Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko263
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

699

Szokujące dane dot. usług stomatologicznych. W Polsce ceny rosną szybciej niż un

Szokujące dane dot. usług stomatologicznych. W Polsce ceny rosną szybciej niż un

W ubiegłym roku ceny usług stomatologicznych zwiększyły się średnio o blisko 9% rdr. Patrząc tylko na dane za grudzień 2024 roku, wzrost wyniósł niespełna 8% rdr. Jak wynika z analiz GUS, ceny tych usług w Polsce rosną znacznie szybciej niż średnia w Unii Europejskiej

olsztyn_com_pl
olsztyn_com_pl
z
olsztyn.com.pl
dodany: 02.02.2025, 09:20:01
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    stomatologia
  • #
    ekonomia
  • #
    ciekawostki
  • #
    biznes
  • 281
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Zmywak: CUDA brytyjskiej stomatologii
Korda
z youtube.com
  • 1

Komentarze (281)

najlepsze

maniek-stary666
maniek-stary666
02.02.2025, 09:36:38 via Wykop
  • 378
Ogólnie prywatne leczenie odleciało, czy to dentyści czy to inni specjaliści. Za wyrwanie zęba 500 zł, za wizytę u specjalisty min. 300 plus 150 zł jak jakieś badanie ci wykona w trakcie wizyty. Okulista ostatnio wziął 380 zl. Lepiej byc w tym kraju zdrowym i bogatym
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Bad_Sector
Bad_Sector
02.02.2025, 13:54:57 via Wykop
  • 119
@maniek-stary666: Za ósemkę 500zł, to ci tanio policzyli.
  • Odpowiedz
naked
naked
02.02.2025, 14:47:18 via Wykop
  • 171
@Bad_Sector: W poznaniu płaciłem miesiąc temu 600 za górna 8. Żadnego szycia ani nic, banalny ząb. Byłem w gabinecie 15 minut. Żona u tego samego gościa w 2022 roku płaciła 300. Posrało ich już
  • Odpowiedz
PfefferWerfer
PfefferWerfer
02.02.2025, 09:34:34 via Wykop
  • 270
Wolny rynek robi to co umie najlepiej. Wykorzystuje prawny monopol do eksploatacji klienta.
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PfefferWerfer
PfefferWerfer
02.02.2025, 12:10:52 via Wykop
  • 194
1. czyli co konkretnie?


Torpedowanie liczby miejsc na kierunkach dentystycznych żeby aktualna klika miała się dobrze. Tyle i aż tyle. Zawód jest regulowany i nie można go wykonywać bez studiów kierunkowych a na nich liczbę miejsc ustala ministerstwo i konsultanci wojewódzcy którzy sami siedzą poniższy w zyskach prywatnych z deficytu liczby lekarzy. Kontrolujesz podaż usługi to ceny rosną - klasyka wolnego rynku, lepiej zapłacić państwu żeby nie tworzyło ci konkurencji niż walczyć o
  • Odpowiedz
Kamael
Kamael
02.02.2025, 14:50:06 via Wykop
  • 72
@PfefferWerfer: Dodaj do tego jeszcze celowe zaniżanie jakości usług państwowych oraz tworzenie sztucznych kolejek, żeby spieszącemu się kowalskiemu lepiej było zapisać się do prywaciarza, co dodatkowo zwiększa popyt, który nakręca rosnące już ceny usług.
  • Odpowiedz
dziacha
dziacha
dziacha
02.02.2025, 15:21:46 via Wykop
  • 113
Moja znajoma stomatolog od jakiegoś już czasu pracuje 2-3 dni w tygodniu, nie chce jej się przyjmować częściej, a pieniędzy nie brakuje ;)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

samotnik
samotnik
samotnik
02.02.2025, 17:17:24 via Wykop
  • 95
@dziacha: tak samo lekarze. Znajomy ortopeda pracuje już tylko cztery dni w tygodniu. To pewien paradoks, bo lekarzy jest za mało, więc stawki są ogromne, dzięki czemu oni pracują mniej, przez co jest ich jeszcze mniej, więc znowu ceny lecą do góry itd. błędne koło
  • Odpowiedz
witos
witos
02.02.2025, 17:57:53 via Android
  • 35
@dziacha dodaj jeszcze, że te 2-3 razy w tygodniu to jest praca po max 4h
  • Odpowiedz
too_late_to_be_true
too_late_to_be_true
02.02.2025, 11:33:42 via Wykop
  • 95
toolatetobetrue

źródło: gospodarka_socjalna

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mordall
Mordall
02.02.2025, 14:48:37 via Wykop
  • 19
@too_late_to_be_true: wyborcy pisu po podstawowkach lubią to
  • Odpowiedz
kot71134
kot71134
kot71134
02.02.2025, 15:05:38 via Android
  • 13
@Mordall to co powiedzieć o wyborach uśmiechniętych? Podnieśli z 500 do 800zl i nawet kacopm nie chcą odebrać.
  • Odpowiedz
askey
askey
askey
02.02.2025, 14:44:23 via Wykop
  • 87
politycy, kazdej opcji, ktora rzadzila po 89 roku, zlikwidowali publiczna sluzbe zdrowia, a w jej miejsce stworzyli rynek uslug medycznych. oto efekty.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jakub-dolega
jakub-dolega
02.02.2025, 15:35:36 via Wykop
  • 58
@askey: Pewnie dlatego, że 97% ministrów zdrowia było lekarzami. Stworzyli sobie korytko ze złota.
  • Odpowiedz
Dragonan
Dragonan
Dragonan
02.02.2025, 16:02:33 via Wykop
  • 11
@askey: Przecież wykopki popierają takie działanie. I w sumie biorąc pod uwagę ich samolubny interes to jest to wytłumaczalne. Większość wydatków służby zdrowia idzie na ciężko chorych np. chorych na raka albo na starych ludzi. Samolubne wykopki mają w dupie i swoją rodzinę i jednocześnie liczą że nigdy ciężko nie zachorują.
  • Odpowiedz
King6969
King6969
King6969
02.02.2025, 16:30:48 via Wykop
  • 59
Ostatnio zapłaciłem 600 zł za niewielkie wypełnienie 3 ubytków w przednich zębach. Czas pracy z wejściem, leczeniem i wyjściem wynosił 19min z zegarkiem w ręku. Za 6 stów muszę zapier za granicą 10 godzin w deszczu na budowie. Wiem wiem trzeba było się uczyć, ale jakieś granice przyzwoitości do panujących reali zarobkowych powinny być zachowane
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

epicentrum_chaosu
epicentrum_chaosu
epicentrum_chaosu
02.02.2025, 18:05:22 via Android
  • 22
@King6969 Co?! Trzy ubytki w 19 minut? XD
Toć to jakiś partacz idący na ilość.
Nie da się dobrze zrobić zęba w tak krótkim czasie.
  • Odpowiedz
worm_nimda
worm_nimda
03.02.2025, 12:40:20 via Wykop
  • 2
@King6969: Dentysta ma gabinet za darmo, aystentka robi gratis, narzędzi nie sterylizuje i nie używa jednorazowych, podatków nie płaci, mieszka w piwnicy. Może warto pomyśleć o kowalu, co?
  • Odpowiedz
marsjanin2012
marsjanin2012
02.02.2025, 16:36:05 via Android
  • 55
Kebab w Berlinie z popularnej restauracji jest tańszy niż z budy barfa we Wrocławiu. Szok.
Płacie bo jesteście głupkami to was doją!
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

good
good
02.02.2025, 21:26:40 via iOS
  • 16
@marsjanin2012 Dentysta tez juz jest tanszy XD ja juz dawno przestalam robic zeby w PL bo moj berlinski dentysta - ktory do tanich nie nalezy - robi estetyke taniej niz dentysci w Poznaniu, a 3/4 rzeczy za ktore w PL trzeba zaplacic prywatnie pokrywa mi publiczne ubezpieczenie. Wyrywanie osemek np, czeka sie 1-2 dni na ubezpieczenie, tu ludzie pisza o kwotach typu 500 zlotych za zab… Ekstra wypelnienie 60/80 EUR jak
  • Odpowiedz
Bohusz
Bohusz
Bohusz
02.02.2025, 22:23:26 via Wykop
  • 3
@good: w Niemczech masz niższą jakość bo krankenkasy nie płacą za wszystko (np aktywacja płynów płuczących, w pl to standard, płynna czy inaczej ciepła czy inaczej ciekła gutaperka to samo, za mikroskop nie płacą itd) Koronę masz metaloceramiczna, w pl już się takich nie robi. Po drugie jak masz klinika w pl która wystawia dokumenty po niemiecku i wg katalogu Bema to też ci zwrócą. Do korony trzeba Zrobić wcześniej
  • Odpowiedz
kefas_safek
kefas_safek
kefas_safek
02.02.2025, 15:18:03 via Wykop
  • 43
Dowalono też tyle nowych obowiązków że głowa mała. No i trzeba przypomnieć, że koszty personelu też wzrosły mocno.
Na szybko licząc, sama asysta to 50zł/h lekko a trzeba płacić za pacjentów którzy się odwołują i za zwiększoną biurokrację, więc pacjent musi zapłacić pewnie 60zł za samą roboczogozinę asystentki. Do tego lokal, amortyzacja unitu (sam unit z rtg kosztuje ponad 100k), odpady medyczne (których lekarz pierwszego kontaktu nie ma a tu są tego
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gigadude
gigadude
02.02.2025, 21:18:57 via Wykop
  • 1
@undsame: rano pracuje gdzie indziej np w szpitalu
  • Odpowiedz
kefas_safek
kefas_safek
kefas_safek
04.02.2025, 07:35:16 via Wykop
  • 0
wiele małych prywatnych zakładów gdzie właścicielka nikogo nie zatrudnia.


@undsame: Wiele to jest więcej niż 1, ale takich zakładów jest mniejszość, i ta liczba się mocno będzie kurczyć. Ci co pracują samemu to albo nie przestrzegają wszystkich norm (bo się nie da) albo pracują od rana do nocy (znam takich) i robią byle jak (bo muszą wszystko sami zrobić). Tak samo jak jest coraz mniej gabinetow gdzie przyjmuje tylko jeden
  • Odpowiedz
twister35
twister35
twister35
02.02.2025, 15:10:20 via Wykop
  • 31
Co w tym szokującego? Ceny wszystkiego w Polsce rosną o wiele szybciej niż na zachodzie. Wystarczy zrobić zakupy w markecie we Włoszech czy Niemczech i przeliczyć.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ewolucja_myszowatych
ewolucja_myszowatych
02.02.2025, 15:09:31 via Wykop
  • 29
czekam na porady wykopków którzy radzili piec własny chleb na rosnące ceny żywności. Co w przypadku dentysty?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

F.....z
F.....z
konto usunięte 02.02.2025, 16:42:31 via Wykop
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
PrzegrywWegetacjaTakaSytuacja
PrzegrywWegetacjaTakaSytuacja
03.02.2025, 00:49:24 via Wykop
  • 2
Do łatania zębów nie potrzeba studiów medycznych


@Czekolatka: rel, dentysta to nie jest nawet lekarz, beka z dentystów XD

Kiedyś zęby wyrywali kowale i felczerzy i jakoś ludzie żyli.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
3991
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
3930
Drogowy szeryf w Porsche.
Drogowy szeryf w Porsche.
3028
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
2871
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
2727
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking