Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko230
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

446

26 lat temu Polska dołączyła do NATO.

Pokaż treści 18+

26 lat temu Polska dołączyła do NATO.

To wielki dzień dla Polski, jak i dla milionów Polaków rozproszonych po wszystkich kontynentach. Polska wraca na zawsze tam, gdzie jest jej miejsce, do wolnego świata - mówił w dniu oficjalnego przystąpienia Polski do NATO ówczesny polski minister spraw zagranicznych Bronisław Geremek.

Bobito
Bobito
z
polskieradio24.pl
dodany: 12.03.2025, 21:04:14
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    nato
  • #
    polityka
  • #
    wojsko
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Droga Polski do NATO
HistoriaWojen
z historiawojen.pl
  • -3

Komentarze (70)

najlepsze

HermioneGrinder
HermioneGrinder
14.03.2025, 17:26:23 via Wykop
  • 1
Super! Wzięliśmy dzięki temu udział z USA w mordowaniu dziesiątków milionów cywili i destabilizacji Bliskiego Wschodu, co skutkuje zalewem migrantów muzułmańskich z tamtych krajów do EU zachodniej!

P.S. Tak, rubelki już doszły, a onuca suszy się na kaloryferze.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

telewizyjny_dym
telewizyjny_dym
13.03.2025, 10:18:38 via Wykop
  • 1
Dziś jak widać po tym co mówi i robi Tusk Polska chce się wymiksować z tego traktatu na rzecz sił zbrojnych pod zarządem strategicznym i finansowym Niemiec i Francji. Nic, tylko czekać, aż za ileś tam lat Niemcy znowu się dogadają z Rosją, bo się dogadają, a Polska wówczas będzie stała spętana i rozbrojona, bo tak brukselczyk kazał, że tak będzie lepiej.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wildangelx1
wildangelx1
14.03.2025, 05:58:34 via iOS
  • 0
"W "Imponderabiliach" Aleksander Kwaśniewski wspomina też o tym, jak w latach 90. Lech Wałęsa i Mieczysław Wachowski przyjęli u siebie ówczesnego prezydenta Rosji. - Na koniec wieczoru, mocno zakrapianego, zgodził się (Jelcyn - red.) na to, że Polska wejdzie do NATO. Znalazło się to w jakimś oficjalnym komunikacie, po czym Andriej Kozyriew (ówczesny szef MSZ Rosji - red.) bardzo ostro przeciw temu protestował - opowiada polityk.".
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/tylko-w-interii/news-aleksander-kwasniewski-ujawnia-alkoholowe-tajemnice-swiatowy,nId,6796171#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=safari
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

galicjanin
galicjanin
14.03.2025, 07:04:31 via Android
  • 4
@wildangelx1 mieliśmy zajebistego farta że akurat wtedy u władzy był pijak Jelcyn i jak z notariuszem w Weselu moment trzeba było wyczekać gdy będzie napity, byle nie wylakierowany w trupka i wtedy uderzać.
  • Odpowiedz
galicjanin
galicjanin
14.03.2025, 13:45:04 via Android
  • 0
@wildangelx1 do tej pory najlepszy polski prezydent, żaden przed i żaden potem nie miał do niego podjazdu. Wprowadził Polskę do UE i NATO, wprowadził nową Konstytucję a nawet jako jedyny przywódca światowy podróżował z papieżem papamobile.
  • Odpowiedz
vanitydomain
vanitydomain
13.03.2025, 15:01:26 via Wykop
  • 0
piekna rocznica
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sathanas_Gloriam
Sathanas_Gloriam
13.03.2025, 08:26:23 via Wykop
  • -1
Zupełnym przypadkiem jedyną całkowicie antyunijną partią jest Konfederacja. Jak to było? "Polska powinna sama o sobie stanowić", "w polityce zagranicznej nie ma sentymentów", "trzeba wyjść z lewackiej UE" = nie należmy do niczego, nie współpracujmy z nikim, bądźmy zdani na łaskę Rosji.

Nie wiem jakim ułomem trzeba być, żeby będąc Polakiem, głosować na tę rosyjską agenturę.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

d.....e
konto usunięte 13.03.2025, 08:58:35 via Android
  • -3
@Sathanas_Gloriam xD
  • Odpowiedz
Zara_wracam
Zara_wracam
13.03.2025, 09:09:38 via Wykop
  • -1
Nie wiem jakim ułomem trzeba być, żeby będąc Polakiem, głosować na tę rosyjską agenturę


@Sathanas_Gloriam: żeby daleko nie szukać :
Zarawracam - >Nie wiem jakim ułomem trzeba być, żeby będąc Polakiem, głosować na tę r...
  • Odpowiedz
P.....s
P.....s
konto usunięte 13.03.2025, 06:50:28 via Android
  • -3
♥ (。◕‿‿◕。)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bl33p33r
bl33p33r
bl33p33r
13.03.2025, 08:09:58 via Wypiek
  • -9
Dołączyła i do dziś jest członkiem drugiej kategorii bo park Rosja-NATO który zakazuje u nas stałej obecności nadal obowiązuje.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sameowoce
sameowoce
13.03.2025, 06:48:36 via Wykop
  • -9
Film na dziś dla każdego Polaka/ Jack strong. Miłe uświadomienie czym bylibyśmy bez pomocy Ameryki i bez bohaterstwa Ryszarda Kuklińskiego.

A teraz kiedy USA wyrównuje warunki handlowe z UE oraz grzmi na wszystkie (poza Polską, która się stosuje) członkowskie kraje by stosowały się do umowy NATO i dozbrajali się stosownie to każdy ma ból czterech liter.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mirek1508
Mirek1508
Mirek1508
13.03.2025, 07:04:31 via Wykop
  • -15

Komentarz usunięty przez moderatora

t.....t
t.....t
konto usunięte 13.03.2025, 07:24:08 via Wykop
  • -24
Nie czuje sie dzieki temu bezpieczniej
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sameowoce
sameowoce
13.03.2025, 07:59:54 via Wykop
  • 6
@Gjbgghbhhjj: buahah, +
  • Odpowiedz
YebakaLesny
YebakaLesny
13.03.2025, 08:05:35 via Android
  • 8

Komentarz usunięty przez moderatora

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 2 z 3
  • >

Hity

tygodnia

VAT 5 proc. na prąd? Polska sceptyczna wobec propozycji Komisji Europejskiej
VAT 5 proc. na prąd? Polska sceptyczna wobec propozycji Komisji Europejskiej
3033
Kolejny rajdowiec jeżdżący 350 km/h po polskich drogach
Kolejny rajdowiec jeżdżący 350 km/h po polskich drogach
2617
Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!
Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!
2656
Jak Okraść Społeczeństwo na Własną Emeryturę Przewodnik po Polskich Przywilejac
Jak Okraść Społeczeństwo na Własną Emeryturę Przewodnik po Polskich Przywilejac
2552
Lekarze w prywatnych gabinetach biorą majątek za to, co jest za DARMO na NFZ
Lekarze w prywatnych gabinetach biorą majątek za to, co jest za DARMO na NFZ
2350
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #usa
  • #izrael
  • #polska
  • #iran
  • #heheszki
  • #trump
  • #russiahateclub
  • #militaria
  • #ruskieonuce
  • #historia
  • #geopolityka
  • #bliskiwschod
  • #nato
  • #ciekawostki
  • #palestyna

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking