Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko198
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

406

Martwe świerki, wycięte drzewa Co się dzieje w Górach Stołowych?

Trudny temat. Aby go rozłożyć na czynniki pierwsze musiałem zrobić dłuższy film niż zwykle. Będzie o świerkach, ich słabościach, kornikach i ich funkcjonowaniu, historii świerka w Górach Stołowych i wreszcie tym co się teraz dzieje. Czyli dlaczego drzewa umierają i co robi Park Narodowy a czego nie

ph_on_tour
ph_on_tour
z
youtube.com
dodany: 18.03.2025, 14:30:15
  • #
    horzelaopowiada
  • #
    drzewa
  • #
    rosliny
  • #
    przyroda
  • #
    ciekawostki
  • #
    polskiyoutube
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (40)

najlepsze

ph_on_tour
ph_on_tour
Autor
18.03.2025, 16:10:51 via Wykop
  • 25
Uwaga jest 4:23 w Queenstown. - Jestem w Nowej Zelandii - dowód poniżej.
Odpalam kawę i czekam na ew komentarze ; ) Tu czy pod samym filmem.
phontour - Uwaga jest 4:23 w Queenstown. - Jestem w Nowej Zelandii - dowód poniżej.
O...

źródło: Kiwi

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

powsinogaszszlaja
powsinogaszszlaja
19.03.2025, 00:38:40 via Wykop
  • 7
@ph_on_tour: Rób, ale wyczerpujący. Z tych migawek, które widziałem, jest masa materiału. Bądź naszymi oczami i pokaż jak najwięcej.
Chyba nikt nie przeszedł takiej trasy.

Moim starym już przewodnickim okiem, masz materiał na pełnometrażowy film.
  • Odpowiedz
premier
premier
19.03.2025, 07:30:44 via Wykop
  • 5
@ph_on_tour: Dzień dobry Panie Piotrze. 27 lat temu gdy kończyłem ostatnią lekcję biologii w liceum powiedziałem sobie, że nigdy sam z siebie nie będę interesować się tym beznadziejnie nudnym tematem. Dzisiaj jak widzę nowy film na Pana kanale to zwyczajnie cieszę się, że przez kolejne kilkanaście - kilkadziesiąt minut będę miał zapewnioną wspaniałą porcję wiedzy. Wyłożoną w niezwykle ciekawy sposób. Gratuluję. Dokonał Pan niemożliwego :)
  • Odpowiedz
strasznyzwierz
strasznyzwierz
18.03.2025, 19:58:06 via Wykop
  • 18
Widać napracowanko. Umiesz tak streścić temat, żeby film był wartościowy, a jednocześnie ciekawy i trochę rozrywkowy.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ph_on_tour
ph_on_tour
Autor
18.03.2025, 20:19:12 via Wykop
  • 10
@strasznyzwierz: Dzięki! Choć z tym streszczaniem do 20 minut tym razem mi nie wyszło :D Za dużo wątków do wplecenia by materiał był stosunkowo kompletny. ; ) Pozdrawiam serdecznie /Piotr
  • Odpowiedz
ph_on_tour
ph_on_tour
Autor
21.03.2025, 00:05:42 via Wykop
  • 3
@Jacolex: patrząc po demografi z YT czy Insta faktycznie mało ludzi z niskich przedziałów wiekowych mnie ogląda. Tzn pewnie stosunkowo dużo dzieci z rodzicami. Ale młodzież woli inne rozrywki
  • Odpowiedz
get_connected
get_connected
19.03.2025, 05:07:26 via iOS
  • 11
Jak zawsze merytorycznie i bez zbędnego p---------a ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ph_on_tour
ph_on_tour
Autor
19.03.2025, 05:17:19 via Wykop
  • 5
@get_connected: A dziękuję, dziękuję. Staram się trzymać poziom :)
  • Odpowiedz
Ozero
Ozero
Ozero
18.03.2025, 20:12:47 via Wykop
  • 6
I to jest ciekawy materiał. Wykop!
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ph_on_tour
ph_on_tour
Autor
18.03.2025, 20:18:19 via Wykop
  • 4
@Ozero: Dzięki! Dużo roboty, fajnie że doceniasz.
  • Odpowiedz
kopyta_doskonale
kopyta_doskonale
18.03.2025, 23:52:54 via Wykop
  • 5
Miałem obejrzeć serial na wieczór, ale Twoj film tak mnie wciągnął że chyba sobie odpuszczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ph_on_tour
ph_on_tour
Autor
18.03.2025, 23:58:10 via Wykop
  • 3
@kopyta_doskonale: ekstra! DziękI! Szczególnie, jeśli to był dobry film! :D
  • Odpowiedz
tyszak
tyszak
tyszak
19.03.2025, 10:01:22 via Wykop
  • 4
Wreszcie ktoś mi to wytłumaczył, merytorycznie, z ładnym montażem, i bez zbędnych otoczek. Często bywam w górach stołowych i okolicach - teraz będę mógł wytłumaczyć żonie i synowi o co w tym chodzi :) Dzięki - leci subik na YT.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ph_on_tour
ph_on_tour
Autor
21.03.2025, 00:14:42 via Wykop
  • 3
@tyszak: Dzięki : ) Wiesz, cały kanał jest w zasadzie pozbawiony moich opinii czy interpretacji. Staram się jechać wyłącznie ze sprawdzonymi info referując jak ten czy inny temat wygląda. Co jak widać po komentach pod filmem boli ekstremistów z jednej i z drugiej strony. Co osobiście mnie cieszy bo skoro obie strony uważają że jestem wrogiem publicznym to znaczy, że wyszło obiektywnie.
  • Odpowiedz
geszue
geszue
18.03.2025, 20:33:39 via Wykop
  • 3
@ph_on_tour ale treściwie, szacuneczek. Tego sie dobrze nawet w robocie słucha. Ręka widzę uschła tak samo jak te świerki. Zdrowia zycze.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ph_on_tour
ph_on_tour
Autor
18.03.2025, 21:31:00 via Wykop
  • 8
@geszue: Siemka, dzięki! A z ręką? Wiesz uschałby gdyby we wczesnych latach 80 moja Mama nie została moją prywatną rechabilitanką (3,5 roku bezpłatnego urlopu). Uważam, że wyprowadziła ją wręcz idealnie. Widziałem dzieciaki z tym samym urazem (zerwanie splotu barkowego) które nie miały tyle szczęścia i faktycznie mają uschniętą rękę. Tylko kość i skóra.

To tak wchodząc w szczegóły ; )
Pozdrawiam
Piotr
  • Odpowiedz
ph_on_tour
ph_on_tour
Autor
18.03.2025, 23:41:59 via Wykop
  • 10
@geszue: Nie ma za co ; ) Nie, po prostu nie mam dobrze rozwiniętego jednego mięśnia. Małe dziecko nie odwraca dłoni. O pieniądze jeszcze nie prosi :D a rehabilitacja nigdy nie zastąpi w pełni zwykłego ruchu. : )

Szacunek dla Mamy? Dzięki! I kij w krzyż lekarzowi, który zamiast na dyżur położniczy poszedł na ryby. (dlatego pielęgniary zerwały mi splot barkowy) Co więcej jak już dłubię w temacie to oddali
  • Odpowiedz
yetix
yetix
yetix
21.03.2025, 12:10:35 via Wykop
  • 0
W innych krajach sprząta się powalone drzewa żeby ścieżki były atrakcyjne widokowo i ładne, w Polsce nie czuje się dobrze idąc wśród takich powalonych drzew
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bleblebator
bleblebator
21.03.2025, 12:06:14 via Wykop
  • 0
Całe połacie lasów w kotlinie kłodzkiej są martwe
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gajowy-marucha
gajowy-marucha
21.03.2025, 11:53:20 via Wykop
  • 0
Jestem w Górach Stołowych 3-4 razy w roku. Spustoszenia spowodowane przez korniki są straszne. Żal patrzeć.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

VAT 5 proc. na prąd? Polska sceptyczna wobec propozycji Komisji Europejskiej
VAT 5 proc. na prąd? Polska sceptyczna wobec propozycji Komisji Europejskiej
3062
Kolejny rajdowiec jeżdżący 350 km/h po polskich drogach
Kolejny rajdowiec jeżdżący 350 km/h po polskich drogach
2629
Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!
Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!
2678
Lekarze w prywatnych gabinetach biorą majątek za to, co jest za DARMO na NFZ
Lekarze w prywatnych gabinetach biorą majątek za to, co jest za DARMO na NFZ
2380
Good News: Ordynator zarabiał 2,5 mln zł. Stracił posadę.
Good News: Ordynator zarabiał 2,5 mln zł. Stracił posadę.
2275
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #las
  • #ptaki
  • #biologia
  • #natura
  • #przyroda
  • #pingwiny
  • #laswnas
  • #zwierzeta
  • #polskiyoutube
  • #drzewa
  • #podroze
  • #wilk
  • #pytaniedoeksperta
  • #kalendarz
  • #ciekawostki

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking