Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko302
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

480

Wzrosła liczba wypadków na polskich drogach, duży udział kierowców z zagranicy

Wzrosła liczba wypadków na polskich drogach, duży udział kierowców z zagranicy

W 2024 roku odnotowano znaczący wzrost liczby wypadków spowodowanych przez kierowców zagranicznych. Według danych Komendy Głównej Policji, cudzoziemcy uczestniczyli w 2 186 wypadkach, w których zginęło 280 osób. Najczęściej sprawcami wypadków byli kierowcy z Ukrainy i Gruzji

oAutach_pl
oAutach_pl
z
oautach.pl
dodany: 28.03.2025, 14:12:04
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    zainteresowania
  • #
    swiat
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (61)

najlepsze

homofobodaktyl_
homofobodaktyl_
homofobodaktyl_
28.03.2025, 15:27:07 via Wykop
  • 109
Przypominam że według wykopkowych ekspertów, wystarczy zwiększyć mandaty, a liczba wypadków zmaleje, a to wszytko dla naszego bezpieczeństwa
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Adam88448
Adam88448
Adam88448
28.03.2025, 16:57:17 via Wykop
  • 34
@homofobodaktyl_: Nie zapominaj o drogówce pochowanej po krzakach 100m przed znakiem koniec zabudowanego.
  • Odpowiedz
a7c8
a7c8
28.03.2025, 18:05:14 via Wykop
  • 11
@Adam88448: 100m przed? Mnie zmierzyli niedawno 10 - 15 metrów przed znakiem 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ
  • Odpowiedz
LeP_
LeP_
28.03.2025, 18:06:02 via Wykop
  • 78
Czyli migranci z dzikich krajów, ściąganych przez polityków obu opcji robią nam syf. Jednak za ten syf, powodowany przez mniejszośc, ma płacić większość Polaków, rodaków, robaków w postaci podwyższonych mandatów. Piękny kraj.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Cztero0404
Cztero0404
28.03.2025, 18:15:15 via Wykop
  • 12
Czyli migranci z dzikich krajów ściąganych przez polityków obu opcji robią nam syf


@LeP_: Nic nowego, wystarczy chociażby zwrócić uwagę jak często znowu się mówi o pijanych kierowcach z Ukrainy lub zwrócić uwagę na to jak na przykład uberowcy, boltowcy często po wwa, Wrocławiu, Krakowie jeżdżą.
  • Odpowiedz
areks90
areks90
areks90
30.03.2025, 12:38:54 via Wykop
  • 1
@LeP_: nie tylko mandatów, OC na fure tez wzrośnie proporcjonalnie :d
  • Odpowiedz
marian-g
marian-g
marian-g
28.03.2025, 18:22:41 via Wykop
  • 36
Czemu nie piszę się oficjalnie że chodzi o pijanych głównie ukraincach
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Lmaocetong2
Lmaocetong2
28.03.2025, 18:54:32 via Wykop
  • 5
@marian-g: bo będą ruskimi onucami?
  • Odpowiedz
Utero
Utero
28.03.2025, 19:39:43 via Wykop
  • 3
@marian-g: Bo nie chcemy ruskich czołgów w Warszawie (ʘ‿ʘ)
  • Odpowiedz
mimmo
mimmo
28.03.2025, 18:26:43 via Wykop
  • 17
Ale po co to insynuacje w tytule jakoby to z jakiejś innej granicy niż wschodniej?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

statystyczny-kowalski
statystyczny-kowalski
statystyczny-kowalski
28.03.2025, 23:03:55 via Wykop
  • 9
Dlatego nie powinniśmy honorować praw jazdy kierowców spoza UE, plus tam kilku cywilizowanych krajów. Ludy wschodnie i kaukaskie mają jeszcze gorsze naywki od naszych rodzimych kierowców.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ventrue_PL
Ventrue_PL
Ventrue_PL
28.03.2025, 18:33:28 via Android
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Emulsja
Emulsja
Emulsja
29.03.2025, 05:42:55 via iOS
  • 2
Eurekę odkryli
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Totalnieprzypadkowynick
Totalnieprzypadkowynick
Totalnieprzypadkowynick
28.03.2025, 23:33:31 via Wykop
  • 2
Ja to kocham jak ktoś pisze, że Polacy za granicą to też nie są święci. xD To jest mój ulubiony argument.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kureci_paratko
kureci_paratko
kureci_paratko
29.03.2025, 21:50:31 via Android
  • 0
@Totalnieprzypadkowynick zapraszam do Pragi. Nie pisze do Czech, bo w Czechach nie jeździmy najlepiej, ale jak naprawdę jesteś tragicznym kierowcą i jakimś cudem zdajesz prawo jazdy to musisz wyjechać do Pragi ;)
  • Odpowiedz
autotldr
autotldr
28.03.2025, 14:12:34 via Wykop
  • 2
To najlepszy tl;dr, jaki mogłem zrobić, oryginał zmniejszony o 72% (jestem botem)

Statystyki wypadków drogowych w 2024 r.

W 2024 roku odnotowano wzrost liczby wypadków drogowych, z 390 580 kolizjami (wzrost o 6,7%) i 21 519 wypadkami (wzrost o 2,8%) w porównaniu do roku 2023. Statystycznie oznacza to ponad 1 070 kolizji i prawie 59 wypadków dziennie; to pierwszy wzrost liczby wypadków od 2016 roku. Największe przyrosty zdarzeń miały miejsce w województwach
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Breaking-DAD
Breaking-DAD
29.03.2025, 06:06:11 via Wykop
  • 1
Z zagranicy wschodniej zapomnieli dodać
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Zamiast alimentów równa opieka nad dziećmi. Wynik - 25% mniej rozwodów
Zamiast alimentów równa opieka nad dziećmi. Wynik - 25% mniej rozwodów
2909
System kaucyjny to przekręt stulecia? "Miliardy nabite w butelkę". Kto zarobi fortunę?
System kaucyjny to przekręt stulecia? "Miliardy nabite w butelkę". Kto zarobi fortunę?
2535
Doda nie trafiła do więzienia. Tak tłumaczył to sąd
Doda nie trafiła do więzienia. Tak tłumaczył to sąd
2476
Ordynator szpitala w Poznaniu zatrzymany. Zarabiał 100 tys. zł miesięcznie.
Ordynator szpitala w Poznaniu zatrzymany. Zarabiał 100 tys. zł miesięcznie.
2435
Kto stoi za zamówieniem i nie odebraniem 11 ton śliwek od rolnika?
Kto stoi za zamówieniem i nie odebraniem 11 ton śliwek od rolnika?
2356
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #samochody
  • #ciekawostki
  • #mechanikasamochodowa
  • #carboners
  • #heheszki
  • #pytanie
  • #motocykle
  • #bmw
  • #polskiedrogi
  • #prawojazdy
  • #motopodprad
  • #kiciochpyta
  • #polska
  • #prawo
  • #samochodyelektryczne

Wykop © 2005-2025

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking