Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko205
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1719

Ciężarówka z nielegalnymi odpadami zawrócona do Niemiec

Ciężarówka z nielegalnymi odpadami zawrócona do Niemiec

Służby udaremniły transport 23 ton nielegalnych odpadów z Niemiec.

RMF24
RMF24
z
rmf24.pl
dodany: 24.02.2025, 08:57:41
  • #
    niemcy
  • #
    europa
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • 147
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (147)

najlepsze

dsrul
dsrul
dsrul
24.02.2025, 09:14:01 via Wykop
  • 417
Potem te odpady ktoś podpala, a w niemczech pokazują wielką chmurę która sunie po mapie na niemcy. To po prostu odpady wracają do domu :D
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

uriel_ck
uriel_ck
24.02.2025, 09:32:44 via Android
  • 38
@dsrul

Potem te odpady ktoś podpala, a w niemczech pokazują wielką chmurę która sunie po mapie na niemcy. To po prostu odpady wracają do domu :D


@dsrul w ogóle w UE powinno być prawo o co2, że jeśli firma buduje w jakims kraju fabryke, to państwo w którym dana firma płaci największy podatek, to to panstwo powinno mieć naliczane produkcję zanieczyszczenia.
  • Odpowiedz
Marcin_L
Marcin_L
24.02.2025, 16:16:40 via Wykop
  • 16
@uriel_ck: czyli Np. Niemcy buduja fabryke w Polsce bo jest taniej, pracownicy sa tansi, dostaja dofinansowanie za dodatkowe miejsca pracy, jako nowa firma pewnie nie placa podatkow, po czym Polska dostaje po glownie od UE za emisje :(
  • Odpowiedz
luxkms78
luxkms78
24.02.2025, 09:04:51 via Wykop
  • 215
Czyli nadal jeżdżą od takiego czasu, a tylko jedną złapali...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

trololo55
trololo55
trololo55
24.02.2025, 09:47:32 via Wykop
  • 66
kara w razie co jest nakładana na odbiorcę a nie przewoźnika (sic!):


@buont: czemu to jest takie bulwersujące? Klient chce się pozbyć odpadów, placi firmie, która ma to wykonać, a później się okazuje, że firma zamiast je odpowiednio utylizować leci w kulki i je składuje nielegalnie. Gdzie tu wina klienta?

To Polacy Polakom Polakami, niemiec tylko zamówił usługę. Po takich perypetiach jak będzie miał coś innego do zrobienia to pewnie
  • Odpowiedz
trololo55
trololo55
trololo55
24.02.2025, 10:58:20 via Wykop
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
eSUBA94
eSUBA94
24.02.2025, 09:37:10 via Wykop
  • 161
ciężarówka to jedno
ktoś to zlecił, sama ciężarówka przecież nie pojechała
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

trololo55
trololo55
trololo55
24.02.2025, 09:51:19 via Wykop
  • 67
@eSUBA94: ktoś oferuje usługę utylizacji, bierze za to nieco nizsza stawke, a później się okazuje, że składuje nielegalnie w szopie w Polsce
  • Odpowiedz
eSUBA94
eSUBA94
24.02.2025, 09:54:56 via Wykop
  • 18
@trololo55: ktoś na tym zarabia potem my płacimy za likwidacje z podatków + zatrucie np. wody gruntowej
  • Odpowiedz
Kerad_Afum88
Kerad_Afum88
Kerad_Afum88
24.02.2025, 10:27:54 via Android
  • 109
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

milo1000
milo1000
24.02.2025, 11:50:54 via Wykop
  • 23
@totenczaro: Bez udziału Polaków taki biznes nie miałby szans wypalić.
  • Odpowiedz
Lazy_AF
Lazy_AF
24.02.2025, 16:31:56 via Wykop
  • 0
@Kerad_Afum88: Cytat: "Odbiorca odpadów poinformował służby, że nie będzie w stanie odzyskać tworzyw sztucznych w sposób zgodny z przepisami prawa ze względu na zbyt duże zanieczyszczenie odpadów".
  • Odpowiedz
TomPo75
TomPo75
TomPo75
24.02.2025, 10:11:52 via Wykop
  • 43
Zawrocona?
To powinna byc konfiskata mienia, a do tego taka kara, ze firma poszlaby z torbami i sprawa skierowana do prokuratury.
Zawrocenie, 100zl mandatu i poczuenie niczego nie rozwiaza.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Miecio99
Miecio99
24.02.2025, 13:46:17 via Android
  • 12
@TomPo75 Ale konfiskata czego? Śmieci? Firma X zapłaciła firmie Y za utylizację odpadów (legalnie). Firma Y wynajęła u przewoźnika usługę przewozu towaru (legalnie). Na końcu okazuje się że firma Y to słup, wzięła pieniądze i się rozpłynęła. Co byś chciał konfiskować skoro firma X I przewoźnik działali legalnie?
  • Odpowiedz
Lazy_AF
Lazy_AF
24.02.2025, 16:34:47 via Wykop
  • 2
@Miecio99: Czy wy czytacie komentowany tekst? "Odbiorca odpadów poinformował służby, że nie będzie w stanie odzyskać tworzyw sztucznych w sposób zgodny z przepisami prawa ze względu na zbyt duże zanieczyszczenie odpadów".
  • Odpowiedz
stroggoslaw
stroggoslaw
stroggoslaw
24.02.2025, 09:17:32 via Wykop
  • 21
Przez chwilę myślałem, że tylu imigrantów chcieli do nas przywieźć...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

extaza161
extaza161
24.02.2025, 10:14:46 via Wykop
  • 1
@stroggoslaw: Też odpad, jednak wagowo inaczej by to wyglądało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
spokokolo333
spokokolo333
spokokolo333
24.02.2025, 14:03:08 via Wykop
  • 1
@stroggoslaw: spokojnie, ten towar jest już sortowany i szykowany do transportu ale najpierw wyrównanie socjalu co by zechcieli w takiej zacofanej polsce zostać
  • Odpowiedz
snierzyn
snierzyn
24.02.2025, 11:21:23 via Wykop
  • 18
Ale co to jest 23 tony? Przecież to nic.. Chwalą się, jakby to był wielki sukces. W Miszewie Murowanym pod Płockiem znajduje się 80 tysięcy (!!!) ton śmieci przywiezionych z Ukrainy. Składowisko płonęło 4 razy. Słupy siedzą, a prawdziwi sprawcy są na wolności. Ale o tym w RFM nie mówią, bo ścieżki prowadzą do polityków..
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Aaa12345
Aaa12345
Aaa12345
24.02.2025, 10:10:14 via Wykop
  • 15
Niech dojebią milion kary to (może) następni przestaną przemycać śmieci.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

janusz-lece
janusz-lece
24.02.2025, 10:32:37 via Wykop
  • 5
@Aaa12345: przeciez sprawa jest prosta w rozwiazaniu, ale nikomu na tym nie zalezy. Takie firemki biora na szefa/prezesa jakiegos menela, co za pare butelek wodeczki wszysko podpisze. Wynajmujmuje jakis plac/garaz gdzie to skladuje. Wszystko dziala elegancko. Po jakims czasie, wlasciciel wynajmujacy widzi, ze ktos przestal mu placic, a na posesji jest mnostwo beczek z trupia czacha.... wtedy dobre panstwo, za nasze pieniadze (placone w podatkach) bierze sie za utylizacje, albo
  • Odpowiedz
przedostatni_wolny_login
przedostatni_wolny_login
przedostatni_wolny_login
24.02.2025, 10:37:01 via Wykop
  • 9
@Aaa12345: Firma pewnie na bezdomnego zarejestrowana. Po wielu takich przypadkach w Polsce, usługa składowania / utylizowania śemieci powinna być koncesjonowana i zagraniczny klient powinien mieć obowiązek sprawdzić certyfikat odbiorcy.
  • Odpowiedz
Igor_Cavalera
Igor_Cavalera
Igor_Cavalera
24.02.2025, 12:40:58 via Wykop
  • 13
Natychmiastowa kara powinna być: ze 30 mln euro. Tak, żeby w pięty poszło.

A co jest? Wyrażanie niepokoju i przeprosiny? Kabaret.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

browarosss12
browarosss12
24.02.2025, 20:22:02 via Wykop
  • 0
@Igor_Cavalera: No jak w artykule, kara. Od 10 tysięcy do miliona. Czyli wymierzą najniższą na pewno, bo teraz jest to gorący temat, a za miesiąc nie będzie. Stawiam na karę nieco ponad 2 tysiące euro, czyli 10 000zł.
  • Odpowiedz
E.....k
konto usunięte 24.02.2025, 11:18:23 via Wykop
  • 8
Zawsze jak jadę do Niemiec, to biorę ze sobą śmieci do wyrzucenia.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
3270
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
3141
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
3073
Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3062
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
2914
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #europa
  • #emigracja
  • #historia
  • #neuropa
  • #gospodarka
  • #francja
  • #ciekawostki
  • #berlin
  • #heheszki
  • #holandia
  • #usa
  • #wydarzenia
  • #iiwojnaswiatowa
  • #4konserwy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking