Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko199
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

2217

Kurierzy pędzą po ścieżkach 50 km/h. Ekspert bije na alarm.

Pokaż treści 18+

Kurierzy pędzą po ścieżkach 50 km/h. Ekspert bije na alarm.

Kurierzy coraz częściej używają przypominających duże, ciężkie rowery szybkich pojazdów. Wykorzystujący takie pojazdy poruszają się po ścieżkach rowerowych nielegalnie. Ich sprzęt nie spełnia zapisanej w kodeksie drogowym definicji roweru elektrycznego. A Policja udaje, że problem nie istnieje.

goferek
goferek
z
money.pl
dodany: 13.03.2025, 08:14:08
  • #
    polska
  • #
    uber
  • #
    patologiazewsi
  • #
    krakow
  • #
    warszawa
  • #
    wroclaw
  • 425
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (5)

Znalezisko o „rowerze” jeżdżącym 80kmh
Krzemiec
z wykop.pl
  • 53
Na hulajnodze 90 km/h
baronio
z youtube.com
  • 50

Komentarze (425)

najlepsze

mlesz
mlesz
13.03.2025, 08:30:14 via iOS
  • 838
Prawo jest jasne: Nie jest rowerem elektrycznym wg kodeksu drogowego więc:
1. Musi być zarejestrowany
2. Musi mieć przeglądy
3. Musi mieć OC (za brak oc jest wyznaczona wysoka grzywna)
4. Nie może poruszać się po drodze dla rowerów ani wzdłuż chodników.
5. Trzeba mieć prawo jazdy
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

xqwzyts
xqwzyts
13.03.2025, 08:42:01 via Wykop
  • 582
@mlesz: trzeba mieć jeszcze chęci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
albi_77
albi_77
albi_77
13.03.2025, 08:44:36 via Wykop
  • 152
@mlesz: podobnie niektóre hulajnogi elektryczne. I to nie tylko po ścieżkach to jeździ, ale również po ulicy. Ale policja na razie udaje, że nie zna tematu.
  • Odpowiedz

Vimes
Vimes
13.03.2025, 08:31:00 via Wykop
  • 446
W Polsce prawo się pisze / egzekwuje dopiero po tragedii a nie przed…

Drugą sprawą jest ekonomia gigów. Jak by byli zatrudnieni na normalnej umowie to można było by wymagać od jednego podmiotu żeby coś z tym zrobił. Tu jest problem bo glovo czy uber eats umywają ręce, „to nie my tylko nasi kontraktorzy”. Jednocześnie penalizując wydłużony czas przejazdu czym zmuszają kurierów to szybkiej jazdy
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

IvanBarazniew
IvanBarazniew
IvanBarazniew
13.03.2025, 08:45:36 via Wykop
  • 40
@Vimes: Jakby się kurierzy nie zgadzali to by tak nie było ale że każdy chce zarobić to liczy się tym, że jeżdżą jak poradnie.
  • Odpowiedz
WarszawskiRozpylacz
WarszawskiRozpylacz
13.03.2025, 09:42:23 via Wykop
  • 218
@Vimes: Dokładnie. Nie ma powodu do paniki. Poczekajmy aż ktoś zginie, najlepiej dziecko. Wtedy policja zrobi pokazówkę w jeden weekend pod kryptonimem "bezpieczny Hindus" albo coś w tym stylu.
  • Odpowiedz
jan-fifalski
jan-fifalski
13.03.2025, 08:46:12 via Wykop
  • 275
i nawet tym baranom nie chce się UDAWAĆ, żeby chociaż zakręcił raz pedałami udając że jedzie rowerem o własnych siłach

NIE, non stop manetka gazu na FULL ani jednego ruchu pedałkami

Test takiego roweru jest bardzo prosty: wystarczy podnieść tylne koło, nacisnąć manetkę na FULL i zobaczyć ile licznik pokazuje, jeżeli więcej niż 25 to jest motorower
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Vimes
Vimes
13.03.2025, 08:53:11 via Wykop
  • 244
@jan-fifalski: Jak jest manetka to już nie jest rower. Masz rację że test jest prosty, każdy kto jeździ na rowerze z pół kilometra wskaże Ci niehomologowany skuter elektryczny i rozpozna to nie po torbie Glovo…
  • Odpowiedz
LowcyChin
LowcyChin
13.03.2025, 08:59:25 via Wykop
  • 45
@Vimes: manetka może być ale MUSI nie działać
  • Odpowiedz
zdzisiu196
zdzisiu196
13.03.2025, 08:52:22 via Wykop
  • 207
Tak to jest, gdy wielkie sieciówki chcą wycisnąć z pracownika maksimum i naciskają, by realizował jak najwięcej zamówień w ciągu dnia.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

IvanBarazniew
IvanBarazniew
IvanBarazniew
13.03.2025, 09:01:53 via Wykop
  • 147
@zdzisiu196: Nie z pracownika, tylko z niewolnika. Pracownika by tak nie mogli traktować.
  • Odpowiedz
mch0588
mch0588
13.03.2025, 09:24:21 via Wykop
  • 66
@zdzisiu196: to nie jest pracownik, większość z nich robi na b2b albo zlecenie
  • Odpowiedz
yolantarutowicz
yolantarutowicz
13.03.2025, 09:04:31 via Wykop
  • 133
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

trzynastka
trzynastka
13.03.2025, 09:11:26 via Wykop
  • 60
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
yolantarutowicz
yolantarutowicz
13.03.2025, 09:16:08 via Wykop
  • 35
@trzynastka: Korpo to uber-januszeksy.
  • Odpowiedz
Shuwaks
Shuwaks
Shuwaks
13.03.2025, 09:37:45 via Wykop
  • 127
Musi się zażyć jakaś tragedia - np. śmiertelne potrącenie dziecka. Wtedy Pan Premier ogłosi na konferencji prasowej walkę z nimi i policja zacznie robić pokazowe łapanki. A sprawdzenie takiego "roweru" to niewielki problem, bo wymagania ustawowe są jasne. Przede wszystkim:
1. Napęd elektryczny jest uruchamiany naciskiem na pedały.
2. Prędkość, do której jednostka centralna wspomaga jazdę, wynosi 25 km/h.
Wszystko co tego nie spełnia jest motorowerem lub motocyklem. Więc złapanego można ukarać
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Shuwaks
Shuwaks
Shuwaks
13.03.2025, 10:44:01 via Wykop
  • 19
@wujek_zla_rada: Nie norm, tylko przepisów. W tym przypadku ustawy "Prawo o ruchu drogowym".
Jeśli coś nie spełnia definicji roweru, a spełnia definicję motoroweru, to jest motorowerem.
  • Odpowiedz
Shuwaks
Shuwaks
Shuwaks
13.03.2025, 13:35:10 via Wykop
  • 13
@wujek_zla_rada: W przepisach regulujących ruch drogowy chodzi przede wszystkim o dwie rzeczy. Bezpieczeństwo i płynność ruchu. Dlatego mamy ograniczenia prędkośći i światła na skrzyżowaniach, ale też przepisy regulujące gdzie można parkować i z którego pasa skręcać. Podobnie jest z kategoriami pojazdów. Lekkie i powolne pojazdy stanowią małe zagrożenie dla pieszych, więc pozwalamy im jeździć blisko nich. Ale nie wpuszczamy ich na autostrady, bo tam z kolei inne pojazdy stanowiłyby zagrożenie
  • Odpowiedz

CarlChryniszzswics
CarlChryniszzswics
13.03.2025, 09:00:22 via Android
  • 105
Od policji działania w tej sprawie wymagałyby sporego zaangażowania, wiedzy. Oni umieją tylko dojechać nieznającego swoich praw.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lkjp
lkjp
13.03.2025, 09:29:29 via Wykop
  • 36
@CarlChryniszzswics: policja to bezużyteczna banda ubogich umysłowo, tak słyszałem
  • Odpowiedz
swiadomy_anakolut
swiadomy_anakolut
swiadomy_anakolut
13.03.2025, 09:43:15 via Wykop
  • 5
Od policji działania w tej sprawie wymagałyby sporego zaangażowania, wiedzy


@CarlChryniszzswics: Właśnie żadnego zaangażowania i żadnej wiedzy. Wystarczy wola, której zapewne z przyczyn polityczno-PRowych nie ma. Jak policjant chce, czego doświadczyłem, to będzie Ci trzepał zwykły rower, sprawdzał dzwonek, oświetlenie, numer ramy, robił test hamulców. Sprawdzenie czy rower elektryczny potrafi jechać bez pedałowania jest równie proste.
  • Odpowiedz
R.....p
R.....p
konto usunięte 13.03.2025, 09:32:48 via Wykop
  • 74
Przeraża mnie, że ścieżki rowerowe w najbardziej ruchliwych miejscach stają się bezużyteczne.
Jest to miejsce największego bezprawia - rowerzyści, hulajnogi, rolki, deskorolki...
Wśród nich debile na elektrykach jeżdżących 50km/h i jednocześnie matki z wózkami i 3 letnimi dziećmi na rowerkach
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ChojaK
ChojaK
ChojaK
13.03.2025, 10:29:21 via Wykop
  • 36
@Reloop: dzieci na rowerkach nie mogą jeździć na DDR i powinny być na chodniku.
  • Odpowiedz
R.....p
R.....p
konto usunięte 13.03.2025, 12:43:01 via Wykop
  • 20
@ChojaK: dlatego właśnie to jest najgorsze, dwie totalnie skrajnie odległe grupy, mające w poważaniu wszelkie zasady.?
Nie powinno być tam ani 3 latków, ani motocykli elektrycznych.
No ale na ścieżkach patrole nie sprawdzają - szara strefa, można robić wszystko.
  • Odpowiedz
misiozaur
misiozaur
13.03.2025, 09:25:19 via Wykop
  • 71
A Policja udaje, że problem nie istnieje.

Niczego nie udaje. Dostali rozkaz nie widzieć, to nie widzą. Nie po to zagraniczne korporacje zainwestowały w firmy kurierskie, żeby przestrzegać polskiego prawa
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MMaros
MMaros
13.03.2025, 09:48:40 via Wykop
  • 22
@misiozaur: Ostatnio w warszawie była łapanka takich kurierów, to na wykopie było oburzenie że państwo policyjne,
  • Odpowiedz
A.....r
A.....r
konto usunięte 13.03.2025, 11:51:03 via Wykop
  • 25
@misiozaur:
A.....r - @misiozaur:
  • Odpowiedz
Brojogan
Brojogan
13.03.2025, 09:18:15 via Wykop
  • 56
Lubię jak sobie wykopki biją konia pod nowy zakaz, np. palenia na balkonach. Tymczasem policja ma gdzieś zakazy już istniejące i egzekwuje tylko te, które im wygodnie.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kuflik
kuflik
13.03.2025, 23:27:43 via Wykop
  • 2
@Brojogan: najlepiej legitymować za robienie filmow na chodniku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
SmugglerFan
SmugglerFan
14.03.2025, 11:42:19 via Wykop
  • -1
@Brojogan: zakazy to lewactwo, jak ktos ma ochote to powinien moc jechac 300 km/h na sciezce rowerowej, lewaku
  • Odpowiedz

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 13
  • Strona 1 z 13
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3169
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3096
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3041
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2617
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
2370
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking