Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko153
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

588

"Zrezygnujcie z VAT". USA stawiają Europie żądania

"Zrezygnujcie z VAT". USA stawiają Europie żądania

Unia Europejska musi znieść pozataryfowe bariery handlowe, w tym podatek VAT, by zawrzeć układ z USA - powiedział doradca prezydenta USA ds. handlu

The_Orz
The_Orz
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 07.04.2025, 17:23:11
  • #
    trump
  • #
    gospodarka
  • #
    swiat
  • #
    usa
  • #
    europa
  • #
    ekonomia
  • 405
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

niech każdy jeździ swoimi autami
marek_s80
z dorzeczy.pl
  • -2

Komentarze (405)

najlepsze

fraciu
fraciu
07.04.2025, 17:33:15 via Android
  • 568
Nie ma sensu z nim, nawet jak byś znieść VAT to wymyśli coś innego. Tak samo jak z Tajwanem, najpierw mieli wydawać 6% na zbrojenia, gdy doszli do tego to powiedział 10%
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Jariii
Jariii
07.04.2025, 17:37:18 via Wykop
  • 410
@fraciu: Albo Wietnam wprowadził 0% cła to powiedzieli, że to za mało! XD
  • Odpowiedz
Cyb_pl
Cyb_pl
Cyb_pl
07.04.2025, 18:18:10 via Wykop
  • 160
@Jariii: A Wietnam w ogóle miał cła na produkty USA? OIDP to co pokazał Trump jako cła to nie były tak naprawdę cła tylko wynik bodajże podzielenia deficytu USA w obrocie towarami przez wartość całkowitego obrotu towarami?
  • Odpowiedz
dziacha
dziacha
dziacha
07.04.2025, 17:54:56 via Wykop
  • 459
VAT wspaniały podatek który płacimy już raz opodatkowanymi pieniędzmi, w dodatku za to, że grzejemy dom aby nie umrzeć z zimna xD
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Cyb_pl
Cyb_pl
Cyb_pl
07.04.2025, 18:14:49 via Wykop
  • 112
@dziacha: No wiesz, ogrzany dom to luksus - więc za ten luksus to OIDP płacimy nawet podatek akcyzowy.
  • Odpowiedz
wuadek
wuadek
07.04.2025, 19:38:23 via Wykop
  • 48
@dziacha: Płacimy vat darując komuś 5 pln sms na zbiórce. To towar czy usługa?
  • Odpowiedz
Tym
Tym
Tym
07.04.2025, 17:43:41 via Wykop
  • 305
No pewnie, już lecimy...
Tym - No pewnie, już lecimy...

źródło: Dochody-podatkowe-Polski-budzet-na-2025-r.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MajkiFajki
MajkiFajki
07.04.2025, 18:46:50 via Wykop
  • 349
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Satyr
Satyr
Satyr
07.04.2025, 19:55:53 via Wykop
  • 268
@MajkiFajki: PIT to obecnie kwestia tylko inwigilacji. Nie ma znaczenia fiskalnego przy kosztach poboru tego podatku.
  • Odpowiedz
Vistu
Vistu
Vistu
07.04.2025, 21:50:37 via Wykop
  • 191
Tak czytam i widzę, że niektórzy nie zrozumieli. Trump chcę zerowego VATu dla TOWARÓW AMERYKAŃSKICH, a reszta może sobie VAT mieć. To nie rada ogólna, żeby nam się żyło lepiej, bo ma przecież w poważaniu los Europy, ale sprzedaż tylko produktów USA z nieuczciwą przewagą to bardzo proszę. Taka to bezczelność.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

marek_s80
marek_s80
marek_s80
08.04.2025, 04:43:27 via Wykop
  • 25
@Vistu: dokładnie, walkę z cłem rozumiem ale podatek VAT płacą wszyscy, produkty z ue też są nim obłożone, tylko powoli mam wrażenie że on tego nie kuma :(
  • Odpowiedz
slowman
slowman
08.04.2025, 14:34:03 via Wykop
  • 3
@marek_s80: z VATem jest inny problem. Zadaj sobie pytanie gdzie lądują pieniądze z VATu. A gdzie dochodowy. I jakie są ich wysokości.

W dużym uproszczeniu
Przy eksporcie UE->USA, dochodowy trafia do UE, ew. mały sales tax do USA.
Przy eksporcie USA->UE, dochodowy trafia do USA, ale VAT trafia do UE.

Przez tą nierówność USA aby uzyskać to samo obciążenie % musi mieć wyższy dochodowy niż UE. Czyli mniej opłaca się
  • Odpowiedz
cwlmod
cwlmod
07.04.2025, 20:53:29 via Wykop
  • 116
Trump to największy przygłup na stanowisku POTUS. Amerykanie będą się wstydzić przez dekady za tego przygłupa xD
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

slapdash
slapdash
07.04.2025, 21:35:53 via Wykop
  • 93
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Tasde
Tasde
07.04.2025, 22:29:12 via Wykop
  • 49
@Marktrel299: Ale on nie ma doradców, tych co miał za pierwszej kadencji to odstrzelił albo sami odeszli i więcej z nim współpracować nie chcieli. Teraz ma bandę klakierów bez wiedzy i doświadczenia w czymkolwiek, armią zarządza trep robiący za eksperta z prawicowej telewizji, edukacją zarządza koleżanka której jedynym życiowym osiągnięciem był ożenek z właścicielem teatrzyku w którym naćpani mięśniacy udają że się biją, zdrowiem zarządza antyszczep a głównym doradcą i
  • Odpowiedz
KarmazynowyAstrofizyk
KarmazynowyAstrofizyk
07.04.2025, 19:54:36 via Wykop
  • 107
Wykop 2013:

Chuje mieli obniżyć VAT z powrotem na 22%!


Wykop 2025:

NIKT
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

munioman
munioman
munioman
07.04.2025, 20:48:57 via Wykop
  • 105
@KarmazynowyAstrofizyk: może po prostu w te 12 lat skończyły gimnazjum, średnią, spora część pewnie studia i przekonały się, że państwo i tak wyrwie im z kieszeni pieniądze na swoje potrzeby w ten czy inny sposób a akurat VAT jest jednym z uczciwszych podatków (a na pewno bardziej niż dochodowy który powinien być zlikwidowany)
  • Odpowiedz
janekplaskacz
janekplaskacz
janekplaskacz
07.04.2025, 20:55:25 via Wykop
  • 37
@KarmazynowyAstrofizyk:

Chuje mieli obniżyć VAT z powrotem na 22%!

NIKT NAS NIE ZMUSI PRZESTAĆ PŁACIĆ VAT!!!


Ale widzisz różnicę pomiędzy 0% a 22%? Jeżeli nie, to proponuję, żebyś oddawał mi swoje 22% pensji.
  • Odpowiedz
gl0wa
gl0wa
07.04.2025, 20:20:45 via Wykop
  • 87
Przecież oni też mają w większości stanów sales tax
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

marcin-van-staar
marcin-van-staar
07.04.2025, 21:18:50 via Wykop
  • 40
@monster-erni: ceny niższe niż u nas? Byłeś kiedyś w US? Wiesz, że tam się za głupia kawę płaci się $7-8?
  • Odpowiedz
Tasde
Tasde
07.04.2025, 22:21:13 via Wykop
  • 18
@MrGi: Ale przecież możesz odliczyć VAT z importu, tylko w takim przypadku to ty jako nabywca jesteś zobowiązany najpierw do naliczenia VATu a podstawą nie jest faktura tylko PZC
  • Odpowiedz
jozinzbazin2
jozinzbazin2
jozinzbazin2
07.04.2025, 21:32:24 via Wykop
  • 77
Podatek VAT jest podstawowym źródłem dochodu budżetów krajów ue, jest dokładnie zero procent szans na jego zniesienie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

new-object
new-object
07.04.2025, 22:30:31 via Wykop
  • 36
@crazy_wolf: i co, fajnie było w 93'roku, co nie? Piękny kraj mieliśmy, piękne drogi, piękne inwestycje?
Ahh aż przypomina mi się jazda nad polskie morze z tatą - 14h z śląska , drogami po wioskach i miastach.
  • Odpowiedz
BartoszK
BartoszK
BartoszK
07.04.2025, 22:44:44 via Wykop
  • 29
@crazy_wolf: Ale co to za argument, że przed 93’? Pamiętasz jak wtedy było? Ja pamiętam. Przed 93’ to my praktycznie w Rosji byliśmy. Co za idiotyczne porównanie w kwestii braku VATu.
  • Odpowiedz
barman84
barman84
barman84
07.04.2025, 20:09:53 via Wykop
  • 58
Banda kretynów nie ma pojęcia jak działa VAT.
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Buttdozer69
Buttdozer69
07.04.2025, 21:50:22 via Wykop
  • 29
@barman84: Mentzen swego czasu upierał się w Sejmie, że VAT i podatek od wartości dodanej to dwa różne podatki. Gdy mu to tłumaczono, z sejmowej mównicy, Sławusia sposobem na "zaoranie (najpewniej lewaka)" było to, że pukał się w czoło. W sumie nie dziwi, że doktur ekonumii tak kocha Trumpa. Są podobnie głupi i wiedzą, jak trafić do głupich i tworzyć u nich pewność, że są bardzo mądrzy, myślą samodzielnie, i
  • Odpowiedz
haohao
haohao
haohao
08.04.2025, 08:49:42 via Wykop
  • 2
@czerwonykomuch:

jakie są te „normalniejsze rozwiązania”?

Na przykład jednolita, niska stawka?

I jak wtedy
  • Odpowiedz
Arktosik
Arktosik
07.04.2025, 17:24:58 via Wykop
  • 46
Jakoś tego nie widzę
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
07.04.2025, 17:45:54 via Wykop
  • 77
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
BlogoslawionyTwarozyc
BlogoslawionyTwarozyc
07.04.2025, 20:00:46 via Wykop
  • 24
za dużo rządy mają z tego kasy, z resztą pewnie jakby zlikwidować VAT też by się srał że zlikwidowano VAT


@ostatni_lantianin: to główne źródło dochodów większości chyba państw europejskich. Rezygnacja z VAT wymusiłaby opodatkowanie innych dziedzin życia. Można np. wprowadzić podatek katastralny jak w USA. Parę państw w Europie go ma, ale są tam też różne odliczenia - jeżeli jest to Twoje jedyne mieszkanie, jeżeli jesteś emerytem, itd. Często więc
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Hity

tygodnia

84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku
84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku
3102
Nieoficjalne: Polska musi zapłacić Pfizerowi 5,6 mld zł. Sąd zdecydował
2776
Nie jedziemy na Mundial!
Nie jedziemy na Mundial!
2457
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
2133
A taki był mądry
A taki był mądry
2114
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #usa
  • #heheszki
  • #nato
  • #elonmusk
  • #polska
  • #musk
  • #iran
  • #europa
  • #izrael
  • #epstein
  • #biden
  • #gielda
  • #zamach
  • #russiahateclub
  • #neuropa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking