Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko167
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1182

Prawda o zarobkach lekarzy. Niektórzy miesięcznie mają 300 tys. zł

Prawda o zarobkach lekarzy. Niektórzy miesięcznie mają 300 tys. zł

Lekarze w Polsce zarabiają dużo, jednak ich wynagrodzenie często owiane jest tajemnicą. Wątpliwości rozwiał raport Agencji Oceny Technologii Medycznych. Okazuje się, że niektórzy specjaliści w ciągu miesiąca otrzymują nawet 300 tys. zł. Co z resztą? Najwięcej zarabiają lekarze, którzy decydują się n

airaG
airaG
airaG
z
biznes.o2.pl
dodany: 09.03.2025, 13:23:52
  • #
    zarobki
  • #
    pieniadze
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    zdrowie
  • #
    nfz
  • #
    lekarze
  • 424
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Gigantyczne rozwarstwienie płac lekarzy - od minimalnej do 300 tys
PoteznaDukielka
z kadry.infor.pl
  • 51
Tylko 12 lekarzy w PL zarabia powyżej 100tys, tylko 20% zarabia powyżej 25 tys.
gimnazjumqqq
z kadry.infor.pl
  • 19

Komentarze (424)

najlepsze

SzuruSzur
SzuruSzur
09.03.2025, 15:33:45 via Wykop
  • 606
Ależ oczywiście że lekarze to od dawna kasta sama sobie dyktująca zarobki, do tego pilnują małej ilości na studiach a większość miejsc idzie po koneksjach. Osoby które bronią tej sodomy to albo oni sami albo osoby, które nie mogą się nanosić prezentów po każdej medycznej czynności bo pan/i lekarz w ramach obowiązków służbowych wykonała cokolwiek.
Tragikomedia sytuacji następuje w momencie gdy doszliśmy do punktu że większość lekarzy poszła na emeryturę lub jest
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Aversar
Aversar
Aversar
09.03.2025, 15:47:31 via Android
  • 100
@SzuruSzur no właśnie ponoć to, że ciężko skończyć medycynę i zostać lekarzem z dyplomem to już od jakiegoś czasu nieprawda. Niedawno pisałem z taką jedną z tindera, która szła w zaparte, że eldorado wśród lekarzy się wkrótce skończy bo jak ona zaczynała studia w 2012 to w Polsce było tylko naście uczelni więc ciężko było się dostać, utrzymać itd. a ponoć teraz jest dziesiąt (nie weryfikowałem czy to prawda) i wkrótce
  • Odpowiedz
BNM2136
BNM2136
09.03.2025, 16:04:30 via Wykop
  • 46
@Aversar: ok studia skończysz ald dostaniesz się na specjalizacje?
  • Odpowiedz
IvanBarazniew
IvanBarazniew
IvanBarazniew
09.03.2025, 13:31:44 via Wykop
  • 246
250-300zł za 30 minut wizyty. Niech będzie 100zl kosztu, masz 300-400 zł na czysto/h. Razy 160h 48-64k tyle taki przeciętny lekarz na własnym gabinecie wyciągnie.
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jegertilbake
jegertilbake
09.03.2025, 14:25:08 via Wykop
  • 108
@IvanBarazniew: Malo ktory lekarz przeznacza na pacjenta az 30min, ale zakladajac luki no to raczej zarobki sie w miare zgadzaja. Tylko, ze dojscie do nich zajmuje sporo lat i ogolnie uważam, ze jesli to jest dobry lekarz to sprawiedliwe wynagrodzenie.

Po prostu kluje w oczy ludzi zarabiajacych 1/8 tego, bo latwiej kogos sciagac w dol niz siebie podnieść do góry.

To, ze jako grupa zawodowa działają we wlasnym interesie tu
  • Odpowiedz
JohnnyDoe
JohnnyDoe
09.03.2025, 15:13:22 via Wykop
  • 150
@IvanBarazniew: A potem i tak siedzisz i googlujesz 2 lata choroby bo nawet się nie chce zlecić pełnej morfologii.
  • Odpowiedz
borsuk321
borsuk321
09.03.2025, 15:32:46 via Wykop
  • 223
Powinien być limit czasu pracy lekarza i pielęgniarek. Jeżeli na tirach jest to wymagane, to tym bardziej w branży lekarskiej, gdzie popełnienie błędu z przemęczenia, może zakończyć się równie tragicznie.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jelonek28
jelonek28
jelonek28
09.03.2025, 16:01:46 via Wykop
  • 111
@borsuk321: Ciekawe czy taki lekarz wsiadłby do samolotu, którego piloci godzinę wcześniej wrócili z lotu z Australii, a jeszcze wcześniej odbyli 2 loty i to ich 3 doba pracy bez snu( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
raxon1
raxon1
raxon1
09.03.2025, 17:54:34 via Wykop
  • 23
@jelonek28: e tam. Na dyzury do szpitala ida sie wyspac;)
  • Odpowiedz
g.....0
g.....0
konto usunięte 09.03.2025, 13:31:35 via Android
  • 156
Najpopularniejszy jest kontrakt, na który skusiło się 73 proc. Jako zalety wskazywana jest większa elastyczność i możliwość pracy w różnych szpitalach jednocześnie. Wypłata zależy od procentu wartości wykonanych procedur.

Czy dobrze rozumiem że na kontrakcie mają procent od wartości przeprowadzonych zabiegów?

Kto to wymyslil ? Znaczy wiadomo że lekarze
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dragonan
Dragonan
Dragonan
09.03.2025, 14:39:13 via Wykop
  • 48
@gr100: Prawo rynku. Jak ma się odpowiednia pozycję, to można wiele wynegocjować.
Przecież jeszcze szybciej i bardziej rosły zarobki dyrektorów międzynarodowych korporacji.
  • Odpowiedz
alteron
alteron
09.03.2025, 14:52:50 via Wykop
  • 42
Czy dobrze rozumiem że na kontrakcie mają procent od wartości przeprowadzonych zabiegów?


@gr100: dokładnie i to rozwiązanie jest idealne powiem ci na przykładzie zabiegówki

Scenariusz 1 Cały zespół ma płacony etat stały
Na dzień rozpisane 3-4 zabiegi, anestezjolog przychodzi o 8 i dopiero zaczyna znieczulać, zabieg zaczyna się 8:30, chirurgowi nie spieszy się więc robi powoli, a nóż ostatni zabieg spadnie, nikomu nie zależy żeby kolejny zabieg zacząć szybko więc wszystko się
  • Odpowiedz
Eray
Eray
09.03.2025, 15:34:39 via iOS
  • 113
Pracowałem kiedyś w szpitalu covidowym. Lekarze tam mieli 200% płatności. Mieli dyżury po 24h, niektórzy walili po kilkanaście dob, albo dziesiąt - bo często lajtowa robota. Trzy obchody, a resztę zlecone piguła żeby podawały leki. To mieli np 300-400 zł x2 na godzinę :> policzcie sobie sianko heheheheh
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

masz_fajne_donice
masz_fajne_donice
09.03.2025, 15:47:35 via Wykop
  • 126
@Eray: Kolega kupił dom na początku covida z żoną lekarką i po roku spłacił kredyt na ten dom w Warszawie. Para młodych lekarzy bez dzieci i bez pomocy rodziców. Tak trzeba żyć.
  • Odpowiedz
Zly_On
Zly_On
Zly_On
09.03.2025, 15:53:56 via Wykop
  • 59
@Eray: w Gdańsku godzinowka była 1200zl, podobno potrafili się nawet pobić o dyżury :)
  • Odpowiedz
Pokojowa
Pokojowa
09.03.2025, 15:34:06 via Android
  • 97
Tańczące lekarki na oddziałach. avi

¯_(ツ)_/¯
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

justanotherdude
justanotherdude
10.03.2025, 09:07:38 via Android
  • 3
@Pokojowa Śpiewający Ghostbusters ratownicy medyczni w karetce.mpeg
  • Odpowiedz
larkinflight
larkinflight
09.03.2025, 15:30:15 via Android
  • 81
Może jak płacimy to czas zacząć wymagać?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kastrator2
kastrator2
kastrator2
09.03.2025, 15:51:01 via Wykop
  • 117
@larkinflight: Chryste, co za roszczeniowy obywatel, jeszcze może skuteczne leczenie i szacunek by chciał
  • Odpowiedz
kill15you
kill15you
kill15you
09.03.2025, 16:20:23 via Wykop
  • 10
@kastrator2: mamy dla pana co najwyżej ograniczenie objawów ale dopiero po konsultacji u 4 specjalistów i 10 wizytach włącznie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Dominias
Dominias
09.03.2025, 15:37:49 via Android
  • 80
U mnie na wsi do ośrodka zdrowia lekarka pierwszego kontaktu z Poznania dojeżdża, skromnie Porsche Tycan Turbo S, babka na oko 45 lat ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

adrianna-
adrianna-
adrianna-
09.03.2025, 15:59:09 via Wykop
  • 74
@Dominias: Bo prawda jest taka, że nawet i bez rozpoczętej rezydentury można kosić hajs w POZ i bajki o tym, że lekarz zaczyna dobrze zarabiać dopiero po zakończeniu specjalizacji, łykają już chyba tylko najwięksi naiwniacy. Wystarczy zobaczyć ogłoszenia gdzie 26 latkowie chcą pracy w POZ od 150 zł/h i właściciele POZ się o nich zabijają.
  • Odpowiedz
jan-maria666
jan-maria666
09.03.2025, 16:16:53 via Wykop
  • 39
@Dominias: to ja z Krakowa na parkingu szpitala Żeromskiego teraz zlomowalem od lekarki citroen C4 z 2011, mówiła że zlomuje bo właśnie ma do odebrania nowe auto z salonu, a ona nie chce się bawić ze sprzedażą auta bo nie ma czasu. Jakie auto z salonu? Nie wiem, nie pytałem. Po numerze PESEL kobieta miala 28 lat.
  • Odpowiedz
jasper-jons_
jasper-jons_
jasper-jons_
09.03.2025, 15:35:35 via Wykop
  • 78
Przychodzi facet do lekarza:
-co panu dolega?
-Panie doktorze złamałem nogę w trzech miejscach.
-to proszę już w te miejsca nie chodzić.
-co?
-300zł
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MendaDesuu
MendaDesuu
09.03.2025, 17:30:20 via Wykop
  • 22
@jasper-jons_: byłoby śmieszne, gdyby nie to, że jest to praktycznie 1:1 sytuacja z mojej niedawnej wizyty xD
  • Odpowiedz
matt___
matt___
09.03.2025, 18:38:36 via Wykop
  • 14
@jasper-jons_:

Poradnia szpitalna (własne doświadczenie):
-Boli mnie kolano jak zginam
-To nie zginaj
  • Odpowiedz
Pirs
Pirs
Pirs
09.03.2025, 15:45:26 via Wykop
  • 65
Jak ktoś nie może uwierzyć w takie artykuły to wam powiem , że sam widziałem zarobki anestezjologa w roku 2006 - 20 lat temu!! Wynoszące zaledwie 80 000 zł przy minimalnej krajowej na poziomie 800zł więc przez te 20 lat mogło to trochę wzrosnąć .
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ameliniummm
ameliniummm
09.03.2025, 19:29:33 via Wykop
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
niemorzliwe
niemorzliwe
niemorzliwe
10.03.2025, 09:25:13 via Android
  • 2
@Pirs z pierwszej ręki powiem że w 2025 roku 80000 tys dla anestezjologa to bardzo duża kasa. Mozliwa do zarobienia, ale to praktycznie cały miesiąc 24h w szpitalu. Niektórzy tak robią ale po paru latach większość marnie kończy.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 13
  • Strona 1 z 13
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
2727
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2417
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2010
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1784
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1784
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #praca
  • #pracbaza
  • #pieniadze
  • #finanse
  • #polska
  • #gospodarka
  • #korposwiat
  • #pytanie
  • #delivery
  • #programista15k
  • #medycyna
  • #studbaza
  • #anonimowemirkowyznania
  • #inflacja
  • #ekonomia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking