Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko195
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

430

W Fabryce Łożysk Tocznych w Kraśniku ruszyły zwolnienia pracowników.

W Fabryce Łożysk Tocznych w Kraśniku ruszyły zwolnienia pracowników.

Zaczęło się od zapowiedzi ws. 120 osób, dzięki interwencji związkowców ostatecznie stanęło na 81. W Fabryce Łożysk Tocznych w Kraśniku ruszyły zwolnienia pracowników - dowiaduje się Wirtualna Polska. Z 2 tys pracowników w 2013 roku, dziś zostało jedynie 1056 osób.

federiczii
federiczii
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 15.03.2025, 10:19:19
  • #
    przemysl
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    lubelskie
  • 139
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Marka z tradycjami i nawet produkowała dla Wermachtu i niemcy ukradli plany
Pawelkolega
z youtube.com
  • 19
Szkoda, bo to były świetne łożyska
Pawelkolega
z youtube.com
  • 15

Komentarze (139)

najlepsze

u.....g
konto usunięte 15.03.2025, 11:40:12 via Wykop
  • -3
Dziękuję pan Tusk
u.....g - Dziękuję pan Tusk

źródło: 1000008825

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zwirz
zwirz
15.03.2025, 14:13:17 via Wykop
  • 14
@uuugg: A kto przez 8 lat przewalił na socjal kilkadziesiąt miliardów złotych, które miały być zainwestowane w energetykę?
  • Odpowiedz
Silvia_Torque
Silvia_Torque
Silvia_Torque
15.03.2025, 14:20:03 via Wykop
  • 2
@uuugg: a ja wiem od kogo wy są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Silvia_Torque - @uuugg: a ja wiem od kogo wy są ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
autotldr
autotldr
15.03.2025, 10:19:47 via Wykop
  • -3
To najlepszy tl;dr, jaki mogłem zrobić, oryginał zmniejszony o 72% (jestem botem)

Zwolnienia w kraśnickim zakładzie

Planowane zwolnienia dotyczą 110 pracowników, w tym 90 produkcyjnych. Związkowcy interweniowali i część etatów udało się uratować, mimo że informacje o zwolnieniach częściowo straciły aktualność. Federacja Związków Zawodowych Metalowców podkreśla, że decyzje zarządu są nieuzasadnione ekonomicznie i społecznie. Powody zwolnień wskazane przez dyrektora PUP to trudna sytuacja finansowa, wysokie koszty energii oraz pracy. Przedstawiciel firmy zauważa,
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

heksengerg
heksengerg
15.03.2025, 19:26:01 via Android
  • -4
Następują kolejne złote czasy panowania rządu Tuska. Kto pamięta poprzednie, ten wie jaka bieda panowała.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

b.....o
konto usunięte 15.03.2025, 17:07:08 via Wykop
  • -4
3/4 pracowników robi za minimalną, nad czym tu płakać?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Widur
Widur
15.03.2025, 18:51:53 via Wykop
  • 12
@bedejutro: że teraz nie będą zarabiać
  • Odpowiedz
Olek0808
Olek0808
Olek0808
15.03.2025, 20:37:50 via Wykop
  • 3
tego nie można stwierdzić jeśli tam nie mieszkasz i nie znasz ich sytuacji. Ja podejrzewam, że jest inaczej, ale większość po prostu nie chce zmian.

@bedejutro:
1) Stopa bezrobocia w powiecie kraśnickim to 10.2% (lipiec 2024), w tym czasie w Polsce było 5.0%, takich Katowicach 3.9%, Warszawie 1.5%.
2) W 2021 r. srednie mc wynagrodzenie brutto w Kraśniku wyniosło 4.6k, w Polsce 5.8 k, Katowicach 6.9k.

Myślę, że to uprawdopodabnia
  • Odpowiedz
BeLpHeR
BeLpHeR
15.03.2025, 16:43:06 via Wykop
  • -4
Super wiadomość!
Teraz polscy specjaliści od Artifical Common Sense (Sztuczny Chłopski Rozum) będą wreszcie mogli bez niczyjej łaski założyć własne działalności i trzepać kapuchę wagonami.
Tyle lat marnowali swój potencjał u chińczyków, a wiedzieli praktycznie wszystko o bizesie i zarządzaniu. No i o godziwym traktowaniu pracowników też. Mieli recepty na każdy problem w kraju i za granicą. Każdy jeden na losowy temat wypowiadał się godzinami. A na wypoku to ogólnie już lała
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MosMaus
MosMaus
MosMaus
15.03.2025, 13:14:19 via Android
  • -4
Interwencja związkowców, smiechu warte. Wygląda to tak że jak dyrekcja chce zwolnić 81 osób to związkowcy się dogadują na 120 a potem ogłaszają że 39 uratowali przed zwolnieniem. (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Lewitujaca_Lewatywa
Lewitujaca_Lewatywa
15.03.2025, 12:09:16 via Wykop
  • -4
Na szparagi do Niemca będą jeździć, ale za to uśmiechnięci, a to dopiero rok rządów folskdoczów. Za wygrane następne wybory przez pis niezapomnijcie podziękować Tuskowi.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kamaz0
Kamaz0
15.03.2025, 13:22:43 via Wykop
  • 12
@Lewitujaca_Lewatywa: Niemcy niedługo też będą jeździć na szparagi do chin, sprzedawali tam technologię przez lata myśląc że oni będą wymyślać maszyny a chińczyki kupować, niestety skopiowali całą technologię i zaczęli produkować własne maszyny, obecnie zalewając wszystkie rynki swoimi tanimi produktami.
  • Odpowiedz
jl23
jl23
jl23
15.03.2025, 16:28:18 via Wykop
  • 1
@megastulejka: We wszystkich kategoriach, które nie wymagają jakiegoś większego wkładu finansowego, a które są drogie w utrzymaniu. Produkcja najprostszych, prymitywnych rzeczy.

Nie ma w Niemczech producenta stali pokroju St0S. W ogóle się tego u nas nie produkuje, to się sprowadza z Chin i z Indii.
  • Odpowiedz
SepulkoZnawca
SepulkoZnawca
15.03.2025, 12:44:35 via iOS
  • -5
No i? Mam się za nich pomodlić?
Każdego dnia ktoś traci pracę i idzie szukać nowej. Żadna sensacja.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mis_
Mis_
15.03.2025, 19:19:06 via Android
  • 0
@dumpmuzgu To, że łożyska są "wszędzie' nie oznacza, że mają być produkowane na miejscu. Szczególnie, że ani ich cena ani jakość nie powala, wypadają 30% drożej niż czeskie/słowackie łożyska a jakość porównywalna.
  • Odpowiedz
b.....o
konto usunięte 15.03.2025, 19:30:19 via Wykop
  • 0
@dumpmuzgu: są potrzebne porządne łożyska, a nie gówniane.
  • Odpowiedz
milo1000
milo1000
16.03.2025, 00:28:15 via Wykop
  • -7
2000 ludzi w fabryce łożysk? Bez jaj. W takiej fabryce to powinno pracować góra 200.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

NaczelnyWoody
NaczelnyWoody
16.03.2025, 00:34:54 via Wykop
  • 5
@milo1000: po 18 godzin dziennie
  • Odpowiedz
NaczelnyWoody
NaczelnyWoody
16.03.2025, 08:30:08 via Wykop
  • 1
@milo1000: jak jest duża fabryka i III zmiany to chyba logiczne że jest duża ilość zatrudnionych pracowników?
  • Odpowiedz
othe2137
othe2137
othe2137
15.03.2025, 16:27:24 via Android
  • -9
Ceny energi to propaganda pisu a nie wina uni europejskiej, zaklad mogl sobie postawic wiatrak i panel sloneczny (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Olek0808
Olek0808
Olek0808
15.03.2025, 20:23:44 via Wykop
  • 0
@othe2137
- Firma mogła nie mieć gdzie dać fotowoltaiki (zobacz Google Maps, opłaty za wycinkę dla firm są ogromne), a inne umiejscowonie pogarsza zwrot. Róneiż rzadna firma z sąsiedztwa nie ma fotowoltaiki z jakiegoś powodu
- Zwrot z fotowoltaiki to 7-9%, a obecnie kredyty dla firm sa na 10-11%, czyli jak nie mają wolnej kasy to nie ma to sensu
- Oczywiście, ze to wina PiS (zmarnowana kasa z ETS, zaniedbana
  • Odpowiedz
Olek0808
Olek0808
Olek0808
16.03.2025, 10:07:03 via Wykop
  • 0
ze ty na powaznie zinterpretowales te wiatraki, przeciez to sie nadaje lampki ogrodowe i ewentualnie pompe oc w domu ale gdzie do przemyslu xD

@othe2137: tak, na poważnie, znajomy stawia farmy dla przemysłu, (dla dobrego ROE min. inwestycją to 16 mln zł na 2023 r. gdy go pytałem o to). A wyłączając dowód anegdotyczny, masz tu ile się tego instaluje, pomnóż x 5-7 mln i będziesz miał kwotę inwestycji.
https://ieo.pl/dokumenty/aktualnosci/20032024/1.jpg
Olek0808 - >ze ty na powaznie zinterpretowales te wiatraki, przeciez to sie nadaje la...

źródło: 1

Pobierz
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 4 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Opinia dla Sebastiana M. Biegły podkreślił alkohol u kierowcy Kia.
Opinia dla Sebastiana M. Biegły podkreślił alkohol u kierowcy Kia.
3880
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
3139
Dziś mija 54 rocznica podjęcia decyzji o budowie elektrowni atomowej
Dziś mija 54 rocznica podjęcia decyzji o budowie elektrowni atomowej
3086
Paradoks na rynku czekolady. Jest dużo droższa, choć kakao potaniało o 60 proc.
Paradoks na rynku czekolady. Jest dużo droższa, choć kakao potaniało o 60 proc.
2446
Będzie nowe śledztwo ws. Sebastiana M. Ministerstwo potwierdza
Będzie nowe śledztwo ws. Sebastiana M. Ministerstwo potwierdza
2273
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #gospodarka
  • #polska
  • #praca
  • #rzeszow
  • #energetyka
  • #ciekawostki
  • #gornictwo
  • #motoryzacja
  • #ekonomia
  • #technologia
  • #podkarpacie
  • #europa
  • #niemcy
  • #uniaeuropejska
  • #militaria

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking