać propagandę
JanMocny
z fb.watch
  • -11

Komentarze (84)

najlepsze

phyllis-mapes
phyllis-mapes
16.04.2025, 07:55:45 via Wykop
  • -3

Komentarz usunięty przez moderatora

KwadratF1
KwadratF1
16.04.2025, 12:09:59 via Wykop
  • -5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malakens
malakens
16.04.2025, 12:18:23 via Wykop
  • -6
To są mocne powody, żeby w wyborach zagłosować za Rafała - jaki by nie był... Mentzen ich oszczędzi, bo liczy na koalicję. Karol z Tadeuszem wiadomo, nie da dotknąć swoich, no i tematy mafii są im szczególnie bliskie. Ale jeśli PO mając pełnię władzy, nie rozliczy tych złodziei, to staną się wspólnikami...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Morwing
Morwing
Morwing
16.04.2025, 13:09:07 via Wykop
  • -4
@malakens: czarnek mówił, że jak trzastek wygra to pis pójdzie siedzieć w pasiaki, mam nadzieję, że się nie myli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
inflacja_biedaku
inflacja_biedaku
inflacja_biedaku
16.04.2025, 12:01:28 via Wykop
  • -6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

P.....5
P.....5
konto usunięte 16.04.2025, 12:49:39 via Android
  • -5
@inflacja_biedaku odpisy za straty z poprzednich lat, inwestycje.
  • Odpowiedz
h225m
h225m
h225m
16.04.2025, 18:28:28 via Android
  • 0
@inflacja_biedaku a gdzie ci ten Orlen notuje straty
  • Odpowiedz
CommanderX1
CommanderX1
16.04.2025, 12:16:31 via iOS
  • -7
Przecież NIK jest uplatfiormiony, cokolwiek PiS by nie zrobił było by źle. Lotos w 2011 miał iść do Ruskich nie było by wtedy płaczu ze skarb państwa stracił kasę.
Ludzie z PiS to ogromne szkodniki ale nie można powiedzieć na biznesie znają się o wiele lepiej niż PO. Miliony na doradców bardzo dobrze wydane, choooja im udowodnią a za dwa lata wrócą do władzy bo Polacy uwielbiają duopol POPiSu hehehe
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Znachor_enjoyer
Znachor_enjoyer
Znachor_enjoyer
16.04.2025, 12:30:53 via Wykop
  • 7
Przecież NIK jest uplatfiormiony, cokolwiek PiS by nie zrobił było by źle.


@CommanderX1: sam sobie PiS takiego człowieka wsadził do NIKu. Zresztą Banaś miał w czasach PiS wiele okazji do ataku na PiS, a z niego nie korzystał. Nikt nie kazał PiSowi robić fuzji. Po prostu wiedzieli, że można nakręcić lodów przy takiej akcji więc grzech, hehehe, nie skorzystać
  • Odpowiedz
CommanderX1
CommanderX1
16.04.2025, 18:54:52 via iOS
  • 1
@Znachor_enjoyer no właśnie to pokazuje jak ten układ działa.
  • Odpowiedz
HlHl
HlHl
16.04.2025, 12:10:04 via Wykop
  • -7
Kto nakazał sprzedaż aktywów? UE :)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

przekliniak
przekliniak
przekliniak
16.04.2025, 12:48:03 via Wykop
  • 2
@HlHl: Dopisz jeszcze, że UE ustalała cenę sprzedaży. A nie, to już narodowi czempioni z parciem na monopol i oligarchię.
  • Odpowiedz
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R
16.04.2025, 14:16:32 via Wykop
  • -1
Kto nakazał sprzedaż aktywów? UE :)


@HlHl: ale wiesz na jakich zasadach PKN przejmować inne rafinerie? To zbieg okoliczności, że zawsze było w pierwszym podejściu 70-30%?
A może takie zawsze były zasady gry i przyjęto ten sam sprawdzony model?

Tu masz źródło, gdzie najpierw Orlen miał 70% a potem przejął brakujące 30%.
https://tvn24.pl/biznes/najnowsze/unipetrol-przejmuje-ceska-rafinerska-ra446165-ls4443805
  • Odpowiedz
Bestia_z_Jellystone
Bestia_z_Jellystone
15.04.2025, 21:16:35 via Wykop
  • -11
Orlen zlecał je droższym zewnętrznym doradcom zamiast korzystać z tańszych analiz Prokuratorii Generalnej


Ale gdyby zlecał je PG, to by była awantura, że spółka giełdowa używa płokułatuły do własnych potrzeb hurr durr ziobro do kasacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

qajajaj
qajajaj
16.04.2025, 05:51:16 via Wykop
  • 8
@Bestia_z_Jellystone: masz w ogóle pojęcie czym jest Prokuratoria Generalna?
  • Odpowiedz
Znachor_enjoyer
Znachor_enjoyer
Znachor_enjoyer
16.04.2025, 12:34:06 via Wykop
  • 4
Ale gdyby zlecał je PG,


@Bestia_z_Jellystone: gdyby zlecał je PG to nie otrzymałby analizy, którą kupił u zewnętrznego doradcy.
I tu ujawnia się zasadnicza różnica między PO i PiS. PiS ma pomysł więc go realizuje pomimo, że jest głupi, a PO jak wpadną na głupi pomysł to się wycofują. Tak poleciały zmarnowane przez PiS miliardy na elektrownię w Ostrołękę, gdy jeszcze za PO było wiadomo, że nie ma to sensu.
  • Odpowiedz
adam-gancarczyk
adam-gancarczyk
16.04.2025, 11:17:59 via Wykop
  • -12
Ja jeszcze pamietam czasy, kiedy oscienne mocarstwa nie kontrolowaly rynku miedialnego w Polsce i wtedy zaden szanujacy sie dziennikarz nie zamiescil by takiego artykulu, bez mozliwosci wypowiedzenia sie stronie, ktora sie o cos oskarza.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BiznesJanusz
BiznesJanusz
16.04.2025, 11:29:38 via Android
  • 7
@adam-gancarczyk
Czasy PRL czy PIS? xd
  • Odpowiedz
BiznesJanusz
BiznesJanusz
16.04.2025, 11:58:01 via Android
  • 5
@adam-gancarczyk
No pamiętam ten standard TVPis, poziom DT z PRL ( ͡º ͜ʖ͡º)

Te podkręcone kolory opozycji, paski grozy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Pan_krecik
Pan_krecik
Pan_krecik
16.04.2025, 06:40:22 via Android
  • -18
Zasłona dymna dla NAIWNYCH mająca przykryć spektakularny spadek dochodów koncernu.

Cóż, tak się rządzi baranami
¯_(ツ)_/¯
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

paw1470
paw1470
paw1470
16.04.2025, 12:30:47 via Android
  • 0
@Pan_krecik jak generuje zyski firma zajmująca się produkcją paliw? Co musi się zmienić żeby jednego roku mieli rekordowe zyski a rok później rekordowe straty? Czy umiesz to wyjaśnić?
  • Odpowiedz
h225m
h225m
h225m
16.04.2025, 18:26:56 via Android
  • 1
@Pan_krecik Orlen w 2024 wygenerował ponad 50 mld gotówki. Gdzie ty widzisz ten spadek
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 3 z 3
  • >

Hity

tygodnia

VAT 5 proc. na prąd? Polska sceptyczna wobec propozycji Komisji Europejskiej
VAT 5 proc. na prąd? Polska sceptyczna wobec propozycji Komisji Europejskiej
3020
Kolejny rajdowiec jeżdżący 350 km/h po polskich drogach
Kolejny rajdowiec jeżdżący 350 km/h po polskich drogach
2607
Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!
Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!
2643
Jak Okraść Społeczeństwo na Własną Emeryturę Przewodnik po Polskich Przywilejac
Jak Okraść Społeczeństwo na Własną Emeryturę Przewodnik po Polskich Przywilejac
2545
Związek zawodowy policjantów twierdzi, że policjantów nie wolno badać alkomatem
Związek zawodowy policjantów twierdzi, że policjantów nie wolno badać alkomatem
2401
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #4konserwy
  • #heheszki
  • #swiat
  • #historia
  • #policja
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking