Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko170
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

843

Nowy standard doręczeń w DPD: zamawiasz pod drzwi... ale punktu Pickup

Nowy standard doręczeń w DPD: zamawiasz pod drzwi... ale punktu Pickup

DPD Polska ma nowe standardy obsługi klienta, albo toleruje cwaniactwo pracowników, którzy doręczone paczki traktują jak gorące kartofle.

bancerzk
bancerzk
z
ccnews.pl
dodany: 14.01.2025, 07:20:08
  • #
    kurier
  • #
    kurierzy
  • #
    dpd
  • #
    gorzkiezale
  • #
    przesylki
  • #
    transport
  • 291
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Konfitura vs DPD
trzynastka
z youtube.com
  • 38

Komentarze (291)

najlepsze

S-Type
S-Type
14.01.2025, 08:30:34 via Android
  • 492
To jest jakaś masakra, co się ostatnio dzieje z firmami kurierskimi... DPD wiedzie mi paczkę, od samego rana ma status "wydana do doręczenia", a wieczorem dostałem informację, że czeka w punkcie odbioru i podali mi adres do osiedlowej Żabki. Pani w Żabce zapytała o trzy ostatnie cyfry numeru przesyłki i po kilku minutach szukania, odpowiedziała "nie ma takiej paczki". Dzwonię w-------y do kuriera, a on zapewnia mnie, że zostawił wszystkie paczki na
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

CheSlaw
CheSlaw
CheSlaw
14.01.2025, 09:17:02 via Android
  • 298
@S-Type masz nauczkę na przyszłość: z paczkomatem nie trzeba się użerać :-)
  • Odpowiedz
hedeon
hedeon
hedeon
14.01.2025, 09:58:49 via Wykop
  • 126
@S-Type: zamówiłem fototapetę, DPD jechało.
Info: przesyłka w doręczeniu, no to czekam
Godzina 21 sprawdzam status,
Zmiana dnia doręczenia, myślę WTF
Kolejny dzień znowu wydana do doręczenia, zmiana terminu doręczenia na prośbę klienta.
Kontaktuje się ze sprzedawcą,
  • Odpowiedz
hirek_gawron
hirek_gawron
14.01.2025, 07:29:36 via Wykop
  • 257
Dlatego gdy mogę wybieram paczkomat, rynek kurierki to jeden z większych raków, czy to parkowania czy to olewania klienta.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hirek_gawron
hirek_gawron
14.01.2025, 07:33:59 via Wykop
  • 46
@albin_kolano: ale była w skrytce, a nie niewiadomo gdzie, bo kurier przewiózł gdzieś do kogoś a w ogóle to zostawił w najbliższym sklepie 10 km od ciebie :)
  • Odpowiedz
Matylda_Megara
Matylda_Megara
14.01.2025, 09:49:36 via Wykop
  • 47
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
xUnf
xUnf
14.01.2025, 11:24:52 via Android
  • 135
Nie wiem kto z własnej woli korzysta z firm kurierskich, jeśli gabaryt przesyłki pozwala na korzystanie z paczkomatu... przecież to jest patologia:

1. Ty musisz się dostosować do kuriera, a nie kurier do ciebie
2. Oddają paczki bez podpisu, bez weryfikacji czy ty to ty itd.
3. Walą w ciula że nie zastali odbiorcy
4. Jak cie nie ma w domu to zostawiają twoją paczkę u sąsiada/w innym punkcie w ogóle bez pytania o zgodę
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

diamondzik
diamondzik
diamondzik
14.01.2025, 11:34:02 via Wykop
  • 22
@xUnf: Firmy ;) Dojeżdżają ładnie codziennie wszystkie - bez wyjątków ;)
  • Odpowiedz
SpasticInk
SpasticInk
14.01.2025, 12:03:26 via Wykop
  • 21
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
pcela
pcela
14.01.2025, 09:42:02 via Android
  • 105
Akurat DPD ma w regulaminie, że może przekierować przesyłkę do punktu odbioru bez próby doręczenia. Tu liczy się czas doręczenia, jej koszt (np. jak kogoś mieszka na jakimś zadupiu), czy ilość doręczonych przesyłek w ciągu dnia.
Po prostu doręczają tam, gdzie im się to bardziej opłaca, bo ceny są zbyt niskie, aby opłacało się doręczać bezpośrednio wszystko.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RealBakman
RealBakman
14.01.2025, 10:42:40 via Wykop
  • 41
@pcela: Duża ilość paczek i mało kierowców. InPost płaci za każdą dostarczoną paczkę do paczkomatu i to są jakieś grosze. W DPD pewnie to tak samo wygląda.
  • Odpowiedz
h.....o
h.....o
konto usunięte 14.01.2025, 11:28:36 via Wykop
  • 38
@bachus: Podoba mi się zapewnienie innej alternatywnej metody doręczenia.

Zakopaliśmy Twoją paczkę w Bezpiecznym Punkcie Skalnym: 49.17958134315004, 20.088044430210815. Odbierz ją w ciągu 48 godzin.
  • Odpowiedz
bachus
bachus
14.01.2025, 11:31:57 via Wykop
  • 45
Było już wspomniane - ale 99% sukcesu to kurier na dzielnicy, wszystko zależy od człowieka. Wystarczy, że się zmieni i już zupełnia inna jakość usług.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LikeLadygodiva
LikeLadygodiva
LikeLadygodiva
14.01.2025, 13:25:11 via Wykop
  • 15
@piotras-kbw: Ja też. Złego słowa nie powiem na kuriera Przemysława. Zawsze dzwoni, a jak nikogo nie ma, to przerzuca przez ogrodzenie, na moją prośbę, oczywiście.
  • Odpowiedz
fonderal
fonderal
fonderal
14.01.2025, 13:42:09 via Wykop
  • 13
@bachus: o to to.

Moje boje z pocztą. Zawsze były problemy, klasyka, awiza jak ktoś jest w domu. Do pewnego momentu pomagały skargi w centrali, potem poczta i je zaczęła olewać. Listonosze się zmieniali, każdy miał tak samo, w pewnym momencie cieszyłem się z awiza, że nie muszę sam codziennie sprawdzać gdzie jest przesyłka. Generalnie dramat. W pewnym momencie złożyłem na poczcie dyspozycję, żeby polecone wrzucali do skrzynki, odpadał argument
  • Odpowiedz
hesus30
hesus30
hesus30
14.01.2025, 09:25:54 via Wykop
  • 42
Patologią jest też odmawianie podania numeru do kuriera, zasłaniając się RODO itp. :D Nawet sami kurierzy tych firm mi mówili, że tego nie rozumieją, bo im też byłoby łatwiej.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Gieekaa
Gieekaa
14.01.2025, 11:23:47 via Wykop
  • 61
@hesus30: Przecież numer do kuriera DPD dostaje się w powiadomieniu na maila i jest on też widoczny w aplikacji.
  • Odpowiedz
tobaccotobacco
tobaccotobacco
14.01.2025, 12:06:31 via Wykop
  • 10
@Gieekaa: u mnie na rejonie kurier DPD po prostu wyłącza telefon, i nawet konsultant z ich własnej infolinii nie potrafił się z nim skontaktować. przesunęli mi termin dostawy i daj Boziu dojedzie tym razem
  • Odpowiedz
bachus
bachus
14.01.2025, 11:19:17 via Wykop
  • 30
U mnie DPD regularnie nie przyjeżdża do domu tylko odwozi do Żabki. Jako że jedzie przez naszą ulicę są plany z sąsiadami, aby zasadzić się z widłami. inpost ze swoją kurierką pod drzwi też miewa problemy i już miałem przygody, ale jednak o klasę bije np. takie DPD.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ggs-hg
ggs-hg
14.01.2025, 11:35:29 via Wykop
  • 37
@bachus: Zasadzić się z widłami na kuriera? Mieszkasz na Podlasiu? xD
  • Odpowiedz
bachus
bachus
14.01.2025, 11:56:09 via Wykop
  • 11
@ggs-hg: tak się mówi... jak napiszę, że po tym "kurier kopnął w kalendarz" to nie pytaj proszę czy przez to że kopał to się w---------ł i rozwalił ten swój głupi ryj.
  • Odpowiedz
uknot
uknot
14.01.2025, 09:47:51 via Wykop
  • 29
Ów incydent pokazuje jaką olbrzymią lukę w procedurach ma ta firma kurierska.


To nie jest żadna luka w procedurach
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

AlekGames
AlekGames
14.01.2025, 13:07:40 via Wykop
  • 4
@uknot: Jest luka, po prostu złych ludzi zatrudniają lub wyzyskują. Rozumiem mały procent, ale w momencie kiedy mnie to dotyczy i czytam w Internecie, to znaczy, że coś jest nie tak. Przejdźcie się po rodzinach i spytajcie o ostatni miesiąc. Zobaczycie jakie historie się posypią, a wnioski sami wyciągnijcie. To samo zreszta jest w zamawianiu towaru ze sklepów odzieżowych. Przychodzi coś innego niż zamawiane. Albo z ewidentnymi defektami jak podarta
  • Odpowiedz
FREDIxZIELONKA
FREDIxZIELONKA
14.01.2025, 11:17:48 via Wykop
  • 26
DPD to rak
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fredperry
fredperry
14.01.2025, 12:55:15 via Wykop
  • 22
Nie zamawiam nigdy DPD, ale ostatnio raz musiałem. Wziąłem wolne żeby odebrać paczkę, siedzę w domu i nagle dostaje powiadomienie, że nikogo nie było w domu i kurier będzie ponownie doreczal jutro. Dzwonię z reklamacja, a oni palą Jana, że byli. Ha tfu
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0
14.01.2025, 13:00:57 via Wykop
  • 9
@fredperry: kolega mówił mi że mają 100-140 door to door dziennie. Brakuje około 20 procent kurierów, stawki są większe niż minimalna ale 6 tysięcy to nie kokosy, umowa to zazwyczaj 1/4 UOP lub działalność, i młodym nie chce się pracować jako kurier jak za dostawę jedzenia dostaną podobnie.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 11
  • Strona 1 z 11
  • >

Hity

tygodnia

Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
3414
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
3203
InPost przesczepia patologiczny zwyczaj dawania napiwków do Polski
InPost przesczepia patologiczny zwyczaj dawania napiwków do Polski
3036
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
2869
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek SKŁAMAŁA ws. współpracy z Instytutem?
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek SKŁAMAŁA ws. współpracy z Instytutem?
2611
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #kurierzy
  • #inpost
  • #dpd
  • #pytanie
  • #dhl
  • #paczkomaty
  • #pocztapolska
  • #paczka
  • #kiciochpyta
  • #allegro
  • #przesylki
  • #paczki
  • #poczta
  • #zakupy
  • #zalesie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking