Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko167
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

557

Koniec z odliczaniem składki zdrowotnej

Koniec z odliczaniem składki zdrowotnej

Już od przyszłego roku wszyscy przedsiębiorcy stracą możliwość jakichkolwiek odliczeń składki zdrowotnej. Link w powiązanych.

pan-p
pan-p
pan-p
z
zus.pox.pl
dodany: 19.03.2025, 13:07:41
  • #
    zus
  • #
    podatki
  • #
    firma
  • #
    pieniadze
  • 150
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (4)

Składka zdrowotna to kolejna niezrealizowana obietnica rządu
Hymenajos
z konfederacja.pl
  • 85
LINK
pan-p
z zus.pox.pl
  • 7

Komentarze (150)

najlepsze

blashot
blashot
19.03.2025, 13:23:28 via Wykop
  • 271
i jeszcze pewnie zostanie podniesiona tylko poczekają chwile z taką informacją
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Hymenajos
Hymenajos
19.03.2025, 14:22:22 via Wykop
  • 189
i jeszcze pewnie zostanie podniesiona tylko poczekają chwile z taką informacją


@blashot: Za coś trzeba utrzymać dwa narody.
Hymenajos - > i jeszcze pewnie zostanie podniesiona tylko poczekają chwile z taką inf...

źródło: 3ba6595846b7de9c975150c76dfdef556f09529dd4b5d53117aac8260c73476f

Pobierz
  • Odpowiedz
Hymenajos
Hymenajos
19.03.2025, 15:49:41 via Wykop
  • 122
@blashot:

Przez Polski Ład składka zdrowotna, stała się de facto podatkiem zdrowotnym stanowiącym 9% dochodu, nie można już też odliczyć jej od przychodu.

Premier Donald Tusk obiecywał: “Wrócimy do ryczałtowego systemu rozliczania składki zdrowotnej.” Zapisali to nawet w swoich “100 konkretach na 100
  • Odpowiedz
B.....d
B.....d
konto usunięte 19.03.2025, 14:06:00 via Wykop
  • 188
B.....d

źródło: 1000000561

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

woskrosenie
woskrosenie
woskrosenie
19.03.2025, 18:27:20 via Wykop
  • 27
@Kapelekkiciokocio: pamiętam, jego wizja jest warta poświęcenia gospodarki
  • Odpowiedz
cerastes
cerastes
19.03.2025, 18:53:49 via Wykop
  • 28
@woskrosenie: też pamiętam, obiecał 3x15%.

Ebany kłamca.
  • Odpowiedz
kuncfot
kuncfot
19.03.2025, 13:29:48 via Wykop
  • 114
Wykopki, pamiętajcie, że niedługo wybory prezydenckie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zle_Japko
Zle_Japko
19.03.2025, 19:00:02 via Wykop
  • 53
@kuncfot: jeszcze nie zdecydowalem czy tym razem jestem za PO czy za PiS
  • Odpowiedz
fontana666
fontana666
19.03.2025, 22:26:22 via Wykop
  • 4
@kuncfot: Myślisz, że cała hołota polska zagłosuje inaczej niż w poprzednich wyborach xd?
  • Odpowiedz
trololo55
trololo55
trololo55
19.03.2025, 13:11:16 via Wykop
  • 85
Przypomnijmy, że dwie główne siły polityczne, tworzące obecną koalicję rządową, zapowiadały przed wyborami powrót do poprzedniego systemu i przywrócenie pełnej odliczalności składek zdrowotnych od podatku. (...)

Niestety, przygotowany przez rząd projekt nowej ustawy jest całkowitym zaprzeczeniem tych zapowiedzi. Nowe przepisy, nie dość że nie przewidują powrotu do pełnego odliczania składki, to jeszcze likwidują obecnie przysługujące podatnikom ulgi.


Chiłała miał załatwić dobrowolny zus i pełne odliczenie składek to załatwił brak możliwości odliczania składki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
19.03.2025, 13:13:50 via Wykop
  • 28
@trololo55: po prostu im się pomyliło
  • Odpowiedz
voldi
voldi
19.03.2025, 13:31:48 via Wykop
  • 8
po prostu im się pomyliło


@Chris_Karczynski: e tam, oni po prostu nie wiedza co to jest składka zdrowotna albo podatek, jak się jest zawodowym politykiem i w życiu się działalności ni e prowadziło albo nie pracowało (na poważnie, czyli na posadzie innej niż załatwiona posada państwowa) to niezbyt ma się styczność z realiami. Dlatego marzy mi się coś ala "musisz zarobić sam z siebie milion brutto na posadzie niepaństwowej oraz nie
  • Odpowiedz
Tym
Tym
Tym
19.03.2025, 15:15:13 via Wykop
  • 58
Ten artykuł to po prostu manipulacja.
Co z tego, że ryczałtowiec może odliczyć połowę składki od przychodu? To znaczy tyle, że jak płaci składkę 769.43 zł miesięcznie, to może 384 zł odliczyć od przychodu. Na tym odliczeniu zaoszczędzi np. 384 zł x 3% (stawka dla handlu) = 11,50 zł miesięcznie (słownie: jedenaście złotych pięćdziesiąt groszy).

Tymczasem zaakceptowana przez komisję reforma składki przede wszystkim oznacza drastyczną jej obniżkę dla małych przedsiębiorców.
Ryczałtowiec, który osiąga 25.000 zł
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

F.....t
F.....t
konto usunięte 19.03.2025, 15:27:21 via Wykop
  • 62
@Tym: a to akurat też jest durne, bo przedsiębiorca powinien płacić zdrowotną tak jak ktoś na etacie, a nie niższą.
Natomiast dlaczego nie zajmą się podwójnym oskładkowaniem.
Pracujesz na etacie i robisz JDG po godzinach? Płacisz zdrowotną 2x choć zdrowie masz tylko jedno.
  • Odpowiedz
Tym
Tym
Tym
19.03.2025, 15:51:59 via Wykop
  • 22
Płacisz zdrowotną 2x choć zdrowie masz tylko jedno.


@FlipIt: Si. Absurd na kółkach. Przy czym tak było od lat, ale dopóki składka była odliczalna (w większości) od podatku, to nie miało to większego znaczenia.
  • Odpowiedz
zibizz1
zibizz1
zibizz1
19.03.2025, 13:32:24 via Wykop
  • 31
Ja tylko przypomne że dawno temu składka zdrowotna to było chyba 7.5% podstawy ZUS, ale jak wprowadzali to można było całość odliczyć od podatku wiec było to przezroczyste w momencie wprowadzenia
potem zwielkszyli chyba na 9% ale odliczyć można było 7.5% nadal wiec to była tak podwyżka składki
A potem ibnizyli podatek ale usuneli możliwosc odliczenia więc to była kolejna podwyzka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zibizz1
zibizz1
zibizz1
19.03.2025, 15:07:14 via Wykop
  • 6
@wiecznybeton: Jak wprowadzono 9% to mogłeś odliczyć od podatku 7,5% (albo 7,75%) było to w 2001 więc możesz nie pamiętać:)

https://www.infor.pl/prawo/nowosci-prawne/6724360,skladka-zdrowotna-od-75-do-9-historia-zmian-jak-bedzie-w-2025-rok.html
  • Odpowiedz
Moisze_Schekelbergergtstein
Moisze_Schekelbergergtstein
Moisze_Schekelbergergtstein
21.03.2025, 10:50:22 via Wykop
  • 1
@wiecznybeton: polski nieład wprowdził syf kiłe i mogiłe
PŁ i ppk to ogromne buble
  • Odpowiedz
oliwek
oliwek
oliwek
19.03.2025, 18:25:28 via Wykop
  • 27
Czy platforma za poprzedniej kadencji, PiS, lub platforma obecnie zrobili coś, co ułatwiłoby obywatelom życie?
Jedni i drudzy to grupy wrogie Polakom.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Palwed
Palwed
19.03.2025, 20:05:16 via Wykop
  • 1
Masz paliwo za 5.19?


@wodiwo: nie, mam po 5,6
  • Odpowiedz
Gasto25
Gasto25
19.03.2025, 21:44:04 via Wykop
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
akcjakrk
akcjakrk
akcjakrk
19.03.2025, 14:58:52 via Wykop
  • 22
Już widzę te protesty na ulicach. A nie... to nie aborcja to nikt nie wyjdzie...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

farew3Ell
farew3Ell
19.03.2025, 18:28:52 via Wykop
  • 0
@akcjakrk: Protestów nie będzie bo nie będzie politycznego wsparcia tvn jak za strajku kobiet :)
W ogóle cały strajk kobiet był protestem politycznym
  • Odpowiedz
zal
zal
19.03.2025, 21:04:40 via Wykop
  • 0
@akcjakrk: Protesty? To i tak nic w stosunku do zdrowotnej na UoP - całe 9% bez żadnego odliczania. Powinna zostać obniżona wszystkim podatnikom. Płacenie ponad 2000 PLN, gdy inni za to samo płacą około 400 PLN jest słabe...
  • Odpowiedz
Argiope
Argiope
19.03.2025, 19:22:21 via Wykop
  • 21
Już kompletnie zobojętniałem. Wszystko jest tak d------e, że nie mam nawet sił się tym przejmować.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

AfroDrugLord
AfroDrugLord
19.03.2025, 19:40:46 via Wykop
  • 14
@Argiope: ja mam to samo, tyle jeszcze patrzę na zegarek kiedy wreszcie śmierć, zobojętniało mi istnienie tego państwa
  • Odpowiedz
Argiope
Argiope
19.03.2025, 22:53:37 via Wykop
  • 1
@Tym: Było dobrze dopóki karakan nie wsadził w to łap. 1000 PLN co miesiąc i jeszcze 8000 dopłaty w połowie roku to jakieś s-----------o w czystej postaci.
  • Odpowiedz
juhacz
juhacz
19.03.2025, 19:20:07 via Wykop
  • 9
Chcecie mi powiedzieć, że obiecali zlikwidować składkę zdrowotną zależną od dochodu, a zamiast tego likwidują możliwość wrzucenia w koszty podstawowej składki? Niemożliwe, aż tak nie mogli nas oszukać? W sumie nie ważne, istotne jest to, że mamy w końcu demokrację, co prawda "walczącą", ale zawsze jakaś, no i że pis jest rozliczony.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Tym
Tym
Tym
19.03.2025, 22:43:30 via Wykop
  • 2
a zamiast tego likwidują możliwość wrzucenia w koszty podstawowej składki? Niemożliwe, aż tak nie mogli nas oszukać?


@juhacz: Weź przeczytaj, to jest proprozycja drastycznego obniżenia składki, a ty dajesz sobą manipulować jakiemuś portalikowi, który skupia się na kompletnie nieistotnym aspekcie jak odliczanie składki do dochodu/przychodu:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nizsza-skladka-zdrowotna-dla-przedsiebiorcow-Sejmowe-komisje-za-koszty-to-4-6-mld-zlotych-8909926.html
  • Odpowiedz
paliwoda
paliwoda
20.03.2025, 07:13:26 via Wykop
  • -6
W sumie nie ważne


@juhacz: nieważne, nieuku.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Kolejny rajdowiec jeżdżący 350 km/h po polskich drogach
Kolejny rajdowiec jeżdżący 350 km/h po polskich drogach
2641
Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!
Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!
2692
Lekarze w prywatnych gabinetach biorą majątek za to, co jest za DARMO na NFZ
Lekarze w prywatnych gabinetach biorą majątek za to, co jest za DARMO na NFZ
2397
Good News: Ordynator zarabiał 2,5 mln zł. Stracił posadę.
Good News: Ordynator zarabiał 2,5 mln zł. Stracił posadę.
2348
Katowice wykpiły Strefę Czystego Transportu. Będzie, ale nie obejmie mieszkańców
Katowice wykpiły Strefę Czystego Transportu. Będzie, ale nie obejmie mieszkańców
2284
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #podatki
  • #pieniadze
  • #emerytura
  • #polska
  • #praca
  • #renta
  • #jdg
  • #firma
  • #prawo
  • #pracbaza
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #nfz
  • #finanse
  • #l4

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking