Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko214
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

370

Silnik odrzutowy domowej roboty z dopalaczem

Pewien Niemiec sobie zbudował silnik odrzutowy i później testuje go w polu. :D

BeN_444
BeN_444
z
youtube.com
dodany: 26.01.2025, 14:22:00
  • #
    lotnictwo
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    zainteresowania
  • #
    diy
  • #
    majsterkowanie
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (5)

Przetestował, udoskonalił i zamontował na trójkołowcu :D
BeN_444
z youtube.com
  • 52
Dysza
xaveri1983
z youtu.be
  • 6

Komentarze (91)

najlepsze

Newsy_i_niuanse
Newsy_i_niuanse
26.01.2025, 18:41:12 via Wykop
  • 1
O co chodzi w tych silnikach, jest sprężenie i potem jakby zasysa coraz więcej paliwa i wziuuu leci
To gdzie jest granicą ile może najszybciej się kręcić taki wirnik w srodku
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Donmenello
Donmenello
26.01.2025, 20:24:34 via Wykop
  • 0
@Newsy_i_niuanse: Po to się robi kolejne stopnie sprężarki i zwiększa średnice.
  • Odpowiedz
hrumque
hrumque
26.01.2025, 23:14:33 via Android
  • 1
@Newsy_i_niuanse jak się odpowiednio szybko porusza, to powietrze samo wpada, dopiero przy prędkościach naddźwiękowych pojawiają się problemy
  • Odpowiedz
KrowkaAtomowka
KrowkaAtomowka
26.01.2025, 14:54:03 via Wykop
  • 1
czy to jest konstrukcyjnie to samo co jest uzywane w samolotach /
jak jest to rozwiazne w silnikach samolotowych ze sie w ogol nie rozgrzewaja do czerwonosci w porownaniu do tego na filmie ?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

EkrB
EkrB
26.01.2025, 16:20:47 via Wykop
  • 16
@KrowkaAtomowka: Bardziej konstrukcyjnie zbliżone do myśliwców wojskowych. W samolotach pasażerskich stosuje się silniki turbowentylatorowe. W dużym uproszczeniu - za ciąg odpowiada wentylator napędzany turbiną, podyktowane jest to m.in. wyższą sprawnością takiego silnika. Zauważ że średnica silników rośnie z generacji na generację, właśnie z w.w powodu.
  • Odpowiedz
EkrB
EkrB
26.01.2025, 20:22:08 via Wykop
  • 7
@piotr-beska: Przez wyścig o bypass - ratio, zaczęły spadać 737 max. W odróżnieniu od a320 boeing wywodzi się konstrukcją z lat 60 i ma niższe podwozie od konkurenta. Aby wcisnąć wydajniejsze silniki pod skrzydło i zostawić bezpieczną przestrzeń między pasem a obudową silnika przesunięto je do przodu i ciut do góry, co spowodowało zachwianie balansu maszyny, które "naprawiono" poprzez oprogramowanie trymera, który miał za zadanie ten balans utrzymywać. Gdy system
  • Odpowiedz
P.....k
P.....k
konto usunięte 27.01.2025, 13:09:52 via Wypiek
  • -1
Na polu.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Variv
Variv
27.01.2025, 07:16:05 via Android
  • -1
Na dobrą sprawę silnik odrzutowy to stosunkowo prosta konstrukcja. Mówię o podstawie, pomijam jakieś wariacje na temat.
Inna sprawa to żywotność domowego silnika.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Plp_
Plp_
Plp_
26.01.2025, 19:14:19 via Wykop
  • -1
Przecież działające silniki odrzutowe dla hobbystów modelarstwa można już od kilku lat zamówić sobie w częściach do składania. Co prawda ceny startują od ok 2000€ za egzemplarz wielkości silnika od kosiarki, ale nie jest to jakiś wielki wyczyn że ktoś z hajsem sobie taki silnik zaprojektował i zbudował ¯\(ツ)/¯ Książka prof. Zygfryda Domachowskiego do poduszki i kupa siana żeby zlecić komuś produkcję podzespołów i można bzikać ( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

snup-siup
snup-siup
26.01.2025, 19:00:53 via Wykop
  • -2
Ciąg 500N i to jeszcze oś naciągu i oś silnika się nie pogrywaną czyli będzie razy cos(30 st) czyli z 500N zostaje może 430N
Dla porównania f16 silnik miał dla przykładu 85kN
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

enron
enron
enron
26.01.2025, 23:01:05 via Wykop
  • 1
@snup-siup: chyba na odwrót - skoro oś silnika się nie pokrywa z osią naciągu, to moc silnika jest tak naprawdę większa.
  • Odpowiedz
snup-siup
snup-siup
27.01.2025, 09:17:53 via Wykop
  • 1
nie masz racji
snup-siup - nie masz racji

źródło: ciag

Pobierz
  • Odpowiedz
jan-fifalski
jan-fifalski
26.01.2025, 15:04:03 via Wykop
  • -2
ja bym się zastanowił
jan-fifalski - ja bym się zastanowił

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

orkako
orkako
26.01.2025, 19:24:56 via Wykop
  • -4
Jak na domowej roboty silniczek to fajna sprawa, ale jak porównamy jego żywotność, odporność na temperaturę, ilość spalania, oraz ciąg, to wypada naprawdę kiepsko w porównaniu z profesjonalnymi silnikami.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Smolki06
Smolki06
26.01.2025, 20:00:09 via Android
  • 5
@orkako
Smolki06 - @orkako

źródło: temp_file4404871031626358457

Pobierz
  • Odpowiedz
orkako
orkako
26.01.2025, 20:31:14 via Wykop
  • 6
@Smolki06: Kurde, nie chciałem marudzić...po prostu podzieliłem się postrzeżeniem. Już sobie idę. :(
orkako - @Smolki06: Kurde, nie chciałem marudzić...po prostu podzieliłem się postrzeż...

źródło: c5a

Pobierz
  • Odpowiedz
Duzy_Kotlet
Duzy_Kotlet
26.01.2025, 15:31:14 via Wykop
  • -12
Patrząc po samochodzie biedny nie był :)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

F.....z
F.....z
konto usunięte 26.01.2025, 18:36:18 via Wykop
  • 16
Patrzcie państwo, Niemiec skupiony jest na turbinie, a ten już mu obczaja samochód ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 3 z 3
  • >

Hity

tygodnia

W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
2466
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2355
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
1934
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1769
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
1672
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #samoloty
  • #ciekawostki
  • #militaria
  • #aircraftboners
  • #podroze
  • #polska
  • #wypadek
  • #swiat
  • #gospodarka
  • #katastrofa
  • #flightradar24
  • #usa
  • #technologia
  • #heheszki
  • #historia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking