Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko191
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

760

Brother oskarżony o blokowanie zamienników tuszów i tonerów

Brother oskarżony o blokowanie zamienników tuszów i tonerów

Czyżby to był już koniec taniego drukowania w domowym zaciszu? Na naszych oczach upada ostatni bastion, który nie walczył z zamiennikami.

zupazkota
zupazkota
zupazkota
z
telepolis.pl
dodany: 05.03.2025, 07:45:24
  • #
    drukarki
  • #
    brother
  • #
    komputery
  • #
    drukarka
  • #
    sprzetkomputerowy
  • #
    informatyka
  • 205
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Cygański komentarz
MrMgr
z youtube.com
  • 14
Why are there no open source 2d printers?
soon
z news.ycombinator.com
  • 5

Komentarze (205)

najlepsze

s.....1
s.....1
konto usunięte 05.03.2025, 07:55:52 via Wykop
  • 299
Dobro konsumenta jest na samym końcu priorytetów każdego korpo. Najważniejsi są akcjonariusze
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
05.03.2025, 10:51:59 via Wykop
  • 16
@sawes1: akurat brother to dobra marka
  • Odpowiedz
szymonbr
szymonbr
05.03.2025, 11:05:18 via Wykop
  • 62
@Milegodniawszystkim: * była
  • Odpowiedz
dybligliniaczek
dybligliniaczek
05.03.2025, 09:10:29 via Wykop
  • 148
Mnie dziwi dlaczego oryginalne tusze nie mogą być w konkurencyjnej cenie do zamienników?
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
05.03.2025, 09:21:01 via Wykop
  • 54
@dybligliniaczek: xD
  • Odpowiedz
hiperchimera
hiperchimera
05.03.2025, 09:44:33 via Wykop
  • 131
@dybligliniaczek: to jest tak jak z konsolą do gier.
Zarabiasz na akcesoriach bardziej jak na urządzeniu.
  • Odpowiedz
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
05.03.2025, 09:56:07 via Wykop
  • 118
No i za takie praktyki UE powinno im d-----ć karę, ale pewnie by wyszło jak z ciasteczkami.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mesjasz22
mesjasz22
05.03.2025, 10:04:06 via Wykop
  • 49
@ostatni_lantianin: jakoś UE nic nie zrobiło z Lexmarkiem, HP oraz innymi.
To taki model biznesowy - tania drukarka = drogie tusze. Jak kupisz drogą drukarkę to nagle koszt nawet oryginalnego tuszu/tonera jest sporo niższy. Magia :)
  • Odpowiedz
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
05.03.2025, 10:58:50 via Wykop
  • 49
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
masshacker
masshacker
masshacker
05.03.2025, 07:51:29 via iOS
  • 111
Na foto drukada z inktankiem xD
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Aaaaarghhh
Aaaaarghhh
Aaaaarghhh
05.03.2025, 10:51:52 via Wykop
  • 13
@masshacker: a problem jest w ogóle głównie z laserowymi...
  • Odpowiedz
masshacker
masshacker
masshacker
05.03.2025, 13:42:40 via iOS
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
05.03.2025, 09:50:46 via Wykop
  • 52
używam od przeszło 15 lat laserowych HP 1020. Ostatnią w zeszłym roku kupiłem na OLX za 79zł. Nie ma problemu z drukowaniem setki stron dziennie, lubi się z zamiennikami tonerów które kosztują 20zł. Jak ktoś potrzebuje takiego zwyklaka do pracy to polecam.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fonderal
fonderal
fonderal
05.03.2025, 11:01:44 via Wykop
  • 24
@tomasz-aleksander-barania: od chyba 17 lat używam laserowego samsunga ml-2010. Nie warczy na tanie zamienniki bo nie ma żadnych chipów, jak ktoś chce może sypać toner z butelki, wydrukowała od cholery, a zepsuła się jedna rolka za 20 zł (w sumie to ja ją zepsułem) i gumka zaciągająca papier za 5 zł.
Ma u mnie dożywocie:)
  • Odpowiedz
prymus142
prymus142
prymus142
05.03.2025, 13:54:50 via Wykop
  • 3
@tomasz-aleksander-barania: te stare lasery HP i Samsung to są nie do zajechania. W sumie to często te same sprzęty w innych obudowach :D
  • Odpowiedz
jaromaz
jaromaz
05.03.2025, 11:44:22 via Wykop
  • 47
Cała ta ekologia to kant o d. :) W swoim Brotherze miałem zużyty toner, ale pilnie potrzebowałem coś wydrukować, a była niedziela wieczór (uwaga: potrząsanie już nie pomagało). Wpisałem nazwę tonera na YouTube, a tam co? Jeden z pierwszych anglojęzycznych filmików "jak zresetować toner". Należało toner lekko rozkręcić i przekręcić jeden plastikowy przełącznik. Ten sam toner drukował u mnie doskonałe wydruki cały kolejny rok. W pierwszej kolejności należy zabrać się za sztuczne
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MercedesBenizPolska
MercedesBenizPolska
05.03.2025, 13:21:44 via Wykop
  • 3
@jaromaz: Pamietam ze w pewnym dosc duzym zakładzie kupowali do drukowania drukarki atramentowe. Drukarka kosztowała lekko ponad 100 ale byl bardzo drogi tusz (chyba to hp). Kupowali drukarki, po skonczeniu sie tuszu wywalali i kolejna. Mozliwe ze tam trudne warunki byly typu kusz czy opiłki wiec nie inwestowali w wieksze urzadzenie bo pewnie i tak by sie zepsulo
  • Odpowiedz
d.....1
konto usunięte 05.03.2025, 17:24:12 via Wykop
  • 9
@MercedesBenizPolska: mój tata też tak robił jakieś 20 lat temu ale chyba z epsonami. Miał firmę drukującą wizytówki. Była kiedyś promocja w hipermarkecie i kupił odrazu 20 drukarek bo były tańsze niż atramenty. Nie wiem co się potem z nimi stało, ale się domyślam
  • Odpowiedz
Aaaaarghhh
Aaaaarghhh
Aaaaarghhh
05.03.2025, 10:54:30 via Wykop
  • 18
Brother (atramentowy) ma inny duży plus niż tanie zamienniki tuszy. Co jakiś czas przepłukuje dysze, więc atrament nie zasycha.
Jak ktoś drukuje rzadko jak ja, to co go interesują ceny zamienników, jak w normalnej drukarce musiałbym za każdym razem kupować nową głowicę.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

neufrin
neufrin
05.03.2025, 11:34:52 via Wykop
  • 12
@Aaaaarghhh: Dokladnie. Mam DCP-T510W od 5 lat i drukuję tak mało, że wciąż jadę na oryginalnych tuszach dostarczonych przez producenta. Zero problemów, poza tym że czasami potrafi przestraszyć jak sobie zacznie o 21 czyścić głowicę, gdy oglądam film :D
  • Odpowiedz
Aaaaarghhh
Aaaaarghhh
Aaaaarghhh
05.03.2025, 12:54:58 via Wykop
  • 8
Zero problemów, poza tym że czasami potrafi przestraszyć jak sobie zacznie o 21 czyścić głowicę, gdy oglądam film


@neufrin: Jest na to prosty sposób.

  • Odpowiedz
strasznyzwierz
strasznyzwierz
05.03.2025, 09:17:22 via Wykop
  • 18
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

milo1000
milo1000
05.03.2025, 09:52:47 via Wykop
  • 66
@strasznyzwierz: Kto wg ciebie robi lepsze drukarki niż Brother? Bo to jest jedyna znana mi marka drukarek, która prawie działa.
  • Odpowiedz
rafti77
rafti77
rafti77
05.03.2025, 10:46:08 via Wykop
  • 33
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
ATAT-2
ATAT-2
ATAT-2
05.03.2025, 10:31:16 via Wykop
  • 15
Na szybko rzuciłem okiem na artykuł i zachodziłem w głowę od kiedy to w Rossmanie są dostępne drukarki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ATAT-2 - Na szybko rzuciłem okiem na artykuł i zachodziłem w głowę od kiedy to w Ross...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Valorcrest
Valorcrest
05.03.2025, 10:53:29 via Wykop
  • 5
@ATAT-2: od dawna możesz tam drukować zdjęcia
  • Odpowiedz
andrewt
andrewt
05.03.2025, 11:29:00 via Wykop
  • 0
Na szybko rzuciłem okiem na artykuł i zachodziłem w głowę od kiedy to w Rossmanie są dostępne drukarki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ATAT-2: niejednemu psu burek
  • Odpowiedz
WaveCreator
WaveCreator
05.03.2025, 12:52:15 via Wykop
  • 7
Abstrahując od tego, że artykuł jest o laserowych, a nie o tuszach (i zdecydowanie nie o takich "butelkowych" ze zdjęcia).

Osoby piszące "nie wiem o co afera, model biznesowy jest taki, że kupujesz urządzenie tanio, a firma zarabia na tuszu" nie rozumieją chyba, że my to wiemy i właśnie o to jest afera, bo od lat za taki w miarę podstawy model atramentowego Brothera płaci się 3-4 razy tyle
WaveCreator - Abstrahując od tego, że artykuł jest o laserowych, a nie o tuszach (i z...

źródło: images

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2377
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
1969
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1777
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1732
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
1676
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #komputery
  • #drukarka
  • #brother
  • #hp
  • #pytanie
  • #druk
  • #kiciochpyta
  • #informatyka
  • #sprzetkomputerowy
  • #drukowanie
  • #pytaniedoeksperta
  • #canon
  • #urzadzeniawielofunkcyjne
  • #drukarkalaserowa
  • #pcmasterrace

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking