Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko154
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

333

Fuzja Orlenu z Lotosem. Będą wnioski do prokuratury

Pokaż treści 18+

Fuzja Orlenu z Lotosem. Będą wnioski do prokuratury

Sprzedaż aktywów z Lotosu była poniżej wartości rynkowej o prawie 5 mld zł. Kwotę tę potwierdziła przeprowadzona przez NIK kontrola doraźna dotycząca fuzji Lotosu z Orlenem poinformował we wtorek prezes NIK Marian Banaś. Zapowiedział kolejne wnioski do prokuratury w związku z tą sprawą.

Kolekcjoner_dusz
Kolekcjoner_dusz
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 15.04.2025, 08:44:13
  • #
    prawo
  • #
    orlen
  • #
    polityka
  • #
    lotos
  • #
    bekazpisu
  • #
    afera
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Dziś Marian jest kryształowy dla koalicji.Co się zmieniło od 2019?
88-sliwa
z gazetaprawna.pl
  • 3
To co za PiSu było aferą dziś jest normalne. Co się zmieniło?
88-sliwa
z 100aferpis.pl
  • -1

Komentarze (77)

najlepsze

Takiseprzecietniak
Takiseprzecietniak
15.04.2025, 10:38:45 via Wykop
  • 58
Przygnębiające, że ludzie odpowiedzialni za ten megaprzekręt nie poniosą za niego odpowiedzialności nie tylko karnej czy skarbowej (marzyłaby się konfiskata majątków), ale nawet politycznej: PiS wciąż popiera jedna trzecia Polek i Polaków plus ci, którzy/które bezrozumnie marzą o władzy Konfederorusji...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PepikPL
PepikPL
PepikPL
15.04.2025, 10:59:10 via Wykop
  • 2
PiS wciąż popiera jedna trzecia Polek i Polaków (...)

@Takiseprzecietniak: Czyli po prostu "Polaków".
  • Odpowiedz
Takiseprzecietniak
Takiseprzecietniak
15.04.2025, 13:59:55 via Wykop
  • 0
@VZee: wiem, że to niewiele warte, ale niech chociaż ślad na papierze zostanie, żeby ktoś później nie mówił, że nie wiedział, bo nikt nie reagował.
  • Odpowiedz
przekliniak
przekliniak
przekliniak
15.04.2025, 11:07:38 via Wykop
  • 46
Biorę 50 groszy i słucham tłumaczeń ekspertów od pisowskiego referendum.
przekliniak - Biorę 50 groszy i słucham tłumaczeń ekspertów od pisowskiego referendum...

źródło: Referendum wyprzedaż majątku

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

VZee
VZee
VZee
15.04.2025, 12:11:56 via Wykop
  • 11
@przekliniak: przecież referendum było nieważne, więc PiS mógł sprzedać strategiczne spółki naszym wrogom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
uciuuu
uciuuu
uciuuu
15.04.2025, 13:48:40 via Wykop
  • 8
@VZee: pytania o sprzedaż majątku, gdzie pis sprzedawał. Pytanie o sprowadzanie uchodźców, gdzie pis ich hurtem ściągał.
  • Odpowiedz
Wykopek_Jeden
Wykopek_Jeden
15.04.2025, 13:27:59 via Wykop
  • 1
"Kapitał nie ma narodowości". Tak się tłukło p0laczkom do łbów przez lata. Oczywiście ten polski kapitał nie ma narodowości bo te zagraniczne, a to co innego. Te już mają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

uciuuu
uciuuu
uciuuu
15.04.2025, 13:49:19 via Wykop
  • 5
@Wykopek_Jeden: dopłacaj dalej do kopalń 10 tysiecy rocznie na osobę.
  • Odpowiedz
leenny44
leenny44
leenny44
15.04.2025, 23:38:12 via Wykop
  • 0
Ciekawe jak Banaś i jego ludzie wycenili wartość ORlenu jako spółki. Bo żeby gadać o jakiś stratach to trzeba znać wartość spółki. Przynajmniej tak mi się wydaje.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

autotldr
autotldr
15.04.2025, 08:44:45 via Wykop
  • 0
To najlepszy tl;dr, jaki mogłem zrobić, oryginał zmniejszony o 66% (jestem botem)

Podsumowanie wyników NIK dotyczących Orlen i Lotos

Najwyższa Izba Kontroli (NIK) w wtorek ogłosi wyniki kontroli połączenia Orlenu z Grupą Lotos, ujawniając, że cena sprzedaży Lotosu została zaniżona o około 5 mld zł. Kontrolerzy wykazali, że Saudi Aramco nabyło 50% produktów rafinerii, co narusza wpływy Skarbu Państwa i stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa paliwowego. Banaś podkreślił, że Orlen wydał 250 mln
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ShawnSpencer
ShawnSpencer
ShawnSpencer
15.04.2025, 14:05:05 via Wykop
  • -3
Ok, za może 20 lat dowiemy się wszystkiego. Elo! 🫡
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

d.....e
konto usunięte 15.04.2025, 12:08:07 via Android
  • -3
nic nie zrobią i nic się nie wydarzy, muszą mieć kolegów do wspólnego głosowania, teatrzyk dla gojów
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jan-fifalski
jan-fifalski
15.04.2025, 16:00:27 via Wykop
  • -7
no i wróciła normalność
jan-fifalski - no i wróciła normalność

źródło: obraz

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

h225m
h225m
h225m
15.04.2025, 16:01:54 via Android
  • 2
@jan-fifalski to jak wytłumaczysz, że ten upadający Orlen w 2024r wygenerował ponad 50 mld gotówki
  • Odpowiedz
mistejk
mistejk
15.04.2025, 18:46:13 via Wykop
  • 4
@jan-fifalski:

1. Wiesz z czego bierze się zysk Orlenu? Co i komu sprzedaje?
2. Wiesz co to są odpisy aktualizujące związane z nietrafionymi inwestycjami i jaki mają wpływ na zysk netto?
  • Odpowiedz
Ekspert_z_NASA
Ekspert_z_NASA
15.04.2025, 21:35:20 via Android
  • -8
Mogą sobie szczekać i kłamać.
Tylko fanatyczny p---b, chory z nienawiści do PiS nie widzi tego, że za Obajta ta spółka robiła mega wyniki, rozpychał się łokciami w Europie i stała się wielką marką, a w tej chwili jest po prostu zwijana.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

palodisko
palodisko
15.04.2025, 21:57:44 via Android
  • 2
@Ekspert_z_NASA j----i cie rowno a ty klaskałes
  • Odpowiedz
stan-tookie-1
stan-tookie-1
15.04.2025, 10:52:37 via Android
  • -13
Kto oferował 5mld więcej i został odrzucony?
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

VZee
VZee
VZee
15.04.2025, 12:17:25 via Wykop
  • 11
@stan-tookie-1: @Wykopek_Jeden to może trzeba było nie sprzedawać rafinerii i terminali paliwowych na siłę? Nikt Lotosu i Orlenu do tego nie zmuszał.
  • Odpowiedz
VZee
VZee
VZee
15.04.2025, 13:09:55 via Wykop
  • 8
@Wykopek_Jeden: kurde i to zła unia nam kazała dążyć do fuzji która by tworzyła potencjalny monopol na naszym rynku?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

"Nie doprowadzilem do tej tragedii" Majtczak
"Nie doprowadzilem do tej tragedii" Majtczak
3947
mLicytacje licytacje komornicze
mLicytacje licytacje komornicze
2705
Na kole zapasowym nie ma śladów. Linia obrony Sebastiana M. upadnie?
Na kole zapasowym nie ma śladów. Linia obrony Sebastiana M. upadnie?
2505
Włączasz telewizor i reklama. Użytkownicy Hisense wściekli na nową funkcję
Włączasz telewizor i reklama. Użytkownicy Hisense wściekli na nową funkcję
2434
Lekarz nowy rekordzista 0.4 mln zł miesiecznie pensji
Lekarz nowy rekordzista 0.4 mln zł miesiecznie pensji
2378
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #policja
  • #wydarzenia
  • #pytanie
  • #ciekawostki
  • #kryminalne
  • #pieniadze
  • #afera
  • #kiciochpyta
  • #prawojazdy
  • #motoryzacja
  • #praca
  • #podatki
  • #samochody
  • #pytaniedoeksperta

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking