Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko222
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

350

"B---a" nad bankami w Polsce. Grozi nam wielki kryzys

Posiadacze kredytów złotowych mogą rozważyć pozwanie banków, wzorując się na sprawach frankowiczów. Niedawno sąd wydał nieprawomocny wyrok unieważniający umowę kredytową opartą na oprocentowaniu WIBOR. Banki przestrzegają, że masowe podważanie takich umów mogłoby prowadzić do poważnych konsekwencji.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
wnp.pl
dodany: 02.02.2025, 16:07:11
  • #
    polska
  • #
    banki
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    nieruchomosci
  • 166
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

WIBOR do 2020 nie był kontrolowany przez żaden z państwowych urzędów
marekrz
z youtube.com
  • 8

Komentarze (166)

najlepsze

totti28
totti28
totti28
03.02.2025, 14:29:31 via Android
  • 17
Czyli jeżeli dobrze rozumiem artykuł to banki wraz z ministerstwem chcą wypracować standardy aby móc ograniczyć możliwości walczenia w sądzie kredytobiorców? Czyli to jak powiedzenie wprost "Wiemy, że wibor jest czymś złym i niewłaściwym ale zablokujemy możliwość podważania żeby nie upadła gospodarka". Przecież to p------e jest. Kpina jawna z obywateli.

Ps. Banki już się zabezpieczają przed możliwościami pozwów. Mój hipoteczny już Millennium przeniósł z banku Millennium do banku hipotecznego Millennium więc sami
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

L.....V
konto usunięte 03.02.2025, 15:06:34 via Wykop
  • -2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
bronek-adam
bronek-adam
03.02.2025, 12:54:27 via Wykop
  • 14
WALIĆ W BANKI JAK W BĘBEN
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

viNci_
viNci_
03.02.2025, 12:58:31 via Wykop
  • 12
A niech przestaną p-------ć, z kredytami frankowymi było to samo, no fakt złapaliście nas na nieuczciwych praktykach, dzięki którym zarobiliśmy kupę kasy ,ale lepiej nie podważać teraz tych kretyków, bo możemy zbankrutować i to będzie złe dla rynku i klientów. A jednak sprawy się toczą a większość banków zamiast zbankrutować to ma rekordowe zyski.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kotas_przesmiewca
kotas_przesmiewca
03.02.2025, 17:27:55 via Wykop
  • 1
@viNci_: kur... kur... łba nie urwie. Co to jest, że ludzie z nadzoru nad bankami wywodzą się z tego środowiska! To prawie jak izby lekarskie...
  • Odpowiedz
mati1990
mati1990
mati1990
03.02.2025, 08:15:10 via Android
  • 11
Ojoj bank upadnie xd
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zimne_piwo
zimne_piwo
zimne_piwo
03.02.2025, 18:37:53 via Wykop
  • 7
o ile mozna jeszcze zrozumieć użycie WIBOR w momencie pryznawania kredytu, to używanie go w stosunku do kredytów już kiedyś wydanych (np wzrost raty kredytu sprzed 2 lat bo dziś WIBOR wg banku jest taki) to już BANDYCTWO

wołam #koalicjaobywatelska #pis #razem #psl #konfederacja - kto z was ma jakie zdanie na ten temat ? krótko i zwięźle

co zrobi z tym
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Gandzia_pl
Gandzia_pl
Gandzia_pl
03.02.2025, 20:24:46 via Android
  • 2
@zimne_p--o też tego nie rozumiem. Tak to powinno działać. Niskie stopy ludzie biorą kredyty i generujemy pieniądz. Wysokie stopy - ludzie przestają brać kredyty i kreacja pieniądza ustaje.
  • Odpowiedz
LeP_
LeP_
03.02.2025, 14:17:26 via Wykop
  • 6
"Bankom grozi wielki kryzys" xD Ah te biedne banki, trzeba je ratować. Najlepiej kosztem klientów, którym raty kredytów hipotecznych wzrosły nawet o 50-80% i to w ciągu jednego roku.
Ciekawostka: aktywa PKO BP między rokiem 2022, a 2023 wzrosły o 25% z 400 mld zł do 500 mld zł.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cichy-spokojny-grzeczny
cichy-spokojny-grzeczny
03.02.2025, 16:37:05 via Wykop
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

dzordzmen
dzordzmen
dzordzmen
02.02.2025, 21:57:15 via Android
  • 6
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Proszę Was nie pozywajcie banków.
Wystarczy, że planeta płonie.
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dezynwoltura
Dezynwoltura
03.02.2025, 20:39:19 via Android
  • 4
niech zdychają
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

997patrzy
997patrzy
997patrzy
03.02.2025, 20:14:45 via Wykop
  • 4
Chcę, aby wybrzmiał jasny, spójny głos w tej sprawie wszystkich podmiotów, w tym również Ministerstwa Sprawiedliwości, aby to ryzyko zminimalizować. Gdyby ono zaczęło się materializować, mamy straty rzędu setek miliardów złotych. Totalny chaos. Zapaść polskiej gospodarki. Hekatombę – pokreślił prezes BNP Paribas.

Bedzie hekatomba bo banki pieniadze beda musialy oddac :D jaki paradoks
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

P_i_o_t_R
P_i_o_t_R
03.02.2025, 20:49:54 via Wykop
  • 2
Bedzie hekatomba bo banki pieniadze beda musialy oddac :D jaki paradoks


@997patrzy: trochę chłop demonizuje ale zakładając (co jest niemożliwe fizycznie chyba, że z mocy ustawy), że każdy posiadający kredyt (osoba fizyczna czy firma) poszłaby do sądu i wygrała sprawę w formie wyroku: "bank ma oddać wpłacone odsetki" to banki byłyby mocno pod kreską.

Dostały kasę na lokaty na 4% a kredyt udzieliły na 8%. Był dobry zarobek a teraz
  • Odpowiedz
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R
04.02.2025, 19:30:29 via Wykop
  • 1
Co w banku kasy zabraknie na kredyty?


@997patrzy: zdaje się, że to nie jest możliwe u nas. Będzie dofinansowanie, duży przejmie mniejszego.
  • Odpowiedz
wojciech-melczyk
wojciech-melczyk
03.02.2025, 16:01:34 via Android
  • 4
Musi smierdzieć Im ten WIBOR ( już jeden wyrok przegrał bank i boją się, że trzeba będzie oddawać ludziom kasę) bo nagle zmieniają na inne oszustwo o nazwie POLSTR.
wojciech-melczyk - Musi smierdzieć Im ten WIBOR ( już jeden wyrok przegrał bank i boj...

źródło: temp_file5783754079464197609

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 2 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Kobiety na LinkedIn masowo wyśmiewają popularny post o dyskryminacji mężczyzn
Kobiety na LinkedIn masowo wyśmiewają popularny post o dyskryminacji mężczyzn
2776
Tysiące Węgrów na ulicach Budapesztu. Protest przeciw przemocy i rządom Orbana
Tysiące Węgrów na ulicach Budapesztu. Protest przeciw przemocy i rządom Orbana
1961
"Ceny poszybują". Branża mięsna nie chce podatku tłuszczowego
"Ceny poszybują". Branża mięsna nie chce podatku tłuszczowego
1611
Budżet na 2026 rok: katastrofalny deficyt i niekonstytucyjny dług
Budżet na 2026 rok: katastrofalny deficyt i niekonstytucyjny dług
1597
Cześć Mirki z #homelab #sieci #ddns i #informatyka!
Cześć Mirki z #homelab #sieci #ddns i #informatyka!
1544
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #4konserwy
  • #heheszki
  • #swiat
  • #historia
  • #policja
  • #neuropa
  • #usa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2025

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking