Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko207
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

329

Polski sektor kwantowy łata dziury i żyje od grantu do grantu... Głośny apel

Po raz pierwszy w naszym kraju przeprowadzono w pełni polskie połączenie kwantowe. To ważne wydarzenie doceniają wybitni naukowcy, podkreślając potencjał, jaki drzemie w środowisku akademickim nad Wisłą. Możemy podbić sektor kwantowy, lecz najpierw należy pozbyć się problemów...

toptoptop
toptoptop
toptoptop
z
cyberdefence24.pl
dodany: 19.03.2025, 07:33:53
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    informacje
  • #
    polska
  • #
    informatyka
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Tokarczuk dostała 17 milionów
telewizyjny_dym
z niezalezna.pl
  • 6

Komentarze (23)

najlepsze

krebul
krebul
krebul
19.03.2025, 08:11:02 via Wykop
  • 45
krebul

źródło: vc

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kartofel
kartofel
20.03.2025, 11:26:48 via Android
  • 6
@krebul hue hue hue.
Potem płacz, że w Polsce tylko palety produkują.
  • Odpowiedz
krebul
krebul
krebul
20.03.2025, 12:55:30 via Wykop
  • 3
@kartofel:

Z artykułu:

Mówimy o 9. poziomie gotowości technicznej, co oznacza, że opracowane rozwiązania można już produkować i
  • Odpowiedz
FFFFUUUU
FFFFUUUU
19.03.2025, 21:11:39 via Wykop
  • 30
kilka lat temu działała prężnie firma Ammono produkująca kryształy arsenku galu - najlepsza jakość na świecie,
10lat przed Japonią, ale zeby sie rozwijac potrzebowała kredytu na 10mln i poręczenia i to ją zabiło, z jednej strony innowacyjna gospodarka (ale nie az tak innowacyjna)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krebul
krebul
krebul
20.03.2025, 13:06:07 via Wykop
  • 4
@FFFFUUUU: Ammono zabiła upartość akcjonariuszy, którzy chcieli finansowania, ale nie chcieli podzielić się udziałami ani nawet zarządem. Nikt, ale to nikt nie dostanie takiego kredytu bez zabezpieczenia.
  • Odpowiedz
jamajskikanion
jamajskikanion
20.03.2025, 17:27:14 via Wykop
  • 2
@FFFFUUUU: nie bez przyczyny w Polsce masz ultra drogie kredyty.... CHYBA ŻE bierzesz kredyt czysto konsumpcyjny, np na mieszkanie albo samochód wtedy dostaniesz dopłaty do drogiego kredytu ;). W tym kraju tępi się każdą formę innowacji wykraczającą ponad lanie betonu.

Jak tworzą się firmy w normalnych krajach? Ludzie mają spełnioną większość piramidy potrzeb, gromadzą środki i zaczynają je inwestowa.

Jak (nie) tworzą się firmy w Polsce? Najpierw do 30 mieszkasz
  • Odpowiedz
Pirs
Pirs
Pirs
19.03.2025, 18:42:46 via Wykop
  • 15
W kraju w którym za średnią krajową ledwo da się przeżyć nikogo nie obchodzą kwanty .
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Solution_wieleotwartychdrzwiQwantom
Solution_wieleotwartychdrzwiQwantom
Solution_wieleotwartychdrzwiQwantom
20.03.2025, 15:10:36 via Android
  • 1
@Pirs po pierwsze większość średniej nie widzi na oczy, więc jak zarabiasz średnią już jestem uprzywilejowany po drugie pensje są słabe, gdyż naukowców traktuje się jak szkodników a nie jak sól tej ziemi, np prywaciarzy się traktuje za dobrze w tym kraju czy górników.
  • Odpowiedz
Ucik
Ucik
19.03.2025, 17:36:18 via Wykop
  • 15
Tylko przeglądnąłem artykuł, ale chciałbym zaznaczyć, że to są realia większości zespołów naukowych w Polsce. Jeżeli szef zespołu nie jest kumplem królika, etatowym członkiem czy innym kombinatorem, to zespoły prawie zawsze żyją od grantu do grantu. Jak jest grant, to trzeba zrobić tak, żeby zostało materiałów na 2-3 lata, starań o kolejny.
Zespoły, które mogą się pochwalić ciągłością finansowania to pewnie mniej niż 10% w Polsce.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Bpnn
Bpnn
Bpnn
20.03.2025, 07:31:52 via Wykop
  • 3
Czy na tym (łapaniu grantów) nie polega cała obecna nauka?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nairamk
nairamk
nairamk
20.03.2025, 16:02:23 via Wykop
  • 0
@Bpnn:

obecna ?

Pracowałem w pewnym ośrodku naukowym 35 lat temu.
Wszystko było tam finansowane z grantów i nikogo nie obchodziło czy badania miały
  • Odpowiedz
Marek_B
Marek_B
20.03.2025, 08:39:45 via Wykop
  • 2
Po co jakaśtam nauka, inwestycje? Lepiej rozdawać pożyczane na 6% roszczeniowemu elektoratowi plusy. A przy okazji brać dla siebie polityków wielomiliardowe "prowizje" pod pretekstem etatów, czyli wykonywania jakiejś pożytecznej pracy. Prawie wszyscy happi.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sawa_N_marS
Sawa_N_marS
20.03.2025, 06:55:32 via Wykop
  • 2
E tam. W którymś wszechświecie równoległym ma niewyczerpalne środki. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DROPTABLEusers
DROPTABLEusers
DROPTABLEusers
20.03.2025, 07:11:18 via Wykop
  • 1
czekamy na kwantowe zbijanie palet
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ppp45
ppp45
19.03.2025, 21:42:46 via Wykop
  • 1
Mogli napisać, jacy to konkretnie "wybitni naukowcy" i czy nie chodzi o samych zainteresowanych...

To ważne wydarzenie doceniają wybitni naukowcy, podkreślając potencjał, jaki drzemie w środowisku akademickim nad Wisłą.


"Najlepsze, bo polskie" czy o co chodzi?

„Polska wymyśliła najlepszy system połączeń kwantowych. Wcześniej były podobne połączenia, ale nie przy użyciu polskich technologii” – podkreślił w trakcie specjalnej konferencji minister obrony.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Karl_Cotlet
Karl_Cotlet
19.03.2025, 20:39:02 via Android
  • 1
Może nasi naukowcy zaczęli by od czegoś prostszego, w czym mamy duże zapóźnienia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
2467
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2363
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
1946
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1771
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
1675
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #ciekawostki
  • #nauka
  • #komputery
  • #zainteresowania
  • #stacjakosmiczna
  • #wydarzenia
  • #polska
  • #informatyka
  • #sztucznainteligencja
  • #ai
  • #internet
  • #swiat
  • #rozrywka
  • #motoryzacja
  • #programowanie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking