Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko254
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

341

Elektryczna wpadka Niemców. Przyznają: "To grobowiec zielonej ideologii"

Elektryczna wpadka Niemców. Przyznają: "To grobowiec zielonej ideologii"

Niemcy już nie ukrywają, że jeden z ich ekologicznych pomysłów, który miał zrewolucjonizować transport, okazał się wielką klapą. Wielką i koszmarnie drogą. Wydali 200 mln euro na ekologiczne zabawki, z których teraz niemal nikt nie chce korzystać.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
forsal.pl
dodany: 16.01.2025, 10:27:43
  • #
    niemcy
  • #
    klimat
  • #
    transport
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (85)

najlepsze

elmencho
elmencho
elmencho
16.01.2025, 19:51:48 via iOS
  • 3
Czekam na info że teraz trzeba wydać 500mln i wtedy na bank się uda. To nie była prawdziwa głupota tylko wypaczenia.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

antydemokrata1
antydemokrata1
16.01.2025, 18:54:24 via Wykop
  • 3
Teraz ci wszyscy lewacy, ktorzy za tym lobbowali powinni zostać ukarani. Więzienia albo dług na pokolenia.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Belzebub
Belzebub
16.01.2025, 20:18:25 via Wykop
  • 2
Tak sie konczy centralne planowanie.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

galicjanin
galicjanin
17.01.2025, 12:55:30 via Android
  • 0
Puścić trolejbusy na tą trasę.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wipok
wipok
wipok
17.01.2025, 09:16:32 via Wykop
  • 0
Wjeżdżając na taki elektryczny pas ruchu, z ciężarówki wysuwał się pantograf i od tego czasu samochód poruszał się, korzystając z energii elektrycznej, a jednocześnie ładując baterie na dalszą trasę.

coś w ten deseń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wipok - > Wjeżdżając na taki elektryczny pas ruchu, z ciężarówki wysuwał się pantogra...

źródło: i-auto-delorean-powrot-do-przyszlosci-i-1-24-welly

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jerzy-dlugi
jerzy-dlugi
jerzy-dlugi
17.01.2025, 07:17:44 via Wykop
  • 0
Widziałem to, około 20 km przed Frankfurtem jadąc od Szwajcarii., normalna instalacja jak do trolejbusu tylko solidna, Samochód miał by silnik elektryczny i akumulatory na autostradzie jechał by z pantografu a dojazd na parking czy do firmy na akumulatorach. Pomysł wcale nie głupi, tylko nie opłaci się skóra za wyprawę bo koszty tego niebotyczne, no i aut takich nie ma., trzeba by wszystko od nowa.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

who_he_is
who_he_is
who_he_is
17.01.2025, 08:28:40 via Wykop
  • -1
Niemcy robiący 10 różnych rzeczy:
1 to duży sukces:
Wykop: NIEMCY WCISKAJĄ NA SIŁĘ SWOJĄ TECHNOLOGIĘ
8 rozeszło się po bandzie
1 nie do końca wychodzi
Wykop: Haha Niemcy idioci
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

T.....e
konto usunięte 16.01.2025, 21:23:26 via Wykop
  • -4
Akurat e-autostrady, to jest bardzo dobry pomysł, ale nie da się ich wprowadzić bez ogromnych inwestycji i przymusu ekonomicznego przesiadki na tę technologię. To nie jest rozwiązanie konkurencyjne w tym momencie, ale tylko dlatego, że koszty paliwa do pojazdów spalinowych są śmiesznie małe. Tylko, że to paliwo kiedyś się skończy i jaka będzie wtedy alternatywa? Ja już nie mówię tu o ekologii i dobrowolnej rezygnacji, tylko o tym, że zasoby się zwyczajnie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kopawdupeswiniom
kopawdupeswiniom
16.01.2025, 11:55:18 via Android
  • -7
Eko-natalistyczni ignoranci nie rozumieją, że największy problem dla czujących organizmów żywych, w tym ludzi to konieczność zaspokajania zbędnie narzuconych podczas zbędnego urodzenia potrzeb. Jako że odbywa się to pod rygorem konieczności (cierpienie gdy nie zaspokojone i dalej śmierć gdy nadal nie zaspokojone), nakładem sił to organizmy dążą do tego aby to zaspokajanie odbywało się jak najłatwiej i najkrócej.
Ekologia nie jest taką najłatwiejszą i najkrótszą czynnością dlatego nikt nie chce się w
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kopawdupeswiniom
kopawdupeswiniom
16.01.2025, 21:41:53 via Android
  • 5
@Platto

A teraz podaj rzeczowe kontrargumenty.
  • Odpowiedz
P.....4
P.....4
konto usunięte 17.01.2025, 04:23:31 via Wykop
  • 4
ok jak uwazasz ze jestes zbednie urodzony to mozesz to w kazdej chwili zakonczyc to tylko twoja decyzja


@Platto: to jest tak niski poziom, że dalej nie ma sensu czytać co napisałeś.
  • Odpowiedz
g.....4
g.....4
konto usunięte 16.01.2025, 13:30:04 via Wykop
  • -10
Elektromobilność i tak i tak zrewolucjonizuje transport. Problem w tym że politycy chcieli to zrobić już teraz na siłę metodą kija. I nawet nie jest problemem ani mniejszy zasięg aut elektrycznych i ich cena, ale brak szybkich ładowarek i taniej energii elektrycznej - czyli coś na co wpływ mają politycy.
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
16.01.2025, 15:33:00 via Wykop
  • 6
@gundis24:

ale brak szybkich ładowarek i taniej energii elektrycznej

marchewką w bydło zamiast kijem? takie rzeczy to są w demokracjach a nie w neofeudaliźmie
  • Odpowiedz
g.....4
g.....4
konto usunięte 16.01.2025, 17:02:47 via Android
  • 3
@Ociec2 wiesz że koszt zakupu i destylacji ropy to 120-140 miliardów złotych rocznie, podczas gdy wyprodukowanie takiej samej ilości energii z węgla to jakieś 30 miliardów?
Nie mówiąc o tym że ropę musimy kupować za granicą a węgiel mamy w kraju.
O to chodzi w tej całej transformacji.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 2 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Sklep nike.com nie respektuje zasad o pokazywaniu najniższej ceny z 30dni
Sklep nike.com nie respektuje zasad o pokazywaniu najniższej ceny z 30dni
3076
Pijany biznesmen w Darłowie. Sędzia nie zabrała mu nawet prawa jazdy. Umorzenie
Pijany biznesmen w Darłowie. Sędzia nie zabrała mu nawet prawa jazdy. Umorzenie
3022
Sprawa Sebastiana M.: Rodziny ofiar wypadku nie chcą kontynuować mediacji
Sprawa Sebastiana M.: Rodziny ofiar wypadku nie chcą kontynuować mediacji
2591
Górnicy znów dostaną Karpiowe - miliony w bonusach, gdy spółki toną w stratach
Górnicy znów dostaną Karpiowe - miliony w bonusach, gdy spółki toną w stratach
2457
Gdańsk - jest wyrok w sprawie wałka na wynajem 15 owiec za 150 k zł.
Gdańsk - jest wyrok w sprawie wałka na wynajem 15 owiec za 150 k zł.
2235
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #europa
  • #emigracja
  • #neuropa
  • #historia
  • #gospodarka
  • #francja
  • #ciekawostki
  • #berlin
  • #heheszki
  • #holandia
  • #usa
  • #iiwojnaswiatowa
  • #wydarzenia
  • #4konserwy

Wykop © 2005-2025

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking