Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko229
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

644

Kolumbijczycy przyjeżdżają do Polski jako turyści, a potem pracują bez wiz

Kolumbijczycy przyjeżdżają do Polski jako turyści, a potem pracują bez wiz

Od Sierpnia 2024 wymagane są wizy dla pracowników z Kolumbii. Ci nie potrzebują wiz przy wjeździe do Unii Europejskiej w celach turystycznych i innych. Jednak wiele firm i agencji pracy nie tego nie przestrzega. Do Straży Granicznej można zgłaszać w pełni anonimowo takie przypadki.

Tarek
Tarek
Tarek
z
slaski.strazgraniczna.pl
dodany: 21.12.2024, 10:36:11
  • #
    imigranci
  • #
    januszebiznesu
  • #
    januszex
  • #
    pracbaza
  • #
    strazgraniczna
  • #
    zabrze
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Anonimowy formularz Straży Granicznej - bez rejestracji
Tarek
z strazgraniczna.pl
  • 27
Kolumbijczycy potrzebują wiz pracowniczych jeżeli podejmują pracę
Tarek
z gov.pl
  • 13

Komentarze (79)

najlepsze

Saeglopur
Saeglopur
21.12.2024, 11:08:30 via Wykop
  • 143
Dokładnie jak Gruzini tylko że ci lecą do czarnej strefy xD Schengen jest do kasacji za dopuszczenie do bezwizowego ruchu i to w tej konkretnej formule kraju który jest w stanie wojny i punktem przerzutowym wielu ludzi z reszty świata. Skandal.

Od 28 marca 2017 Schengen otworzyło się na Gruzję tak żeby Rosjanie z paszportami gruzińskimi mogli sobie swobodnie latać do Europy po sankcjach w skutek inwazji z 2014 a teraz po
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

l.....e
konto usunięte 21.12.2024, 13:26:05 via Wykop
  • 78
@Saeglopur: komuś widocznie zależy na tym, aby zniszczyć to co dotychczas było silą Polski - jednorodność. W zamian za to, zaimportują nam biedę, przestępczość i problemy społeczne, które są rezultatem imigracji.
  • Odpowiedz
l.....e
konto usunięte 21.12.2024, 14:01:22 via Wykop
  • 28
Gospodarce brakuje rąk do pracy


@oppserwatorr: brakuje rąk do pracy za minimalną. Taki imigrant nie ma umowy o pracę. Nie płaci składek. Można mu zapłacić połowę tego co Polakowi i będzie zadowolony. To jest nieuczciwa konkurencja. Taki imigrant nie utrzymuje w Polsce rodziny, ani domu. Niedługo zastąpią i ciebie.
  • Odpowiedz
infiltrator_
infiltrator_
infiltrator_
21.12.2024, 14:25:14 via Wykop
  • 57
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

spiochuu
spiochuu
spiochuu
21.12.2024, 15:24:43 via Android
  • 18
@infiltrator_ Przyjeżdżają. Pracuje ich sporo w moim mieście, ale nie spotkałem żadnej z tych urodziwych
  • Odpowiedz
Altar
Altar
21.12.2024, 15:48:53 via Android
  • 26
@spiochuu: Bo te urodziwe to mit. Latynoski słyną nie tylko z wypukłych pośladków, ale też brzuszków i buź ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
SpaceMonkey
SpaceMonkey
21.12.2024, 14:21:42 via Android
  • 35
Nie lewaki, nie UE a janusze biznesu i korporację nas zaleją imigrantami
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

the-dzbankers96
the-dzbankers96
the-dzbankers96
21.12.2024, 17:16:17 via iOS
  • 4
@dodany lobbują za tym Januszexy, min. przez Konfederację Lewiatan która zrzesza…przedsiębiorców.
  • Odpowiedz
the-dzbankers96
the-dzbankers96
the-dzbankers96
21.12.2024, 17:22:35 via iOS
  • 5
@dodany oczywiście, że państwo jest od pilnowania tego. Ale masz w większości neolbikow u władzy którzy dla własnego interesu są gotowi sprzedać bezpieczeństwo własnego kraju i społeczeństwa. Prywatyzowanie zysków i uspołecznienie strat. Już raz to grali u nas w historii i skoczyło się rozbiorami. Polski przedsiębiorca nie widzi nic poza czubkiem własnego nosa i szybkim zyskiem.
  • Odpowiedz
M.....n
M.....n
konto usunięte 21.12.2024, 12:24:22 via Wykop
  • 27
i bzykajo polki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

d.....a
d.....a
konto usunięte 21.12.2024, 13:55:35 via Wykop
  • 2

Komentarz usunięty przez moderatora

d.....a
d.....a
konto usunięte 21.12.2024, 14:28:40 via Wykop
  • 0
@winsxspl: dobra ,dobra,nie wierzę w teorie spiskowe
  • Odpowiedz
duga
duga
duga
21.12.2024, 14:02:08 via Wykop
  • 26
Czy tak trudno jest mieć system który skanuje paszporty, ich id numery i zapisuje w bazie kiedy wjechali i wyjechali a potem sprawdzać którzy nie opuścili kraju? Wyjątki w postaci wjechał do PL i opuścił w DE można rozwiązać przez wymianę danych w EU
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Manah
Manah
21.12.2024, 15:13:34 via Wykop
  • -2
@duga: na czarno możesz być kosmitą nawet.
  • Odpowiedz
duga
duga
duga
21.12.2024, 15:18:55 via Wykop
  • 1
@Manah: oni przecież mają dane gdy przekraczasz granicę, manifesty lini lotniczych, budki na lotniskach przy przekraczaniu granicy ( EU ) też, na trasach międzynarodowych przewoźnicy mają obowiązek zapytać ciebie o paszport. Przypadki typu piechotą przekraczasz granicę też da się rozwiązać, wszystkie legalne hotele muszą meldować listy gości i ich paszporty. Jedynie gdy wszystko na czarno, z mieszkaniem na czarno ( tu da się takich "wynajmujących" też przycisnąć ) i wszystko
  • Odpowiedz
qciek
qciek
21.12.2024, 16:27:48 via Wykop
  • 10
Do wszystkich, którzy porównują tę sytuację do Polaków, którzy kiedyś wyjeżdżali na podobnej zasadzie na zachód: macie wy rigcz?
Porównujcie wyjazd za chlebem do państw, które miały dobrobyt i ustabilizowaną gospodarkę do Polski, która wciąż jest krajem rozwijającym się?
Zachód miał dziesięciolecia na budowanie stabilnej gospodarki i wysokiego poziomu życia, a mimo to czkawka im się odbiło ściąganie kogo popadnie do pracy, której nikt wykonywać nie chciał. I nie, nie chodzi o
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Belzdron
Belzdron
21.12.2024, 16:38:00 via Wykop
  • 2
@qciek: o to tym marksistowskim baranom chodzi. Oni nienawidzą polskości. Nienawidzą nawet Europejskiej kultury, ani idei istnienia państw. To wychowane w idei marksizmu homo sovieticusy
  • Odpowiedz
boguslaw_licencyjny
boguslaw_licencyjny
21.12.2024, 10:43:43 via Wykop
  • 8
przywożą śnieg na święta :P
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

l.....e
konto usunięte 21.12.2024, 13:41:36 via Wykop
  • 28
przywożą śnieg na święta


@boguslaw_licencyjny: jasne. Raczej przywożą biedę, bo pieniądze zamiast zostać wydane w Polsce, będą przesłane za granicę. Korpo weźmie prowizję za ich zatrudnienie i kasa też trafi za granicę. Polacy stracą pracę na rzecz tych imigrantów i też nie wydadzą kasy w Polsce. Za to janusz będzie miał szansę na wyższe zyski, które najpewniej zainwestuje w giełdę, ale tą Warszawską, tylko amarykańską, bo tylko tam są pieniądze.
  • Odpowiedz
Valdi1121
Valdi1121
Valdi1121
21.12.2024, 14:15:01 via Wykop
  • 1
@logitive: Polacy żadnej pracy nie stracą. Miałem możliwość przez ostatni rok obserwować Kolumbijczyków na budowie dużej polskiej inwestycji. Ci ludzie wykonują pracę, której Polacy nie zamierzają dotykać. W przeciwieństwie do Ukraińców Kolumbijczycy bardzo solidnie pracują i są niezwykle zdyscyplinowani. Przede wszystkim nie przychodzą do pracy pod gazem, czego nie można powiedzieć o naszych wschodnich braciach. Osobiście uważam, że jest to droga do nikąd. Polacy nadal wybywają za chlebem z Polski,
  • Odpowiedz
mietkomietko
mietkomietko
mietkomietko
21.12.2024, 13:24:01 via Android
  • 6
Nie prawda, to firmy dostaja propozycje od agencji pracy tymczasowej o możliwości ściągania dowolnej ilości osób z Ameryki południowej, ktos musi pracować żeby kasa się zgadzała, jak Polaków wyślą na front.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

neo78
neo78
21.12.2024, 13:45:01 via Wykop
  • -12
ktos musi pracować żeby kasa się zgadzała, jak Polaków wyślą na front.


@mietkomietko: Ktoś musi pracować bo na emeryturę odchodzi znacznie więcej ludzi jak na rynek pracy wchodzi, Będzie jeszcze gorzej. Demografia siadła i to jest przyczyna. Winni są bezdzietni. Należy ich obarczyć kosztami takiej sytuacji.
  • Odpowiedz
plutusiek
plutusiek
plutusiek
21.12.2024, 14:28:10 via Wykop
  • 3
@mietkomietko: w mojej pracuje już kilkunastu pracowników z Kolumbii i nie ma z nimi najmniejszego problemu. Pracowici i spokojni. Mieliśmy w historii pracowników z Indii i niestety to zupełnie inna mentalność, z reguły po kilka dniach pracy słuch po nich ginął a i o fachowość u nich trudno. Migracja zarobkowa jest naturalna na świecie i Polacy również taką uprawiają 😉 trzeba pamiętać że każdy pracuje na PKB a więc dopóki
  • Odpowiedz
wielkiec
wielkiec
21.12.2024, 16:07:37 via iOS
  • 5
Kumpel Kolumbijczyk pracuje od 2 lat w Polsce jako spec od secops. 2 rok czeka na kartę pobytu bo urzędy w pierwszej kolejności obsługują ukr
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

TupacSzakur
TupacSzakur
21.12.2024, 14:16:43 via Android
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
3516
InPost przesczepia patologiczny zwyczaj dawania napiwków do Polski
InPost przesczepia patologiczny zwyczaj dawania napiwków do Polski
3113
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
2916
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek SKŁAMAŁA ws. współpracy z Instytutem?
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek SKŁAMAŁA ws. współpracy z Instytutem?
2669
Pracownicy zonda zostali zwolnieni. Prezes nieuchwytny, ma paszport Izraela.
Pracownicy zonda zostali zwolnieni. Prezes nieuchwytny, ma paszport Izraela.
2619
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #uchodzcy
  • #polska
  • #4konserwy
  • #islam
  • #niemcy
  • #heheszki
  • #europa
  • #granica
  • #neuropa
  • #bialorus
  • #przestepczosc
  • #wydarzenia
  • #emigracja
  • #multikulti
  • #strazgraniczna

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking