Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko170
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

664

Będą limity posiadania cyfrowego euro. Trwają intensywne prace w EBC

Będą limity posiadania cyfrowego euro. Trwają intensywne prace w EBC

Europejski Bank Centralny wprowadzi limity posiadania cyfrowego euro. "Użytkownicy mogliby przechowywać na swoich kontach jedynie ograniczoną ilość cyfrowego euro". Zapewniono, że nowa waluta stworzona będzie dla wszystkich obywateli strefy euro". Obiecano, że nie zastąpi gotówki.

przemyslaw-tabor
przemyslaw-tabor
z
fxmag.pl
dodany: 06.12.2024, 09:05:53
  • #
    waluty
  • #
    gospodarka
  • #
    inwestowanie
  • #
    ekonomia
  • #
    europa
  • #
    pieniadze
  • To Znalezisko było promowane w ramach usługi Wykop Poleca przed osiągnięciem wymaganego progu wejścia na Stronę Główną. Obecnie to Znalezisko nie jest już objęte promocją.

    Info
  • 182
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy
DyrektorInterneta
z wykop.pl
  • 19
WhyCryptocurrencies - jak kryptowaluty obronią Cię przed politykami
mapz
z whycryptocurrencies.com
  • 1

Komentarze (182)

najlepsze

genesis2303
genesis2303
06.12.2024, 11:03:43 via Wykop
  • 676
Obiecano, że nie zastąpi gotówki.

Uff można spać spokojnie, jak obiecują to tak będzie, Biden na przykład obiecywał całą kadencję, że nie ułaskawi swojego ućpanego syna.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
06.12.2024, 18:06:57 via Wykop
  • 184
@genesis2303: Wiesz technicznie mogą dotrzymać słowa, szczepionki na covid też nigdy nie miały być obowiązkowe i nie były :)
Tu też można tak zrobić - wprowadzić limity i takie udupienia że nikt nie będzie trzymał kasy w tradycyjnej formie.
Niech żyje nowy (nie)wspaniały świat.
  • Odpowiedz
Miesiaczny_Prosze
Miesiaczny_Prosze
Miesiaczny_Prosze
06.12.2024, 19:01:34 via Wykop
  • 57
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
nbhd
nbhd
06.12.2024, 14:00:41 via Wykop
  • 343
nawet nie wprowadzili a już tworzą limity xD tfu
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kubako
kubako
06.12.2024, 16:01:38 via Wykop
  • 76
@nbhd: wiesz, najważniejsze funkcjonalności dostępne są od początku, wbudowane najmocniej w system :)
  • Odpowiedz
Urbios
Urbios
Urbios
06.12.2024, 19:34:55 via Wykop
  • 9
@nbhd: bo to będzie system fundamentalnie limitowany od fundamentów (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
Rysiowata
Rysiowata
06.12.2024, 11:36:12 via Wykop
  • 214
podoba mi się tłumaczenie wprowadzenia tego limitu xD żeby ludzie za szybko nie przenieśli się z papieru na cyfrowe xD
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Cbtl94
Cbtl94
Cbtl94
06.12.2024, 19:43:18 via Wykop
  • 31
@Rysiowata: reversed psychology fail
  • Odpowiedz
Voltix
Voltix
Voltix
09.12.2024, 12:19:09 via Wykop
  • -3
@Rysiowata: limit + data waznosci waluty, a wszystko pewnie po to, aby nas naklonic do wydawania tego i napedzania gospodarki, a nie trzymania jako oszczednosci.
  • Odpowiedz
CzlowiekzBlizna7
CzlowiekzBlizna7
06.12.2024, 16:01:18 via Wykop
  • 172
Limity tłumaczą faktem, że może to przeciążyć systemy. Jakoś istnieją o wiele bardziej archaiczne systemy bankowe, które nieustannie wykonują transakcje na bajońskie sumy - oczywiście to systemów nie przeciąża.

Moim zdaniem limity będą po to, aby za dużo nie oszczędzać, a pieniądze ciągle wydawać. Tak, aby kontrolować konsumpcję. Europejska gospodarka opiera się głównie na ciągłym wydawaniu, więc EBC nie jest w smak, żeby ktoś przypadkiem oszczędził pieniądze.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kaiborr
Kaiborr
06.12.2024, 17:22:18 via Wykop
  • 26
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
06.12.2024, 18:09:16 via Wykop
  • 65
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
FisioX
FisioX
06.12.2024, 18:59:49 via Android
  • 129
¯_(ツ)_/¯
FisioX - ¯\(ツ)/¯

źródło: temp_file4551475114608374916

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

uriel_ck
uriel_ck
06.12.2024, 20:07:28 via Android
  • 38
@FisioX: akurat szury mowia setki rzeczy i czasami powtórzą coś co mówią rozsądni ludzie i tyle


@n1ksu komentarz klasyczny, zawsze każdy wiedział ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
MeAndTwojStary5
MeAndTwojStary5
MeAndTwojStary5
07.12.2024, 16:29:12 via Wykop
  • 5
@n1ksu: No nie, tak to nie działa. Ktoś wtajemniczony wypuszcza prawdziwą informacje, żeby ostrzec ludzi, przed tym co dla nas planują możni tego świata. Potem odpowiedzialni "za to co ma nadejść" wypuszczają dezinformację nadbudowując pierwotną informację o absurdy dla kompletnych idiotów, przez co informacja staje się nieprzydatna całościowo i otrzymuje metkę z napisem "dla kompletnych szurów i paranoików". Prosty a zarazem piekielnie skuteczny mechanizm przeciwdziałający wyciekowi informacji.
  • Odpowiedz
n_____S
n_____S
n_____S
06.12.2024, 15:02:26 via Android
  • 73
Totalna kontrola i komuna, a skoro komuna, to nie przetrwa dlugo
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

blehblehbleh
blehblehbleh
blehblehbleh
06.12.2024, 17:15:07 via Wykop
  • 44
@n_____S: ZSRR przetrwało ponad 70 lat.
  • Odpowiedz
wokeulski
wokeulski
wokeulski
06.12.2024, 20:31:14 via Wykop
  • 14
nie przetrwa dlugo


@n_____S: już się wali, a nawet nie zdążyli tego gówna wprowadzić. Plus kurs dolara wywaliłby w kosmos bo znowu stałby się walutą rezerwową w Europie
  • Odpowiedz
MadJack47
MadJack47
06.12.2024, 19:07:48 via Wykop
  • 67
Nooo... potem tylko jeszcze termin ważności "cyfrowej waluty" a ostatecznie ograniczenia co możesz, a czego nie możesz kupować. Oczywiście dla twojego dobra. Czego nie rozumiesz?
MadJack47 - Nooo... potem tylko jeszcze termin ważności "cyfrowej waluty" a ostateczn...

źródło: Hitler-Stalin-laughing-smiling

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
06.12.2024, 21:01:18 via Wykop
  • 19
@totenczaro: Nadal nie rozumiesz. Tu nie chodzi o to kto jest czerwony, zielony albo brunatny. Tu chodzi o wprowadzenie państwa opresyjnego, gdzie z obuwatelem można zrobić cokolwiek. Wystarczy, że zostanie zaliczony do "elementu szkodliwego".
Przypominam, że Hitler mordował też Niemców (kaleki, buntowników, niemieckich Żydów, komunistów). Tu chodzi o filozofię, i tutaj UE zbliża się do duetu Hitler/Stalin
  • Odpowiedz
kurnawszystkieloginyzajente
kurnawszystkieloginyzajente
kurnawszystkieloginyzajente
06.12.2024, 22:42:36 via Wykop
  • 2
To jest zresztą bez znaczenia, taki system nie ma prawa fizycznie funkcjonować.

@caveflacon: To prawda, ale z jakiegoś powodu ciągle wracają do tego pomysłu.

Taki mokry sen naszych banksterskich elit. Drukować pieniądze na potęgę i nie powodować inflacji, bo się przecież ciągle kolejne pieniądze "przeterminowują".
  • Odpowiedz
Hmrogrz
Hmrogrz
06.12.2024, 09:28:59 via Wykop
  • 31
I tak wolę dolary. Nie zbieram Euro.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dzieju41
dzieju41
06.12.2024, 09:34:50 via Android
  • 12
@Hmrogrz A ja poszedłem w euro, co uzbieram cyfrowo to zamieniam na banknoty.
  • Odpowiedz
lubieDuzeiGrubeKredki
lubieDuzeiGrubeKredki
06.12.2024, 19:40:13 via Wykop
  • 7
@Hmrogrz: A ja poszłam w złoto, jego nie da się dodrukować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
meserak86
meserak86
06.12.2024, 19:12:39 via Wykop
  • 28
walita virtualna z limitem zaleznym od klasy spolecznej, social score bedzie decydowal o klasie spolecznej a personalny limit co2 bedzie determinantem ograniczajacym, social score + cyfrowa waluta+ personalny limit co2 czyli KOMUNIZM 3.0 ALTIERO SPINELLI ROX
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

boboliwo
boboliwo
06.12.2024, 20:48:44 via Wykop
  • 5
@meserak86: gonimy CHRL w zastraszającym tempie. Szkoda że w dziedzinie totalnej inwigilacji i kontroli społeczeństwa, a nie przemysłu czy technologii
  • Odpowiedz
KonserwatywnyMocny
KonserwatywnyMocny
06.12.2024, 19:07:22 via Wykop
  • 25
Oczywiście że zastąpi gotówkę bo inaczej nikt nie będzie tego cyfrowego badziewia używać. Gotówki trzeba bronić ile się da.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

timek1119
timek1119
timek1119
06.12.2024, 19:21:54 via Wykop
  • 16
@KonserwatywnyMocny:

Gotówki trzeba bronić ile się da.

Nie da się tego robić inaczej niż poprzez jej używanie. Tymczasem transakcje gotówkowe z roku na rok mają coraz mniejsze znaczenie. Ludzie sami sobie są winni.
  • Odpowiedz
CzasemTuZerkam
CzasemTuZerkam
06.12.2024, 19:57:11 via Wykop
  • -1
Gotówki trzeba bronić ile się da.


@KonserwatywnyMocny: no zwlaszcza teraz, kiedy juz jej prakczynie nie ma. Trzeba bylo jej bronic, jak pierwsze wyplaty przychodzily jedynie na konto.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

Kolejny rajdowiec jeżdżący 350 km/h po polskich drogach
Kolejny rajdowiec jeżdżący 350 km/h po polskich drogach
2639
Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!
Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!
2691
Lekarze w prywatnych gabinetach biorą majątek za to, co jest za DARMO na NFZ
Lekarze w prywatnych gabinetach biorą majątek za to, co jest za DARMO na NFZ
2395
Good News: Ordynator zarabiał 2,5 mln zł. Stracił posadę.
Good News: Ordynator zarabiał 2,5 mln zł. Stracił posadę.
2346
Katowice wykpiły Strefę Czystego Transportu. Będzie, ale nie obejmie mieszkańców
Katowice wykpiły Strefę Czystego Transportu. Będzie, ale nie obejmie mieszkańców
2284
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #ekonomia
  • #gielda
  • #pieniadze
  • #dolar
  • #finanse
  • #euro
  • #nowoscinotafilistyczne
  • #kantor
  • #gospodarka
  • #inwestycje
  • #banki
  • #usd
  • #forex
  • #pytanie
  • #kiciochpyta

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking