Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko206
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

363

Drugi tragiczny wypadek na A2 w wyniku jazdy "pod prąd" w ciągu 2 dni

Drugi tragiczny wypadek na A2 w wyniku jazdy "pod prąd" w ciągu 2 dni

Na autostradzie A2 w pobliżu Strykowa w województwie łódzkim doszło do drugiego w ciągu 2 dni zderzenia czołowego 2 samochodów osobowych. Zginęła 66 latka która jechała autostradą "pod prąd" i zderzyła się z prawidłowo jadącym Audi. Pozostali uczestnicy nie doznali poważniejszych obrażeń.

spere
spere
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 03.02.2025, 06:47:50
  • #
    polska
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    kierowcy
  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Dzisiaj na dtś podobna akcja
Fyrloczek
z facebook.com
  • 1

Komentarze (136)

najlepsze

larkinflight
larkinflight
03.02.2025, 07:20:56 via Android
  • 125
Głupia baba, trzeba być idiotą żeby nie wiedzieć co się dzieje jak widzisz auta jadące w przeciwnym kierunku na autostradzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

larkinflight
larkinflight
03.02.2025, 10:03:41 via Android
  • 38
@zenon_z_chorzowa1 idiota zawsze się znajdzie i będzie ignorował znaki. Jakie zresztą znaki. Wyjeżdżasz na autostradę i widzisz że jadą auta w przeciwnym kierunku! Czego jeszcze potrzeba do refleksji?
  • Odpowiedz
AgresywnyKaloryfer
AgresywnyKaloryfer
03.02.2025, 13:22:53 via Wykop
  • 22
@zenon_z_chorzowa1: Proponuję automatyczne kolce przebijające opony kiedy przejedzie się po nich pod prąd. Widziałem takie w USA, np. w wypożyczalniach samochodów - tam miały na celu uniemożliwienie kradzieży.

Wjazd na autostradę albo drogę ekspresową pod prąd przypadkiem jest po prostu niemożliwy i tego się po prostu nie da obronić. Ktoś, kto robi coś takiego nie powinien się poruszać żadnym pojazdem, nawet hulajnogą.
  • Odpowiedz
kejlebi
kejlebi
03.02.2025, 10:09:48 via Wykop
  • 96
To jest tak absurdalne, że nie dowierzałem jak o tym usłyszałem. Jakim cepem trzeba być, żeby mijać auta jadące z przeciwka i kontynuować jazdę. Baba się naturalnie zutylizowała szkoda tylko tego co w nią przyłożył. Obrońcy co mówią, że źle oznakowane wjazdy… haha no tak i co jeszcze możne zła struktura asfaltu. Tak jak nie każdy może być pilotem tak nie każdy może być kierowcą.
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

assninja
assninja
03.02.2025, 10:16:34 via Wykop
  • 37
@zenon_z_chorzowa1: błąd to można popełnić jak cofając stukniesz w słupek albo źle ocenisz prędkość i komuś wymusisz pierwszeństwo i cię strąbi

to co te stare dziady robią jest działaniem z premedytacją i trzeba się naprawdę postarać by wjechać pod prąd
  • Odpowiedz
assninja
assninja
03.02.2025, 13:16:09 via Wykop
  • 22
@zenon_z_chorzowa1: rozumiem że można popełnić błąd, nie kupuję twojego tłumaczenia morderców, że wjazd na autostradę pod prąd to zwykły prosty błąd który sie każdemu może przytrafić.

Majtczak też nie popełnił błędu, tylko z pełną swiadomością jechał 300 km/h, czy może jego też chcesz tak tłumaczyć?
  • Odpowiedz
dr3vil
dr3vil
03.02.2025, 10:20:33 via Wykop
  • 32
Trzeba być debilem, żeby nie zauważyć że jedzie się pod prąd na autostradzie. Nawet ignorując wszelkie zakazy wjazdu i znaki ostrzegawcze, widać że przy samym "wjeździe" zamiast pasa rozbiegowego masz strzałkę w drugą stronę i zaczynasz na lewym pasie. Co trzeba mieć we łbie by w takiej sytuacji włączyć się do ruchu i jechać lewym pasem autostrady pod prąd.

Jeśli kiedyś znajdziesz się w podobnej sytuacji to jedyne dobre rozwiązanie to włączyć
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dr3vil
dr3vil
03.02.2025, 11:51:26 via Wykop
  • 16
@zenon_z_chorzowa1: Nie da się nie zauważyć na pewnym etapie, że znalazło się pod prąd na autostradzie. Kontynuowanie jazdy w takim przypadku to debilizm i tyle.
  • Odpowiedz
kuss115
kuss115
03.02.2025, 20:09:13 via Wykop
  • 4
jedyne dobre rozwiązanie to włączyć awaryjne, zatrzymać się na pasie awaryjnym, wystawić trójkąt i wezwać służby


@dr3vil: Zgadza się. Problem może być taki, że gdy jedziesz prawym pasem pod prąd, a pas awaryjny jest całkiem po lewej i trzeba zmienić 2 pasy przy różnicy prędkości samochodów na poziomie 250 - 300 km/h, co może być ekstremalnie niebezpieczne.
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe
03.02.2025, 16:59:03 via Wykop
  • 26
A coś wiadomo którędy wjechała na tą drogę pod prąd?
Szukam zawsze po takim wypadku informacji jak do tego doszło - próbuję zrozumieć co musi się dziać w głowie kogoś kto wjeżdża pod prąd i dlaczego to robi, czy świadomie, czy z niewiedzy itp.

Bo tak jak patrzę na Google maps to dość ciężko.

Albo wjazd pod prąd na MOP Niesułków - jest tam stacja benzynowa z której żeby wyjechać pod prąd trzeba się zmieczyć
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

TouchMTraLaLa
TouchMTraLaLa
03.02.2025, 19:56:07 via Wykop
  • 12
@hellfirehe: pani jechała prawidłowo w kierunku Warszawy i stwierdziła, że sobie zawróci ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
dancop
dancop
dancop
03.02.2025, 20:32:02 via Wykop
  • 13
@hellfirehe: Ona zawróciła... Wjechała prawidłowo, jechała w kierunku Warszawy a potem, według kamer, nie dojechała do następnego węzła, tylko zaczęła wracać pod prąd.
  • Odpowiedz
pyzdek
pyzdek
03.02.2025, 14:08:07 via Wykop
  • 12
Może przydałoby się więcej znaków STOP Zły kierunek
pyzdek - Może przydałoby się więcej znaków STOP Zły kierunek

źródło: 000I280C2F1V9QWD-C322-F4

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Neocaridina
Neocaridina
03.02.2025, 16:39:00 via Wykop
  • 27
@pyzdek: Niektóre kraje stosują kolczatki. Nie wjedziesz pod prąd bo ci opony poprzecina.
Neocaridina - @pyzdek: Niektóre kraje stosują kolczatki. Nie wjedziesz pod prąd bo ci...

źródło: car-driving-over-traffic-spikes

Pobierz
  • Odpowiedz
Bromatologia
Bromatologia
03.02.2025, 19:18:18 via Wykop
  • 17
@pyzdek: Te znaki są czasem widoczne również dla dobrze jadących kierowców. Może dlatego nie robią większego wrażenia.
  • Odpowiedz
Morf
Morf
03.02.2025, 20:00:01 via Wykop
  • 11
Polacy nie potrzebują terrorystów, wymordują ich stare dziady na autostradach XD
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eSUBA94
eSUBA94
03.02.2025, 20:22:00 via Wykop
  • -4
@Morf: zamiast przeprowadzać zamach w polsce wystarczy polaczkom nad jeziorem piwko rozdawać za 5gr i sami się potopią
  • Odpowiedz
wykolejeniec_69
wykolejeniec_69
04.02.2025, 08:14:21 via Wykop
  • 1
@Morf: I Sebastian Majtczak, właściciel firmy RIGELLO SEBASTIAN MAJTCZAK SPÓŁKA KOMANDYTOWA nip 9820389094, który pędził blisko 300km/h na autostradzie A1 16 września 2023 roku.
  • Odpowiedz
Mietowy_
Mietowy_
03.02.2025, 19:54:51 via Android
  • 5
Kolejny absurd sytuacji w ciągu 2 dni. Jak można wjechać pod prąd na autostradę!?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eSUBA94
eSUBA94
03.02.2025, 20:24:48 via Wykop
  • 11
@Mietowy_: cytując klasyka

MAM 60 LAT I 40 LAT PRAWOJAZDY I NIE BĘDZIESZ MNIE GÓWNIARZU POUCZAŁ JAK MAM JEŹDZIĆ!!
a w czasie jazdy:

helenka zobacz nooo debile znowu znaki drogowe odwrotnie zamontowali, za PRL tego nie było nawet!
  • Odpowiedz
tellet
tellet
03.02.2025, 21:37:18 via Wykop
  • 2
@Mietowy_:

Jak można wjechać pod prąd na autostradę!?

Bardzo prosto, jesteś przekonany o nieomylności i "moja racja jest najmojsza". Na takim wykopie, taki dziad będzie pierwszym szczekającym na "ZAPIRDALAJUNCYCH MŁODYCH" i za zaostrzeniem mandatów, "bo on to nigdy nie dostał mandatu A JUŻ PISIONT LAT JEŹDZI".

No tylko co z tego, jak na drodze jedzie 30 poniżej limitu, panikuje jak ma zaparkować gdzieś indziej niż pod domem i ostatecznie wypieprza
  • Odpowiedz
Rengee
Rengee
Rengee
03.02.2025, 19:33:11 via Wykop
  • 5
Zastanawiam się jak taka kretynka dożyła starości.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

paliwoda
paliwoda
04.02.2025, 11:21:46 via Wykop
  • -6
Zastanawiam się jak taka kretynka dożyła starości.


@Rengee: Narządy człowieka (w tym mózg) z czasem się degradują (ciebie też to czeka). Jeszcze 5-10 lat temu zapewne była bardziej kumata od ciebie, bo ty nawet nie byłeś w stanie wykoncypować tej prostej przyczyny. 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

Nie ma za co. Cieszę się, że mogłem pomóc.
  • Odpowiedz
Fyrloczek
Fyrloczek
03.02.2025, 22:07:57 via Android
  • 4
Dzisiaj na dtś podobna akcja z jazda pod prąd.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Critic
Critic
Critic
04.02.2025, 07:51:43 via Wykop
  • 3
Dodam tylko, że ta pani nie wjechała źle na autostradę a po prostu w czasie jazdy zawróciła. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tenloginnieistnieje
tenloginnieistnieje
tenloginnieistnieje
04.02.2025, 08:14:58 via Wykop
  • 2
@Critic: Reakcja zależy od tego, czy jesteś na tym samym pasie co ona czy innym. Jak na tym samym - to płacz ma sens.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
4076
BIAŁEK MICHAŁ poszukiwany przez polską policję
BIAŁEK MICHAŁ poszukiwany przez polską policję
3281
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
2857
Pracownia 3lab potwierdza, że aplikacja Kornelii Wieczorek nigdy nie powstała
2798
Polsat urządził publiczną szczujnię
Polsat urządził publiczną szczujnię
2887
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #4konserwy
  • #heheszki
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking