Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko181
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

506

Nowy rodzaj ferii, bo uczniowie i nauczyciele są przemęczeni. Rodzice przeciwni.

Nowy rodzaj ferii, bo uczniowie i nauczyciele są przemęczeni. Rodzice przeciwni.

Będą "ferie jesienne" i podział na szkolne trymestry? Jest taki pomysł. Rodzice nie kryją oburzenia, bo to problem - trzeba zapewnić opiekę dzieciom, kiedy sami muszą pracować. - Pomysł jest dobry jedynie dla jednej grupy rodziców - tych, którzy są nauczycielami - komentuje ojciec uczennicy.

TakiTaki
TakiTaki
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 07.02.2025, 06:50:12
  • #
    szkola
  • #
    edukacja
  • #
    polska
  • 266
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (266)

najlepsze

Hunt3r_PL
Hunt3r_PL
07.02.2025, 06:58:23 via Wykop
  • 430
Lewacka wariatka. Jakim prawem polityczny plankton z poparciem na granicy błędu statystycznego obejmuje tak ważny resort?!
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
07.02.2025, 08:56:48 via Wykop
  • 100
@Hunt3r_PL: No właśnie ciężko mówić o błędzie. Lewaczka z młodzieżówki UP w wolnym kraju dostała 130 tysięcy głosów ( ͡° ʖ̯ ͡°) Taki paradoks, komuna w naszym kraju upadła a ma się coraz lepiej
  • Odpowiedz
Olkers77
Olkers77
07.02.2025, 10:55:27 via Wykop
  • 31
@MiKeyCo: komuniści zawsze się garnęli do dzieci.
  • Odpowiedz
yy4Olo
yy4Olo
yy4Olo
07.02.2025, 07:13:41 via Wykop
  • 241
Niedługo nie będzie tego problemu. Dzieci nie będzie wcale.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

UmCykCyk
UmCykCyk
07.02.2025, 10:04:49 via Wykop
  • 77
@yy4Olo: Bo z systemem oświaty w polsce jest w sumie bardzo dobrze, tylko te cholerne dzieciaki wszystko psują. Jak się wyeliminuje dzieci ze szkół, to system od razu ruszy z kopyta i wszyscy będą zadowoleni! :-D
  • Odpowiedz
Aurielle
Aurielle
07.02.2025, 12:11:56 via Wykop
  • 7
@blessed_by_swiezonka: gdzie tych nauczycieli przybywa? W moim mieście kilka stron z wolnymi wakatami w edukacji.
  • Odpowiedz
vidic15
vidic15
vidic15
07.02.2025, 08:20:41 via Wykop
  • 124
Dobrze, że rodzice nie są przemęczeni z------------m, żeby utrzymać ten chory kraj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

albin_kolano
albin_kolano
07.02.2025, 07:24:01 via Wykop
  • 115
A po co ferie jesienne? Niemcy maja to z zaszlosci, tzw : Kartofel ferie. Czyli z czasow kiedy wiekszosc byla wiesniakami i kopała kartofle na jesien. Teraz to jesienia ani cieplo ani zimno. Co te dzieci maja robic.
Inna sprawa ze zimowe pod koniec lutego wygladaja coraz bardziej jak wiosenne czy jesienne
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

qusqui21
qusqui21
07.02.2025, 10:59:19 via Wykop
  • 94
@albin_kolano: a po co 2 miesiace wakacji. skoro malo ktore dzieci pomagaja dzisiaj w zniwach.
  • Odpowiedz
ToksycznyArek
ToksycznyArek
ToksycznyArek
07.02.2025, 11:02:18 via Wykop
  • 51
@albin_kolano: Przecie to, że w Polsce są dwa miesiące wakacji w lipcu i sierpniu to kwestia żniw. A dyskusja o skróceniu wakacji i podzieleniu edukacji na kwarty toczy się od lat.
  • Odpowiedz
roonie
roonie
roonie
07.02.2025, 08:27:40 via Wykop
  • 89
Do roboty, a nie kolejne durne ferie wymyślać. A wakacje powinny się zaczynać 1 lipca a nie w połowie czerwca.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mroczna-Mama
Mroczna-Mama
Mroczna-Mama
07.02.2025, 11:03:47 via Wykop
  • 21
@roonie: sam pomysł wakacji to zaszłość z epoki gdzie dzieci pomagały na roli. A ferie zimowe z okresu gdzie po prostu były takie zimy ze dostanie się pieszo do szkoły było utrudnione.
  • Odpowiedz
nvk79
nvk79
nvk79
07.02.2025, 13:24:50 via Wykop
  • 7
@roonie: W połowie czerwca? Już na początku czerwca zaczynają się różnego rodzaju zielone szkoły i inne dziwne rzeczy co by dzieci nie miały lekcji.
Pewnie gdyby podliczyć ile dni dzieci spędzają w szkole w roku szkolnym to z tych teoretycznych 10 miesięcy wyjdzie jakieś 7,5 miesiąca.
  • Odpowiedz
extraordinary_seaman
extraordinary_seaman
07.02.2025, 09:34:36 via Wykop
  • 61
A za dziesięć lat na maturze komisja koloruje drwala, a reszta grona pedagogicznego pilnuje maturzystów, żeby nie zjedli wszystkich kredek...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

H.....8
konto usunięte 07.02.2025, 13:20:40 via Wykop
  • 4
@BlogoslawionyTwarozyc: poza tym jeszcze kwestia, że u nas jest przyzwolenie na robienie sobie wakacji w ciągu roku szkolnego, gdzie na zachodzie takie frywolne opuszczanie lekcji jest już nieco problematyczne.
  • Odpowiedz
BlogoslawionyTwarozyc
BlogoslawionyTwarozyc
07.02.2025, 13:57:42 via Wykop
  • 2
@HansLanda88: to prawda.
  • Odpowiedz
Dbr86
Dbr86
Dbr86
07.02.2025, 08:17:05 via Wykop
  • 50
Ja myślę, że to politycy obecnej władzy są już zmęczeni pracą i najwidoczniej w przyszłych wyborach chcą aby wygrał Pis.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zxr9
Zxr9
07.02.2025, 12:31:15 via Wykop
  • 6
@Dbr86: oby konfa
  • Odpowiedz
tmtm
tmtm
tmtm
07.02.2025, 08:20:42 via Wykop
  • 42
Za dużo to nauczyciele godzin w roku w Polsce to chyba nie pracują. Zróbmy mniej.
tmtm - Za dużo to nauczyciele godzin w roku w Polsce to chyba nie pracują. Zróbmy mni...

źródło: FREE_840

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Bijelodugme
Bijelodugme
Bijelodugme
07.02.2025, 08:34:59 via Wykop
  • 51
Za dużo to nauczyciele godzin w roku w Polsce to chyba nie pracują.


@tmtm:
Zaraz się dowiesz, że to tylko "przy tablicy" a poza tablicą to przygotowują się godzinami do zajęć, rok w rok realizując praktycznie ten sam plan nauczania, ze skryptami z zeszłych lat, bo wiedza w szkole czy to podstawowej czy średniej to się za szybko nie zmienia.
  • Odpowiedz
tmtm
tmtm
tmtm
07.02.2025, 08:46:31 via Wykop
  • 14
Zaraz się dowiesz, że to tylko "przy tablicy" a poza tablicą to przygotowują się godzinami do zajęć,


@Bijelodugme:A Niemieccy to pewnie tylko przy tablicy stoją.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mimmo
mimmo
07.02.2025, 08:56:46 via Android
  • 37
No ale po co są takie ferie, żeby nauczyciel miał kolejny płatny urlop? Bo nie rozumiem.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mike100
mike100
07.02.2025, 11:16:06 via Wykop
  • 13
No ale po co są takie ferie, żeby nauczyciel miał kolejny płatny urlop?


@mimmo: żeby "lewica" mogła jeszcze obniżyć poziom nauczania, bo pewnie będzie problem z programem nauczania, który jeszcze bardziej się ograniczy.

Do tego to kolejny sposób by wpłynąć na ograniczenie dzietności w Polsce, na czym tak bardzo zależy "nowej lewicy", bo przecież urlop Ci się nie wydłuży a coś z dzieckiem musisz zrobić - półkolonie za 900zł za
  • Odpowiedz
Cztero0404
Cztero0404
07.02.2025, 13:42:50 via Wykop
  • 3
No ale po co są takie ferie, żeby nauczyciel miał kolejny płatny urlop?


@mimmo: Realnie właściwie nie istnieje chyba inna grupa zawodowa która miałaby aż tyle wolnego ogólnie na świecie. Jeśli zliczmy wakacje, ferie, 2 przerwy świąteczne, wszystkie pojedyncze święta + dzień nauczyciela który jest laurką dla nich i tam też niezłe cyrki się potrafią dziać z prezentami na przykład gdzie przeciętna nauczycielka potrafi dostawać tyle prezentów, kwiatów tak samo
  • Odpowiedz
PogromcaPatusow
PogromcaPatusow
07.02.2025, 07:02:32 via Wykop
  • 24
Jeszcze jakieś ferie wiosenne ruchome 2 tygodnie wolnego na czas Wielkanocy, a co tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pan_Bober
Pan_Bober
07.02.2025, 14:15:50 via Wykop
  • 1
@PogromcaPatusow: ferie wiosenne od Wielkanocy do majówki, to raptem kilka dni. Oczywiście w tym roku, bo najwcześniejsza wielkanoc może wypaść ok 25 marca, ale kto by myślał dalej niż na kilka tygodni do przodu.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 9
  • Strona 1 z 9
  • >

Hity

tygodnia

Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
4019
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
3951
Drogowy szeryf w Porsche.
Drogowy szeryf w Porsche.
3063
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
2892
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
2742
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #edukacja
  • #nauka
  • #dzieci
  • #polska
  • #licbaza
  • #przemyslenia
  • #studia
  • #heheszki
  • #matura
  • #studbaza
  • #nauczyciele
  • #zalesie
  • #pracbaza
  • #gimbaza
  • #pytanie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking