Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko171
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

341

Elektryczna wpadka Niemców. Przyznają: "To grobowiec zielonej ideologii"

Elektryczna wpadka Niemców. Przyznają: "To grobowiec zielonej ideologii"

Niemcy już nie ukrywają, że jeden z ich ekologicznych pomysłów, który miał zrewolucjonizować transport, okazał się wielką klapą. Wielką i koszmarnie drogą. Wydali 200 mln euro na ekologiczne zabawki, z których teraz niemal nikt nie chce korzystać.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
forsal.pl
dodany: 16.01.2025, 10:27:43
  • #
    niemcy
  • #
    klimat
  • #
    transport
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (85)

najlepsze

Karol-Habryka
Karol-Habryka
16.01.2025, 16:01:28 via Wykop
  • 125
Kto zarobił to zarobił, nie tylko Polacy mają swoje misie.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

JestesUpani
JestesUpani
16.01.2025, 15:37:01 via Android
  • 74
200mln eurasów dla 10 aut ciężarowych. Mają rozmach
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KulaChleba
KulaChleba
16.01.2025, 19:59:06 via Wykop
  • 11
@JestesUpani: ale koszty trakcji i wydzielenia jezdni też powinieneś doliczyć
  • Odpowiedz
motonita
motonita
motonita
16.01.2025, 20:22:23 via Wykop
  • 10
@JestesUpani: @KulaChleba Przecież to jest przekombinowane, połączenie wad kolei i transportu drogowego. Ograniczenie zasięgu trakcją i opory toczenia zwykłych aut, które są kolosalnie większe od tych występujących w przypadku kolei. Lepiej modernizować kolej i wozić tiry/naczepy koleją, wtedy zamiast kilkudziesięciu kierowców wystarczyłaby obsługa pociągu, a kierowcy mogliby dojechać na dane miejsce w odpowiednim czasie, lub jeśli to tranzyt przez jakiś kraj, mogliby po prostu mieć wagon pasażerki i tam
motonita - @JestesUpani: @KulaChleba Przecież to jest przekombinowane, połączenie wad...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
amilab
amilab
amilab
16.01.2025, 14:14:59 via Wykop
  • 36
Operacja się udała ale pacjent umarł...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

michastp14
michastp14
michastp14
16.01.2025, 18:38:09 via Android
  • -7
@amilab Za brak szybkich ładowarek odpowiadają politycy. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
DryfWiatrowZachodnich
DryfWiatrowZachodnich
16.01.2025, 18:34:25 via Wykop
  • 27
Milo ze przyznali sie do bledu. To teraz liczymy ze kiedys przyznaja ze z uchodzcami to zawalili sprawe, a ich motoryzacja wcale super nie jest i w ogole sorry ze od dekat kontynent psuja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KonserwatywnyMocny
KonserwatywnyMocny
16.01.2025, 18:35:25 via Wykop
  • 1
@DryfWiatrowZachodnich: To żadne błędy tylko celowe działania NWO.
  • Odpowiedz
DryfWiatrowZachodnich
DryfWiatrowZachodnich
16.01.2025, 23:19:38 via Wykop
  • 3
@bijaukoff: dopoki ich wymysly szkodza im to w sumie olac, mozna sie posmiac - duzo gorzej jak kontynent z automatu uznaje ze skoro cos wychodzi z Niemiec co chca innym tez narzucic to musi byc dobre bo przeciez wymyslili to niemcy a niemcy sa solidni bo sa niemcami, i konczy sie tak ze wszyscy cierpimy
  • Odpowiedz
bropek
bropek
16.01.2025, 19:05:07 via Android
  • 15
wielką i koszmarnie drogą. Wydali 200 mln euro


Hmm.
My wydaliśmy już jakieś 320 mld na poprawę dzietności, 300 baniek na nasz samochód elektryczny, tak, że tego... przyganiał kocioł
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

manstain
manstain
16.01.2025, 19:24:05 via Wykop
  • 14
Tak to jest panstwo decyduje sie na robienie inwestycji.
Siedacy na dupie urzednik nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci ile zmarnuje milionow.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

autotldr
autotldr
16.01.2025, 10:27:59 via Wykop
  • 10
To najlepszy tl;dr, jaki mogłem zrobić, oryginał zmniejszony o 59% (jestem botem)

Niemiecka e-autostrada: nieudana inicjatywa ekologiczna

Niemcy od lat wdrażają różnorodne ekologiczne projekty, często przed ich dokładnym zbadaniem pod kątem sensu ekonomicznego. Ostatni kontrowersyjny z projektów, jak ujawnia gazeta Bild, to zakończenie pilotażowego programu budowy e-autostrad, które miały zrewolucjonizować transport ciężarowy poprzez wykorzystanie energii elektrycznej. Chociaż pomysł był interesujący, zakończył się niepowodzeniem, gdyż na trzech zbudowanych odcinkach korzystało z niego zaledwie 10 ciężarówek,
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

xBATx
xBATx
xBATx
16.01.2025, 22:09:12 via Wykop
  • 5
Zobaczycie, że cały ten zielony ład pierd....nie. Przecież to się kupy nie trzyma a ekolodzy mają coraz głupsze pomysły. Cały ten zespół zjawisk przypomina sabotaż. Zupełnie tak jakby obce siły chciały nas osłabić. W całym tym szale brakuje najbardziej podstawowych elementów zapewniających powodzenie jakiegokolwiek przedsięwzięcia - realizmu. Fakty są takie, że nawet gdybyśmy byli odpowiedzialni za globalne ocieplenie (w co osobiście wątpię) to i tak możemy zrobić TYLKO tyle ile faktycznie jesteśmy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Grubby
Grubby
16.01.2025, 19:12:58 via Wykop
  • 5
Infrastruktura szła 1000 razy wolniej niż chcieli i zamiast zielonym partiom rośnie AFD.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

xaveri1983
xaveri1983
16.01.2025, 20:47:30 via Wykop
  • 4
Jedziesz truckiem co waży 45 ton, co 200 km wypinasz naczepę by podłączyć się do ładowarki na której spędzasz godzinę. Następnie zapinasz naczepę i jedziesz kolejne 200 km. Naładowanie do pełna na trasie kosztuje 1000 złotych co 200 km.
xaveri1983 - Jedziesz truckiem co waży 45 ton, co 200 km wypinasz naczepę by podłączy...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

motonita
motonita
motonita
16.01.2025, 20:58:51 via Wykop
  • 5
@xaveri1983: Zakładam, że to nowa ciężarówka. Pytanie co ile będzie ładowanie, gdy będzie miała np. 5 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wladyslaw-konstantynowicz
wladyslaw-konstantynowicz
16.01.2025, 21:24:59 via Wykop
  • 3
@motonita: Dokładnie! Aż dziwne że nikt o tym nie mówi. 5 letni benzyniak czy dizelek to jest dobrze dotarte autko, a 5 letni elektryk to złom.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Patostreamer Patryk Z (pajalock) odpala petarde na przyłączu gazowym bloku.
Patostreamer Patryk Z (pajalock) odpala petarde na przyłączu gazowym bloku.
4604
olgazprojektu chce zniszczyć mi opinię i karierę, bo zażartowałem o psach
olgazprojektu chce zniszczyć mi opinię i karierę, bo zażartowałem o psach
3278
Jak znana firma AbCar oszukała klienta na 60 tysięcy euro
Jak znana firma AbCar oszukała klienta na 60 tysięcy euro
2306
Banan z Mercedesa na A4 niepoczytalny
Banan z Mercedesa na A4 niepoczytalny
2280
Jak Pan spędzi Sylwestra?
Jak Pan spędzi Sylwestra?
2242
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #europa
  • #emigracja
  • #neuropa
  • #historia
  • #gospodarka
  • #francja
  • #ciekawostki
  • #berlin
  • #heheszki
  • #holandia
  • #usa
  • #iiwojnaswiatowa
  • #wydarzenia
  • #4konserwy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking