Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko147
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

378

Wizz Air lot WZZ401 pobił rekord w krążeniu w powietrzu

Wizz Air lot WZZ401 pobił rekord w krążeniu w powietrzu

Rekord (nieoficjalny) ogłoszony dziś przez portal Flight Radar 24 na platformie X należy do lotu Katowice - Kraków. Samolot Wizz Air w oczekiwaniu na lądowanie w Krakowie wykonał aż 27 tzw. holding laps.

super_tux
super_tux
z
i.pl
dodany: 29.12.2024, 11:38:02
  • #
    lotnictwo
  • #
    krakow
  • #
    pogoda
  • #
    flightradar24
  • #
    wizzair
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Lot na Flight Radar
Lewiatan
z flightradar24.com
  • 1

Komentarze (108)

najlepsze

Ghost7rider
Ghost7rider
Ghost7rider
30.12.2024, 17:46:43 via Android
  • 1
Ktoś bardziej znający realia spalania paliwa przez samoloty mi wytłumaczy jedną rzecz?

Czy samolot zawsze ma taki nadmiar paliwa, żeby sobie 3,5 h krążył nad docelowym lotniskiem?
Czy po prostu wiedząc (mam nadzieję, że byli to w stanie przewidzieć), że nad lotniskiem jest mgła, dotankowali samolot, żeby mógł podjąć ileś tam prób podejścia do lądowania?

Najsensowniejsze dla mnie wytłumaczenie jest takie, że pomyłkowo zatankowali samolot zbyt dużą ilością paliwa i musieli wypalić przed lądowaniem, bo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ghost7rider
Ghost7rider
Ghost7rider
30.12.2024, 18:07:37 via Android
  • 0
@Ghost7rider Inne samoloty lądowały wg. tableli przylotów, ale ja laik jestem w tych tematach, to może o czymś nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ghost7rider
Ghost7rider
Ghost7rider
30.12.2024, 18:15:04 via Android
  • 0
@Ghost7rider W podlinkowanym przez mnie artykule jest najprawdopodobniej błąd. Przekierowania lotów były w sobotę, co widać na poniższym zrzucie ekranu. W podlinkowanym przeze mnie artykule było napisane, że próba relokalizacji samolotu była podjęta w niedzielę.
Ghost7rider - @Ghost7rider W podlinkowanym przez mnie artykule jest najprawdopodobnie...

źródło: temp_file1798366895635464022

Pobierz
  • Odpowiedz
loki_the_prankster
loki_the_prankster
30.12.2024, 06:10:52 via Wykop
  • 1
"Co ciekawe nie ma jeszcze ILS". Nie ma i nie będzie mieć, dlatego zawsze preferuję loty z Pyrzowic
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pawel993
Pawel993
30.12.2024, 07:57:46 via Wykop
  • 3
Albo w ogóle ciężko zestawić sensowne połączenie albo jak już jest to wychodzi 1.5-2x drożej niż z Balic z jakiegoś powodu, nie wiem dlaczego tak jest.


@vacu: dokladnie, Katowice to głównie czarterownia tam jakies chore układy w Balicach sa, nie wiem czy pamietasz akcje ze z Katowic miala byc uruchomiona linia do Turcji to z jakis chorych powodow musili Balice wybrac

Metropolia slaska 2,3 mln ludzi a kraków 800 tys
  • Odpowiedz
loki_the_prankster
loki_the_prankster
31.12.2024, 11:54:41 via Wykop
  • 1
@vacu: Niestety takie są realia, dlatego pisałem, że preferuję ;)
Dla mnie to chore, że porządne lotnisko nie może mieć więcej normalnych połączeń, a ma je te przepychane, które przy odrobinie mgły przekierowuje do Pyrzowic
  • Odpowiedz
gargame1
gargame1
29.12.2024, 21:21:10 via Wykop
  • 1
pan pilot to specjalista jest, a nie jakaś popierdółka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

afrykanski_czarodziej
afrykanski_czarodziej
afrykanski_czarodziej
29.12.2024, 23:54:15 via Wykop
  • 1
@gargame1: Przecież to na autopilocie jest wykonywane, pilot mógł w tym czasie odpoczywać.
  • Odpowiedz
zabbii
zabbii
30.12.2024, 06:20:11 via Wykop
  • 0
@afrykanski_czarodziej: Maszynista pewnie spał a potem, że tragedie na torach ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
vitaminc
vitaminc
vitaminc
30.12.2024, 17:35:09 via Wykop
  • 0
Jeśli lot trwa 20 minut, to czy nie lepiej wypuścić samolot z lotniska w Katowicach dopiero jak Kraków poda informacje, że się poprawiła widoczność? Albo nawet wrócić do katowic i spróbować za 2h polecieć do krakowa. To przecież chyba nie trudno zdobyć informacje, czy samolotom już udaje się lądować w Krakowie.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

skeeball
skeeball
30.12.2024, 18:38:05 via Wykop
  • 1
@vitaminc: Liczy się ilość startów/lądowań maszyny. Po osiągnięciu pewnej ilości samolot idzie na większy przegląd niż po lądowaniu. Gdyby wrócili do Katowic to straciliby jeden przelot, czas na przegląd po lądowaniu i kolejny przelot do Krakowa.
  • Odpowiedz
vitaminc
vitaminc
vitaminc
04.01.2025, 13:11:08 via Wykop
  • 0
@skeeball: Lecąc z Katowic do Krakowa, to chyba nie było sensu tankować paliwa pod korek. Może faktycznie coś z tymi przegladami.
  • Odpowiedz
pontex
pontex
pontex
30.12.2024, 15:46:11 via Wykop
  • 0
Ale pamiętaj robaku globalne ocieplenie to twoja wina bo jesz mięso i jeździsz samochodem.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

IceShandy
IceShandy
29.12.2024, 22:36:13 via Wykop
  • -1
Został przekierowany do KTW bo była mgła w Krk potem miał lecieć spowrotem do Krk gdzie miał zabrać pasażerów i lecieć dalej. Niestety mgła po raz kolejny pokrzyżowała plany.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

loki_the_prankster
loki_the_prankster
30.12.2024, 06:15:04 via Wykop
  • 1
@IceShandy: Tylko, że on leciał z KTW :D
  • Odpowiedz
4TTTT
4TTTT
4TTTT
30.12.2024, 08:09:32 via Wykop
  • 1
@paliwoda: No nie. Jak masz "spowrót" I wiesz jak nim latać, to wtedy jest poprawnie.
  • Odpowiedz
aleksc
aleksc
29.12.2024, 19:45:39 via Wykop
  • -1
Ja bym zwymiotowal
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

NiebieskiWStringach
NiebieskiWStringach
29.12.2024, 21:22:50 via Wykop
  • 20
@aleksc: To były stosunkowo duże kółka, nawet byś nie poczuł...
  • Odpowiedz
Smartek
Smartek
29.12.2024, 21:25:39 via iOS
  • 28
@NiebieskiWStringach chłop myślał, że krążyli jak nad boiskiem piłkarskim XD
  • Odpowiedz
staszeknet
staszeknet
staszeknet
30.12.2024, 05:40:10 via Android
  • -3
Ostatnio leciałem jet2 do Krakowa i też była mgła i wylosowaliśmy we Wiedniu. Skoda że lot był tak późno bo w innym razie wynajął bym hotel bliżej centrum żeby pozwiedzać. W dodatku miałem podatkowych pasażerów na głowie którzy mało kumali i chcieli żeby im pomóc.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Prometeo
Prometeo
30.12.2024, 08:07:59 via iOS
  • 0
@staszeknet we Wiedniu?? Chyba w Wiedniu.
  • Odpowiedz
staszeknet
staszeknet
staszeknet
30.12.2024, 08:55:49 via Android
  • 2
@paliwoda sorry ale nie miałem czasu się uczyć bo pracowałem żeby nie płakać teraz że mieszkania drogie i że kredyt na 25 lat trzeba wziąć.
  • Odpowiedz
severh
severh
29.12.2024, 22:01:20 via Wykop
  • -4
Dobrze że nie leciał do Radomia... Zrobiłby rekord i musiałby wracać... ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

vacu
vacu
30.12.2024, 06:16:55 via Android
  • -6
Ciekawa strategia Wizzaira. Mogli tych pasażerów z Krakowa zapakować w autobus i przewieźć do Pyrzowic - zajęło by to godzinę i z pewnością byłoby dużo tańsze, ciekawe czemu tego się nie praktykuje.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dziwny_Dzwiek_Gzymsu
Dziwny_Dzwiek_Gzymsu
30.12.2024, 10:55:47 via iOS
  • 0
@vacu Moze dlatego, ze tam nie bylo pasazerow?
  • Odpowiedz
vacu
vacu
31.12.2024, 05:44:53 via Android
  • 0
@Dziwny_Dzwiek_Gzymsu w sumie to może racja. Zasugerowałem się jednym z komentarzy, w którym ktoś napisał, za samolot poleciał po pasażerów kolejnego kotu, ale może być, że wcale nie
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 2 z 3
  • >

Hity

tygodnia

162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
3388
Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3196
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
3136
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
2993
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
2492
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #samoloty
  • #ciekawostki
  • #militaria
  • #aircraftboners
  • #podroze
  • #polska
  • #wypadek
  • #swiat
  • #gospodarka
  • #katastrofa
  • #flightradar24
  • #usa
  • #technologia
  • #heheszki
  • #historia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking