Blizny Warszawy. Filmowy spacer po powstańczej Woli
Mimo 80 lat od zakończenia II wojny światowej, a co za tym idzie doszczętnego zniszczenia polskiej stolicy przez Niemców, na terenie Warszawy wciąż można ujrzeć świadectwa zaciekłych walk, ludzkiego cierpienia oraz niespotykanego wprost bohaterstwa, co potwierdzają obeliski, tablice i pomniki.

- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 20
- Odpowiedz
Komentarze (20)
najlepsze
Mój Führerze, pora jest dla nas niezbyt pomyślna. Z punktu widzenia historycznego jest [jednak] błogosławieństwem, że Polacy to robią. Po pięciu, sześciu tygodniach wybrniemy z tego. A po tym Warszawa, stolica, głowa, inteligencja tego byłego 16‑17‑milionowego narodu Polaków będzie zniszczona, tego narodu, który od 700 lat blokuje nam Wschód i od czasu pierwszej bitwy pod Tannenbergiem leży nam w drodze. A wówczas
200tys ludzi umarło bo "honor"
@masz_fajne_donice: Bełkot na zasadzie: jak wsadzisz rękę do gorącego oleju to się oparzysz. Biorąc pod uwagę mapę roszczeń wszelkiej maści i historię Śródmieścia, Woli, Mokotowa itd. to zawsze może znaleźć się właściciel.
Po wojnie osiedlił się w Niemczech Zachodnich i zajął się polityką.
W latach 50. XX wieku został wybrany na burmistrza miasta Westerland na Wyspach Fryzyjskich, a później przez kilka lat był także deputowanym w parlamencie landu Szlezwik-Holsztyn.
Reinefarth nie był nigdy sądzony
gdzie tu lekcja dla następnych pokoleń?
Komentarz usunięty przez autora
Komentarz usunięty przez autora