Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko242
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

468

Pod topór pójdą 150-letnie beskidzkie buki

Pod topór pójdą 150-letnie beskidzkie buki

28 tys. ha cennych starolasów jest wśród miejsc, w których na ten rok zaplanowano wycinkę drzew w Lasach Państwowych. Do

Fromsky
Fromsky
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 07.02.2025, 18:30:43
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    wydarzenia
  • #
    przyroda
  • #
    natura
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Mapa planowanych wycinek w 2025
pawloka1
z mapy.lasyiobywatele.pl
  • 5
Ryszard Kowalski miał rację
pawloka1
z youtube.com
  • 4

Komentarze (119)

najlepsze

nieuwegein
nieuwegein
07.02.2025, 21:33:07 via Android
  • 6
To sie nazywa walka z ociepleniem klimatu
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zwanek
Zwanek
07.02.2025, 22:17:58 via Android
  • 16
@nieuwegein: Nie broniąc wycinki, najwięcej węgla absorbują rosnące rośliny, czyli zakładając że te buki nie zostaną spalone, a w ich miejsce zasadzi się nowe drzewa, bilans dwutlenku węgla w atmosferze powinien wyjść ujemny :v
  • Odpowiedz
Zwanek
Zwanek
08.02.2025, 09:39:57 via Android
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
wolviex
wolviex
07.02.2025, 20:59:28 via Wykop
  • 6
Puszcza notecka chyba przestanie istnieć.... jest jeszcze w zachodniej części znak zapytania ale wschodnia ma wszystkie czerwone sektory oznaczone w opisie jako "rębnia zupełna" (w innych częściach kraju czerwone sektory to kilkadziesiąt procent rębni, tu idzie wszystko pod topór).
wolviex - Puszcza notecka chyba przestanie istnieć.... jest jeszcze w zachodniej częś...

źródło: Zrzut ekranu 2025-02-07 215712

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

drago444
drago444
drago444
07.02.2025, 22:36:56 via Wykop
  • 22
@wolviex: Mapa dosyć myląca, ale wystarczy przybliżyć i się okazuje że ponad 90% tych czerwonych sektorów to brak aktualnych danych
drago444 - @wolviex: Mapa dosyć myląca, ale wystarczy przybliżyć i się okazuje że pon...

źródło: Zrzut ekranu 2025-02-07 233301

Pobierz
  • Odpowiedz
sevenofnine
sevenofnine
07.02.2025, 23:03:42 via Wykop
  • 19
@wolviex:

Puszcza notecka chyba przestanie istnieć.... jest jeszcze w zachodniej części znak zapytania ale wschodnia ma wszystkie czerwone sektory oznaczone w opisie jako "rębnia zupełna" (w innych częściach kraju czerwone sektory to kilkadziesiąt procent rębni, tu idzie wszystko pod topór).

Zostałeś poddany próbie manipulacji prawie się udało! (w 95% przypadków wystarczy sam nagłówek) Idę o zakład że te wszystkie czerwone pola to jakakolwiek działalność w drzewostanie (rębnie+trzebieże+czyszczenia późne+czyszczenia wczesne) Gdzie
  • Odpowiedz
Czytelnik30
Czytelnik30
07.02.2025, 20:48:02 via Android
  • 6
Taka rola i cel sadsenia drzew.. Po co ten raban?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Czytelnik30
Czytelnik30
07.02.2025, 22:51:35 via Android
  • 8
@politycznie_niepoprawny każdy las poza rezerwaten jest użytkowy. Buk to dość pospolite drzewo o zwratej i mocnej strukturze. Potrzebne w przemyśle i jako paliwo. Urośnie
  • Odpowiedz
pitterka
pitterka
08.02.2025, 07:07:39 via iOS
  • 4
@pawloka1 bzdura, wycinanie lasu na powierzchni 10 ha nie spowoduje suszy. Erozja gleby? Nawet orka zrębu nie odkrywa całej gleby, pozostaje okrywa częściowa ze scióły, na miejsce starego lasu przychodzi najpóźniej po dwóch latach nowe nasadzenie, które jest schronieniem dla zwierząt, absorbuje o wiele bardziej CO2 i chroni przed wywiewaniem, ale i tworzy glebę rozkładająca się materia organiczna. Retencja wody to mój ulubiony slogan - starodrzew retencjonuje wodę, normalnie w borach
  • Odpowiedz
Bing0Bang0Bong0
Bing0Bang0Bong0
Bing0Bang0Bong0
08.02.2025, 13:14:24 via Wykop
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

HeniekZPodLasu
HeniekZPodLasu
HeniekZPodLasu
07.02.2025, 19:57:59 via Wykop
  • 4
Kuźwa, a tam gdzie bym potrzebował, to nawet nie planują nic rżnąć ;/
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krzysztof2033
krzysztof2033
08.02.2025, 10:14:00 via Wykop
  • 3
Juz nie raz wspominałem, to jest tragedia co zydowsko niemicki rząd robi z naszymi lasami, ani kasy, ani drewna z tych lasów nie widać.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

true-true
true-true
08.02.2025, 01:04:59 via Wykop
  • 3
To jak wygląda gospodarka drzewna okiem Kowalskiego koajrzy mi się ze starym żartem Halamy, pt "W obronie kobiety"
https://www.youtube.com/watch?v=6Oz5-Eur1-w
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sokar
Sokar
08.02.2025, 00:27:32 via Android
  • 3
"Ekolodzy" już namioty rozbili? Przywiązują się już łańcuchami do maszyn?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

defoxe
defoxe
08.02.2025, 12:38:35 via Wykop
  • 2
Czy my tu widzimy przedwieczną puszczę, czy sztuczne nasadzenia na działkach w celu pozyskania drewna?
Zadanie na poziomie przedszkola: "znajdź prostokąty".
defoxe - Czy my tu widzimy przedwieczną puszczę, czy sztuczne nasadzenia na działkach...

źródło: z31673696IH,Mapa-rebni-w-planach-urzadzenia-lasu--w-tym-tych-n

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Trado
Trado
Trado
08.02.2025, 01:53:06 via Wykop
  • 2
Lewacka "ekologia". Za takie rządzenie Polską powinien być trybunał stanu.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 2 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Zrobiliśmy z Polaków 38 mln śmieciarzy. Ten system kaucyjny miał sens 20-30 lat
Zrobiliśmy z Polaków 38 mln śmieciarzy. Ten system kaucyjny miał sens 20-30 lat
4301
OLX pomogło oszustowi okraść mnie na 3500 PLN. Byłem sprzedającym...
OLX pomogło oszustowi okraść mnie na 3500 PLN. Byłem sprzedającym...
3755
Kacper Tomasiak wicemistrzem olimpijskim w skokach narciarskich !
Kacper Tomasiak wicemistrzem olimpijskim w skokach narciarskich !
3158
Załatwiła dotację i zniknęła? Gra od Olgi Tokarczuk to nowa Izera
Załatwiła dotację i zniknęła? Gra od Olgi Tokarczuk to nowa Izera
3093
Kolejna rozprawa Majtczaka
Kolejna rozprawa Majtczaka
2581
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #4konserwy
  • #heheszki
  • #swiat
  • #historia
  • #policja
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking