Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko203
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

643

Joanna Tyrowicz: czekają nas rządy ubogich emerytów

Joanna Tyrowicz: czekają nas rządy ubogich emerytów

Jako naukowcy mamy obowiązek pokazywać obywatelom, że obecny wiek emerytalny jest nieoptymalny i w krótkim czasie doprowadzi nas do demokracji z przeważająca większością bardzo ubogich emerytów.

T.....t
konto usunięte
z
money.pl
dodany: 21.12.2024, 15:00:05
  • #
    emerytury
  • #
    emeryci
  • 222
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Rządy ubogich emerytów
AH24N2
z youtube.com
  • 3

Komentarze (222)

najlepsze

laslo
laslo
laslo
22.12.2024, 06:58:08 via Android
  • 451
Bezdzietne kobiety dalej cieszą się możliwością przejścia na emeryturę o 5 lat wcześniej niż mężczyźni. Masz macicę (chociaż nieużywaną), możesz iść na emeryturę w wieku 60 lat, a przy tym statystycznie żyjesz na emeryturze o 13 lat dłużej niż przeciętny mężczyzna. W tym kraju opłaca się być bezdzietną kobietą.
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jegertilbake
jegertilbake
22.12.2024, 11:26:29 via Wykop
  • 108
@laslo: Moim zdaniem wiek emerytalny powinien byc równy, ale to czy kobieta rodzi dziecko czy nie, nie ma nic do rzeczy. Dziecko jest i faceta i kobiety jesli jest normalna sytuacja. Do tego nie każdy ma albo fizyczne możliwości (bezpłodność) albo warunki. Pomijajac juz kwestie typu antynatalizm to traktowanie kobiet przez ten pryzmat jest słabe.

Jak sobie zrobia dzieci i dobrze wychowaja to one im pomogą bezpośrednio i nie ma
  • Odpowiedz
Sprus
Sprus
22.12.2024, 14:09:12 via Android
  • 66
@jegertilbake jeżeli kobiety chcą równości to równe prawa już mają teraz czas na odebranie przywilejów i danie równych obowiązków

Obowiązkowa służba w wojsku (chyba że nie chcą mieć prawa do decydowania o losach kraju w czasie pokoju), równy wiek emerytalny, równe prawa do opieki nad dzieckiem oraz opieka naprzemienna pod warunkiem pisemnej rezygnacji z takowej, obowiązkowe badania DNA przy urodzeniu chociażby w celu stwierdzenia wad genetycznych
  • Odpowiedz
Silvia_Torque
Silvia_Torque
Silvia_Torque
22.12.2024, 12:33:27 via Wykop
  • 182
Rozwiązanie tego problemu jest banalnie proste: przechodzisz na emeryturę, to tracisz prawa wyborcze.
Niespotykane w naturze jest, aby starcy narzucali młodym na co maja pracować.
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nixodus
nixodus
nixodus
22.12.2024, 14:32:58 via Wykop
  • 117
@Silvia_Torque: Albo lepiej płacisz podatki masz prawo głosu, zwolnić emerytury z podatku i takim sposobem dziady i patola nie będzie miała prawa głosu.
  • Odpowiedz
TenTypTakNieMa
TenTypTakNieMa
TenTypTakNieMa
22.12.2024, 14:58:51 via Wykop
  • 20
@Silvia_Torque: słyszałeś o czymś takim jak "starszyzna"?
  • Odpowiedz
t_e_o_m_o
t_e_o_m_o
22.12.2024, 09:50:28 via Wykop
  • 104
Na początek trzeba bezdzietnym kobietom zrównać wiek emerytalny z mężczyznami.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bugg
bugg
22.12.2024, 11:46:02 via Android
  • 105
@t_e_o_m_o a samotny ojciec dalej będzie pracował 5 lat dłużej od kobiety z dzieckiem? Aha.
  • Odpowiedz
niko444
niko444
22.12.2024, 14:19:36 via iOS
  • 58
@t_e_o_m_o czemu tylko bezdzietnym? Wszyscy powinni byc rowni
  • Odpowiedz
ToksycznyArek
ToksycznyArek
ToksycznyArek
22.12.2024, 12:47:08 via Wykop
  • 87
Ja ciągle piszę i spotyka mnie za to hejt, ale się powtórzę. Pruski system emerytalny, na którym wzorowany był ZUS, został wymyślony jako schemat Ponziego. Nie wiedziano o tym, ponieważ Ponzi urodził się 20 lat później, a upadek jego przekrętu był w 1920. Gdy dzietność była bliska 4, a średnia długość życia poniżej 60 lat, wszystko zdawało się spinać.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BrakWolnegoLoginu
BrakWolnegoLoginu
BrakWolnegoLoginu
22.12.2024, 13:06:16 via Wykop
  • 60
@ToksycznyArek: korporacje powinny placic duzo wyzsze podatki, taka prawda ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
SOMEMONG
SOMEMONG
22.12.2024, 14:47:08 via Wykop
  • 5
wrecz dotowac je trzeba bo sa za duze zeby upasc ( ͡º ͜ʖ͡º)


@mareksa666: A te potem zatrudniają padżitów by przyciąć na kosztach.
  • Odpowiedz
mojzesz87
mojzesz87
22.12.2024, 15:11:35 via iOS
  • 47
Za podniesienie wieku emerytalnego PO zostala wywieziona na taczkach. To znaczy ze Polacy nie analizują i nie zastanawiają się nad konsekwencjami swoich decyzji, mają w dupie co będzie za 40 lat.
Wg mnie powinno się zacząć społeczną dyskusję o emeryturze obywatelskiej, i to już teraz. Minimalna egzystencyjna płaca po przekroczeniu wieku 67 wszyscy bo tak to dłużej nie pociągniemy. Oczywiście maksymalny wiek obecnie wchodzących w ten obowiązek to 35 lat, pozostali na
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Yahoo_
Yahoo_
22.12.2024, 16:42:17 via Wykop
  • 12
@mojzesz87: skończy się emeryturą obywatelską nie mam żadnych wątpliwości. Nie będzie miało żadnego znaczenia czy i jakie składki płaciłeś, dostaniesz, jak to moja mama mówi "za mało żeby żyć, za dużo żeby umrzeć". Dlatego myślcie ludzie, zabezpieczajcie się na przyszłość, bo o ile nasze państwo pewnie z głodu zdechnąć Wam nie da, o tyle na życie na poziomie bym nie liczył. No chyba, że robotyzacja dojdzie do takiego poziomu, że
  • Odpowiedz
arturnowak2018
arturnowak2018
22.12.2024, 18:43:03 via Wykop
  • 2
@mojzesz87: PO nie wyjechało na taczkach gdyby zaczęło od zrównanie wieku wszystkim w tym kartonie.
  • Odpowiedz
Ilahinefes
Ilahinefes
Ilahinefes
21.12.2024, 16:15:32 via Wykop
  • 40
"Po pierwsze: nie umiemy cofać się w czasie i naprawiać spraw popsutych zawżdy."

Chyba ktoś chciał błysnąć, ale nie wyszło. "I naprawiać spraw popsutych zawsze"?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Redguard86
Redguard86
Redguard86
22.12.2024, 04:56:54 via Wykop
  • 2
@Ilahinefes: Też, ale przynajmniej jakoś się kleiło jak była wymiana pokoleniowa.
  • Odpowiedz
tomilipin
tomilipin
tomilipin
22.12.2024, 14:19:20 via Android
  • 9
@Ilahinefes Pewnie pomylone z "drzewiej".
  • Odpowiedz
gieroj777
gieroj777
22.12.2024, 12:10:13 via Wykop
  • 24
ubeccy i policyjni eweryci nie narzekają. uśmiechniete państwo oddało należne emerytury ubekom a na przyszłe emerytury uśmiechcnięci podatnicy zapracują
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

h225m
h225m
h225m
23.12.2024, 10:59:16 via Android
  • 2
@gieroj777 od kiedy ludzie z bor czy SG, to ubecy
  • Odpowiedz
h225m
h225m
h225m
23.12.2024, 11:23:16 via Android
  • 1
@gieroj777 to czemu ich do ubeków zaliczono
  • Odpowiedz
burzka
burzka
21.12.2024, 23:46:45 via Wykop
  • 21
No i musimy się z tym pogodzić, tak będzie i nic tego nie zmieni. Przez kilkanaście lat będzie kicha, bieda, ale później emeryci nadmiarowi wymrą, Polaków będzie mniej, ale demografia się wyrówna. Trochę przykro dla obecnych zetek, ale chociaż wojny jeszcze nie ma, a czekaj...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

burzka
burzka
22.12.2024, 00:04:20 via Wykop
  • 7
@alfisko: No to może trochę dłużej to potrwa, ale jak nie będzie kto miał leczyć i opiekować się emerytami, to opieka na nimi stanie się gorsza, bardziej restrykcyjna, pomysły typu eutanazja milej widziane itd. Fizyka układu.
  • Odpowiedz
konrado12
konrado12
22.12.2024, 12:52:43 via Wykop
  • 42
@burzka: przy dzietności 1.1 kryzys demograficzny będzie permanentny, aż do ostatniego obywatela.
  • Odpowiedz
munioman
munioman
munioman
22.12.2024, 16:22:46 via Wykop
  • 16
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

guilmonn
guilmonn
guilmonn
22.12.2024, 13:58:01 via Wykop
  • 16
No właśnie, skoro emeryci będą w większości to przecież będa mogli sobie przegłosować kogoś, kto im obieca kolejną redystrybucję kasy i podwyższy emerytury ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dr3vil
dr3vil
22.12.2024, 14:12:00 via Wykop
  • 15
@guilmonn: Trzeba mieć kogo golić. Skoro jeden pracujący będzie miał na utrzymaniu minimum dwóch emerytów to sam zdechnie z głodu.
  • Odpowiedz
dr3vil
dr3vil
22.12.2024, 16:58:35 via Wykop
  • 2
@Mistrz_Motyl: To by wymagało rewolucji nie gorszej niż ta komunistyczna. Widzę tu kilka problemów - kim to robić? Starymi ludźmi co już mają nie te zdrowie, wzrok, słuch, koordynację, itd.? Przecież młodzi by ich w pień wyrżnęli. I to by w sumie załatwiło problem.

Po drugie - czy osiągając wiek emerytalny człowiek awansowałby do tej kasty wyzyskiwaczy czy nie miałby nic i tyczyłoby to tylko tych, co tę rewolucję wprowadzili?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

Nieoficjalne: Polska musi zapłacić Pfizerowi 5,6 mld zł. Sąd zdecydował
2826
Obywatel płaci, a urzędnik kupuje Samsung Z Fold 7 za 7000 zł
Obywatel płaci, a urzędnik kupuje Samsung Z Fold 7 za 7000 zł
2498
Ten film miał być żartem, a dziś wygląda jak dokument. Oto Idiokracja.
Ten film miał być żartem, a dziś wygląda jak dokument. Oto Idiokracja.
2270
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
2174
Poznań: lotnisko zakazuje nocnych lotów, żeby pobudowani mieszkańcy mogli spać
Poznań: lotnisko zakazuje nocnych lotów, żeby pobudowani mieszkańcy mogli spać
1933
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #zus
  • #pieniadze
  • #gospodarka
  • #podatki
  • #ekonomia
  • #polska
  • #finanse
  • #ofe
  • #praca
  • #renty
  • #oszczedzanie
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #ciekawostki
  • #afera
  • #4konserwy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking