Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko259
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

493

"Na co mam oszczędzać, na mieszkanie? Na razie mnie nie stać".

"Na co mam oszczędzać, na mieszkanie? Na razie mnie nie stać".

Jeszcze niedawno symbolem statusu było własne mieszkanie, drogi samochód czy markowe torebki z widocznym logo. Dziś rzemieślnicza czekolada, kawa na owsianym i croissanty z pistacją. Jednocześnie aż 44 proc. badanych przyznaje, że nie stać ich na nową pralkę czy dentystę.

kasiknocheinmal
kasiknocheinmal
z
businessinsider.com.pl
dodany: 07.04.2025, 07:43:00
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    oszczednosci
  • 392
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Czy człowiek który oszczędza pieniądze, ma mniej przyjemności niż hulaka? Nie!
Xvenowski
z youtube.com
  • 4
Adrian Zandberg: podatek najlepszym sposobem na spekulację mieszkaniową
blurred
z pap.pl
  • -8

Komentarze (392)

najlepsze

mocten
mocten
07.04.2025, 09:42:49 via Wykop
  • 742
"To nie chodzi tylko o te croissanty, ale o całe doświadczenie – tłumaczy Karolina. — To, że jestem w ładnym miejscu, w którym mogę napić się kawy z przyjaciółką, porobić zdjęcia i oderwać się na chwilę od rzeczywistości jest tak samo ważne."

Moim zdaniem przyczyną takiego zjawiska jest stale rosnąca liczba osób popiedrolonych.
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

erson600
erson600
erson600
07.04.2025, 11:58:10 via Wykop
  • 79
@mocten: xd
  • Odpowiedz
tengo_razones
tengo_razones
07.04.2025, 16:14:41 via Wykop
  • 46
Moim zdaniem przyczyną takiego zjawiska jest stale rosnąca liczba osób popiedrolonych.

1

Odpowiedz

Obserwuj dyskusję


@mocten: no i chyba tym można podsumować całą debatę
  • Odpowiedz
Markotny_Marek
Markotny_Marek
07.04.2025, 07:56:57 via Wykop
  • 353
Heniek jeździ B6 w gazie, nie je w fudhalach, jedyną ekstrawagancką rzeczą są wakacje na Mauritiusie.
Heniek to przegryw, bo ma na koncie i lokatach 400 koła i doradcę finansowego.
No i dzieciaki wykształcenie łapią dobre, świat zwiedzają na Heńka koszt, póki co.

Nie zobaczysz Heńka z kafkom ze starbaksa, bo Heniek w domu ma ekspres. Drogi, ale pije z niego w domowym zaciszu, bo ma w------e na chwalenie się nim.

Co
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kamileon
Kamileon
Kamileon
07.04.2025, 10:31:31 via Wykop
  • 64
@Markotny_Marek: chyba B5, B6 to krezus jakiś
  • Odpowiedz
Kartoffelpanzerkampfwagen
Kartoffelpanzerkampfwagen
Kartoffelpanzerkampfwagen
07.04.2025, 15:52:06 via Wykop
  • 25
@Markotny_Marek: Takich Heńków jest tyle co kot napłakał. Ale fakt, jest przegrywem bo zamiast korzystać z życia woli łożyć do skarpety jakby miał żyć wiecznie.
  • Odpowiedz
Griev
Griev
07.04.2025, 08:09:27 via Wykop
  • 224
Rozumiałem nastolatków którzy cykają fotki pączkom od Blikle'a - w końcu młodość, wiadomo, pierwsze zachwyty wszystkim dookoła. Ale gdy panie 40+ nadal fascynują się pączkiem za 20 zł czy inną bzdurą to podpowiada spory problem w społeczeństwie. Na litość, wyszliśmy z PRLu 30 lat temu! Ile można się jarać faktem, że półki w sklepach są pełne i można sobie kupić torebkę z Włoch czy Francji? Co w tym takiego fascynującego?
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

carl1910
carl1910
07.04.2025, 09:55:20 via Wykop
  • 113
@Griev: Celebrowanie i zachwycanie się takimi drobnymi rzeczami jest podstawą udanego i szczęśliwego życia. jeśli zjedzenie pączka może wywołać uśmiech i radość to czy to nie jest piękne?
  • Odpowiedz
Griev
Griev
07.04.2025, 12:44:36 via Wykop
  • 97
@carl1910: @Elmaak:

zgrabne fikołki koledzy ale chyba nie o tym mowa, co nie? Czytanie ze zrozumieniem to skill na poziomie szkoły średniej - czy wy już na takim etapie życia, czy jeszcze wszystko przed wami?

Cieszyć się, doceniać i być wdzięcznym za wszystkie cieszące, drobne aspekty życia - jak najbardziej, 100% zgody. Cykanie fotek wszystkiemu dookoła, nie dla siebie czy najbliższych a by flexować się na insta pączkiem
  • Odpowiedz
DupaJasia_
DupaJasia_
07.04.2025, 10:23:34 via Android
  • 124
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ewolucja_myszowatych
ewolucja_myszowatych
07.04.2025, 17:34:28 via Wykop
  • 17
@DupaJasia_: to są typowe zachowania ćpunów którzy już nic nie mają więc lecą po najniższej linii oporu od działki do działki, bez żadnego większego planu, byle tylko chwilowo usunąć ból
  • Odpowiedz
Mateos2
Mateos2
Mateos2
07.04.2025, 19:18:02 via Wykop
  • 17
@DupaJasia_: to jest też problem pt. To jedyny luksus na jaki mnie stać.
Poprawa humoru
  • Odpowiedz
Bestia_z_Jellystone
Bestia_z_Jellystone
07.04.2025, 07:52:11 via Wykop
  • 91
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arynt
arynt
07.04.2025, 08:32:56 via Wykop
  • 129
@Bestia_z_Jellystone: żeby się uzbierało 15k w rok, to na konto co miesiąc musiałoby trafiać trochę więcej niż 100, czy nawet 500 zeta. 1250 - tyle trzeba wpłacać miesiąc w miesiąc, żeby po roku mieć 15 klocków.

Teraz na co przeznaczyć te pieniądze? Szkolenie - OK. Problem jest tylko taki, że szkolenie daje zazwyczaj entry level. Samo wejście na ścieżkę kariery od entry level jest bardzo trudne i czasłochłonne, bardzo prawdopodobne,
  • Odpowiedz
kasiknocheinmal
kasiknocheinmal
Autor
07.04.2025, 09:14:22 via Wykop
  • 29
@arynt: pełnego bezpieczeństwa finansowego nie ma nigdy, bo wydarzyć się może wszystko. Ale zabezpieczyć się chociaż na te trzy miesiące życia bez pracy, a tu ludzie nie mają odłożonego 1000 zł na pralkę. Lodówkę kupisz za mniej niż 1500. To nawet nie była mowa o jednocześnie zakupie pralki i wizycie u dentysty, tylko o samej pralce.
  • Odpowiedz
askey
askey
askey
07.04.2025, 16:27:17 via Wykop
  • 65
prawda jest taka, ze gra jest ustawiona. jak to mowia jankesi - the game is rigged. jedyny sposob, zeby wyjsc na swoje, to w nia nie grac. tylko niech potem aparat panstwowy nie placze, ze polacy sie nie rozmnazaja.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kukurydzapomidor
kukurydzapomidor
07.04.2025, 17:26:47 via Wykop
  • 56
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zbyhu1
zbyhu1
zbyhu1
08.04.2025, 05:51:54 via Wykop
  • 4
@kukurydzapomidor: tylko że przy wzroście zarobków rata kredytu stoi w miejscu więc tak naprawdę ciężko jest tylko przez pierwsze parę lat. Z dwóch średnich krajowych da radę całkiem ok żyć nawet z kredytem na głowie. Tylko że - kredyt np na 500k - rata 3.5k - za to możesz kupić mieszkanie w mniejszym mieście albo musisz startować z dobrym wkładem własnym - zapieprz za granicą, dostać od rodziny.
  • Odpowiedz
s.....1
konto usunięte 08.04.2025, 06:54:29 via Wykop
  • 6
@kukurydzapomidor: dlatego w życiu trzeba trochę wydawać na bieżąco i trochę brać na kredyt.

Jeśli ktoś za młodu pooszczędzał, jak trzeba było to brał fuchy i nadgodziny, a może nawet zbierał szparagi i potem wziął od razu kredyt to od tego czasu to jego dług traci na wartości a nie oszczędności.

Kolosalny kredyt 400k na budowę domu w 2014 r. dziś już nie jest jakiś zabójczo
  • Odpowiedz
Bejro
Bejro
07.04.2025, 17:20:05 via Wykop
  • 50
Super porównanie. 2 wyjścia w tygodniu na kawę + ciastko dla pary to +-650 zł miesięcznie. Na wkład własny na przyzwoite mieszkanie potrzeba 200k - rezygnując z tej przyjemności możemy odłożyć na mieszkanie w 25 lat. xD
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bosman1705
bosman1705
bosman1705
07.04.2025, 19:20:07 via Wykop
  • 8
@Bejro: Jeżeli para wychodzi 2 razy w tygodniu na kawę i ciastko, które w skali miesiąca generują koszt rzędu 650 zł to idę o zakład, że mają w tym zestawie jeszcze kilka innych takich wydatków, które w miesiącu dadzą pokaźną kwotę. Ja z żoną jakiś czas temu wyszliśmy sobie na miasto od dobrych nooo kilku lat, bo mamy dzieci i inne obowiązki. Poszliśmy do jednego klubu, wejściówki, piwko, drink. Potem
  • Odpowiedz
dondussy
dondussy
dondussy
07.04.2025, 23:32:44 via iOS
  • 25
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
dumapodlasia
dumapodlasia
07.04.2025, 17:27:51 via Wykop
  • 46
Żyje bez specjalnych luksusów, drogich ciuchów i czekolad dubajskich a dalej mnie nie stać na mieszkanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kasiknocheinmal
kasiknocheinmal
Autor
07.04.2025, 18:41:39 via Wykop
  • 13
@dumapodlasia: może masz za to na pralkę. Większość w komentarzach uczepiła się tych mieszkań, które są w nagłówku, ale chodzi o to, że ci ludzie wydają kasę na rzeczy zbędne, nie mając tysiąca oszczędności (bo za tyle da się kupić pralkę, a o pralkę byli pytani badani), którego wydanie nie zrujnuje im budżetu.
  • Odpowiedz
dumapodlasia
dumapodlasia
08.04.2025, 07:46:37 via Wykop
  • 5
@DonCarlo31993 generalnie 2 nośne temat "czekolada dubajska" + "mieszkania" więc klika się dobrze, a że mało rzetelnie to chyba w dziennikarstwie coraz mniej istotne.
  • Odpowiedz
krulkartonu
krulkartonu
07.04.2025, 08:31:54 via Wykop
  • 32
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kartoffelpanzerkampfwagen
Kartoffelpanzerkampfwagen
Kartoffelpanzerkampfwagen
07.04.2025, 15:56:09 via Wykop
  • 48
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
sylwke3100
sylwke3100
07.04.2025, 16:23:17 via Wykop
  • 33
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

Arogancja wójt Kołbaskowa. Parkowanie i światło tylko dla jaśnie panci
Arogancja wójt Kołbaskowa. Parkowanie i światło tylko dla jaśnie panci
3547
Wściekła funkcjonariuszka
Wściekła funkcjonariuszka
2930
84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku
84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku
2822
Dyrektor szpitala wpadł za 137 km/h, dzwoni do starosty, on do zastępcy komendan
Dyrektor szpitala wpadł za 137 km/h, dzwoni do starosty, on do zastępcy komendan
2795
Niemiecka firma kupiła 5.3 tys lokali w Polsce
Niemiecka firma kupiła 5.3 tys lokali w Polsce
2782
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #pieniadze
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #polska
  • #inwestycje
  • #gielda
  • #banki
  • #ciekawostki
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #oszczedzanie
  • #podatki
  • #biznes
  • #bankowosc
  • #praca
  • #pytanie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking