Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko196
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

447

Chciał udowodnić, że nie trzeba ustępować pieszym. Właśnie został skazany

Chciał udowodnić, że nie trzeba ustępować pieszym. Właśnie został skazany

Zawodowy kierowca i bloger chciał udowodnić, że prawo w Polsce się nie zmieniło i nie trzeba ustępować pieszym, którzy dopiero wejdą na przejście. Sąd właśnie uznał go winnym i skazał na grzywnę.

7502-6038
7502-6038
7502-6038
z
brd24.pl
dodany: 15.12.2024, 10:47:50
  • #
    polskiedrogi
  • #
    stopcham
  • #
    bezpieczenstwo
  • 467
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (467)

najlepsze

vogello
vogello
vogello
16.12.2024, 10:10:03 via Wykop
  • 1
vogello

źródło: i-bardzo-kurwa-dobrze-bardzo-kurwa-dobrze

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KlockiLele
KlockiLele
16.12.2024, 10:07:32 via iOS
  • 1
Play stupid games, win stupid prizes ʅ₍ッ₎ʃ
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

7502-6038
7502-6038
7502-6038
Autor
16.12.2024, 09:53:10 via Wykop
  • 1
Ja to myślę, że to nie jest tak, że piesi się dowiedzieli o zmianie, a kierowcy nie i jest lament, że potrącajo.
To było raczej tak, że każdy kierowca poznał przepis, ale stwierdził, że wyjebongo jak na wszystkie inne przepisy, bo kary małe a policja nie stoi.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rainbowwarior
Rainbowwarior
Rainbowwarior
16.12.2024, 09:13:42 via Wykop
  • 1
A obowiązuje jeszcze ten przepis, że przed przejściem należy spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo i dopiero można wejść na przejście?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pawel993
Pawel993
16.12.2024, 09:33:18 via Wykop
  • 16
@Rainbowwarior: nie ma takiego przepisu, a na drodze jednokierunkowej tez trzeba patrzyc w prawo bo w koncu ktos moze jechac pod prąd
  • Odpowiedz
CheSlaw
CheSlaw
CheSlaw
16.12.2024, 09:37:04 via Android
  • 10
A obowiązuje jeszcze ten przepis, że przed przejściem należy spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo i dopiero można wejść na przejście?


@Rainbowwarior Podasz konkretny paragraf kodeksu drogowego? Bo nie wymyślasz sobie swoich własnych przepisów, prawda?
  • Odpowiedz
xkajteqx
xkajteqx
16.12.2024, 11:32:55 via Wykop
  • 0
Te orzeczenia, które czytałem (WSA) sugerują że "pieszy wchodzący" to pieszy który znajduje się w pobliżu przejścia dla pieszych i który swoim zachowaniem pokazuje chęć przejścia przez pasy (np idzie w kierunku pasów, stoi i się rozgląda). Był przypadek uwalenia egzaminu na prawo jazdy, gdzie babeczka szła w tym samym kierunku co poruszający się pojazd, równolegle do drogi. Samochód egzaminacyjny wjeżdżał na pasy, a babka zrobiła zwrot o 90 stopni, zatrzymała się
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arturnowak2018
arturnowak2018
16.12.2024, 13:43:58 via Wykop
  • -2
@xkajteqx: jeżdzę po wawie kilka lat, jeszcze nigdy nie widziałem pieszego, który stoi i rozgląda się`
  • Odpowiedz
Mexit
Mexit
Mexit
16.12.2024, 14:56:15 via Wykop
  • 3
@arturnowak2018: Bo wszyscy uważają się za święte krowy z nieograniczoną liczba żyć
  • Odpowiedz
planarize
planarize
16.12.2024, 10:44:59 via Wykop
  • 0
Zakop za źródło. Brd24.pl to rak który próbuje się lansować na „ekspertów”. Autor tej strony nie ma nawet prawa jazdy, a wypowiada się o sprawach drogowych… ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Arteqq
Arteqq
16.12.2024, 04:49:20 via Wykop
  • 0
A wystarczy dawać dwie linie prostopadle do osi w miejscach, gdzie nie ma sygnalizacji i problem zniknie. Ale beton urzędniczy na stanowiskach po znajomości tego nie wie.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

7502-6038
7502-6038
7502-6038
Autor
16.12.2024, 10:30:45 via Wykop
  • 0
@Arteqq: To by wymagało postawienia sygnalizacji lub wysep za miliony na dwupasmowych, bo przejście sugerowane nie może być na dwupasmówkach.
Bo zgodzisz się, że Twoj postulat to wypisz wymaluj postawienie przejść sugerowanych.
  • Odpowiedz
Arteqq
Arteqq
16.12.2024, 15:57:10 via Wykop
  • -1
@7502-6038: Dokładnie. Ale takie przejścia mają jeden minus: nie generują mandatów.
A Milicja ma zarabiać pieniądze dla budżetu.
  • Odpowiedz
nieocenzurowany88
nieocenzurowany88
15.12.2024, 23:58:43 via Android
  • 0
Typowy janusz, który naczytał się internetowych ekspertów na yt i fb i wykopku xD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ApageZ
ApageZ
16.12.2024, 17:11:32 via Wykop
  • -1
W sumie 3500 zł? Zgaduję, że gość zarobił o rząd wielkości więcej na wyświetleniach (dane z powietrza). Tak grzywna byłaby ok. w przypadku zwykłej bezmyślności/głupoty, aby wspomóc wyrobienie u kierowcy odpowiedniego nawyku podczas dojeżdżania do przejścia dla pieszych.
Tutaj, gdzie bezmyślność/głupota była nadzwyczajna, grzywa też powinna zostać odpowiednio zmodyfikowana, a do tego obowiązkowe powtórzenie kursu na prawo jazdy. Jakieś prace społeczne też byłyby nie od rzeczy.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

M.....e
M.....e
konto usunięte 16.12.2024, 12:01:33 via Wykop
  • -1
Taki ałdytek obywatelski? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Suweren ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Strona 4 z 7
  • >

Hity

tygodnia

Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
3253
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
3159
Dziś mija 54 rocznica podjęcia decyzji o budowie elektrowni atomowej
Dziś mija 54 rocznica podjęcia decyzji o budowie elektrowni atomowej
3107
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
2779
Paradoks na rynku czekolady. Jest dużo droższa, choć kakao potaniało o 60 proc.
Paradoks na rynku czekolady. Jest dużo droższa, choć kakao potaniało o 60 proc.
2460
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #motoryzacja
  • #kierowcy
  • #wypadek
  • #samochody
  • #prawojazdy
  • #polska
  • #stopcham
  • #policja
  • #prawo
  • #patologiazmiasta
  • #polscykierowcy
  • #ciekawostki
  • #patologiazewsi
  • #wydarzenia
  • #heheszki

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking