Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko245
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

409

Niemiecka policja niezadowolona z elektrycznych radiowozów zero zaskoczenia

Eksperyment z elektrycznymi radiowozami w niemieckiej policji okazuje się spektakularną porażką. Funkcjonariusze z Badenii-Wirtembergii, gdzie do służby trafiło około 150 pojazdów elektrycznych i 113 hybrydowych, otwarcie skarżą się na poważne problemy,

oAutach_pl
oAutach_pl
z
oautach.pl
dodany: 21.03.2025, 08:32:27
  • #
    policja
  • #
    niemcy
  • #
    heheszki
  • #
    technologia
  • #
    motoryzacja
  • #
    ciekawostki
  • 116
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Concerns over electric police cars as they 'run out of puff' tackling crime in Gloucestershire
rafu
z gloucestershirelive.co.uk
  • 3
Link do Bild
wodah
z bild.de
  • 1

Komentarze (116)

najlepsze

B.....d
B.....d
konto usunięte 21.03.2025, 14:57:46 via Wykop
  • 114
Proponuję jeszcze elektryczne czołgi, myśliwce, helikoptery. Taki Putin to się zesra ze strachu.
B.....d - Proponuję jeszcze elektryczne czołgi, myśliwce, helikoptery. Taki Putin to ...

źródło: 1000000617

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sl4v3x
sl4v3x
sl4v3x
22.03.2025, 01:16:28 via Wykop
  • 7
@BoredOfBeingSad: To że niemcy to najgłupszy naród świata wiem od zawsze, Ale był kiedyś dowcip: Jak podnieść IQ w Polsce i u ruskich jednocześnie? Wysłać tam polskich milicjantów! Ten artukuł pokazuje, że rządzący niemcami są jeszcze głupsi niż ich policjanci.
  • Odpowiedz
jonson67
jonson67
jonson67
22.03.2025, 04:31:51 via Wypiek
  • 18
@BoredOfBeingSad :
jonson67 - @BoredOfBeingSad :

źródło: 1000005256

Pobierz
  • Odpowiedz
naukazlasu
naukazlasu
naukazlasu
21.03.2025, 08:40:23 via Wykop
  • 39
Ceny prądu wywindowały rządy na pstrykniecie korporacji żeby za półdarmo nie ładowali aut a następnie elektryki znikną a zawyżone ceny zostaną.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

giete
giete
giete
21.03.2025, 22:15:11 via Wykop
  • 33
@chomik3: nie chce nic mówić ale jak mocno promowali elektryki na początku to miały jeździć prawie za darmo no bo przecież trzeba wypromować :)
  • Odpowiedz
STRawny
STRawny
21.03.2025, 23:50:41 via Android
  • 16
@korin_ to po co to auto, skoro dzień i noc stoi podłączone? Realnie większość ludzi wyjeżdża autem z domu w przedziale 6-18... dopiero wtedy wraca z powrotem do domu, więc o ile ktoś nie jedzie do swojej firmy gdzie też ma farmę foto, to za bardzo się nie ma jak naładować. Z kolei ładowanie wieczorem po 18, będzie droższe - zwłaszcza jak na dobre wprowadzą dynamiczne ceny energii...
  • Odpowiedz
bidzej
bidzej
21.03.2025, 15:00:35 via Wykop
  • 30
Co za dzbany! Trzeba tych policjantów zaprosić na wykop.pl i skontaktować z tutejszymi elektrycerzami, wtedy się dowiedzą, że elektryki są git!


...a jakby ktoś pytał o źródło, to na przykład:

https://www.welt.de/politik/deutschland/article255749368/Akkus-zu-oft-leer-Einsaetze-abgebrochen-Kritik-an-E-Streifenwagen-in-Baden-Wuerttemberg.html
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bidzej
bidzej
21.03.2025, 15:14:34 via Wykop
  • -2
tłumaczenie artykułu z Google Translator:

Pomysł na postęp czy spowolnienie związane z bezpieczeństwem? W Badenii-Wirtembergii policja testuje samochody elektryczne. Okazuje się, że nie zawsze to działa; zdarzało się już, że misje musiały zostać przerwane z powodu rozładowanych baterii. Teraz pojawiła się wyraźna krytyka projektu pilotażowego.

Pomysł ten został ogłoszony latem ubiegłego roku jako „inwestycja w bezpieczeństwo nas wszystkich, a także w ochronę klimatu” – ale w rzeczywistości pilotażowy projekt policji prowadzony przez zielono-czarny rząd
  • Odpowiedz
jacekowski
jacekowski
jacekowski
21.03.2025, 22:16:06 via Wykop
  • 10
@bidzej: Elektryki sa git, ale nie wszedzie. Policja to nie tylko poscigi ale wiele innych wydzialow a tutaj jak widac ktos chcial elektryki wszedzie wstawic.
  • Odpowiedz
not-sweet
not-sweet
21.03.2025, 10:13:22 via Wykop
  • 22
Jakiś skończony idiota to wprowadzał. Albo samochód powinien mieć zasięg pozwalający na dzień patrolowania i powinni mieć wystarczająco ładowarek by samochody na rano były gotowe albo powinni mieć więcej samochodów by w ciągu dnia zamiast stać i czekać aż się załaduje to podpiąć stary i wyjechać nowym.

Bo oprócz tego jeżeli zakładamy że awaryjność zostanie poprawiona - taki samochód daje Ci przewagę nad przestępcami bo elektryki generalnie mają lepsze osiągi niż samochody
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

not-sweet
not-sweet
21.03.2025, 11:46:34 via Wykop
  • 9
@a665321: zależy bo np. jeżeli kupili taki Nissan Leaf który ma relatywnie mały zasięg to widzę jak to może być problemem. Bo jeżeli gonisz na autostradzie to bateria schodzi Ci ostro i 200km deklarowanego zasięgu może być za mało w tym wypadku. Jeżeli teren albo warunki pogodowe są gorsze to też masz spadek zasięgu (i to znaczący np. w ziemie) i wtedy może być mało. Pamiętaj że policja jest bardziej
  • Odpowiedz
a665321
a665321
a665321
21.03.2025, 17:40:38 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
nixodus
nixodus
nixodus
21.03.2025, 20:37:31 via Wykop
  • 17
Jest rozwiązanie, trzeba zwolnić przeciwników postępu i zostaną sami zadowoleni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

el_loco_crooliko
el_loco_crooliko
el_loco_crooliko
22.03.2025, 07:01:12 via Wykop
  • 9
A radiowozów nie używa się czasami jako środków przymusu bezpośredniego? Celowo doprowadzając do kolizji, żeby zatrzymać jakiegoś wariata?
Taki elektryk to wtedy jest jednorazowy.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SepulkoZnawca
SepulkoZnawca
21.03.2025, 15:40:17 via iOS
  • 8
To nie mogą im w bagażniku zamontować generatorów na ropę? Problem by zniknął.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sl4v3x
sl4v3x
sl4v3x
22.03.2025, 01:18:48 via Wykop
  • 3
@SepulkoZnawca: Dlaczego na ropę? Mają doświadczenie na holzgaz a i rzymianami potrafili palić!
  • Odpowiedz
mr_jaczes
mr_jaczes
22.03.2025, 22:39:22 via Android
  • 1
@bachus a może wystarczy zainstalować na takim radiowozie elektromagnes. Ktoś ucieka, więc radiowóz go dogania, uruchamia magnes i sie do niego przyczepia. Tu sa dwie opcje - albo próbuje go wyhamować (oczywiście odzyskując energię) albo bierze go na przeczekanie aż paliwo się skonczy.
  • Odpowiedz
tenloginnieistnieje
tenloginnieistnieje
tenloginnieistnieje
22.03.2025, 07:28:48 via Wykop
  • 7
Takie samo zdanie o radiowozach na baterie ma irlandzka Garda. Też dostali trochę tego, i też wolą nie korzystać. Po prostu - Policja jest jednym z tych zawodów, które muszą korzystać z samochodów wtedy, kiedy muszą. Samochodziki na baterie to świat przedszkolaków. Chleb do sklepu dowiezie tylko prawdziwy samochód.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tenloginnieistnieje
tenloginnieistnieje
tenloginnieistnieje
22.03.2025, 08:18:26 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
wredny_barteK
wredny_barteK
22.03.2025, 22:47:05 via Wypiek
  • 1
@lafik przecież elektryki już raz przegrały wojnę o dominację nad światem na początku motoryzacji, teraz pewnie też przegrają co widać po powolnym odwrocie od elektromobiknosci u Niemców i inwestycjach w nowe silniki benzynowe
  • Odpowiedz
FELIX90
FELIX90
21.03.2025, 22:07:50 via Wykop
  • 7
Co to są „elektryczne radiowozy zero zaskoczenia”?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krykoz
krykoz
22.03.2025, 14:18:48 via Android
  • -1
@FELIX90 analfabetyzm
  • Odpowiedz
DzikWesolek
DzikWesolek
22.03.2025, 06:45:32 via Wykop
  • 6
Mam znajomego w Policji. Auta u nich dostają strasznie po dupie, jeżdżą 24h, dodatkowo nikt o nie nie dba, obsługa codzienna jest olewana. Miał niedawno sytuację że wszystkie radiowozy były zepsute i wyjechali na miasto niebieskim debiloodpornym VW T4 którego trzymają właśnie na takie sytuacje, bo to zawsze odpali i nawet bez oleju pojedzie. Jak policja dowala się wam do stanu technicznego samochodu, jest duże prawdopodobieństwo że ich radiowóz jest w gorszym
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Skandaliczny materiał TVN o nieruchomościach. Podstawiona pracownica dewelopera
Skandaliczny materiał TVN o nieruchomościach. Podstawiona pracownica dewelopera
3911
Seba zostaje w areszcie do października
Seba zostaje w areszcie do października
3158
Czarne skrzynki pogrążają Sebastiana Majtczaka. Oto co zapisało się w BMW i Kii
Czarne skrzynki pogrążają Sebastiana Majtczaka. Oto co zapisało się w BMW i Kii
3105
85% zatrudnionych w PUP to kobiety
85% zatrudnionych w PUP to kobiety
2498
Kto próbował wydobyć z aresztu Sebastiana M.? - reportaż "Uwagi!"
Kto próbował wydobyć z aresztu Sebastiana M.? - reportaż "Uwagi!"
2489
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #kryminalne
  • #polska
  • #prawo
  • #wydarzenia
  • #przestepczosc
  • #heheszki
  • #polskiedrogi
  • #afera
  • #ciekawostki
  • #wypadek
  • #samochody
  • #motoryzacja
  • #warszawa
  • #kierowcy
  • #usa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking