Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko241
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

447

Chciał udowodnić, że nie trzeba ustępować pieszym. Właśnie został skazany

Chciał udowodnić, że nie trzeba ustępować pieszym. Właśnie został skazany

Zawodowy kierowca i bloger chciał udowodnić, że prawo w Polsce się nie zmieniło i nie trzeba ustępować pieszym, którzy dopiero wejdą na przejście. Sąd właśnie uznał go winnym i skazał na grzywnę.

7502-6038
7502-6038
7502-6038
z
brd24.pl
dodany: 15.12.2024, 10:47:50
  • #
    polskiedrogi
  • #
    stopcham
  • #
    bezpieczenstwo
  • 467
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (467)

najlepsze

WykopanyDzon
WykopanyDzon
16.12.2024, 12:39:02 via Wykop
  • 10
gdy pieszy jak chce przejsc to sygnalizuje zamiar wejścia na pasy, to takie proste mordo.
WykopanyDzon - gdy pieszy jak chce przejsc to sygnalizuje zamiar wejścia na pasy, to ...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rudolfczerwony
Rudolfczerwony
Rudolfczerwony
16.12.2024, 10:12:04 via Wykop
  • 9
Przecież gość poległ na zeznaniach w sądzie, były gdzieś w necie zapisy. Najpierw mówił, że nie wiedział, czy pieszy chciał przejść, czy sobie postać. A chwilę później sam przyznawał, że miał świadomość, że osoba stojąca przy pasach chciała na nie wejść.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rudolfczerwony
Rudolfczerwony
Rudolfczerwony
16.12.2024, 11:27:15 via Wykop
  • 9
@bama-kala: Już w 2022 r sąd uznał (VII W 135/22), że pieszy oczekujący na bezpieczne wejście na przejście jest pieszym wchodzącym na pasy i ma pierwszeństwo. Nie ma co bronić tego gościa akurat. Sam przyznawał, że specjalnie przyspieszał nawet, żeby pieszy nie mógł wejść. Jego zeznania to było dno i tyle. W apelacji też przegra, bo te zeznania zostają w aktach.
  • Odpowiedz
Mexit
Mexit
Mexit
16.12.2024, 15:10:00 via Wykop
  • 1
w 2022 r sąd uznał (VII W 135/22), że pieszy oczekujący na bezpieczne wejście na przejście jest pieszym wchodzącym na pasy i ma pierwszeństwo.


@Rudolfczerwony: wiesz w czym problem? Definicja takiego pieszego powinna być w przepisach, a jej nie ma. To nie zadanie sądu żeby o tym rozstrzygać.
  • Odpowiedz
jerzy-sznurek
jerzy-sznurek
16.12.2024, 10:17:56 via Wykop
  • 8
Pisałem mu pod jego filmikami, że uja się zna. Mieliśmy kilka ożywionych dyskusji. Typowy Don Kichot przekonany o swojej niezwykłości. TO tak jest jak nieprawnik bierze się za prawo a nawet instrukcji cepa nie rozumie.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

InspektorDupa
InspektorDupa
InspektorDupa
16.12.2024, 10:53:21 via Wykop
  • 5
@jerzy-sznurek: tacy ludzie nie powinni mieć prawa jazdy. Dla satysfakcji Cię zabije a potem przez 10 lat wyroku będzie opowiadał, że to jego było na wierzchu.
  • Odpowiedz
zbigniew0
zbigniew0
zbigniew0
16.12.2024, 11:19:08 via Wykop
  • 7
Powinno się stworzyć widoczne, namalowane strefy przejść dla pieszych o wymiarze około 2.5 m x szerokość przejścia. Pieszy OCZEKUJACY na przejscie, skierowany ciałem i twarzą w stronę przejścia w tym obszarze miałaby pierwszeństwo. Byłoby bezpiecznie i kulturalnie.
To by znaczyło, że pieszego trzeba przepuścić, ale jednocześnie nie pozwalałoby bezmyślnie wchodzić, czy wbiegać pod koła samochodów.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lewactwo
lewactwo
16.12.2024, 14:01:26 via Wykop
  • 0
@zbigniew0: Zróbmy takie same na drogach z pierwszeństwem, jak samochód jeszcze na to nie najedzie to możesz wjechać na skrzyżowanie xD
  • Odpowiedz
Mexit
Mexit
Mexit
16.12.2024, 15:04:45 via Wykop
  • 2
Powinno się stworzyć widoczne, namalowane strefy przejść dla pieszych o wymiarze około 2.5 m x szerokość przejścia.


@zbigniew0: ale po co? Pieszy wchodzący na przejęcie prawidłowo sygnalizuje zamiar przejścia poprzez zatrzymanie się przed nim i spogląda w obie strony - tyle wystarczy. 10 lat temu nie było z tym problemu, nie wiem w czym jest teraz: sztywność karku, problem z ponownym rozpoczęciem chodu po zatrzymaniu się przed przejściem?
  • Odpowiedz
grzehuu
grzehuu
16.12.2024, 10:32:46 via Wykop
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

statystyczny-kowalski
statystyczny-kowalski
statystyczny-kowalski
16.12.2024, 10:37:34 via Wykop
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
grzehuu
grzehuu
20.12.2024, 22:54:58 via Wykop
  • 0
@statystyczny-kowalski: nie wiem - ale wydaje mi się że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
za bardzo jestem zmęczony na pyskówki
a przypyerdalasz sie do mnie o uj wi co
wiec nic nie napisze ;P
nara
  • Odpowiedz
Isalski
Isalski
Isalski
16.12.2024, 13:43:06 via Android
  • 6
I rozbawiło mi jeszcze jedno
kiedy ja stałem przed sądem to sędzia mówił wyraźnie i głośno że moje prywatne dobro nie ma żadnego znaczenia
sąd jest zobowiązany kierować się wyłącznie literą prawa

tymczasem w tym wypadku ponieważ litera prawa jest niespójna to sędzia stosuje grę słowną
że prawo jest na drugim miejscu a tak naprawdę dobro człowieka jest na pierwszym
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Isalski
Isalski
Isalski
16.12.2024, 13:32:52 via Android
  • 6
sąd nie ma pojęcia o prawie?
Jakoś mnie to nie zdziwiło
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

damiano_polishiano
damiano_polishiano
damiano_polishiano
16.12.2024, 11:21:21 via Wykop
  • 5
Dla nieznających przepisów, kilka cytatów z PORD.
Dziwi mnie brak jednoznacznej interpretacji przepisów odnośnie "wchodzenia na przejście"...

Art. 2. 11)

przejście dla pieszych – powierzchnię jezdni, drogi dla rowerów lub torowiska, przeznaczoną do przekraczania tych części drogi przez pieszych, oznaczoną odpowiednimi znakami
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

darek-skwarek
darek-skwarek
darek-skwarek
16.12.2024, 13:28:18 via Wykop
  • 4
znaczy sie kierowca ma sie domyslec co ustawodawca mial na mysli a nie tylko znac ucwalone przepisy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krzyzakmm
krzyzakmm
16.12.2024, 12:28:36 via Wykop
  • 4
Oskarżyciel to udowodnił, przedstawił filmy, które żeśmy obejrzeli – skwitował to krótko sędzia.


ja ŻEM nie oglądał...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • Strona 2 z 7
  • >

Hity

tygodnia

Zrobiliśmy z Polaków 38 mln śmieciarzy. Ten system kaucyjny miał sens 20-30 lat
Zrobiliśmy z Polaków 38 mln śmieciarzy. Ten system kaucyjny miał sens 20-30 lat
4337
OLX pomogło oszustowi okraść mnie na 3500 PLN. Byłem sprzedającym...
OLX pomogło oszustowi okraść mnie na 3500 PLN. Byłem sprzedającym...
3778
Kacper Tomasiak wicemistrzem olimpijskim w skokach narciarskich !
Kacper Tomasiak wicemistrzem olimpijskim w skokach narciarskich !
3169
Załatwiła dotację i zniknęła? Gra od Olgi Tokarczuk to nowa Izera
Załatwiła dotację i zniknęła? Gra od Olgi Tokarczuk to nowa Izera
3122
Kolejna rozprawa Majtczaka
Kolejna rozprawa Majtczaka
2596
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #motoryzacja
  • #kierowcy
  • #wypadek
  • #samochody
  • #prawojazdy
  • #polska
  • #policja
  • #stopcham
  • #prawo
  • #polscykierowcy
  • #ciekawostki
  • #patologiazmiasta
  • #patologiazewsi
  • #wydarzenia
  • #heheszki

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking