Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

500

Urzędnicy popracują dłużej? "Godziny powinny być bardziej dostępne dla Polaków"

Urzędnicy popracują dłużej? "Godziny powinny być bardziej dostępne dla Polaków"

SprawdzaMy Inicjatywa Przedsiębiorcy dla Polski zaprezentowała piątą turę pomysłów w ramach deregulacyjnej ofensywy. Wśród 29 najnowszych propozycji znajdziemy m.in. wydłużenie godzin pracy urzędów czy uproszczenie raportowania ESG.

PortalSpozywczy
PortalSpozywczy
z
portalspozywczy.pl
dodany: 19.03.2025, 08:36:50
  • #
    deregulacja
  • #
    urzednicy
  • #
    rafalbrzoska
  • #
    gospodarka
  • 129
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (129)

najlepsze

kowalkowskij
kowalkowskij
19.03.2025, 08:38:33 via Wykop
  • 233
Wprowadzić system dwuzmianowy w urzędach: 6:00 - 14:00, 14:00 - 20:00.
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ministertornister
ministertornister
19.03.2025, 09:03:18 via Wykop
  • 151
@kowalkowskij: Wystarczy jeden dzień w tygodniu gdzie urząd będzie otwarty wieczorem i da się elegancko załatwić sprawę. Do tego umówienie na konkretną godzinę i jasno przedstawione wymagane dokumenty. Idziesz, masz swoje okienko wchodzisz wychodzisz, już. Ale chyba daleko nam jeszcze do takich rozwiązań...
  • Odpowiedz
krasnij
krasnij
19.03.2025, 17:45:13 via Wypiek
  • 53
@ministertornister u mnie na prowincji w celu poprawienia dostępności urząd jest otwarty raz w miesiącu w sobotę

/edit jednak już z tego zrezygnowali
  • Odpowiedz
IvanBarazniew
IvanBarazniew
IvanBarazniew
19.03.2025, 11:23:19 via Wykop
  • 126
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bobeczek1
bobeczek1
bobeczek1
20.03.2025, 07:03:59 via Wykop
  • 35
@IvanBarazniew: to takie mokre sny, jak jesteś zwykłym szarakiem na etacie to może to twoje jedyne problemy, ale jak budujesz dom, prowadzisz działalność, masz ludzi, maszyny, to w takim urzędzie masz więcej spraw do ogarnięcia. Informatyzacja tego nie zmienia, bo czasem te formularze, wnioski są tak pogmatwane, że wolisz pójść do urzędu żeby człowiek tam siedzący zrobił to za Ciebie, będzie i tak szybciej niż klepać to w komputerze i
  • Odpowiedz
IvanBarazniew
IvanBarazniew
IvanBarazniew
20.03.2025, 07:09:56 via Wykop
  • 8
@bobeczek1: Mam do czynienia z różnymi urzędami w związku z różnymi sprawami i nadal uważam że większość tych interakcji jest absurdalnie zbędna. Mamy rozbudowaną biurokrację chyba tylo po to żeby wykarmić rzeszę urzędników. Zwłaszcza prowadzenie działalności, jest nie dość że drogie bo podatki od podatków, to jeszcze biurokratycznie skomplikowane.
Zusy, vaty, PPK, jpk,deklaracje środowiskowe i jeszcze się GUS p----------i żebyś jakieś raporty wysyłał. A ty chcesz pietruszkę sprzedawać.
  • Odpowiedz
QuickCharger
QuickCharger
20.03.2025, 07:03:19 via Wykop
  • 87
W Polsce wszystko jest ustawione pod bezrobotnych. Urzędy, poczta, listonosze, kurierzy, konsultacje społeczne...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

xyzzy
xyzzy
20.03.2025, 07:28:04 via Wykop
  • 9
@QuickCharger: nie, po prostu urzędnicy też chcą iść do domu o czwartej
  • Odpowiedz
lukaszbojarski
lukaszbojarski
lukaszbojarski
20.03.2025, 08:32:45 via Wykop
  • 8
@QuickCharger: Również urzędnicy, jeśli chcą załatwić coś w innym urzędzie, muszą brać dzień urlopu w swoim...
  • Odpowiedz
symetryczny
symetryczny
20.03.2025, 07:11:43 via Wykop
  • 35
urzędy to tam jeszcze, zwykle od 8 albo jeden dzień do późna. Spróbujcie coś załatwić w banku! większość do 16:30-17:00, i od 10.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

xyzzy
xyzzy
20.03.2025, 07:29:52 via Wykop
  • 20
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Artrix
Artrix
20.03.2025, 15:14:06 via Wykop
  • 0
@symetryczny: Co się załatwia bezpośrednio w banku? Serio pytam bo więcej razy w urzędzie byłem niż w banku pomimo ogarniania hipoteki XD
Do tego największe oddziały są otwarte zazwyczaj do 18, tonę rzeczy idzie załatwić przez stronę lub telefonicznie, a te kanały są czynne 24/7
  • Odpowiedz
preseed42
preseed42
preseed42
19.03.2025, 15:54:06 via Wykop
  • 31
nie musi być dłużej, niech będzie później

albo jeden dzień w środku tygodnia wolny i w sobotę.

a tak w dobie podpisów elektronicznych, eobywatelów redukować sprawy do minimum.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eeree8
eeree8
eeree8
20.03.2025, 07:41:45 via Wykop
  • 8
a tak w dobie podpisów elektronicznych, eobywatelów redukować sprawy do minimum


@preseed42: Dokładnie! My nie chcemy chodzić do urzędów wieczorami. My nie chcemy do nich chodzić w ogóle. Urząd to powinna być ostateczność, np. wyrobienie pierwszego dowodu osobistego, ślub. Resztę uprościć lub zgiditalizować.
  • Odpowiedz
tomilipin
tomilipin
tomilipin
20.03.2025, 08:42:44 via Wykop
  • -1
albo jeden dzień w środku tygodnia wolny i w sobotę.


@preseed42: U mnie w piątki pracują do godziny 12, ale za to w środy do 18. Myślę, że to dobre rozwiązanie.
  • Odpowiedz
dbcoop
dbcoop
dbcoop
20.03.2025, 06:51:55 via Wykop
  • 18
Kolejny temat o którym słyszę dyskusje od 20 lat i od 20 lat jest dokładnie tak samo i nic się nie zmieni.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

voov100
voov100
voov100
20.03.2025, 07:18:01 via Wykop
  • 1
@PfefferWerfer: tak to właśnie wygląda jak zamiast demokracji jest biurokracja
  • Odpowiedz
sked
sked
20.03.2025, 07:47:42 via Wykop
  • 5
@dbcoop: a nawet gorzej, bo coraz częściej się słyszy, że urzędy w niektórych miastach mają skrócone godziny urzędowania i „wprowadzony” 35 godzinny czas pracy XDD

Czyli standadowo, oni zmęczeni to zmniejszymy godziny pracy, ale ty robaku jak musisz coś załatwić to bierz wolne, bo inaczej się nie da (tak, nie każdy może spokojnie wyjść na godzinę dwie w czasie pracy)
  • Odpowiedz
Nic_tu_po_mnie
Nic_tu_po_mnie
20.03.2025, 04:19:00 via Wykop
  • 11
Tak. Tak. Będzie, będzie jak wszystko u Tuska.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
20.03.2025, 07:48:56 via Wykop
  • 4
@Nic_tu_po_mnie: jeszcze zdążą wprowadzić 3x15
  • Odpowiedz
mistalowa
mistalowa
20.03.2025, 09:05:33 via Wykop
  • 9
Tylko przypomnę, w trakcie pandemii wmówiono nam, że wizyty w urzedach są zbędne, a prawie wszystko mozna było załatwić online ewntualnie wrzucając wniosek do skrzyneczki. Teraz rzucają nam rozwiązanie problemów, ktore dzielnie tworzą. Ja nie chce musieć nigdzie chodzić ani 7-15 ani nawet 18. Przepisy mają być proste, a kontakt z organami panstwa ograniczony do mininum. Jak myslicie, co się stanie żeby wydłużyć pracę w urzedach? Stawiam, że dalszy rozrost etatów i
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

makumak
makumak
makumak
20.03.2025, 10:41:41 via Wykop
  • 8
W praktyce wygląda to tak:
W poniedziałki mój urząd czynny jest do 18. Pojechałem zatem po odbiór dowodu osobistego. W drzwiach przywitał mnie ochroniarz. Sala pusta, światła zgaszone, pracownicy siedzą w "okienkach".
Numerki na załatwienie sprawy można pobrać przez internet tylko do godziny 15, a na miejscu automat po 15 jest już nieczynny. Zapytałem jak zatem mam załatwić sprawę po godzinie 15 w poniedziałek, skoro numerki przez internet nie są dostępne po
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Qtang
Qtang
Qtang
20.03.2025, 09:01:15 via Wykop
  • 5
Marzę o dniu w którym Polacy zrozumieją,że urzędasy/lekarze/politycy/policjanci pracują za NASZE pieniądze i to oni mają służyć NAM a nie my im.

Marzę o tym,by Polacy chociaż 1/4 czasu,który poświęcają na wojenki POPIS z innymi Polakami poświęcili na wysuwanie i egzekwowanie żądań wobec polityków i urzędasów o ułatwianie Nam życia w różnych kwestiach,chociażby takich jak wspomniana w artykule.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Kolejny rajdowiec jeżdżący 350 km/h po polskich drogach
Kolejny rajdowiec jeżdżący 350 km/h po polskich drogach
2641
Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!
Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!
2692
Lekarze w prywatnych gabinetach biorą majątek za to, co jest za DARMO na NFZ
Lekarze w prywatnych gabinetach biorą majątek za to, co jest za DARMO na NFZ
2397
Good News: Ordynator zarabiał 2,5 mln zł. Stracił posadę.
Good News: Ordynator zarabiał 2,5 mln zł. Stracił posadę.
2348
Katowice wykpiły Strefę Czystego Transportu. Będzie, ale nie obejmie mieszkańców
Katowice wykpiły Strefę Czystego Transportu. Będzie, ale nie obejmie mieszkańców
2284
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #gospodarka
  • #kredyt2procent
  • #brzoska
  • #podatki
  • #tusk
  • #inpost
  • #urzednicy
  • #przepisy
  • #prawoenergetyczne

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking