W Polsce spróbuj coś takiego zrobić :-) Chciałem kiedyś zainwestować w startup (dron z napędem odrzutowym). Jak dostali listę wymagań od polskich urzędów … przenieśli się do Finlandii.
Nie czuję się ekspertem od silników odrzutowych, ale zapytam - czy to nie jest niebezpieczne żeby tak siedzieć przed tym silnikiem jak on siedzi koło 9:30? Wciągnąć to go pewnie nie wciągnie, ale jakby się urwało to w go w głowę nie uderzy?
@fledgeling: Istnieją pewne obawy jeśli chodzi o zmęczenie materiału Mogą pojawić się mikropęknięcia, które mogą doprowadzić do uszkodzenia się turbiny. Zależy czy zastosował odpowiednie metale do wykonania silnika (myślę, że tak) oraz to, czy sprawdzał pod mikroskopem poszczególne części przed i po uruchomieniu (tego nie wiem).
Był już taki jeden niemiec co lubił silniki odrzutowe ( ͡°͜ʖ͡°) Fajna sprawa,ale widać że stara się go nie przegrzewać, jednak z braku profesjonalnych materiałów ma swoje ograniczenia.
Pewnie to rodzinne hobby. Jego dziadek pewnie po pracy w orkiestrze, czy obieraniu ziemniaków w wojsku w trakcie 2WŚ składał takie co przez kanał la Manche potrafiły przelecieć, a że to pierwsza udana wersja to nazywał ją V-1
Komentarze (91)
najlepsze
źródło: images
PobierzFajna sprawa,ale widać że stara się go nie przegrzewać, jednak z braku profesjonalnych materiałów ma swoje ograniczenia.