Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko170
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

566

Potężne zmiany w L4. Oto co szykuje minister

Potężne zmiany w L4. Oto co szykuje minister

Pracownik przebywający na zwolnieniu lekarskim w jednej pracy, będzie mógł wykonywać obowiązki służbowe u drugiego pracodawcy i pobierać u niego wynagrodzenie - czytamy we wtorkowym wydaniu "Pulsu Biznesu" analizującym projekt ustawy ministerstwa rodziny.

maniek-stary666
maniek-stary666
z
money.pl
dodany: 25.02.2025, 14:58:14
  • #
    chorobowe
  • #
    l4
  • #
    zasilek
  • #
    zwolnienie
  • #
    zwolnienielekarskie
  • 228
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (228)

najlepsze

Sexinstruktor
Sexinstruktor
Sexinstruktor
25.02.2025, 15:08:11 via Wykop
  • 721
Jprdl Komedia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomizas
tomizas
25.02.2025, 15:43:31 via Wykop
  • 329
@Sexinstruktor: ale będą wałki( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jurand-ze-Spychowa
Jurand-ze-Spychowa
25.02.2025, 16:49:43 via Wykop
  • 233
@Sexinstruktor: Ministerka była u fryzjera i on tak jej powiedział.
  • Odpowiedz
dr_Batman
dr_Batman
25.02.2025, 15:24:40 via Wykop
  • 371
Uważam, że to jest racjonalne niestety w Polsce doprowadzi do strasznej patologii.

Jak mamy człowieka który pracuje fizycznie u jednego pracodawcy i skręci nogę i ma ZUS zla na złamaną nogę to logiczne jest że nie może pracować fizycznie. Nie widzę za to powodów dlaczego miałby mu ZUS zabrać zasiłek jak wykona kilka telefonów i opłaci fakturę bo jest właścicielem firmy.
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
25.02.2025, 16:46:49 via Wykop
  • 223
@dr_Batman: napisałeś jak to powinno wyglądać, w Polsce cwaniactwo oczywiście od razu zacznie kombinować na potęgę, żeby wyłudzić jak najwięcej pieniędzy
  • Odpowiedz
Rasteris
Rasteris
25.02.2025, 16:58:56 via Wykop
  • 149
@dr_Batman: złamana noga, a w drugiej firmie np. przez komputer. Na zwolnieniu powinno być zezwolenie konkretnych prac. Bo zwolnienie z jednych czynności nie oznacza, zwolnienia ze wszystkiego. W magazynie zakaz podnoszenia ciężarów nie uniemożliwia klejenia kopert.
  • Odpowiedz
60groszyzawpis
60groszyzawpis
25.02.2025, 16:43:28 via Wykop
  • 231
Największym wariatkom powierzono kilka najważniejszych ministerstw. Co może pójść nie tak?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
25.02.2025, 17:40:07 via Wykop
  • 16
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Jare_K
Jare_K
26.02.2025, 08:30:22 via Wykop
  • 9
@60groszyzawpis: i kto tam rządzi, to jest dramat...
Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dr Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - z wykształcenia filozofka, doktorat z filozofii...
Sekretarz Stanu Aleksandra Gajewska - mama Aleksa, działaczka samorządowa, polityczka... WTF? Jakieś wykształcenie?
Sekretarz Stanu Łukasz Krasoń - trener, mówca motywacyjny, zaangażowany aktywista i działacz...
  • Odpowiedz
slowmtb
slowmtb
slowmtb
25.02.2025, 19:15:51 via Wykop
  • 140
Ale będzie wałów. Trzy etaty na l4. Kobiety w nieskończonych ciążach itp.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Heady1991
Heady1991
Heady1991
25.02.2025, 19:42:03 via Android
  • 14
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
cyther
cyther
25.02.2025, 19:45:19 via Android
  • 55
@slowmtb

Ale będzie wałów. Trzy etaty na l4. Kobiety w nieskończonych ciążach itp.


I tym sposobem, dzięki lewicy powrócimy do tradycyjnego modelu rodziny, gdzie to facet zarabia, a baba siedzi w domu, bo nikt o zdrowych zmysłach nie będzie zatrudniał kobiet.
  • Odpowiedz
ddf-ddt
ddf-ddt
25.02.2025, 15:08:42 via Wykop
  • 86
takie bezczelne że aż ciekawe
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jegertilbake
jegertilbake
25.02.2025, 17:57:09 via Wykop
  • 132
@ddf-ddt: czego bezczelne? Niektore choroby moga wykluczyc z wykonywania jednej pracy a niekoniecznie z innej. Ktos zlamie noge to moze dalej wykonywac prace umyslowa jak sie doczolga do komputera a jak ktos poczyta komentarze na glownej wykopu i dostanie raka mozgu to dalej moze pakowac zamowienia w Amazonie na tasmie
  • Odpowiedz
ddf-ddt
ddf-ddt
25.02.2025, 18:08:00 via Wykop
  • 26
@jegertilbake: w sumie masz rację. Tym niemniej wiesz jak to będzie ? Bo ja się domyślam :)
  • Odpowiedz
CheSlaw
CheSlaw
CheSlaw
25.02.2025, 20:01:09 via Android
  • 55
Jeżeli zmiany wejdą w życie, to pracownik na L4 - bez groźby, że ZUS nie wypłaci mu pieniędzy - będzie mógł odebrać np. telefon od szefa, podpisać fakturę czy odpisać na służbowego e-maila


XDDDD
Przecież to doprowadzi do takich patologii że w głowie się nie mieści. I to jeszcze lewica to chce wprowadzić XDDD
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DJArmani
DJArmani
25.02.2025, 20:28:02 via Wykop
  • 18
@CheSlaw: One to wprowadzają dla siebie – np. żeby siedząc na półrocznym l4 normalnie brać wyprane łapówki np. w formie umowy o dzieło za „konsultacje”.
  • Odpowiedz
glass3
glass3
25.02.2025, 20:21:51 via Wykop
  • 33
Zgodnie z założeniami projektu pracownicy przebywający na zwolnieniu lekarskim będą mogli sobie wykonywać "incydentalne czynności". Ministerstwo tłumaczy, że chodzi o taką pracę, "której zaniechanie mogłoby prowadzić m.in. do znacznych strat finansowych dla pracodawcy czy kontrahenta".


Szykuję niezły bubel prawny i zaraz się okaże że pracodawca będzie mógł wezwać pracownika na linię produkcyjną pomimo że jest na L4, bo potencjalne zatrzymanie linii produkcyjnej to znaczne straty finansowe.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ainam102
ainam102
ainam102
25.02.2025, 20:39:00 via Wykop
  • 5
@glass3: tak samo teraz jest z urlopem na żądanie, niby można wziąć rano przed praca, ale pracodawca musi wyrazić na to zgodę i może się nie zgodzić jak spowoduje to poważne konsekwencje.
  • Odpowiedz
M.....l
konto usunięte 26.02.2025, 07:09:42 via Wykop
  • -1
@ainam102: Nie.

Gazeta Prawna - Tak, ale są to naprawdę wyjątkowe sytuacje. Uspokajamy, w zdecydowanej większości przypadków nie będzie problemu i pracodawca zatwierdzi nam urlop na żądanie. Może jednak odmówić, jeśli nieobecność pracownika zaszkodziłaby interesom zakładu pracy. Odmowa musi być jednak wyraźnie uzasadniona.3 sty 2024
  • Odpowiedz
Sidroff
Sidroff
Sidroff
25.02.2025, 17:19:19 via Wykop
  • 32
czas poszukać drugiej pracy i lekarza co będzie pisał l4 na plecy albo inaczej pobierać L4 i pracować dla tego samego pracodawcy pod innym stanowiskiem ewentualnie być zatrudnionym dla firmy córki i pobierać L4, ale mUzgi te ministery wypalone od zioła muszą mieć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Uuroboros
Uuroboros
26.02.2025, 04:28:40 via Wykop
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

Gozd
Gozd
Gozd
26.02.2025, 06:59:38 via Wykop
  • 4
ale mUzgi te ministery wypalone od zioła muszą mieć ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Sidroff: to są kobiety. I tak będzie na l4 w ciąży przez np rok, a i tak będzie mogła robić np zleceniowke albo dorabiać. Znaczy pracować normalnie ale mieć 100 % l4 i wyplate. Tak się bawią baby. Piszes wyprane mozgi maja? Dla Ciebie może to tak wyglądać, jednak piszą prawo ppd siebie
  • Odpowiedz
wojciech-slo
wojciech-slo
25.02.2025, 17:00:55 via Wykop
  • 28
Mamy za mało problemów w Polsce - ale na ratunek przybywa Ministra! I myk człowiek na 3 etaty i L4 do kazdego... i myk Kobiety w chorobie zwanej ciąża 4 ząbki i 80% na L4...
To byłem ja super Ministra Bąk! - chyba z tych Bąków
wojciech-slo - Mamy za mało problemów w Polsce - ale na ratunek przybywa Ministra! I ...

źródło: Jagoda-640x360

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pstrag
pstrag
25.02.2025, 16:51:21 via Wykop
  • 15
Można być na 7 etatach z czego na 6 być na L4 na koszt ZUS.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
25.02.2025, 17:41:29 via Wykop
  • 8
@pstrag: w ciąży u 6ciu ale ciężarówką jeździć nadal może.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Hity

tygodnia

Dorota zginęła. Prokurator, która ją potrąciła, chroni immunitet
Dorota zginęła. Prokurator, która ją potrąciła, chroni immunitet
3544
Meta/Facebook zapłacił 0,5% podatku od przychodu. InPost 4,5%. A ty ile?
Meta/Facebook zapłacił 0,5% podatku od przychodu. InPost 4,5%. A ty ile?
3009
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
2632
Naprawa za 500 zł zamiast 12 000 zł, a w pakiecie szantaż i niszczenie opinii
Naprawa za 500 zł zamiast 12 000 zł, a w pakiecie szantaż i niszczenie opinii
2639
Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków
Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków
1852
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #pracbaza
  • #l4
  • #zasilek
  • #zwolnienielekarskie
  • #zwolnienie
  • #pytanie
  • #zdrowie
  • #nieszczescie
  • #psiagrypa
  • #nfz
  • #online
  • #mobywatel
  • #frenpill
  • #depresja
  • #psychiatra

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking