Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko199
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

8

Tybet uruchamia najwyżej położony magazyn energii z farmą PV

Tybet uruchamia najwyżej położony magazyn energii z farmą PV

W cieniu najwyższych szczytów świata, na wysokości ponad 4500 metrów n.p.m., Chiny zrealizowały przełomowy projekt energetyczny, który może stać się wzorem dla przyszłych inwestycji w trudno dostępnych rejonach. Huaneng Group, jedno z największych przedsiębiorstw energetycznych w Chinach...

GLOBEnergia
GLOBEnergia
z
globenergia.pl
dodany: 08.04.2025, 10:08:49
  • #
    ciekawostki
  • #
    swiat
  • #
    chiny
  • #
    energetyka
  • #
    gospodarka
  • #
    oze
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (7)

najlepsze

xistobal
xistobal
xistobal
09.04.2025, 06:19:44 via Wykop
  • 0
Tybet nic nie uruchamia, tylko jego okupanci.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kopawdupeswiniom
kopawdupeswiniom
08.04.2025, 11:35:27 via Android
  • 0
"W cieniu"....
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

autotldr
autotldr
08.04.2025, 10:09:08 via Wykop
  • 0
To najlepszy tl;dr, jaki mogłem zrobić, oryginał zmniejszony o 61% (jestem botem)

Elektrownia słoneczna w Tybecie

Nowa elektrownia w Jiawa, powiecie Qusong, to największy obiekt tego typu w Tybecie, mający 250 MW mocy z paneli słonecznych i zdolność magazynowania 200 MWh energii na cztery godziny nocą. Budowa, mimo trudnych warunków, rozpoczęła się w lutym 2024 roku i zakończyła po 13 miesiącach. System magazynowania stabilizuje dostawy prądu, co jest kluczowe w regionie o
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Yelonek
Yelonek
08.04.2025, 10:15:38 via Wykop
  • -1
NIE, TO NIEPRAWDA. CHINY INWESTUJĄ W WĘGIEL (╥﹏╥)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Hmrogrz
Hmrogrz
08.04.2025, 10:55:16 via Wykop
  • 0
@bluehead: tylko ze Chiny potrzebują w k---e wiecej energii niz Europa bo tam jednak coś się produkuje, to raz. A dwa, oni nie odchodzą od węgla na hurra jak Europa tylko najpierw zapewniają sobie alternatywne źródła energii. Zobaczymy jak ten wykres będzie wyglądał za 10 lat.
  • Odpowiedz
lobo
lobo
08.04.2025, 10:57:12 via Wykop
  • 1
@bluehead: No nie do końca https://globalenergymonitor.org/report/china-continues-to-lead-the-world-in-wind-and-solar-with-twice-as-much-capacity-under-construction-as-the-rest-of-the-world-combined/ oni akurat teraz to z farmami fotowoltaiki nieźle szaleją ostatnio
  • Odpowiedz

Hity

tygodnia

84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku
84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku
3005
Wściekła funkcjonariuszka
Wściekła funkcjonariuszka
3000
Niemiecka firma kupiła 5.3 tys lokali w Polsce
Niemiecka firma kupiła 5.3 tys lokali w Polsce
2842
Nieoficjalne: Polska musi zapłacić Pfizerowi 5,6 mld zł. Sąd zdecydował
Nieoficjalne: Polska musi zapłacić Pfizerowi 5,6 mld zł. Sąd zdecydował
2566
Nie jedziemy na Mundial!
Nie jedziemy na Mundial!
2427
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #historia
  • #ciekawostkihistoryczne
  • #zainteresowania
  • #technologia
  • #polska
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #nauka
  • #heheszki
  • #wydarzenia
  • #swiat
  • #mikroreklama
  • #informacje
  • #usa
  • #motoryzacja
  • #rozrywka

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking