Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko222
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

398

USA. liczba bezdomnych wzrosła o ponad 18%

USA. liczba bezdomnych wzrosła o ponad 18%

Do najwyższego w historii poziomu wzrosła liczba bezdomnych w Stanach Zjednoczonych. Dane przekazał amerykański Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD).

Kolekcjoner_dusz
Kolekcjoner_dusz
z
rmf24.pl
dodany: 28.12.2024, 07:19:34
  • #
    swiat
  • #
    usa
  • #
    ekonomia
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • 162
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

w przeliczeniu na mieszkańca, w Europie więcej bezdomnych
Icouldbeyourmom
z en.wikipedia.org
  • -7

Komentarze (162)

najlepsze

michalcorobisz
michalcorobisz
28.12.2024, 08:57:02 via iOS
  • 206
Wchodzimy wlasnie w okres gdzie najwiekszym wrogiem ludzi zaczna byc korporacje ktore doprowadzily do tego stanu rzeczy.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Spring90
Spring90
28.12.2024, 09:52:56 via Wykop
  • 105
@jabolmax: problem w tym że to korporacje opłacają tych którzy sterują tym państwem
  • Odpowiedz
100piwdlapiotsza
100piwdlapiotsza
28.12.2024, 09:57:40 via Android
  • 43
@michalcorobisz lobby ubezpieczeniowe i medyczne.
  • Odpowiedz
tenloginnieistnieje
tenloginnieistnieje
tenloginnieistnieje
28.12.2024, 09:00:42 via Wykop
  • 137
A to jest tylko 1% prawdy. Bo nie obejmuje ludzi mieszkających w przyczepach kampingowych i kamperach. A jest tak, że w Dolinie Krzemowej nawet informatycy mieszkają w zaparkowanych samochodach turystycznych a nie w mieszkaniach. Bo pomimo dobrych (??) zarobków na wynajem ich nie stać. O opiece zdrowotnej nawet szkoda gadać. "Amerykański sen" to horror w reżyserii Hitchcocka.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

patryk-kabacinski-1
patryk-kabacinski-1
28.12.2024, 09:39:13 via Wykop
  • 64
@tenloginnieistnieje: ludzi z Doliny Krzemowej stać na wynajem, tylko nie chcą przepalać wysokich zarobków wynajmując kawalerkę. Kwestia priorytetów.
  • Odpowiedz
destruktiv_komando
destruktiv_komando
28.12.2024, 09:58:57 via Wykop
  • 35
@patryk-kabacinski-1:

Problem polega na tym ze tam nie ma kawalerek. I nikt nie dostaje zgody na budowę mieszkań w naszym rozumieniu.

Znam ludzi ktorzy dojeżdżali 2,5-3 h do roboty w jedna stronę, a to było dobre 10 lat temu. A od tego czasu się tylko pogorszyło.
  • Odpowiedz
Robson86pn
Robson86pn
28.12.2024, 08:36:08 via Wykop
  • 72
"USA. liczba bezdomnych wzrosła o ponad 18%"

Amerikan drim. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ZawodowyMacherOdLosu
ZawodowyMacherOdLosu
28.12.2024, 09:31:57 via Wykop
  • 35
@Robson86pn: to jest 18 procnet o wartości bazowej czyli od 777 tysięcy.
Warto pamiętać, że tam około 40 milionów ma kampera lub przyczepę a bezdomny, który ma jakiś adres w ewidencji pewnie nie jest tak klasyfikowany.

I w sumie to i tak mało na ich system opieki zdrowotnej i ubezpieczeń gdzie los może sprawić, że stracisz w wszystko.
  • Odpowiedz
sad-sadowski
sad-sadowski
28.12.2024, 12:02:35 via Wykop
  • 20
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
trebeter
trebeter
28.12.2024, 09:49:26 via Wykop
  • 64
Może i wielu ludzi nie ma gdzie mieszkać.
Ale przynajmniej jest niebezpiecznie.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Taaatko
Taaatko
Taaatko
28.12.2024, 10:14:31 via Wykop
  • 62
Wśród przyczyn bezdomności jest rasizm...
Jprd.
Biali pewnie winni jeszcze trzęsieniom ziemi...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bama-kala
bama-kala
28.12.2024, 10:22:47 via Wykop
  • 20
@Taaatko: dziwnym trafem najwięcej bezdomnych jest w kalifornii - ostoi demokracji i socjalizmu (ʘ‿ʘ)
  • Odpowiedz
Taaatko
Taaatko
Taaatko
28.12.2024, 10:23:28 via Wykop
  • 14
@majoreq: np. Chyba już wiem, o co chodzi. Systemowy rasizm to ochrona w sklepach zatrzymująca czarnych złodziei. Policjant strzelający do czarnego nożownika. Itd. Itp.
  • Odpowiedz
tubkas12
tubkas12
28.12.2024, 10:05:45 via Wykop
  • 26
Jak rynek najmu i mieszkań jest oddany "wolnemu rynkowi" to tworzy się kasta ludzi którzy żyją z wynajmu i nie chcą obniżenia cen co przekłada się na lobbowanie przeciwko inwestycjom.

Przykład? dolina krzemowa. Pojawiały się głosy, że powinno się zburzyć domy i po prostu na ich miejsce pobudować bardziej optymalne bloki jednak mieszkańcy się temu sprzeciwiają a dlaczego? Wiadomo. Efekt jest właśnie taki że programiści wynajmują pokoje w czymś ala akademikach a
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Hubert_von_Mai
Hubert_von_Mai
28.12.2024, 11:31:59 via Android
  • 14
@tubkas12 jak czytam takie komentarze to czasem zastanawiam się, po co był ten cały postęp, jeżeli większość i tak kończy jako zestresowana samotne żywe trupy lecące na xanaxie w klitkach gorszych niż mają psy na wsi? Już lepiej żyć jak jakiś masaj z Afryki, gdzie jedynym zmartwieniem jest liczbą krów oraz to, czy umiesz odpowiednio wysoko podskoczyć, by zrobić wrażenie na swoich współplemieńcach ¯_(ツ)_/¯.
  • Odpowiedz
Hubert_von_Mai
Hubert_von_Mai
28.12.2024, 11:44:33 via Android
  • 5
@Taaatko no tak, tylko dziwnym trafem jako mieszczuch muszę dopłacać swoimi podatkami do infrastruktury, bo ktoś chcę mieć prywatny sralnik dla psa oraz samotną twierdzę w zabudowie łanowej, co wymaga także przemodelowania komunikacji miejskiej oraz dostępu do usług. Na dodatek tworzy to problemy urbanistyczne dla rozwoju ośrodków miejskich, bo klasa średnia chcę żyć "jak na wsi".

Ponadto dom w większości przypadków po prostu izoluje oraz powoduje proces szybszego dziadzienia. Widzę to
  • Odpowiedz
s.....1
s.....1
konto usunięte 28.12.2024, 08:24:33 via Wykop
  • 23
W Nowym Jorku przeciętny zarobek to 2500--3000 dolców miesięcznie. Wynajęcie pokoju w mieszkaniu wielopokojowym to 600 do 1200, w zależności czy to nora czy całkiem fajny pokój. Wynajęcie mieszkania 45m2 to 2500 - 3000 dolców. Można taniej, ale będzie to okolica, w której co chwilę trzeba klękać i przepraszać za bycie białym. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Połowy mieszkańców NY nie stać na życie w tym mieście, ale i
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

EvilRogue
EvilRogue
28.12.2024, 09:23:47 via Android
  • 18
@sawes1 czy można uznać, że w NY zarabiając 2500-3000 jest się nieudacznikiem, na wzór Warszawy?
  • Odpowiedz
s.....1
s.....1
konto usunięte 28.12.2024, 09:49:19 via Wykop
  • 12
@EvilRogue: Nie. Koszty wynajmu są potężne. To tak jak w Warszawie za dwa pokoje musiał byś płacić 6-7k. Tak na to patrz.
  • Odpowiedz
niochland
niochland
28.12.2024, 11:18:37 via Wykop
  • 20
Ogólnie niesamowite to jest, że w USA ludzie którzy pracują, mogą być bezdomni xD

Dosłownie pracujesz po 8-12h i musisz spać w kartonie, albo w samochodzie. No ale widocznie wstają za późno i kiepsko pracują xD
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

brakloginuf
brakloginuf
28.12.2024, 16:25:12 via Wykop
  • 9
@niochland: z u nas za minimalna to jak przezyc samemu wynajmujac cos? ;p
  • Odpowiedz
Gavilar
Gavilar
28.12.2024, 20:10:04 via Wykop
  • 9
W małych miastach bez problemu. Wynajem kawalerki to 1000zł. Oczywiście możesz równać do Krakowa czy Wrocławia, to jest to awykonalne wtedy.


@OWASP_TopZero: Chętnie zobaczę te kawalerki za 1000. Ile czynszu 800? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Domin_
Domin_
Domin_
28.12.2024, 12:31:40 via Wykop
  • 13
Zastanawiam sie od dłuższego czasu co oni knują? Top 1 mocarstwo praktycznie we wszystkim, a gnije od środka, oni dobrze o tym wiedzą i nic z tym nie robią. Oczywiscie nie bez powodu, tego właśnie powodu się doszukuję.

Co oni planują wprowadzić Robocopa na ulicę? Korpoświat i cyborgi policjanci to nam wujek Sam szykuje? Kiedyś dałbym sobie rękę uciąć, ze taka wizja to sci-fi. Dzisiaj już nie jestem taki pewien.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Erk700
Erk700
28.12.2024, 13:11:44 via Wykop
  • 11
@Domin_: Teoria gier:
Interes osobowy jest sprzeczny z interesem grupowym.
Na przykładzie imigracji; korporacje np. Uber biorą 5% zdolnych do pracy za głodową stawkę, a za resztę odpadów społecznych odpowiada państwo.
Zyski sprywatyzować, koszty uspołecznić.
  • Odpowiedz
ShadyTalezz
ShadyTalezz
28.12.2024, 16:32:08 via Wykop
  • 2
@Domin_:

Zastanawiam sie od dłuższego czasu co oni knują?


nic nie knują, po prostu kapitalizm dochodzi do swojej logicznej nieuniknionej konkluzji, która była opóźniona dzięki wyzyskowi globalnego południa i globalizacji.
  • Odpowiedz
mieszalnik_paszy
mieszalnik_paszy
28.12.2024, 11:08:01 via Android
  • 12
To Ile jest tych bezdomnych w %? Bo napisane jest że wzrost o 18% ale nie wiem czy ogólnie to dużo jest ich tam czy nie ¯_(ツ)_/¯
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

geringxes
geringxes
geringxes
28.12.2024, 12:24:51 via Wykop
  • 10
@mieszalnik_paszy: to nieistotne. Pamiętajmy że i tak 1 bezdomnym na 4 jest kobieta!!!111oneone
  • Odpowiedz
blargotron
blargotron
28.12.2024, 15:37:09 via Wykop
  • 2
@mieszalnik_paszy: Z artykułu:

Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast USA poinformował, że z problemem bezdomności zmaga się ponad 770 tys. osób. W 2023 r. liczba bezdomnych wyniosła ponad 650 tys. osób.

Populacja (2023) 334.9, czyli 0.23%.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Chuck Norris nie żyje
Chuck Norris nie żyje
5891
Skandaliczny materiał TVN o nieruchomościach. Podstawiona pracownica dewelopera
Skandaliczny materiał TVN o nieruchomościach. Podstawiona pracownica dewelopera
3928
Seba zostaje w areszcie do października
Seba zostaje w areszcie do października
3184
Czarne skrzynki pogrążają Sebastiana Majtczaka. Oto co zapisało się w BMW i Kii
Czarne skrzynki pogrążają Sebastiana Majtczaka. Oto co zapisało się w BMW i Kii
3124
85% zatrudnionych w PUP to kobiety
85% zatrudnionych w PUP to kobiety
2521
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #usa
  • #ekonomia
  • #technologia
  • #europa
  • #polska
  • #nauka
  • #wiadomosci
  • #zainteresowania
  • #militaria
  • #kultura
  • #izrael
  • #rozrywka
  • #sport

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking