Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko171
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

369

ROZWODZĄ SIĘ Polacy? Kulisy spraw: JA NIE BĘDĘ NA NIĄ PŁACIŁ

Magdalena Grześkowiak opisuje jak wyglądają sprawy rozwodowe w Polsce. Wiele jej wywodów można podsumować, że jak związek się rozpada to kobieta przestaje być żoną, a mężczyzna nie przestaje być mężem. Jak utrzymywał żonę i dziecko to dalej będzie musiał to robić.

CzyWszystkoJestJuzZajete
CzyWszystkoJestJuzZajete
CzyWszystkoJestJuzZajete
z
youtube.com
dodany: 23.02.2025, 20:52:02
  • #
    rodzina
  • #
    prawo
  • #
    zwiazki
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    polska
  • 170
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (170)

najlepsze

blargotron
blargotron
23.02.2025, 21:41:30 via Wykop
  • 286
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

xGrahir
xGrahir
23.02.2025, 22:10:13 via Wykop
  • 173
@blargotron: System jest po prostu przestarzały. A to czy kasa idzie na dziecko czy nie to zależy pewnie od kobiety, ale kiedyś słyszałem nawet jak kobieta klęła na męża, że zwleka z zapłaceniem alimentów a ona ma termin na paznokcie ustalony :D
  • Odpowiedz
xGrahir
xGrahir
23.02.2025, 22:25:03 via Android
  • 114
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
bropek
bropek
24.02.2025, 07:33:41 via Android
  • 230
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rzeznia22
rzeznia22
24.02.2025, 08:26:00 via Android
  • 56
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Ja_tu_tylko_sprzatam32
Ja_tu_tylko_sprzatam32
24.02.2025, 11:23:07 via Wykop
  • 19
@rzeznia22: Generalnie każdy alkus jest alkusem przez "zły los". To są mistrzowie w szukaniu usprawiedliwień dla picia. Piją bo szef zły, żona zła, dzieci złe, tory i podwozie też złe. A nikt nie wpadnie na to, że zły szef wywalił go z pracy bo wiecznie pijany, żona miała dość alkusa w domu i odeszła, a dzieci z r-------ą psychiką przez jego ekscesy po alko nie chcą mieć z nim nic
  • Odpowiedz
AlbertWesker
AlbertWesker
23.02.2025, 21:27:42 via Wykop
  • 183
JA NIE BĘDĘ NA NIĄ PŁACIŁ
AlbertWesker - > JA NIE BĘDĘ NA NIĄ PŁACIŁ

źródło: 000JFP7O67K9IUP3-C461-F4

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jagoslau
jagoslau
jagoslau
23.02.2025, 23:32:05 via Wykop
  • 184
@AlbertWesker:

Ten pan oberwał z obu stron: na pierwszą żonę (tę, którą zostawił dla młodszej) płaci 6 000 zł alimentów, a na młodą 4 500 zł. Razem ponad 10 tysięcy złotych miesięcznie.

Jakby kto pytał: ma czworo dzieci z pierwszą żoną - obecnie wszystkie są pełnoletnie, najmłodsze ma 30 lat, facet płaci wyłącznie na żonę. Z drugiego małżeństwa nie było żadnych dzieci, tu też płaci wyłącznie na żonę.
Oczywiście alimenty zostały zasądzone
  • Odpowiedz
ApoIIo
ApoIIo
24.02.2025, 02:38:51 via Wykop
  • 60
@jagoslau: Nie to żeby Kaziu był jakimś krezusem, ale też nie był pierwszym lepszym zwykłym Kowalskim. Jakieś znajomości po byciu premierem, pieniądze na prawników, a jednak tak mocno oberwał. Tak jak policjantka nie może zrobić facetowi rewizji tak samo powinno być w sądach, że sprawy przeciwko facetom powinni osądzać inne samce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jagoslau
jagoslau
jagoslau
23.02.2025, 23:40:45 via Wykop
  • 111
Polskie prawo rodzinne mentalnie siedzi w XIX wieku, o ile nie głębiej. Kobiety mają NIBY równe prawa i mogą robić dokładnie to samo, ale prawo traktuje je jak biedne bezbronne istotki całkowicie uzależnione od złych mężczyzn, które w związku z tym trzeba na wszelkie sposoby zabezpieczać i chronić przed nadużyciami tychże paskudnych złych patriarchalnych mężczyzn. Z tego samego powodu ochrona w drugą stronę jest jedynie teoretyczna.

Alimenty na kobietę miałyby sens w
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Skalpel123456
Skalpel123456
Skalpel123456
24.02.2025, 11:30:43 via Wykop
  • 8
Nie może coś mnie ominęło i żyłem przez ostatnie kilka dekad nawet pod tym przysłowiowym kamieniem, ale jeszcze nie słyszałem o tym żeby kobiety za poniesione przestępstwa dostawały mniejsze kary lub ich nie dostawały w ogóle.


@Cztero0404: Wklejam linka do badań z 2012 potwierdzających, że żyłeś pod kamieniem
https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=2144002
  • Odpowiedz
jagoslau
jagoslau
jagoslau
24.02.2025, 12:03:09 via Wykop
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
L.....V
konto usunięte 23.02.2025, 20:59:13 via Wykop
  • 88
I weź się teraz ożeń... kobiety same sobie robią 'dobrze'. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PfefferWerfer
PfefferWerfer
24.02.2025, 10:05:11 via Wykop
  • 35
@LatarnikTV: A wystarczy się nie żenić i odpada gigantyczną ilość ryzyka prawnego. Młodzi mężczyźni zdecydowanie rzadziej dają się łapać na ślub niż ich starsi koledzy.
  • Odpowiedz
Cztero0404
Cztero0404
24.02.2025, 10:41:26 via Wykop
  • 7
kobiety same sobie robią 'dobrze'.


@LatarnikTV: Dokładnie tak samo jak mężczyźni, co widać chociażby po wykopie. Napisz cokolwiek co nie jest zgodne z narracją pewnej grupy boom minusy, obrażanie pisanie głupot i to ty nie rozumiesz świata xD Tak samo jest w drugą stronę z kobietami, problem jest taki, że zamiast szukać rozwiązania to ludzie wolą rzucać w siebie gównem i próbować mówić, że to ta druga strona jest gorsza.
  • Odpowiedz
Arv_
Arv_
24.02.2025, 09:11:31 via Wykop
  • 65
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mjrMajor
mjrMajor
24.02.2025, 09:49:01 via Wykop
  • 11
@Pompejusz: zwykle to żona zostaje w domu z dziećmi bo mniej zarabiała już przed zajściem w ciążę. To po prostu bardziej się kalkuluje rodzinnemu budżetowi. Co do "utraconych zysków" - zgoda, ale pod warunkiem, że jakaś kariera jest. Cięzko mówić o rozwoju i "utraconych zyskach" czy "karierze" jeśli on pracuje w kołchozie, a ona na kasie.
  • Odpowiedz
Arv_
Arv_
24.02.2025, 09:58:18 via Wykop
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Tadeo123
Tadeo123
24.02.2025, 10:31:04 via Wykop
  • 56
Posłużę się swoim przykładem pozew złożony w sierpniu 2023 roku mamy 2025
Moja żona chciała orzekania o winie , pozew na 8 stron obalony w całości kontrdowodami, przez cały ten okres żona nie chciala wyprowadzic się zmojego domu , leżała rok w łóżku udając chorobę
Cały czas szantaż 6 letnim dzieckiem
udało mi się namowic w sierpniu 2024 na miediacje, podpisalismy porozumienie mediacyjne , w ktorym ozobowaizalem sie do splaty polowy nieruchomosci i
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Shackowany
Shackowany
24.02.2025, 10:51:19 via Wykop
  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
erdetmxt
erdetmxt
erdetmxt
24.02.2025, 11:24:53 via Wykop
  • 7
@Tadeo123: nie jesteś sam w tym cyrku
  • Odpowiedz
Kernwaffe
Kernwaffe
24.02.2025, 06:55:11 via Wykop
  • 50
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

WaltherW
WaltherW
26.02.2025, 09:14:12 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
NaMoment
NaMoment
NaMoment
24.02.2025, 07:46:09 via Wykop
  • 41
Biorąc pod uwagę statystyki to powinna być nazwa "Jak polki pozbywają się mężów".

A wystarczy dać tabelkę rozwodową jak u niemca i się skończy, zamiast tego obie strony potrafią walczyć, obrzucać się gównem byle tylko zdobyć przychylność sędziego, bo to jego widzimisię decyduje o Twojej przyszłości..
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

B.....D
B.....D
konto usunięte 24.02.2025, 11:09:11 via Wykop
  • 3
@NaMoment: Byś się zdziwił jak z Niemczech chłopy są orane przy rozwodzie, dużo gorzej mają niż w PL. Mogą być puszczeni w przysłowiowych skarpetkach.
  • Odpowiedz
paczpan23
paczpan23
paczpan23
24.02.2025, 10:04:04 via Wykop
  • 34
Sadowe nakazy placenia po rozwodzie na inna dorosla osobe to patologia. Ustalanie alimentow dla kobiety niby na dziecko, ktore de facto jej jest zrodlem utrzymania, w zaleznosci od dochodow mezczyzny (czy nawet zdarza sie potencjalu dochodowego a nie realnego dochodu) to kolejna patologia. Nawet jesli ktos zarabia milion na miesiac TO NIE ZNACZY ZE MUSI PRZEKAZYWAC NIELETNIEMU SWOJEMU DZIECKU WIECEJ NIZ OSOBA ZE SREDNIA KRAJOWA...To jest indywidualna decyzja rodzica. Powinny byc ustalone
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hrumque
hrumque
24.02.2025, 10:21:05 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Arv_
Arv_
24.02.2025, 11:51:22 via Wykop
  • -1
Owszem, realne standardy kosztów utrzymania, że np dziecko w szkole podstawowej - to potrzebuje realnie np X pln na buty, ciuchy, ileśtam (średnio) na wycieczki, na obiady w szkole itd.


@hrumque: To może trzeba było przełknąć nieco swoje ambicje, poświęcić się dla dziecka i zostać z mężem, który zapewniał te X pln?
Kobiety chcą zjeść cukierka i mieć cukierka jednocześnie. No nie jest fair.

Owszem, ojciec powinien łożyć na utrzymanie
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
4029
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
3959
Drogowy szeryf w Porsche.
Drogowy szeryf w Porsche.
3072
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
2902
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
2747
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #dzieci
  • #zwiazki
  • #rodzice
  • #przemyslenia
  • #rodzicielstwo
  • #rozowepaski
  • #polska
  • #pytanie
  • #zalesie
  • #oswiadczenie
  • #demografia
  • #heheszki
  • #zycie
  • #anonimowemirkowyznania
  • #logikarozowychpaskow

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking