Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko248
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

446

26 lat temu Polska dołączyła do NATO.

Pokaż treści 18+

26 lat temu Polska dołączyła do NATO.

To wielki dzień dla Polski, jak i dla milionów Polaków rozproszonych po wszystkich kontynentach. Polska wraca na zawsze tam, gdzie jest jej miejsce, do wolnego świata - mówił w dniu oficjalnego przystąpienia Polski do NATO ówczesny polski minister spraw zagranicznych Bronisław Geremek.

Bobito
Bobito
z
polskieradio24.pl
dodany: 12.03.2025, 21:04:14
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    nato
  • #
    polityka
  • #
    wojsko
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Droga Polski do NATO
HistoriaWojen
z historiawojen.pl
  • -3

Komentarze (70)

najlepsze

Petururururu
Petururururu
Petururururu
12.03.2025, 21:16:32 via Wykop
  • 245
1999 - NATO
2004 - UE
2 najważniejsze daty które umożliwiły nam bezpieczne zycie i skok ekonomiczny z syfu lat 90 do topki świata.
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

T.....o
T.....o
konto usunięte 13.03.2025, 04:49:50 via Wykop
  • 115
@DonGebels: Gebels zobowiązuje. Pamiętam jak lawinowo rósł poziom życia od tego czasu. Niektórzy mają niestety krótką pamięć.
  • Odpowiedz
patryk-wuwuw
patryk-wuwuw
13.03.2025, 06:43:54 via Wykop
  • 117
@TomWro: Większość wykopków nie pamięta lat dziewięćdziesiątych, bo się urodziła ze dwadzieścia lat temu, albo jeszcze później.
  • Odpowiedz
valerius-romulus
valerius-romulus
12.03.2025, 21:30:21 via Android
  • 102
No i prawidłowo. Wystarczy sobie wyobrazić Kaczyńskiego który dzierży władzę po 89 tym. Dla tych którzy nie pamiętają Nie chciał aby Polska wchodziła do UE.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

moj_wykopowy_login
moj_wykopowy_login
moj_wykopowy_login
12.03.2025, 23:55:04 via Wykop
  • 49
@DonGebels: jak tam głosowanie na temat tarczy wschod? Putin podziękował?
  • Odpowiedz
MagicznaRuda
MagicznaRuda
13.03.2025, 06:34:27 via Wykop
  • 25
@DonGebels:

A może sobie wyobraź, że dorwałby się do władzy ktoś kto nie sprzedałby wszystkiego co miało jakąkolwiek wartość


No, jaką to miało
  • Odpowiedz
ggs-hg
ggs-hg
13.03.2025, 07:57:58 via Wykop
  • 35
Do dzisiaj ruskich piecze, bo nie mogą na nas oddziaływać tak jak na Ukrainę.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

galicjanin
galicjanin
14.03.2025, 07:13:05 via Android
  • 1
@ggs-hg Putin chciał nawet przed samą wojną powrotu do stanu sprzed 1997 r. gdzie NATO kończyło się na Odrze i Nysie, a byłe demoludy miały być neutralne jak Austria i (wtedy) Finlandia.
  • Odpowiedz
u.....e
u.....e
konto usunięte 13.03.2025, 07:13:24 via Wykop
  • 35
Dzień żałoby partyjnej w PiS i Konfederacji biorąc pod uwagę, że zagłosowali wczoraj przeciwko budowie "Tarczy Wschód" (europejski traktat obronny który miałby wzmocnić naszą flankę na wypadek agresji ze wschodu).
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Gjbgghbhhjj
Gjbgghbhhjj
13.03.2025, 07:36:57 via Wykop
  • 12
@unintelligible: I nawet fikołków o zdrajcach "oddających niepodległości" nie mogą za bardzo robić, bo Lech Kaczyński lobbował za europejską armią jeszcze w 2006, bez wojny przy granicy i ze stabilnym nato.
  • Odpowiedz
recznik_z_ikei
recznik_z_ikei
13.03.2025, 08:28:33 via Wykop
  • 19
Obecnośc w NATO dala nam znacznie więcej niż UE. Wstapienie do UE to była już w zasadzie normalna kolej rzeczy, ale wstępując do NATO jasno zadeklarowaliśmy że chcemy być w zachodniej części świata, i była to jasna deklaracja że nie chcemy wracac pod kacapski but.

Dziś wydaje nam sie to oczywiste, ale w tamtych latach była masa polityków jak i szarych obywateli która była niechętna wstapieniu do NATO. Chociażby nasz ówczesny prezydent,
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

CorTuum
CorTuum
13.03.2025, 09:56:40 via Wykop
  • -3
nie chcemy wracac pod kacapski but


@recznik_z_ikei: Pod tym drugim było znacznie wygodniej.
  • Odpowiedz
Jailer
Jailer
13.03.2025, 09:19:14 via Wykop
  • 16
Mieliśmy farta, że do 1999 prezydentem Rosji był pijany Jelcyn i pozwolił Polsce wstąpić do NATO za flaszkę wódki.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LeonL
LeonL
13.03.2025, 08:26:39 via Wykop
  • 11
Nieironicznie największy sukces polskiej dyplomacji, Kwachu strategicznie przepił Jelcyna, a nawet Bolek pomógł z szantażowaniem amerykanów ( ͡º ͜ʖ͡º)
LeonL - Nieironicznie największy sukces polskiej dyplomacji, Kwachu strategicznie prz...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

galicjanin
galicjanin
14.03.2025, 07:11:18 via Android
  • 0
@LeonL choć było trochę strachu przy aferze Olina, czy Amerykanie będą chcieli kraj, którego premier jest podejrzany o szpiegostwo na rzecz kacapów.
  • Odpowiedz
dr_matematyk
dr_matematyk
13.03.2025, 07:09:34 via Wykop
  • 10
piękne, a teraz takie USA chce wyjść z Nato, bo mają typa z RPA, który nie ogarnia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Stachu_a_kto_przy_telefonie
Stachu_a_kto_przy_telefonie
Stachu_a_kto_przy_telefonie
13.03.2025, 09:03:52 via Wykop
  • 7
Pamiętam czasy lat 90tych i wczesnych 2000. Pamiętam syf, dziurawe drogi, śmierdzące PKSy, kolorowe sklepy. Na wycieczkę szkolną do Warszawy jechaliśmy w nocy, bo jechało się 7-8 godzin (teraz 3-4h) więc teoretycznie można było spać.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

galicjanin
galicjanin
14.03.2025, 07:07:18 via Android
  • 2
@Stachu_a_kto_przy_telefonie nawet wycieczka szkolna do Krakowa (ok. 200 km) to była wyprawa na cały dzień, wyjazd wcześnie rano, a powrót późnym wieczorem, a dziś niecałe 2 h autostradą (przepisowo i z postojem na odcedzenie kartofelków po drodze) i jest się w centrum grodu Kraka. Podobny czas pociągiem IC albo linia kolejowa Kraków - Katowice, gdzie zdarzało się tak, że nawet ekspres jechał prędkością rowerową, a dziś kilkadziesiąt minut i jest się
  • Odpowiedz
Dlkvv
Dlkvv
Dlkvv
13.03.2025, 07:50:01 via Android
  • 3
@valerius-romulus Kaczyński to mały człowieczek, którego interesuje tylko i wyłącznie władza. Wyczuł trend eurosceptycyzmu na wsiach, więc postanowił na tej podstawie budować swój elektorat, by osiągnąć cel.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Pamiętacie policjantkę zatrzymaną po imprezie w klubie?
Pamiętacie policjantkę zatrzymaną po imprezie w klubie?
3332
Rodzina Majtczaka opłaciła ucieczkę do Dubaju? Śledztwo zamknięte
Rodzina Majtczaka opłaciła ucieczkę do Dubaju? Śledztwo zamknięte
2417
Policyjny agresor atakuje spokojnego kierowcę podczas kontroli drogowej. A ten w
Policyjny agresor atakuje spokojnego kierowcę podczas kontroli drogowej. A ten w
2431
Równo 2 lata temu dowiedzieliśmy się o aferze Newagu
Równo 2 lata temu dowiedzieliśmy się o aferze Newagu
1971
Migracja pracownicza po polsku: Nie żądaj podwyżki, bo zastąpi Cię cudzoziemiec.
Migracja pracownicza po polsku: Nie żądaj podwyżki, bo zastąpi Cię cudzoziemiec.
1917
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #izrael
  • #usa
  • #iran
  • #heheszki
  • #trump
  • #russiahateclub
  • #historia
  • #militaria
  • #ruskieonuce
  • #geopolityka
  • #nato
  • #bliskiwschod
  • #ciekawostki
  • #palestyna

Wykop © 2005-2025

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking